مجله دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۷ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
معرفی رشته های پر متقاضی برای تحصیل در کانادا
1
زمان مطالعه: 7 دقیقه
کشور کانادا کماکان یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین‌المللی است و نام آن در میان پنج مقصد برتر تحصیلی در سطح جهان در کنار کشورهای آمریکا، انگلستان و استرالیا دیده می‌شود.

کشور کانادا کماکان یکی از محبوب‌ترین مقاصد تحصیلی دانشجویان بین‌المللی است و نام آن در میان پنج مقصد برتر تحصیلی در سطح جهان در کنار کشورهای آمریکا، انگلستان و استرالیا دیده می‌شود. وقتی از دانشجویان دلیل انتخاب این کشور برای ادامه تحصیل را می‌پرسیم، می‌بینیم که کیفیت فوق‌العاده بالای تحصیلات و چشم‌انداز کاری رشته‌های تحصیلی اصلی‌ترین دلایل آن‌ها بوده است. در این مطلب قصد داریم به بررسی رشته های محبوب در کانادا بپردازیم؛ زیرا زمانی که شما به عنوان شهروند خارجی قصد دریافت ویزای تحصیلی کانادا را دارید، باید از رشته های پر تقاضا که در ادامه گفته می شوند باخبر باشید. پس تا آخر مطلب با ما همراه باشید.

رشته پزشکی

مدرک پزشکی در صدر رشته های محبوب کانادا خصوصاً برای دانشجویان بین‌المللی است و این مسئله ابداً جای تعجب ندارد. این رشته برای آن دسته از افرادی که به دنبال آینده شغلی مطمئن و پردرآمد و آنهایی که خواهان کار کردن در سرتاسر جهان هستند، یک انتخاب محبوب است. فارغ‌التحصیلان رشته پزشکی کانادا که در همین کشور مشغول به کار می‌شوند، بسته به حوزه تخصص خود، به طور متوسط سالانه ۱۳۰،۰۰۰ دلار کانادا درآمد دارند. دانشگاه مونترال، دانشگاه آلبرتا و دانشگاه مک مستر از بهترین مؤسسات آموزشی این کشور برای تحصیل در رشته پزشکی به شمار می‌آیند.

رشته های محبوب کانادا: رشته پرستاری

مدرک پرستاری هر روز بیشتر از قبل توجه دانشجویان بین‌المللی این کشور را به خود جلب می‌کند و با وجود آمار اشتغال ۹۰ درصدی فارغ‌التحصیلان پرستاری پس از اتمام دوره تحصیل، چشم‌انداز مناسبی برای اشتغال در آینده ارائه می‌دهد. همچنین این مدرک در سرتاسر جهان معتبر است و مهارت‌های شما را به کارفرمایان کشورهای دیگر اثبات می‌کند. دانشگاه تورنتو، دانشگاه بریتیش کلمبیا و دانشگاه وسترن از بهترین مؤسسات آموزشی این کشور برای تحصیل در رشته پرستاری کانادا هستند.

پیشنهاد می کنیم مقاله دریافت ویزای تحصیلی کانادا در ۴ مرحله! را مطالعه کنید تا راحت تر بتوانید برای اخذ ویزای تحصیلی اقدام کنید.

رشته‌های مهندسی عمران و مکانیک

جالب است بدانید دانشجویان بین‌المللی کانادا علاقه زیادی به تحصیل در رشته‌های مهندسی خصوصاً مهندسی عمران و مکانیک دارند. مهارت‌هایی که دانشجو در این دوره‌ها می‌آموزد، شامل توانایی حل مسئله و تصمیم‌گیری، در کنار مدرک کاغذی که در دست دارد، این دقیقاً همان چیزی است کارفرمایان در سطح جهان به دنبال آن هستند. برخی از مؤسسات آموزشی کانادا که رشته‌های مهندسی را ارائه می‌دهند عبارت‌اند از کالج فنشو، دانشگاه کارلتون و موسسه فناوری آلبرتای جنوبی (SAIT).

رشته های محبوب کانادا: رشته جامعه‌شناسی

برای آن دسته از دانشجویانی که همیشه به بررسی عملکرد جامعه و شناخت رفتار انسان‌ها علاقه‌مند بوده‌اند، جامعه‌شناسی یکی از رشته های محبوب کانادا است. در این رشته، با به‌کارگیری مهارت‌های تحقیق تجربی و تجزیه‌وتحلیل انتقادی، فرد برای کار کردن در زمینه‌های مختلف اجتماعی از جمله بخش خیریه، منابع انسانی و صد البته آموزش آماده می‌شود. برخی از مؤسسات آموزشی کانادا که دانشجویان می‌توانند در آن به مطالعه رشته جامعه‌شناسی بپردازند، عبارت‌اند از دانشگاه آلبرتا، دانشگاه وینیپگ و دانشگاه مونت رویال.

مطالعات تجاری

مطالعات تجاری اغلب در لیست اولویت‌های دانشجویان بین‌المللی کانادا است؛ چراکه دقیقاً به آموزش مهارت‌هایی می‌پردازد که بیزینسها و کارفرمایان از فارغ‌التحصیلان انتظار دارند، مثل هوش مالی، مهارت‌های ارتباطی، توانایی تحلیل و … .

دانشجویان پس از تحصیل در مقطع کارشناسی مطالعات تجاری، می‌توانند در زمینه‌های دیگر تجاری، مالی یا بازرگانی تخصص پیدا کرده و در زمینه‌هایی چون بازاریابی، بیمه، بانکداری، منابع انسانی، خدمات مالی و … مشغول به کار شوند. دانشگاه کارلتون، پلی تکنیک ساسکاچوان و کالج کلمبیا از بهترین مؤسسات آموزشی این کشور برای تحصیل در رشته مطالعات تجاری هستند.

رشته های محبوب کانادا: رشته حسابداری

مدرک حسابداری نیز یکی دیگر از رشته های محبوب کانادا در میان دانشجویان بین‌المللی است. فارغ‌التحصیلان این رشته با دانشی که دارند، می‌توانند در زمینه‌ها و صنایع پیشرفته مشغول به کار شوند و هیچ محدودیتی برای آنان وجود ندارد، همه مشاغل به حداقل یک حسابدار نیاز دارند. از دانشگاه‌های برجسته این کشور که امکان تحصیل دانشجویان در رشته حسابداری را فراهم می‌کنند، می‌توان به دانشگاه مک گیل، دانشگاه تورنتو و دانشگاه بریتیش کلمبیا اشاره کرد.

معرفی رشته های پر متقاضی برای تحصیل در کانادا

رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات (IT)

در دنیای امروز که اقتصاد همه کشورها روزبه‌روز بیشتر از پیشرفت‌های فناوری تأثیر می‌پذیرد، فارغ‌التحصیلان علوم کامپیوتر، مهندسین کامپیوتر و متخصصان نرم افزار یا IT نه تنها در کانادا، بلکه در هر نقطه از جهان مورد توجه ویژه قرار دارند. مدیران پروژه فناوری اطلاعات و مهندسین نرم افزار درسال ۲۰۱۸ جزء ۱۰ مورد از پر تقاضاترین مشاغل کانادا بوده‌اند. برخی از متداول‌ترین ردیف‌های شغلی این رشته‌ها عبارت‌اند از:

تحلیلگران و مشاوران سیستم‌های اطلاعاتی

تحلیلگران پایگاه داده و مدیران داده

مهندسان و طراحان نرم افزار

برنامه نویسان کامپیوتر و توسعه‌دهندگان رسانه‌های تعاملی

طراحان و توسعه‌دهندگان وب

متخصصین Dev-Op & Cyber Security

و …

بهترین دانشگاهها برای دانشجویان رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات عبارتاند از دانشگاه تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا (کارشناسی ارشد علوم کامپیوتر)، دانشگاه واترلو و مونترال (لیسانس علوم کامپیوتر).

مطالعات علوم فیزیک، زمین و انرژیهای تجدید پذیر

بخش عمده‌ای از انرژی مصرفی در کشور کانادا از انرژیهای تجدید پذیر تأمین می‌شود. این کشور بیشترین برق خود را از سدهای آبی تولید می‌کند و به غیر از انرژی باد و خورشید، بر روی انرژی‌های زیستی نیز سرمایه‌گذاری ویژه‌ای دارد. این مسئله رشته های علوم فیزیک، زمین و انرژی‌های تجدید پذیر را به رشته های محبوب کانادا تبدیل کرده و سبب شده دانش‌آموزانی که مدرک تحصیلی آن‌ها در این زمینه است، فرصت‌های شغلی فوق‌العاده خوبی در این کشور داشته باشند.

دانشجویان خارجی که قصد کار کردن در کانادا و دریافت اقامت دائم کشور کانادا را دارند، بیشتر به سراغ رشته‌هایی چون فیزیک و نجوم، فیزیک پزشکی و فناوری نانو، اقیانوس‌شناسی، مهندسی نفت، معدن، زمین‌شناسی، جغرافیا و انرژی‌های تجدید پذیر می‌روند.

کلام آخر

اکنون که می‌دانیم سایر دانشجویان بین‌المللی به دنبال تحصیل چه رشته‌هایی در کانادا هستند و با پرطرفدارترین رشته‌های تحصیلی در این کشور آشنا شدیم، زمان مناسبی برای شروع تحقیقات است. با توجه به همه نکاتی که در این مطلب ارائه شد و البته بر مبنای علاقه خود یک رشته را انتخاب کنید و سپس برای ادامه تحقیقات و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آینده کاری، درآمد و کاربرد آن رشته تحصیلی در کشورهای دیگر و از همه مهم تر دریافت ویزای تحصیلی کانادا ، با موسسه مهاجرتی و حقوقی کاناداپاس مشورت کنید تا شما را به طور کامل در زمینه مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل راهنمایی کنند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است