alexametrics
دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۰۸ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
شرایط اقامت و مهاجرت به هلند از طریق کار
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
هلند یکی از کشورهای پیشرفته و مهاجرپذیر است که روش های مختلفی برای مهاجرت به این کشور وجود دارد. در ادامه قصد داریم روش اقامت و مهاجرت از طریق کار را برای شما عزیزان شرح دهیم. تا انتها با ما همراه باشید.

آشنایی با روش اخذ اقامت و مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق کار یکی از بهترین روش‌ها برای دریافت اقامت هلند است. کشور هلند به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته، توسعه‌ یافته و محبوب در قاره اروپا، دارای موقعیت‌ های شغلی متعددی است؛ که توسط شرکت‌ های هلندی و بین‌ المللی مقیم هلند، ایجاد شده است.

به‌ طور کلی مهاجرت کاری به هلند و هر کشور دیگری، دارای مزایایی است که این روش را نزد بسیاری از افراد علاقمند به مهاجرت محبوب کرده است. البته باید گفت که اگرچه مهاجرت به هلند از طریق کار، دارای پیچیدگی‌ های حقوقی گوناگونی است؛ اما این مسئله تنها بخشی از پروسه اخذ ویزای کار هلند خواهد بود.

مدارک لازم برای ویزای کاری هلند

مهاجرت کاری هلند

شرایط مهاجرت به هلند از طریق کار

شرایطی که می‌ بایست متقاضی برای مهاجرت به هلند از طریق کار داشته باشد عبارتند از:

 • عقد قرارداد همکاری با یک کارفرما یا موسسه تحقیقاتی در کشور هلند. کارفرما می‌ بایست مورد تائید اداره مهاجرت هلند (IND) باشد
 • داشتن تجارب و مهارت‌هایی که خاص هستند
 • تحصیلات مقطع ارشد یا دکتری خود را در یک دانشگاه بین المللی شناخته شده گذرانده‌اید
 • حداقل مدرک زبان آیلتس 6 دارید (سایر مدارک زبان نظیر تافل نیز مورد قبول است)
 • دوره ارشد یا دکتری خود را به زبان انگلیسی به اتمام رسانده‌اید
 • عدم داشتن سابقه حضور در کشور هلند به صورت غیر قانونی
 • فرد متقاضی باید درآمد کافی در کشور هلند داشته باشد
 • دستمزد توافق شده می‌بایست مطابق با شرایط بازار کار در کشور هلند باشد
 • شما سابقه اجازه اقامت به منظور یافتن شغل بعد از اتمام تحصیلات نداشته اید
 • پاسپورت معتبر
 • داشتن بیمه درمانی در کشور هلند

اقامت هلند از طریق کار

شرایط اقامت هلند از طریق کار

مهاجرت با ویزای کار هلند از طریق دعوتنامه شغلی

مجوز اقامت هلند یا tewerkstellingsvergunning که به اختصار (TWV) نامیده می‌شود؛ به شما اجازه می‌دهد که در این کشور اقامت داشته باشید. این مجوز برای همه افرادی که قصد اقامت در هلند دارند ضروری است.

اما اخد ویزای کار هلند از نظر حقوقی پیچیدگی‌ های خاص خود را دارد؛ آنچه این روش را سخت‌تر می‌کند، آماده سازی مدارک لازم برای اخذ این شکل از اقامت است. در واقع هلند نیز مانند سایر کشورهای اتحادیه اروپا در زمینه مهاجرت کاری، دارای قوانین مشابهی است.

به زبان ساده برای مهاجرت به هلند از طریق کار باید بتوانید برگه دعوت به کار را از یک کارفرمای معتبر در هلند دریافت کنید. در واقع این کارفرما باید دارای شرکتی معتبر و فعال در هلند بوده؛ و تضمین دهد که به خدمات شما نیاز داشته و همچنین حقوق پرداختی به شما به میزانی باشد که کفاف زندگی شما و خانواده‌تان را در کشور هلند بدهد.

دریافت این دعوت‌نامه را می‌توان سخت‌ترین مرحله برای مهاجرت از طریق کار به هلند دانست. در واقع این مرحله به میزان تحصیلات، مهارت‌ها، سوابق و… شما بستگی دارد.

نکته بسیار مهم دیگر در این زمینه آن است که طبق قوانین ویزای کار در اتحادیه اروپا (که شامل کشور هلند نیز می‌شود)، به عنوان فردی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می‌کنید؛ تحت شرایط خاصی می‌توانید واجد دریافت دعوتنامه کاری از شرکت‌های هلندی شوید.

طبق این شرایط شرکت هلندی باید به مدت سه ماه برای آن جایگاه شغلی در کشور هلند آگهی دهد. در این شرایط و در صورتی که به کمک این روش فرد مورد نیاز یافت نشد؛ شرکت مدنظر باید آگهی خود را به مدت سه ماه در سطح اتحادیه اروپا منتشر کند.

در نهایت اگر از این طریق نیز نتوانست فرد مورد نیاز خود را بیابد؛ می‌تواند اقدام به استخدام افراد ساکن در سایر کشورها نمایید. با این توضیحات شاید به‌نظر غیرممکن برسد؛ اما گران نباشید، چراکه در هر حال بسیاری از شرکت‌ها در چنین وضعیتی اقدام به استخدام افراد می‌نمایند.

در نهایت برای دریافت ویزای کار هلند، این شما هستید که با اثبات سطح دانش، تحصیلات و سایر ویژگی‌های خود، باید کارفرمایی را برای جذب خود در یک موقعیت شغلی مجاب کنید.

همچنین اگرچه بیش از 90 درصد افراد متقاضی از طریق روش گفته شده موفق به مهاجرت به هلند از طریق کار می‌شوند؛ اما روش‌های دیگری نیز برای انجام این پروسه وجود دارد، که ممکن است در مواردی به کار آید.

ویزای کار هلند/ کاریابی در هلند

مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت با ویزای کاری هلند از طریق شعب شرکت‌های دیگر در هلند

در این روش که به آن Intra Corporate Transferees می‌گویند؛ شرکتی با ملیت غیر هلندی دارای شعبه‌ای در هلند است؛ و قصد دارد کارمند یا کارمندان خود را برای انجام امور آن شعبه به دفتر خود در این کشور اعزام کند.

در این روش کارفرما یا مدیرعامل شرکت باید برای شخص مدنظر اقدام کرده و مدارک لازم برای دریافت ویزای کار هلند را ارائه کند.

راحت ترین راه مهاجرت به هلند

دریافت اقامت هلند از طریق کار

مهاجرت با ویزای کاری هلند از طریق فعالیت مشترک شرکت‌ها

در این روش که به آن Work in paid employment گفته می‌شود؛ یک شرکت خارجی با یک شرکت هلندی همکاری‌های مشترکی را برنامه‌ریزی می‌کند.

این همکاری‌های مشترک نیز باید از طریق همکاری کارکنان دو شرکت با یکدیگر انجام شود. در این شرایط این ویزا کمک می‌کند؛ تا کارمندان شرکت خارجی بتوانند به صورت موقت در شرکت هلندی مشغول فعالیت شوند.

اقامت دائم هلند از طریق کار

مهاجرت به هلند از طریق ویزای کار

مزایای مهاجرت به هلند از طریق کار

مهاجرت کاری هلند به دلایل متعددی، از جمله روش‌های محبوب برای مهاجرت است. اگر بتوانید با دریافت ویزای کار هلند، امکان اقامت در این کشور زیبا را فراهم کنید؛ از مزایای بسیاری برخوردار خواهید شد.

این روش به‌ خصوص برای افرادی که توان هزینه کردن مبالغ بالا برای امر مهاجرت را ندارند؛ روشی بهینه است. چراکه در این روش شما کافی است از پس هزینه‌های اخذ اقامت هلند برآیید.

پس از این مرحله به دلیل آنکه از همان ابتدا دارای شغلی با درآمد مشخص هستید؛ می‌توانید به‌خوبی از پس هزینه‌های زندگی خود و حتی خانواده‌ تان برآیید.

مهاجرت به هلند از طریق کار روشی کم ریسک است. اگرچه به نسبت سایر روش‌ها ممکن است کمی سخت‌تر و پیچیده‌ تر به‌ نظر برسد؛ اما در نهایت و در صورت موفقیت، شما می‌توانید با برنامه‌ریزی دقیق و با کمترین ریسک اقامت هلند را دریافت کرده و وارد این کشور شوید.

در درجه اول توصیه می کنیم به هیچ وجه فریب وعده‌های تو خالی افراد متفرقه را نخورید؛ و اگر می‌خواهید به این شکل وارد پروسه مهاجرت به هلند شوید؛ شخصا اطلاعات کافی در این زمینه را یافته و سپس با بهره بردن از مشاوره و خدمات یک گروه معتبر وارد مراحل اجرایی کار شوید.

از چه طریق می توان به هلند مهاجرت کرد ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • منبع
 • hamimohajer.com
 • lawfirmparsa.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits