alexametrics
دلگرم
امروز: شنبه, ۰۸ آذر ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ ربيع الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۰ میلادی
آیا میدانید به چند روش میتوان به اتریش مهاجرت کرد؟
0
1.7K
زمان مطالعه: 7 دقیقه
روش های مهاجرت به اتریش، راههای مجاجرت به اتریش، 7 راهکار ساده برای مهاجرت به اتریش،

روش های مهاجرت به اتریش

روش های مختلفی برای مهاجرت به اتریش وجود دارد که از جمله این موارد میتوان به مهاجرت تحصیلی, مهاجرت کاری, مهاجرت از طریق سرمایه گذاری و … اشاره کرد.


1.مهاجرت به اتریش از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی همواره از بهترین, کم هزینه ترین و کم ریسک ترین روش های مهاجرتی محسوب می شود. از آنجایی که فرد برای تحصیل در اکثر کشورهای جهان باید مبالغی را به عنوان شهریه دانشگاه و … بپردازد اگر شما کشوری را انتخاب نمایید که دارای تحصیلی تقریبا رایگان باشد گزینه ای استثنایی را برای مهاجرت یافته اید.

دانشگاه های اتریش با دریافت شهریه ای در حدود 350 تا 750 یورو در هر ترم تحصیلی از ارزانترین و در عین حال معتبرترین دانشگاه های اروپا و جهان محسوب می شوند. لذا تحصیل در اتریش به گزینه ای بسیار معقول برای شما تبدیل میشود.

تحصیل در اتریش برای متقاضیان تحصیل نیازی به داشتن مدرکی دال بر دانش زبان آلمانی ندارد و این امکان برای افراد وجود دارد که در بدو ورود خود ابتدا به آموزش زبان بپردازند و پس از آنکه دانش زبان فرد به حد مورد نیاز رسید وارد دانشگاه می شود.

این امر یکی از مزیت های اتریش نسبت به آلمان است. زیرا هنگامی که شما در حال اخذ مدرک زبان برای کشور مورد نظر هستید امکان تغییر قوانین وجود دارد. ولی اگر ابتدا پذیرش دانشگاه را اخذ نمایید و سپس دوره زبان را زیر نظر همان دانشگاه بگذرانید تغییر قوانین در وضعیت شما تغییری ایجاد نمیکند. این امر یکی از بزرگترین نگرانی های افراد را مرتفع خواهد نمود.

از طرف دیگر اگر شما به هر دلیلی شرایط تحصیل در دانشگاه های دولتی اتریش را نداشته باشید باز هم ما گزینه ای برای شما داریم. شما میتوانید دانشگاه های خصوصی را برای تحصیل در اتریش انتخاب نمایید و به زبان انگلیسی در این دانشگاه ها به تحصیل بپردازید. تحصیل یکی از بهترین روش های مهاجرت به اتریش می باشد.

تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی 4 سال, در مقطع کارشناسی ارشد 2 سال و در مقطع دکتری 3 تا 5 سال به طول می انجامد. در طول مدت تحصیل یک دانشجو اجازه کار پاره وقت 10 تا 20 ساعت در هفته بسته به مقطع تحصیلی خود دارد که میتواند تا حدود زیادی هزینه های زندگی فرد را نیز تامین نماید

2. مهاجرت به اتریش از طریق کار

از آنجایی که کشور اتریش از اعضای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شنگن می باشد بسیاری از افراد تمایل به اخذ ویزای کار در اتریش را دارند. این کشور علاوه بر دستیابی به در آمدی بالا , به اقامت اتریش و در نهایت تابعیت این کشور نیز دست پیدا کنند. اگر شما مشغول به تحصیل در اروپا هستید و یا قبلا در اروپا تحصیل کرده اید شانس بسیار بالایی برای دریافت ویزای کار در اتریش دارید.

به طور خلاصه می توان گفت فرد برای اخذ ویزای کار در اتریش به کسب حداقل 70 امتیاز نیاز دارد که میتواند این امتیاز را از معیارهایی چون سن, مدرک تحصیلی,سابقه کاری, حقوق بالا, کارهای تحقیقاتی و مدرک زبان کسب نماید.

اگر شما دارای سن زیر 40 سال و دارای مدرک تحصیلی کارشناسی هستید همچنین اگر سابقه کار مناسبی در رشته تحصیلی خود دارید با ما تماس بگیرید. با کسب 70 امتیاز شما می توانید ویزای 6 ماهه از سفارت اتریش دریافت کنید که به شما این امکان را می دهد که در کشور اتریش به جستجوی کار بپردازید.

پس از یافتن کار و بستن قرارداد کاری و طی کردن مراحل اداری کارت اقامت یک ساله ای برای شما صادر می شود که بوسیله آن می توانید همراه خانواده تان در کشور اتریش اقامت داشته باشید. معمولا بعد از آنکه 4 تا 5 سال در این کشور کار کرده و مالیات پرداخت کنید میتوانید تقاضای اقامت دائم نمایید.

حتی اگر شرایط لازم برای دریافت ویزای کار اتریش را ندارید نگران نباشید. ما این امکان را فراهم کرده ایم که شما بتوانید با تحصیل رایگان در اتریش رزومه خود را تقویت کنید و به این ترتیب پس از تحصیل به راحتی جذب بازار کار کشور اتریش و دیگر کشورهای اروپایی شوید و علاوه بر کسب در آمدی بالا به اقامت دائم این کشورها نیز دست پیدا کنید.

3. مهاجرت به اتریش از طریق سرمایه گذاری

یکی از روش های مهاجرت سرمایه گذاری در اتریش است. یکی از این روش های سرمایه گذاری ثبت شرکت در اتریش است که از خارج از این کشور امکان آن وجود ندارد و اگر شما به واسطه تحصیل یا کار در این کشور باشید این امکان را دارید که ثبت شرکت را انجام دهید. با توجه به نرخ مناسب مالیات در این کشور گزینه مناسبی برای مدیران و صاحبان مشاغل است. روش دیگر سرمایه گذاری سنگین است که مبلغ مورد نیاز شما 3 میلیون یورو می باشد و شما با سرمایه گذاری این مبلغ در کشور اتریش میتوانید در یک بازده زمانی بسیار کوتاه به پاسپورت یا تابعیت اتریش برای خود و خانواده تان دست پیدا کنید.

این مبلغ باید به صورت نقد باشد و منبع ایجاد آن نیز مشخص باشد. یعنی شما باید بتوانید ثابت نمایید که از کدام روش قانونی این میزان پول را بدست آورده اید. با آغاز روند کار بررسی شرایط شما, پول در حساب خودتان مسدود خواهد شد و اگر پس از بررسی های لازم با در خواست شما موافقت گردید این مبلغ وارد چرخه پروژه های دولتی اتریش می گردد و شما و خانواده تان پاسپورت اتریش را دریافت می نمایید و در غیر این صورت این مبلغ به شما مسترد خواهد شد.

با توجه به بررسی روش های مهاجرت به اتریش پیشنهاد کارشناسان ما به شما آن است که ابتدا به طرق کم ریسک تر نظیر تحصیل و کار به کشو اتریش وارد شوید و در ضمن زندگی در این کشور به سرمایه گذاری سبک یا ثبت شرکت بپردازید. این کار موجب می شود شما فرصت آشنایی با فضای اقتصادی این کشور را داشته باشید و با یک آگاهی کامل به سرمایه گذاری اقدام کنید.

4 – مهاجرت به اتریش با روش کارآفرینی

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت اتریش، روش کارآفرینی بوده به این صورت که اگر کار آفرین هستید یا اگر بیش از سه هزار یورو دراتریش سرمایه گزاری کرده و بتوانید این موضوع را اثبات کنید که طرح شما منجر به اخذ اقامت اتریش می شود، می توانید اقامت قرمز سفیدقرمز اتریش را دریافت کنید.

5 – مهاجرت به اتریش با روش پناهندگی

اگر میخواهید از روش پناهندگی اتریش اقدام کنید ،باید ادله کافی و محکم داشته باشید. در این روش (پناهندگی اتریش) نکته اصلی این است که ثابت کنید که اگر به کشور خود برگردید، خطرات جدی شما را تهدید کرده و در خطر هستید.موسسه حقوقی ملک پور در خصوص مهاجرت از روش پناهندگی اتریش، هیچ گونه خدماتی به متقاضیان این روش ارائه نمی دهد.

6 – مهاجرت به اتریش با روش ازدواج

در خصوص مهاجرت به اتریش به روش ازدواج باید گفت که اگر با یک اتریشی ازدواج کنید پروسه اقامت از سه مرحله عبور خواهد کرد: ابتدادریافت اقامت کوتاه مدت، سپس اقامت بلند مدت و در نهایت تابعیت اعطا خواهد شد. برای اخذ اقامت اتریش به روش ازدواج متقاضیان باید کلیه فرایند های قانونی آن را طی کنند تا موفق به دریافت تابعیت اتریش به روش ازدواج شوند.

7 – مهاجرت به اتریش با روش خودحمایتی، تمکن مالی

در مورد اخذ اقامت اتریش به روش تمکن مالی که به اقامت خود حمایتی اتریش نیز مشهور است ، میتوان بیان کرد که در این روش به خصوص، شما امکان کار را نخواهید داشت و اجازه اشتغال را ندارید. در واقع به بیان ساده تر باید گفت، در این روش (اقامت خود حمایتی اتریش) کافی است وضعیت مناسب مالی خود و عدم نیاز به کار کردن را به دولت اتریش اثبات کنید.

بنابرین برای اخذ اقامت خود حمایتی اتریش باید دو موضوع اثبات شود:

  1. وضعیت خوب مالی و مناسب
  2. عدم نیاز به کار کردن.

روش های مهاجرت به اتریش

کاربر گرامی چنانچه این مطلب برای شما مفید بوده لایک کنید ، یا راهکاری دیگری دارید با دیگر کاربران مجله دلگرم به اشتراک بگذارید.

تهیه و گردآوری مجله دلگرم

جهان باورصاداین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • ملک پور
  • اصطهباناتی
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits