دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
طراحی دکوراسیون مغازه، فروشگاه و نمایشگاه مدرن با ارائه نکاتی کاربردی
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
اگر قصد راه اندازی مغازه یا فروشگاه برای کسب و کار خود دارید و یا می خواهید در نمایشگاهی شرکت کنید، حتما این مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

طراحی دکوراسیون مغازه

به جرات می توان گفت دکوراسیون مغازه به اندازه کیفیت محصولی که در آن مغازه ارائه می شود، از اهمیت بالایی برخوردار است و یکی از فاکتور های تاثیر گذار در فروش بیشتر مغازه می باشد. داشتن دکوراسیونی زیبا، مدرن و تاثیرگذار در یک مرکز خرید، یک برگ برنده برای آن کسب و کار خواهد بود، چرا که امروزه در تمام دنیا توجه به دکوراسیون مغازه و فروشگاه های بزرگ و کوچک به عنوان یکی از مهم ترین عوامل در جذب مشتری و در نهایت فروش بیشتر، شناخته می شود.

طراحی دکوراسیون مغازه، فروشگاه و نمایشگاه مدرن با ارائه نکاتی کاربردی

در طراحی دکوراسیون برای یک مغازه یا فروشگاه مهم ترین نکته توجه به نوع محصولیست که قرار است در آنجا به فروش برسد. با در نظر گرفتن نوع محصول و همچنین متراژ و فضای در نظر گرفته شده برای مغازه، می توان دکوراسیونی زیبا، شیک و کاربردی برای هر کسب و کاری طراحی نمود.

تاثیر ویترین در فروش مغازه

احتمالا شما هم دیده اید که 2 مغازه با کالاهای یکسان و در کنار هم، یکی همیشه شلوغ و پر از مشتری، اما دیگری اکثر اوقات خلوت و بدون مشتری است. یک عامل مهم تفاوت در میزان مشتری، تفاوت در ویترین مغازه هاست. در واقع ویترین هر فروشگاه را می توان رابط اصلی بین فضای خارج و داخل هر فروشگاه دانست و به هر میزان که ویترین بتواند تاثیر بیشتری روی افراد و رهگذران بگذارد، طبیعتا روی میزان فروش نیز تاثیرگذار خواهد بود.

توجه به خط دید و نورپردازی در ویترین

یکی از نکات مهم در طراحی ویترین برای دکوراسیون فروشگاه یا مغازه، توجه به خط دید مخاطبان می باشد. به این معنی که اجناس را راستای دید مشتری قرار دهیم و زیادی بالا یا در کف ویترین قرار ندهیم. یکی دیگر از فعالیت هایی که برای جذب مشتری بیشتر می توان در ویترین مغازه انجام داد، این است که به وسیله نورپردازی، توجه مخاطبان را به اجناس پرفروش تر جلب کنیم.

طراحی دکوراسیون مغازه، فروشگاه و نمایشگاه مدرن با ارائه نکاتی کاربردی

نکات تاثیرگذار در طراحی دکوراسیون مغازه و فروشگاه

توجه ویژه به سمت راست ورودی مغازه

طی تحقیقات انجام شده روی افرادی که به مغازه یا فروشگاهی وارد می شوند، این نتیجه گرفته شده که اکثر افراد در هنگام ورود به فروشگاه، ابتدا به سمت راست خود توجه می کنند. بنابراین می بایست به سمت راست ورودی فروشگاه یا مغازه و محصولاتی که قرار است در آنجا به نمایش گذاشته شوند، توجه ویژه ای شود.

توجه به مسیر حرکت مشتریان

در فضایی که از قبل طراحی شده باشد، همه چیز باید حساب شده باشد. قطعا شما هم دوست نخواهید داشت که مشتری هایتان بعد از چند دقیقه فروشگاه شما را ترک کنند. در نظر گرفتن یک مسیر حرکت برای مشتری به وسیله چیدمانی حساب شده و همچنین قرار دادن کالاهای مرتبط در کنار هم، باعث توقف افراد و ماندگاری بیشتر آنها در فروشگاه شده و احتمال خرید را بالا می برد.

توجه به استراحت مشتریان

احتمال دارد افراد پس از پیاده روی های طولانی و دیدن مغازه های زیاد، وارد فروشگاه شما شوند. اگر در فضای خود محلی برای استراحت افراد فراهم نکرده باشیم، احتمال ماندگاری مشتریان کمتر شده و زودتر فروشگاه ما را ترک می کنند. از این رو قرار دادن سکو و یا صندلی هایی در مکان هایی مناسب که علاوه بر استراحت مشتری و یا همراهانش، بتوانیم توجه او را به محصولات خود نیز جلب کنیم، از دیگر نکات مهم در طراحی دکوراسیون مغازه و یا فروشگاه می باشد.

طراحی دکوراسیون نمایشگاه

ماهیت برگزاری هر نمایشگاهی در هر صنعتی، دیده شدن برندها و شرکت های موجود در آن صنعت می باشد. حضور در هر نمایشگاه نیازمند داشتن یک غرفه می باشد که دکوراسیون آن غرفه تاثیر بسزایی در جذب مخاطب برای شما خواهد داشت.

طراحی دکوراسیون مغازه، فروشگاه و نمایشگاه مدرن با ارائه نکاتی کاربردی

برای طراحی غرفه در دکوراسیون نمایشگاه می بایست آشنایی لازم و کافی با متریال های موجود را داشته باشیم. انتخاب نوع متریال مصرفی برای غرفه و تناسب آن با نوع کسب و کار از اهمیت بالایی در دید مخاطبان برخوردار است. وجود خلاقیت در طراح و ارائه ایده های خلاقانه برای غرفه نیز از دیگر الزامات طراحی یک غرفه جذاب برای نمایشگاه می باشد.

فضاهای تشکیل دهنده غرفه نمایشگاه

هر غرفه در نمایشگاه از فضاهایی تشکیل می شود که این فضاها به 5 بخش اصلی تقسیم می شوند که عبارت اند از:

  1. فضایی برای به نمایش گذاشتن کالا یا خدمات.
  2. پیشخوانی برای ارتباط با مخاطبین همچنین و اطلاع رسانی ها.
  3. فضایی تشکیل شده از مبلمان برای مذاکره، مشاوره و پذیرایی.
  4. فضایی برای نمایش های صوتی، تصویری و داده های سمعی و بصری.
  5. بخشی برای انبار و قرار دادن لوازماتی که می خواهیم در دیدرس نباشند.

طراحی دکوراسیون مغازه، فروشگاه و نمایشگاه مدرن با ارائه نکاتی کاربردی

به کار بردن خلاقیت در طراحی دکوراسیون غرفه نمایشگاه

نور و رنگ: نور و رنگ عناصری تاثیر گذار در نگاه اول برای مخاطب می باشند. از این رو استفاده صحیح از این عناصر می تواند بازخورد شما از برپایی غرفه در نمایشگاه را دوچندان کند. استفاده از رنگ سازمانی برند خود و هماهنگ سازی تمامی اجزای غرفه از قبیل مبلمان ها و... با این رنگ می تواند تاثیر خوبی در ماندگاری ذهن مخاطب به هنگام بازدید از غرفه شما داشته باشد.

همچنین به کار بردن نورپردازی حرفه ای در غرفه می تواند در جذب افراد به غرفه شما کمک بالایی کند. به عنوان مثال به کمک نور های نقطه ای یا تاکیدی می توانید محصولات خود را در فضایی جذاب و متفاوت به نمایش بگذارید.

داده های سمعی و بصری: به کمک فایل های صوتی و تصویری و کمی خلاقیت در تولید محتوای آنها و همچنین به نمایش گذاشتن آنها در غرفه، می توانید محصولات یا خدمات خود را به صورت بهتری به مخاطبین خود معرفی کرده و همچنین افراد بیشتری را به غرفه خود در نمایشگاه جذب کنید.

طراحی و ساخت انواع دکور های مغازه، فروشگاه و نمایشگاه با دکوراسیون ترنج

مجموعه دکوراسیون ترنج واقع در شهرک غرب تهران، با سال ها سابقه فعالیت در زمینه طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین با به کار گیری افراد مجرب در این حرفه، آماده ارائه خدمات طراحی و ساخت انواع دکوراسیون مغازه، فروشگاه و نمایشگاه برای کسب و کارهای مختلف متناسب با آخرین متد های روز دکوراسیون در دنیا، به شما مشتریان عزیز می باشد.

جهت تماس با مشاورین و همچنین کسب اطلاعات بیشتر در مورد طراحی دکوراسیون مغازه، فروشگاه و نمایشگاه، با شماره های 88697063-021 و 88560514-021 تماس بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits