دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۴ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
راحت ترین راه ها برای مهاجرت به کشور ژاپن
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
دولت ژاپن در خصوص مهاجرت به کشور ژاپن از سوی افراد خارجی محافظه کار بوده و این کشور همچنین در خصوص اعطای تابعیت به شهروندان خارجی بشدت سختگیرانه عمل می کند.

مهاجرت به ژاپن

مردم کشور ژاپن به سخت کوشی در کار معروف می باشند به همین منظور این کشور از نظر اقتصادی دارای رتبه سوم می باشد.

اگر فردی یک نیروی کار سخت کوش با مهارت های بالا باشد برای مهاجرت به کشور ژاپن دارای شانس بسیار بالاتری است.

تحصیل در ژاپن نیز گزینه مناسبی است چراکه کشور ژاپن فضای تحصیلی بسیار مناسبی را برای افراد ایجاد می کند که البته دانش زبان ژاپنی یکی از ملزومات هست.

راه های مهاجرت به ژاپن

همه اشخاصی که دارای تابعیت خارجی می باشند این فرصت را دارند تا با وارد کردن اثر انگشت خود و هم چنین داشتن عکس جدید که مختص به خود باشد برای جلوگیری از ورود تروریسم به این کشور اقدام به تحویل مدارک نمایند.

در زمان وارد شدن یه این کشور همه خارجی ها ملزم به گرفتن مدرکی می باشند که مدرک مذکور بیان گر وضعیت اقامت این اشخاص باشد.

لازم به ذکر می باشد که بیش از بیست وضعیت اقامت در کشور ژاپن وجود دارد، که می توان به وضعیت بازدید کننده پاره وقت در این کشور برای گردشگران، و طیف وسیعی از وضعیت ها برای دانشجویان، کارگران و بستگان شهروندان وجود دارد.که در ادامه این مقاله به بررسی این مهم ترین موارد خواهیم پرداخت.

بررسی مزیت های مهاجرت به ژاپن

ژاپن یکی از کشورهایی می باشد که دارای پیشرفت و رشد سریعی در میان کشور های جوامع درجهان امروز به شمارمیرود با این که بیست و پنج درصد ازجمعیت این کشور را افراد بالای سن بیست و پنج سال تشکیل می دهد اما دولت مردان این کشور از دهه ی نود میلادی تصمیم به جذب نیروی مهاجر از سایر کشور های دیگر گرفته اند که دلیل اصلی این موضوع کمبود نیروی کار در این کشور می باشد.

نیروی کار خارجی این کشور ازسال های اخیر، به صورت مداوم و پیوسته رو به افزایش بوده است در عین حال این کشور به عنوان یک میزبان خوب برای متقاضیان مهاجرت زیادی به شمار می آید.

تمام عناصر زندگی در این کشور به بهترین نحو ممکن شکل گرفته اند وجالب است که بدانید که همه موارد در ژاپن به صورت قانونی و منظم می باشند.

مهاجرت به ژاپن

گرفتن اقامت ژاپن از طریق ویزای توریستی

در صورتی که این اشخاص یکی از شهروندان کشور هایی باشند که دارای موافقت نامه معافیت ویزای عمومی باشند.

در این صورت این اشخاص فقط باید دارای یک گذرنامه معتبر برای ورود به ژاپن به عنوان بازدید کننده موقت باشند در غیر این صورت، و قبل از ورود به این کشور باید ویزای خود را دریافت نمایند.

بازدید کنندگان موقت از بیشتر کشورها اجازه دارند تا حداکثر 90 روز در این اقامت داشته باشند.

در صورتی که این اشخاص شهروند اتریش، آلمان، ایرلند، لیختن اشتاین، مکزیک، سوئیس یا انگلستان باشند، در این صورت می توانند اقامت خود را به طور کامل به مدت شش ماه افزایش دهند.

در این صورت این اشخاص فقط دارای یک مجوز 90 روزه می باشند که می توانند به این وسیله وارد این کشور شوند، اما در مرحله بعد می توانند در یک دفتر مهاجرت در ژاپن درخواست خود را ارائه دهند.

بازدید کننده گان موقت این کشور مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند. با این حال، مطالعه کوتاه مدت در مدارس زبان ژاپنی مجاز است.

لازم به ذکر می باشد همه توریست های خارجی در ژاپن مجبور هستند گذرنامه های خود را با آنها در تمام مراحل حمل کنند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق ویزای توریستی

گرفتن اقامت ژاپن از طریق کار

خارجیانی که مایل به کار در ژاپن هستند، باید از سفارت ژاپن یا کنسول گری ژاپن خارج از ژاپن برای دریافت ویزای کار به منظور ورود به کشور در شرایط اقامت اجازه کار، یک ویزای کار دریافت کنند.

بیش از دوازده موقعیت شغلی از محل اقامت وجود دارد، که هر یک اجازه می دهد که دارنده فقط در زمینه حرفه ای خاص کار کنند، مثلا روزنامه نگاری، هنر، تحقیق، آموزش، مهندسی، سرگرمی، مدیریت کسب و کار، خدمات بین المللی و غیره.....

اشخاصی که دارای مدرک تحصیلی یا تجربه حرفه ای قابل توجه خاص باشند در حوزه مورد نیاز برای واجد شرایط بودن بیشترین نوع کار ویزا لازم است.

تعداد بسیاری نیاز به داشتن یک کارفرمای احتمالی به عنوان یک حامی مالی دارند. اجازه اقامت در دوره های بین 4 ماه و 5 سال اعطا می شود و قابل تمدید است.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق کار

گرفتن اقامت ژاپن از طریق تحصیل

خارجیانی که مایل به تحصیل در ژاپن هستند (به استثنای مطالعات کوتاه مدت در مدارس زبان)، باید برای سفارت ژاپن یا کنسول گری ژاپن در خارج از ژاپن از ویزای دانشجویی دریافت کنند تا بتوانند به کشور اقامت کنند که اجازه تحصیلات دراز مدت را می دهد .

حمایت از یک موسسه آموزشی در ژاپن و تأیید هزینه های کافی برای پوشش تمام مخارج خود در طول اقامت خود، برای واجد شرایط بودن ویزای دانشجویی لازم است.

اجازه اقامت در دوره های بین 3 ماه و 4 سال و 3 ماه اعطا می شود و قابل تمدید است.

دانشجویان مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند، مگر این که آنها از اداره مهاجرت اجازه بگیرند.

حتی پس از آن، دانش آموزان ممکن است فقط یک مجموعه حداکثر تعداد ساعت در هفته کار کنند.

گرفتن اقامت ژاپن از طریق کار

گرفتن اقامت ژاپن از طریق ازدواج

خارجی هایی که از یک ملیت ژاپنی یا به یک اقامت دائم ژاپن در این کشور ازدواج می کنند، می توانند یک ویزای ازدواج را بدست آورند که به آنها اجازه می دهد تا به هر گونه فعالیت در ژاپن بپردازند. اجازه اقامت در دوره های 6 ماهه و از 1، 3 یا 5 سال قابل تمدید است.

خارجی هایی که در ژاپن ساکن هستند اما ساکنان دائمی نیستند، می توانند برای ویزای وابسته به همسر و فرزندان شان درخواست دهند. اجازه اقامت در دوره های بین 3 ماه و 5 سال اعطا می شود و قابل تمدید است. وابستگان مجاز به شرکت در فعالیت های پرداخت نشده می باشند، مگر این که آنها از اداره مهاجرت اجازه بگیرند.

ازدواج در ژاپن

گرفتن اقامت ژاپن از طریق پناهندگی

از آنجا که این روش مهاجرت برای دریافت ویزا یک روش مطمئن و با امنیت نمی باشد و دارای خطر و ریسک پذیری زیادی می باشد.

متقاضیان پناهندگی در ژاپن به علت وجود آزار و اذیت به خاطر وجود دلایلی نظیر تبعیض نژادی، اختلافات مذهبی ، داشتن ملیتی خاص ، عضویت در یک گروه اجتماعی خاص یا داشتن عقاید سیاسی، می توانند برای خروج از کشور و هم چنین ملیت خود اقدام نمایند.

متقاضیان پناهندگی در ژاپن برای بهره گیری از مجوز اقامت کوتاه مدت ، باید دارای شرایط و معیارهای خاصی یاشند برخی از این شرایط عبارتند از:

طبق قانون مهاجرت این کشور درخواست پناهندگی باید ظرف 60 روز پس از ورود متقاضی به ژاپن یا ظرف 60 روز از تاریخی که وی از این واقعیت آگاه شد به اطلاع مراجع ذی صلاح این کشور برسد.

متقاضیان پناهندگی در ژاپن در کشور قبلی خود به صورت مستقیم و بی واسطه دارای تحدیدات ذکر شده باشند و صرف ترس از این عوامل کفایت نمی کند.

در صورتی که متقاضیان پناهندگی در ژاپن توسط وزارت دادگستری به عنوان پناهنده شناخته شده باشند، دراین صورت این اشخاص مجاز به اقامت مجدد در ژاپن می باشند البته در صورتی این اشخاص دارای مجوز اقامت مناسب باشند.


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter