اطلاعات کلی در مورد تور بالی،فرانسه و چین

۱,۷۲۵
۰
۰
Arad |
شنبه, ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۲:۳۲

اطلاعات کلی تور فرانسه

میخواهیم شما را با کشور زیبای فرانسه آشنا کنیم تا انتخابی راحت تر برای سفر و یا اقامت تور فرانسه را داشته باشید.درابتدا فرانسه از لحاظ منطقه ی جغرافیایی،این کشور در اروپای غربی قرار گرفته است و مساحتش برابر با ششصد و چهل هزار و هفتصد کیلومتر مربع می باشد.جمعیت این کشور چیزی بالغ بر شصت و هفت میلیون و دویست هزار نفر می باشد که جزء چهل و دومین کشور جهان به حساب می آید.

این کشور دارای شهرهای مهمی می باشد که از این میان می توان به مارسی،استراسبورگ،لیون و ...اشاره کرد.فرانسه از جهات مختلف با کشورهای دیگر همسایه است.برای مثال از شمال شرقی با کشور بلژیک و از جنوب شرقی با کشور ایتالیا همسایه است.

فرانسه همینطور به دریای شمال و اقیانوس اطلس از جهت شمال و غرب متصل می باشد.کشور فرانسه در بخش جنوب شرقی خود نیز به دریای مدیترانه وصل است.اگر شما قصد دارید یک سفر خوب به همراه جاذبه های توریستی بسیار داشته باشید،آژانس هواپیمایی سام سیر تور فرانسه رو به شما پیشنهاد می کند.

اکنون می خواهیم به زبان،دین و واحد پول کشور فرانسه بپردازیم:مردم این کشور به زبان فرانسوی که زبان اصلی می باشد صحبت می کنند.دین غالب کشور فرانسه مسیحی می باشد و مسلمانان و یهودیان بسیار کم هستند(مسلمانان تنها پنج درصد و یهودیان کمتر از یک درصد).این کشور قدرت عظیمی از جهت سیاسی و اقتصادی دارد.

واحد پول فرانسه یورو می باشد. لذا هنگام انتخاب تور فرانسه،این موضوع را نیز درنظر بگیرید.از اقدامات مهمی که در فرانسه صورت گرفته،می توان به عضویت دائم شورای امنیت سازمان ملل اشاره کرد.

کشور فرانسه دارای آثار زیادی می باشد.این کشور هم از داشتن جاذبه های طبیعی بهره مند است و هم از داشتن آثار زیبای تاریخی همانند موزه ها...اگر سفر به این کشور را درنظر دارید،آژانس سام سیر پکیج های متنوعی را برای تور فرانسه ارائه می دهد که انتخاب شما را آسان تر می کند.

اگر به هنر علاقه دارید،فرانسه کشور هنرمندان است و دارای گالری های هنری بسیار و تئاتر می باشد.مردم بسیاری از سراسر جهان تور فرانسه را به دلیل جاذبه های بسیار آن انتخاب می کنند سالانه حدود 80 میلیون توریست وارد این کشور می شود.از نمادهای مهم فرانسه که همه ی شما با آن آشنایی دارید برج ایفل می باشد که در شهر زیبای پاریس واقع شده است.بلندی این برج به 342 متر می رسد و دارای 1665 پله نیز می باشد.

از جاهای دیدنی دیگر می توان به موزه ی لوور اشاره کرد که با آثار شگفت انگیزش گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.تابلوی معروف لبخند مونالیزا در این موزه قرار دارد.اگرعلاقه مند به کلیساها و اماکن مذهبی هستید،ما به شما کلیسای نتردام را پیشنهاد می کنیم که معماری بسیار زیبایی دارد.خیابان شانزلیزه در کشور فرانسه می باشد که از معروف ترین خیابان های جهان به حساب می آید و پس از آن خیابان شارل دوگل در درجه ی بعدی قرار دارد.

جشنواره ی کن در کشور فرانسه برگزار می شود و بسیار شهرت دارد.فرانسه دارای سواحل زیبا من جمله مانتون می باشد. مناطق دیدنی دیگر این کشورشامل دیزنی لند،کاخ های ورسا و رویال است.کشور فرانسه تاریخچه ای غنی از هنر و ادبیات دارد و جاذبه های هنری و ادبی ان بسیار است.گورستان پرلاشر،خانه ی ویکتورهوگو و بسیاری از آثار هنری دیگر همگی در فرانسه واقع شده اند.موزه ی پیکاسو نیز در این کشور زیبا جای گرفته است.

نکته ی جالب که شاید برایتان مهم باشد مربوط به ساعت محلی فرانسه می باشد که 5/2 ساعت از وقت محلی ایران عقب تر می باشد.اگر قصد اقامت فرانسه را دارید باید اقدامات لازم جهت اخذ ویزا را انجام دهید.اگر تور فرانسه را برای سفرتان انتخاب کردید،حتما از عروس شهرهای اروپا(پاریس)دیدن کنید.


تور بالی

اطلاعات کلی مورد نیاز در مورد تور بالی

ویزای بالی

اتباع 169 کشور دنیا قابلیت ماندن در این کشور به مدت 30 روز بدون ویزا را دارند. به آن صورت که دیگر اتباع بعد از اینکه به این جزیره وارد شدند بایستی درخواست ویزا کنند که ویزای داده شده از مدل قابل تمدید است.

  • آب و هوای بالی

هوای بارانی در در تور بالی در ماه های اکتبر الی آوریل می باشد که فصل های بارانی آن محسوب می شوندو آب و هوای خشک در ماه های می الی سپتامبر. مطلوب ترین زمان برای مسافرت به تور بالی در این فصل خشک (ماه می تا سپتامبر) است.

  • روزهای خاص در

در تاریخ های مربوط به سال نوی ساکا که اکثرا همزمان با مارس است و تاریخ های به خصوص هر سال متفاوت است زیرا بر حسب تقویم قمری هستند.

حمل و نقل در بالی

نکات مربوط به حمل و نقل در تور بالی در این بخش ارائه شده است:

  • رانندگی در بالی از سمت چپ صورت میگیرد.
  • ماشین های کرایه ای در بالی به گواهی نامه ی بین الملی احتیاج دارد.
  • تاکسی های بلو برد (پرنده آبی) در بالی بسیار معروف هستند و دارای تاکسی متر هستند.
  • ترافیک در بالی بسیار زیاد است و یک ساعت قبل از زمان قرار باید حرکت کنید.
  • بموس (BEMOS) ها ون های کوچک برای افراد محلی برای مسیر های کوتاه و قیمتش ثابت نیست ولی در تور بالی ارزان است.

مسائل مالی در بالی به این صورت است که واحد پولی آن روپیه اندونزی (IDR) است و همچنین در این شهر قابلیت برداشت پول به مبلغ 50000 تا 100000 IDR از خودپرداز وجود دارد. موقع معاوضه کردن یا Exchange پول از صراف ها دقت کنید. چانه زدن فقط در بازاری هنری این شهر کاربد دارد و بسیار تخفیف می دهند ولی در مراکز خرید آن اینگونه نیست.انعام دادن در آن به دلیل اینکه قیمت ها و فاکتور ها با 10% درصد مالیات افزایش می شود ، واجب نیست.

سیم کارت و برق در بالی

در تور بالی می شود خیلی آسان از مراکز خرید و کیوسک ها سیم کارت خریداری کرد. معمولا اینترنت هایی که با این سیم کارت همراهند به راحتی قابلیت دسترسی دارند. بعد از تهیه سیم کارت تایین کنید که به موبایل شما سیمکارت با چه اندازه ای می خورد.ولتاژ برق در آن 220 ولت یا 50 هرتز است وپریز های آن دو شاخه ها یا دوزبانه از مدل اروپایی هستند.

آداب و رسوم در بالی

برای دیدن از معبد سرپوشیده در تور بالی بایستی لباس بپوشید. پارچه ای به دور کمرتان ببندید و کفش چرمی بپوشید. دیدن از معبد ها همیشه مجاز است ولی نگهبانانی وجود دارند که به مسافران صندوق کمک های پولی را نشان می دهند. دقت کنید که همیشه از دست راست خود به منظور اشاره کردن استفاده کنید و به هیچ عنوان به وسیله دست چپ یا پا اشاره نکنید.

نکات ایمنی و سلامتی در تور بالی

آب شیر یا لوله کشی در آن غیر قابل استفاده است. یخ های موجود در کافی شاپ ها وهتل ها معروف و قابل اعتماد خوب است و مشکلی ندارند.

حمل مواد مخدربا خود مجازاتش در این جا اعدام است؛ آن را شوخی نگیرید.

در هنگام دیدن از میمون ها در جنگل مانکی فارست نکات ضروری را در تور بالی رعایت کنید وحتما لوازم جانبی ضروری به همراه داشته. به میمون ها ی جنگل خوراکی ندهید فاصله را با آنها رعایت کنید، این میمون ها حیوان خانگی نیستند.

در هنگام ایجاد هرمشکل فوری در تور بالی ، شماره 110 را برای اطلاع دادن به پلیس و شماره 118 را برای استفاده از آمبولانس، بگیرید.


اطلاعات کلی در مورد تور بالی،فرانسه و چین

کوه مشهور چینی؛ هوانگ شان یا کوه زرد

در میان کوه های مشهور چینی، باید حتما این کوه مشهور و مه آلود هوانگ شان یا Huangshan که به معنی کوه زرد هست را ببینید، این کوه چه از طرف چینی ها و چه از طرف توریست ها به یک اندازه دوست داشتنی است.

واقع در جنوب استان آن هوئی، کوه زرد قطعا برای مردم چین یکی از "باید ببینید" مناظر تور چین است. پس جذابیت هوانگ شان چیست؟

... قله هایی با شکل های عجیب و غریب که با دریایی از مه ها محاصره شده اند...

... درخت کاج های کوتوله باستانی از داخل هر شکافی که فکر کنید، رشد کرده اند ...

... بهاری گرم و آرامش بخش در انتظار شما در کوهستان است ...

... طلوع آفتابی شگفت انگیز و غروب خورشید نفس گیر ...

... آبشارها و رودهایش مانند کریستال شفاف است ...

... همه موارد فوق و چیزهایی که می تواند شما را در تور چین دیوانه کند و فک شما را از دیدن مناظر به پایین بیندازد، و چیزهایی که تا به حال ان را تجربه نکرده بودید.

کوه زرد در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. این کوه جایی است که در آن برخی از صحنه های فیلم ببر خیزان و اژدهای پنهان فیلم برداری شده است.

در طول دوره ها، این کوه های چینی در پس زمینه تمام نقاشی های مشهور چینی، جاودانه شده اند.

برخی ادعا می کنند که فیلم آواتار با الهام از این کوه های شناور در مه ها، ساخته شده است. اگر شما در تور چین اطراف مسیرهای این کوه ها پیاده روی خیلی سخت نیست که بتوانید شباهت های قابل توجهی را ببینید.

بهترین زمان برای بازدید از کوه زرد چه زمانی است؟

هوانگ شان مانند تمام مقاصد محبوب در چین است، و در طول فصل پیک و تعطیلات ملی بسیار شلوغ است، در این زمان، رزرو در تور چین باید انجام شود. هر فصل یک جنبه منحصر به فرد این کوه زیبا ارائه می دهد.

تابستان قصل پیک این کوهستان است، کوه سر سبز و با طراوت است، درجه حرارت خنک و شرجی نیست. تابش خورشید در تابستان در این کوهستان خیلی خوب است.

در پاییز، رنگ ها در درخشان ترین حالت خودشان هستند، آسمان آبی و درخت های افرای قرمز رنگ منظره خیلی خوبی را برای گرفتن در تور چین عکس فراهم می کنند. پاییز هم فصل پیک است، مخصوصا در طول تعطیلات ملی ماه اکتبر، که می تواند تور چین بسیار شلوغ باشد.

زمستان یکی از زیباترین فصول این کوهستان است و تور چین بهترین زمان برای احساس کردن و لذت بردن از دیدن قله های یخی که در دریایی از ابرها غرق شده اند، محسوب می شود. بازدید از این کوهستان در زمستان از نظر اقتصادی خیلی مقرون به صرفه است و هم جمعیت کمتری در داخل این کوهستان هستند، به جز تعطیلات سال نو چینی!

وعده بهار سر سبزی و گل های وحشی را با خود می آورد، و آبشارها و نهرها در بهترین حالت خود هستند. زمان بسیار خوبی برای بازدید از این کوهستان فوق العاده در تور چین است و به اندازه تابستان و پاییز هم پر از جمعیت نیست.

صرف نظر از وقت بازدید، بارانی و یا یک پانچو مناسب که کاملا به کارتون بیاد، کفش های راحت و یا کفش های مخصوص کوه نوردی و پیاده روی و مهمتر از همه از مناظر زیبایی که اطراف شما را در این کوهستان بینظیر چینی محاصره کرده اند، لذت ببرید!

کوه نوردی در هوآنگ شان

بهترین مناطق کوه زرد در یک مساحت 60 مایل مربع یا 154 کیلومترمربع متمرکز شده است. این منطقه دیدنی یک نمایشگاه طبیعت است، جایی که شما می توانید قله ها و سازه های سنگی را پیدا کنید که این منطقه را بسیار مشهور کرده است.

قله های اصلی (حدود 70 تای آنها) نامگذاری شده و به ارتفاع بیش از 1.000 متر رسیده است. معروف ترین آنها (و بلندترین ها) عبارتند از قله لوتوس (1،864 متر)، قله Bright Top (1،860 متر) و قله مرکز آسمانی یا Celestial Capital (1،818 متر).

دو راه برای کوهنوردان از پای کوه، از سمت راه شرقی و راه غربی وجود دارد. مسیر غربی، مسیر طولانی تری است که در حدود 9 مایل یا 15 کیلومتر است، اما بیشتر کسانی که در تور چین از این راه رفته اند می گویند که مناظر این سمت بیشتر است. قله لوتوس و Celestial Capital در این مسیر قرار دارند.

مسیر شرقی نصف مسیر غربی است. شما باید 5 تا 7 ساعت برای مسیر طولانی تر و حدود 3 تا 4 ساعت برای مسیر کوتاه تر زمان بذارید. این زمان برای یک کوهنوردی تفریحی و اهسته می باشد. شما می توانید در مسیر رفت، جاده شرقی را پیش بگیرید و در برگشت از جاده غربی برگردید.

این جاده ها در نقاطی باریک و شلوغ هستند، در بعضی نقاط مسیر می تواند خیلی شیب دار باشد و اگر از ارتفاع ترسیدید، ممکن است ایده خوبی نباشد. در عوض، شما می توانید در تور چین ماشین کابلی را انتخاب کنید و براحتی به بالای کوه کشیده شوید.

این ماشین های کابلی در مسیر چندین ایستگاه دارد که که هر کدام آنها چند مسیر کوهنوردی دارند، که تمام مناظر اصلی این کوه زیبای چینی را پوشش می دهد. مسیرها به خوبی علامت گذاری شده اند و به شما راحتی می توانید در اطراف حسابی بچرخید.

شما براحتی می توانید در تور چین کل روز خودتان را صرف کوه نوردی و یا کشف مسیرهای دیگر بکنید که به شما منظر بسیار زیباتری را نشان خواهند داد و یا از این پیاده روی لذت بسیار ببرید.

هتل ها و مهمانخانه ها در کوهستان برای اقامت شبانه شما وجود دارد. طلوع آفتاب در هوآنگ شان واقعا اذت بخش است.

نزدیک ترین شهر به پای کوه، Tangkou است. با اتوبوس از شهر هوآنگ شان به این شهر در حدود 40 دقیقه راه می باشد. شما در تور چین در محوطه پارکینگ و ورودی می توانید از اتوبوس پیاده شوید. از این نقطه شما باید سوار یک اتوبوس و یا تاکسی شوید تا شما را به ایستگاه ماشین کابلی ببرد، و یا می توانید مسیر کوهنوردی شرقی و یا غربی را انتخاب کنید و یا با همان ماشین کابلی تا قله بروید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم