دلگرم
امروز: شنبه, ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ برابر با ۱۵ شوّال ۱۴۴۱ قمری و ۰۶ ژوئن ۲۰۲۰ میلادی
شرایط اقامت و مهاجرت به گرجستان چیست ؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
کشور گرجستان یکی از کشورهای زیبا و پرطرفدار است که بسیاری از افراد قصد مهاجرت به این کشور را دارند. با ما همراه باشید تا شما را با روش های مختلف مهاجرت به گرجستان آشنا نماییم.

شرایط و روش های مهاجرت به گرجستان چیست ؟

شرایط و روش های مهاجرت به گرجستان موضوع مورد بحث ماست. مانند سایر کشورهای دنیا، اگر فامیل درجه یک شما، مانند همسر، والدین و یا فرزندان زیر 18 ساله تان مقیم گرجستان باشند، می توانید برای مهاجرت به گرجستان و سکونت در این کشور اقدام نمایید.

اگر در یکی از موسسات آموزشی این کشور ثبت نام کردید، می توانید برای ویزا به مقدار میزان تحصیل خود اقدام نمایید.

اگر در یک شرکت گرجی کار می کنید، می توانید از کشور حق اقامت گرجستان بگیرید اگر با شرکت قرارداد همکاری دارید و درآمدتان روشن است. اگر شرکتی را در گرجستان ثبت کرده باشید، ممکن است به شما اجازه دهند تا در این کشور بمانید. مجوز اقامت در این مورد از یک تا 5 سال بطول می انجامد.

اگر شرکت جدیدی در گرجستان تاسیس کنید، به شما این اجازه داده می شود تا در این کشور ساکن شوید. شما باید حساب بانکی در گرجستان باز کنید و باید سالیانه حداقل 3000 لاریس داشته باشید تا بتوانید با توجه به حساب بانکی تان برای اقامت درخواست دهید.

برای مثال، اگر برای اقامت سه ساله درخواست کرده اید، شما باید حداقل 9000 لاریس در حساب بانکی خود داشته باشید. توجه داشته باشید که مدارک اولیه شما ممکن است با صدور کارت اقامت در یک ساله اول تایید نشود و نیاز داشته باشید تا بعد از یکسال خود را نشان دهید.

شرایط مهاجرت به گرجستان/ مهجرت به گرجستان

شرایط مهاجرت به گرجستان

راه های مهاجرت و اخذ اقامت گرجستان

مهاجرت به گرجستان از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری اشخاص باید حدود مبلغ 300000 $ (دلار آمریکا) در یکی از بخش های اقتصادی کشور گرجستان که توسط سفارت این کشور برای آن ها مشخص می‌ شود، سرمایه گذاری کنند.

لازم به ذکر است حضور یک وکیل مجرب و آشنا به امور سرمایه گذاری در گرجستان بسیار حائز اهمیت است. درست است که سرمایه گذاری در گرجستان یک راه پر هزینه برای اخذ اقامت این کشور می باشد اما برای سرمایه‌ گذاران از لحاظ سودآوری یک گزینه مطلوب و انتخابی ایده آل است که در زمان کم به اقامت دائم این کشور منجر می شود.

اقامت گرجستان از طریق سرمایه گذاری

روش اخذ اقامت گرجستان با سرمایه گذاری

مهاجرت به گرجستان از طریق خرید ملک

افراد باید ملکی به حداقل ارزش 35000$ (دلار آمریکا) که توسط کارشناس یکی از بانک های کشور گرجستان ارزش گذاری می شود و خریداری کنند تا اقامت 1 ساله و سپس 5 ساله و بعد از آن اقامت دائم در صورت مالکیت ملک به آن ها تعلق بگیرد.

لازم به ذکر است که همراه با مالک برای اعضای خانواده نیز از اقامت موقت و سپس اقامت دائم صادر می شود.

مهاجرت خانوادگی به گرجستان

اخذ اقامت گرجستان از طریق خرید خانه

مهاجرت به گرجستان از طریق ثبت شرکت

در سال های اخیر و با توجه به زیاد شدن ثبت شرکت صوری در کشور گرجستان دولت این کشور امکان صدور اقامت از طریق ثبت شرکت را منحل کرده است؛ خوب است بدانید این روش آسان ترین روش برای اخذ اقامت کشور گرجستان بود که افراد بعد از تنها 3 ماه موفق به دریافت اقامت خود می شدند.

اقامت گرجستان

روش اخذ اقامت گرجستان با ثبت شرکت

مهاجرت به گرجستان از طریق ویزای کار

در صورتی که شما یک دعوت نامه برای کار از سوی یک کارفرمای گرجی داشته باشید یا در یکی از شرکت ‌های دولتی این کشور مشغول به کار شوید برای شما اقامت موقت گرجستان صادر می شود که در صورت اشتغال مستمر و خوش حسابی مالیاتی می توانید ویزای اقامت خود را تمدید کنید.

توجه داشته باشید که آشنایی کامل با زبان گرجی مهم ترین امتیاز شما برای دریافت ویزای کار در گرجستان می باشد. مدارک مورد نیاز ویزای کار گرجستان عبارتست از:

  • فرم درخواست ویزا
  • فرم پیشنهاد کاری از سوی کارفرما
  • پاسپورت معتبر
  • مدارک هویتی

اخذ اقامت در گرجستان از طریق ویزای کار

شرایط کار در گرجستان

مهاجرت به گرجستان از طریق تحصیل

با تحصیل در گرجستان شما می توانید اقامت گرجستان را دریافت کنید ولی در صورتی که به هر دلیلی انصراف بدهید یا اخراج شوید اقامت شما باطل است و باید این کشور را ترک کنید.

تحصیل در گرجستان برای شهروندان گرجی رایگان است ولی برای خارجی ها مشروط به پرداخت شهریه سالیانه می باشد. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی در گرجستان حدود 3000 یورو در مدت 4 سال می باشد.

هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرجستان حدود 4000 یورو در مدت 2 سال می باشد. هزینه تحصیل در مقطع دکترا در گرجستان حدود 5000 یورو در مدت 5 سال می باشد.

اقامت دائم گرجستان/ اقامت در گرجستان چگونه است

اخذ اقامت در گرجستان از طریق تحصیل

مهاجرت به گرجستان از طریق ازدواج

ازدواج با گرجی ها اقامت گرجستان را به همراه خواهد داشت، فقط باید آگاه شد ازدواج سوری کارساز نخواهد بود چرا که بررسی و کنترل دستگاه های قضایی گرجستان براحتی این موضوع را عیان می سازد.

در صورت تداوم ازدواج واقعی اقامت دائم گرجستان قطعی است.

اقامت موقت گرجستان

اخذ اقامت گرجستان از طریق ازدواج

اقامت دائم گرجستان

مجوز سکونت دائم در گرجستان صادر می شود اگر برای مدت حداقل 5 سال در این کشور سکونت داشته باشید. وقتی برای تحصیل به گرجستان می روید، روی پنج سال حساب باز نکنید. اگر برای سفر درمانی به این کشور می روید، اقامت شما برای این مدت پنج ساله محاسبه نمی شود.

توجه داشته باشید که قانون مهاجرتی گرجستان مانند سایر کشورها، استثناهای زیادی دارد.

هر کس که برای مدت 5 سال در گرجستان می ماند، ممکن است برای اخذ ملیت گرجی درخواست دهد. از متقاضی خواسته می شود که در آزمون مهارت زبانی و نیز آزمون های تاریخی مربوط به کشور گرجستان شرکت کند.

ملیت گرجی ممکن است بعد از سالگرد دوم ازدواج بدست آید. زوج باید هنوز با هم باشند و داشتن بچه این شرایط را محکم تر می کند.

مجوز اقامت موقت گرجستان

کسی که به کشورهای گرجستان با گذرنامه معتبر می رود (کارت ملی اروپایی و یا ترکیه ای) و ویزا (در صورت لزوم) ممکن است برای اقامت موقت گرجستان درخواست دهد که ممکن است این مدت به 6 سال تمدید شود.

تصمیم اعطای حق سکونت به آن منطقه بستگی دارد. عموما مردمی که برای درمان های پزشکی و یا کار به گرجستان می آیند، به خوبی مورد استقبال قرار می گیرند.

مخارج و هزینه های زندگی در گرجستان چقدر است؟

شرایط اقامت در گرجستان برای ایرانیان چگونه است ؟


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter