دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۱۴ اوت ۲۰۲۲ میلادی
بهترین زمان سفر به گرجستان از نظر هزینه و آب‌ و هوا
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
در این مقاله به شما می‌گوییم که بهترین زمان سفر به گرجستان از نظر هزینه، آب‌ و هوا، چه زمانی خواهد بود تا با آمادگی بیشتری برای سفر به این کشور بی‌نظیر، باروبندیل خود را جمع کنید.

بهترین زمان سفر به گرجستان

بهترین زمان سفر به گرجستان در ماه‌های ژوئن تا اکتبر (اواسط خرداد تا اواسط آبان ماه) خواهد بود. در این پنج ماه روح تابستان در کشور دیده می‌شود.

آب‌و‌هوایی تقریبا گرم و معتدل که فعالیت‌هایی همچون کوه‌نوردی، پاراگلایدر، ماهیگیری و … را در طبیعت بی‌نظیر این کشور ممکن و به‌یادماندنی خواهد کرد. همچنین میوه‌های خوش‌طعمی همچون گیلاس، کیوی، توت و زردآلو در این ماه‌ها به وفور در گرجستان یافت می‌شود که گشت‌وگذار در بازارهای شهری گرجستان و خرید این میوه‌های رسیده و خوش‌مزه را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین از ژوئن تا سپتامبر (اواسط خرداد تا اواسط مهر ماه) تفریحات ساحلی و کوه‌نوردی این کشور به اوج خود می‌رسد. سپتامبر (اواسط شهریور تا اواسط مهرماه) فصل طلایی سفر به این کشور شناخته می‌شود چراکه گرجستان رنگ‌های زرد و نارنجی پاییز را با هوایی خنک اما گرم تابستانی به خود می‌گیرد. برای همین بسیاری از گردشگران بهترین زمان سفر به گرجستان را ماه سپتامبر می‌دانند.

زمستان این کشور نیز حال‌وهوای عجیبی دارد، اواخر دسامبر تا اوایل ژانویه (اواسط دی تا اواسط بهمن) شهرهای گرجستان رنگ‌وبوی کریسمس به خود می‌گیرد.

در این ماه‌ها می‌توان تخفیف‌های بسیاری برای خرید و گشت‌وگذار در مراکز خرید گرجستان یافت و خوراکی‌‌های خوش‌مزه‌ای همچون شیرینی سنتی گرجی گوزیناکی و نارنگی‌های شیرین را امتحان کرد. پیست‌های اسکلی نیز در این ماه‌ها حسابی شلوغ و محبوب می‌شود.

بهترین زمان سفر به گرجستان کدام فصل سال است ؟

بهار

فصل بهار بهترین زمان سفر به گرجستان

اگر به‌دنبال تماشای چهرۀ بکری از طبیعت گرجستان هستید و قصد دارید به جاهای دیدنی تفلیس بروید، اواسط بهار تا اوایل تابستان بهترین زمان سفر به گرجستان برای شما خواهد بود.

در بهار شانس این را خواهید داشت که از آب‌وهوای مطلوب و متعادل تابستانی لذت ببرید و پوشش تازۀ زمین در طبیعت این کشور را تماشا کنید. بنابراین بهار بهترین زمان سفر به مناطق گردشگری گرجستان همچون باتومی و جاهای دیدنی تفلیس است.

البته نباید از شیطنت آب‌وهوای متغیر گرجستان غافل شوید: ممکن است با یک باران بهاری، حسابی شما را غافل‌گیر کند.

۲. تابستان

تابستان بهترین زمان سفر به گرجستان

تابستان از جذاب‌ترین فصل‌های سفر به گرجستان است. حال‌وهوای تابستانی در گرجستان از اواسط خرداد شروع می‌شود و تا اواسط آبان ادامه دارد. آب‌وهوای گرجستان در این زمان گرمای مطلوبی دارد و برای گردشگران فرصتی است که از تفریحات ساحلی در این آب‌وهوای دل‌چسب لذت ببرند.

البته باید این نکته را هم اضافه کنیم که در فصل تابستان، تقریبا از ماه ژوئیه تا اوت، بیشتر شهرهای گرجستان میزبان جمعیت عظیمی از مسافران است.

اگرچه این فصل بهترین زمان سفر به گرجستان است، اما برای کسانی که رابطۀ خوبی با فضاهای شلوغ ندارند، ممکن است آزاردهنده باشد. بنابراین اگر در این ایام، مسافر شهرهای گرجستان شدید، پیشنهاد می‌کنیم به مناطق کوهستانی سفر کنید تا از خلوتی محیط و آب‌وهوای دل‌انگیز آن لذت ببرید.

۳. پاییز

پاییز بهترین زمان سفر به گرجستان

اوایل پاییز یکی از بهترین زمان‌های گشت‌وگذار در شهرهای گرجستان است. تقریبا از اواسط شهریور تا اواسط آبان، گرجستان به سرزمینی رؤیایی تبدیل می‌شود و رنگ‌های پاییزی شهرهای این کشور را پوشش می‌دهد.

در این ماه‌ها می‌توانید ترکیبی از گرمای تابستانی را با خنکای دل‌چسب پاییز حس کنید. البته فراموش نکنید مناطق کوهستانی گرجستان، شرایطی کاملا متفاوت دارند. پاییز در مناطق کوهستانی شبیه به زمستان است و برف سراسر آن را سفیدپوش می‌کند.

از جذابیت‌های گرجستان، تنوع اقلیم جغرافیایی است و می‌توانید فصل‌های مختلف را در زمان‌های یکسان در این کشور تماشا کنید.

۴. زمستان

زمستان بهترین زمان سفر به گرجستان

هرچه به نیمۀ دوم پاییز در گرجستان نزدیک‌ می‌شویم، رنگ‌های پاییزی جای خودشان را به رنگ سفید زمستان می‌دهند و دیگر از حال‌وهوای پاییز خبری نیست.

با شروع ماه دی، برف و یخ‌بندان در این کشور به اوج خود می‌رسد و تقریبا تا اواسط اسفند، شهرهای گرجستان را سفیدپوش می‌کند. برای عاشقان زمستان و حال‌وهوای کریسمس، این ایام بهترین زمان سفر به جاذبه‌های باتومی، جاهای دیدنی تفلیس و دیگر شهرهای گرجستان محسوب می‌شود.

از مزیت‌های سفر در زمستان، استفاده از تخفیف‌ها و فروش‌های ویژه به‌مناسبت آغاز سال نو میلادی است. همچین فصل آخرِ سال بهترین زمان سفر برای عاشقان اسکی و ورزش‌های زمستانی است.

به‌دلیل سرمای زمستانی، معمولا ماه‌های این فصل کمترین میزان مسافر را دارد و خبری از ازدحام آزاردهندۀ جمعیت نیست.

بهترین زمان سفر به گرجستان از نظر آب و هوا

آب‌وهوای متنوع و بسیاری در این کشور کوچک دیده می‌شود. کوه‌های قفقاز و دریای سیاه شرایط جوی متفاوتی را برای گرجستان ایجاده کرده‌اند.

به‌طور‌کلی شرق این کشور خشک‌تر و سردتر و غرب آن معتدل‌تر است. از لحاظ آب‌و‌هوایی بهترین زمان سفر به گرجستان ماه‌های می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد ماه)، ژوئن (۱۱ خرداد تا 9 تیر ماه) و سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر ماه) به ویژه در هنگام بازدید از تفلیس خواهد بود.

چراکه زمین‌های پست این منطقه از سرما و زمستان جلوگیری می‌کند و در این ماه‌ها گرما و رطوبت معتدل تابستانی حکم‌فرما است.

در هرصورت شرایط جوی این کشور بسیار متغیر است به ویژه در فصل پاییز که ممکن است آفتاب به سرعت جای خود را به ابرهای بارور بدهد. پس باید هر لحظه آماده خیس شدن در زیر باران باشید و لباس‌ها و کفش‌های مناسبی برای سفر همراه خود بردارید.

  • ژوئیه تا اگوست (اواسط تیر تا اواسط شهریور) : این دو ماه اوج تعطیلات در گرجستان است که مناطق تفریحی و جاذبه‌های دیدنی از گردشگران داخلی و خارجی اشباع می‌شود. همین امر می‌تواند مناطق دیدنی شهری را با مشکل تجمع افراد و تهویه روبه‌رو کند اما مناطق کوهستانی برای گشت‌وگذار در این ماه‌ها خلوت‌تر و خنک‌تر خواهد بود.
  • سپتامبر (10 شهریور تا 8 مهر ماه) : بارش برف در اوایل ماه سپتامبر در گرجستان شروع می‌شود که یخبندان و سرمای شدیدی را در مناطق کوهستانی ایجاد می‌کند، اما گشت‌وگذار در دشت‌های این کشور در سپتامبر و اوایل اکتبر (9 مهر تا 9 آبان ماه) بسیار مطبوع خواهد بود. آب‌وهوایی معتدل و خنک در این ماه‌ها در بسیاری از مناطق به جز کوهستان‌ها دیده می‌شود.
  • نوامبر تا آوریل (اواسط آبان تا اواسط اردیبهشت) : نوامبر تا آوریل فصل کم‌تر توریستی و گردشگری این کشور است که هوا در ماه‌های دسامبر تا فوریه (اواسط دی تا اواسط اسفند) به شدت سرد و یخبندان می‌شود. اما در این ماه‌ها ورزش‌های زمستانی و جشن‌های زمستانه به اوج خود می‌رسد.
  • می (11 اردیبهشت تا 10 خرداد ماه) : هوای زمستان تقریبا تا اواخر ماه اوریل ادامه می‌یابد اما از ماه می هوا به سمت معتدل شدن پیش می‌رود. هوای بارانی و معتدل و رویش گل‌های وحشی همگی بهترین زمان را برای گشت‌وگذار در مناطق کوهستانی رقم می‌زند. بسیاری از مسیرهای کوهستانی که در ماه‌های زمستانی مسدود می‌شود در این ماه دوباره فعالیت خود را آغاز می‌کند و گردشگران می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.
  • ژوئن (11 خرداد تا 9 تیر ماه) : این ماه بدون شک بهترین زمان سفر به گرجستان است که هنوز به گرمای شدید تابستان نرسیده اما هوا معتدل و گرم است. در این ماه بازدید از دیدنی‌های طبیعی و تاریخی به اوج می‌رسد و گردشگران بسیاری به این کشور سفر می‌کنند.

بهترین زمان سفر به گرجستان از نظر هزینه

قطعا ارزان‌ترین زمان سفر به گرجستان ماه‌های کمتر توریستی و گردشگری این کشور است. که ماه‌های بسیار گرم و بسیار سرد این منطقه را شامل می‌شود. از آنجایی‌که در این ماه‌ها امکان بازدید از بسیاری از مناطق دیدنی محدود می‌شود یا دسترسی به آن‌ها سخت‌تر می‌شود و جشنواره‌های کمتری در آن ماه‌ها برگزار می‌شود؛ از نظر هزینه و خرج سفر، بهترین زمان سفر به گرجستان محسوب می‌شود. هرچند هزینه سفر به این کشور به‌طور‌کلی ارزان است اما اگر قصد دارید که هزینه‌کمتری نیز خرج کنید، حواستان به ماه‌های کم رفت‌و‌آمد این کشور باشد.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است