آشنایی با شرایط اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان

۱,۹۳۳
۰
۰
جمعه, ۱۸ آبان ۱۳۹۷ ۰۱:۰۳

اقامت ارمنستان

زندگی در کشور ارمنستان با هزینه بسیار پایین زندگی، اقلیم های گوناگون، مکان های بسیاری جهت بازدید همراه می باشد. جرم و جنایت در این کشور عملا صفر است و ارمنستان یکی از مهمان نواز ترین مردمان جهان را دارد. شرایط اقامت دائم ارمنستان برای هر فردی مناسب است و به عنوان بخشی از اتحاد جماهیر شوروی، ارمنستان یکی از بخشهای موفق و پیشرفته محسوب می شود.

divider

هزینه زندگی در ارمنستان

هزینه زندگی در ارمنستان برای افراد معمولی، به مانند یک بهشت ​​است. به منظور حفظ یا حتی پیشه گرفتن از شیوه زندگی ای که میانگین آمریکاییان از آن لذت می برند، در گران ترین قسمت های پایتخت، هزینه ای بیش از 600 دلار در ماه خرج نمی شود اگر شما کمی صرفه جویی داشته باشید، هزینه های ماهانه حتی در مناطق گران قیمت به راحتی می تواند به 300 دلار محدود شود.

زندگی ارزان در خارج از پایتخت می تواند هزینه کمتر از 50 دلار در هر ماه باشد. این به این معنی است که جایی برای هرکسی وجود دارد. اجاره برای یک اتاق خواب بسیار بزرگ و خاص در مرکز ایروان پایتخت ارمنستان حدود 200 دلار هزینه دارد. قیمت میوه ها و سبزیجات، هر کدام در فصل خودشان به ندرت از 10 سنت به ازای هر پوند بالا تر می رود، بنابراین برای کسانی که پرخوری ندارند، هزینه غذا واقعا ناچیز است.

اقامت در ارمنستان

زنجیره های متعدد کوهستانی و دهانه های رودخانه در ارمنستان تعداد بسیار زیادی از میکرو اقلیم های متنوع به ارمغان آورده است و برای کسانی که مایل به زندگی در یک شهر کوچک و یا روستایی هستند، انتخاب های زیادی ارائه می دهد از یک دریاچه کوهستانی بزرگ، تا جنگل های بارانی معتدل، و از مناطق حتی خشک و گرمتر تا شهر های گرم در زمستانی سرد، شما انتخاب های زیادی دارید. کل این منطقه به خاطر مهمان نوازی آن شناخته شده است و مردم اینجا می توانند شما را با دوستی و کنجکاوی شان شگفت زده کنند. اینجا همه اکثریت به زبان ارمنی و روسی صحبت می کنند و زبان انگلیسی هم درحال پیشترفت و رایج تر شدن است.

مهاجرت به ارمنستان

در ارمنستان تعداد بسیار کمی اقلیت وجود دارد. با توجه به مقدار زیاد کمک های خارجی ایالات متحده و تعداد زیادی از ارمنیان آمریکایی، شمار قابل توجهی از افرادی که جهت دریافت تابعیت و اقامت ارمنستان تلاش کرده اند وجود دارد. با قیمت های متنوع از یک نیکل تا 2 دلار، شما می توانید در هر جشنواره ای که دوست دارید حضور یابید. اپراها، سمفونی ها، گروه های رقص، نمایشگاه های تئاتر، نقاشی و مجسمه سازی، وجود دارد. هنرمندان و بازیگران ارمنی دور جهان سفر می کنند و به خاطر مهارت و استعدادشان شناخته شده اند.

ویزای توریستی ارمنستان

یک ویزای توریستی سه هفته ای به صورت معمول در هر سفارت ارمنستان به مبلغ 50 دلار صادر می شود و می تواند به طور خودکار به مدت 2 هفته افزایش یابد. سه ماه، یک سال و ویزای اقامت سه ساله در دسترس است، اما معمولا برای بازرگانان محفوظ است اگر شما به عنوان توریست به ارمنستان بروید، می توانید با ویزای خود اقامت خودتان را تا هر چند روز که بخواهید درمقابل روزی سه دلار افزایش بدهید این تعرفه را میتوان به عنوان برخی از هزینه های زندگی حساب کرد، و به عنوان یک جایگزین مناسب خیلی هم بد نیست.

اقامت از طریق تولد فرزند در ارمنستان

شرایط مهاجرت از طریق تولد فرزند در ارمنستان از شرایط بسیار مهم می باشد لذا طفلی که یکی از والدین وی تبعه ارمنستان بوده و یکی دیگر از والدین وی نامعلوم و یا بدون تابعیت باشد می‌تواند برای تابعیت این کشور اقدام نماید.

طفلی که یکی از والدین وی تبعه ارمنستان باشد و یکی دیگر خارجی، در صورتی‌ می‌تواند تبعه ارمنستان بشود که والدین وی (هم پدر و هم مادر) اعلام رضایت کتبی برای تحصیل تابعیت ارمنستان را نموده باشند و در صورتی‌که رضایت‌نامه‌ای وجود نداشته باشد نمی‌تواند این طفل به تابعیت ارمنستان درآید.

اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق نَسَب

 1. طفلی که والدین وی (پدر و مادر) تبعه ارمنستان بوده و در خارج از ارمنستان متولد گردد تبعه ارمنستان محسوب می‌شود.
 2. طفلی که پدر و مادر وی تابعیت ارمنستان را تحصیل کرده باشند و کمتر از چهارده سال سن داشته باشد تابعیت ارمنستان را کسب خواهد نمود.
 3. هر طفلی که توسط یکی از اتباع ارمنستان به فرزند خواندگی پذیرفته شده باشد.

اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق تقاضا

ممکن است تابعیت ارمنستان در صورت وجود شرایط زیر به دست آید:

 1. متقاضی دارای هجده سال تمام باشد.
 2. متقاضی سه سال قبل از تقاضایش در ارمنستان سکونت داشته باشد.
 3. متقاضی باید به زبان ارمنی مسلط بوده و قادر به ارتباط با عموم مردم باشد.
 4. متقاضی باید با قانون اساسی آشنایی داشته باشد.

کسانی که دارای شرایط زیر باشند از داشتن شرایط فوق مستثنی می‌باشند

 1. شخصی که با تبعه ارمنستان ازدواج کرده باشد و یا قبل از ازدواج رسمی از وی بچه‌ای داشته باشد و یا پدر و مادر وی تبعه ارمنستان باشند.
 2. اشخاصی که والدین آن‌ها تبعه ارمنستان بوده یا متولد در خاک این کشور باشند مشروط به اینکه در مدت سه سال قبل از رسیدن به سن هجده سال تقاضای تحصیل تابعیت ارمنستان را کرده باشند.
 3. شخصی که از طریق تولد در خاک ارمنستان، تبعه این کشور گردیده و در آنجا نیز سکونت داشته باشند.
 4. شخصی که تابعیت اصلی خود را رسماً ترک نموده و برای تابعیت ارمنستان اقدام کرده باشد.
 5. اخذ یا تحصیل تابعیت ارمنستان فقط با موافقت رئیس جمهوری این کشور امکان‌ پذیر است.

divider

در این رابطه بیشتر بدانید:

مهاجرت به استرالیا : شرایط و قوانین مهاجرت به استرالیا

مهاجرت به کشور ترکیه از طریق ویزای کار

۱۳ کشور برتر برای مهاجرت کدامند؟

مهاجرت به کانادا : روش ها و شرایط مهاجرت به کانادا کدامند؟

شرایط مهاجرت به جزیره ی نیوفاندلند کانادا

مهاجرت قاچاقی به اسپانیا در سال ۲۰۱۸

تهیه شده مجله اینترنتی دلگرم

مرضیه ملایری


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
 • برچسب ها:
 • اقامت ارمنستان
 • هزینه زندگی در ارمنستان
 • مهاجرت به ارمنستان
 • ویزای توریستی ارمنستان
 • اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق نَسَب
 • اخذ تابعیت و اقامت ارمنستان از طریق تقاضا

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter