مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
برنامه ریزی برای سفر
1
زمان مطالعه: 3 دقیقه
برنامه ریزی برای سفر-برنامه ریزی - سفر-سفر مطلوب-مسافرت ایده ال-اسکان در سفر-سوغاتی-تجهیزات سفر

برنامه ریزی برای سفر


ﻣﺰﯾﺘﮫﺎی ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﻣﺴﺎﻓﺮت :


اﻧﺘﺨﺎب ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮﯾﻦ زﻣﺎن ﺑﺮای اﻧﺠﺎم ﺳﻔﺮ ﺑﺎ ﺟﮫﺖ ﮔﯿﺮی ﺑﻪ ﺳﻮی اھﺪاف (ﺗﻮرﯾﺴﺘﯽ، اﻗﺘﺼﺎدی، زﯾﺎرﺗﯽ و ...)


ﺑﺎﻻﺑﺮدن ﺳﻄﺢ ﺗﺎﻣﯿﻦ اھﺪاف ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﺷﺪه ﺑﺎ اﻧﺘﺨﺎب ﻣﻨﺎﺳﺐ ﺗﺮﯾﻦ زﻣﺎن ﺑﺮای اﻧﺠﺎم ﺳﻔﺮ و اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﻨﺪی زﻣﺎﻧﯽ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ھﺎی
ﻣﺴﺎﻓﺮﺗﯽ
ﻣﺘﻨﺎﺳﺐ ﺳﺎزی ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ھﺎی ﻋﻤﻠﯿﺎﺗﯽ ﺑﺎ ﻧﯿﺎزھﺎ و ﺗﻮاﻧﻤﻨﺪﯾﮫﺎی ھﺪف ﮔﯿﺮی ﺷﺪه ﺟﮫﺖ اﻧﺠﺎم ﻣﺴﺎﻓﺮت


اﻓﺰاﯾﺶ ﻣﯿﺰان ﺑﮫﺮه وری ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ھﺎی ﻣﺴﺎﻓﺮت


ﻣﺮاﺣﻞ ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ رﯾﺰی ﺧﻮب ﺟﮫﺖ اﻧﺠﺎم ﺳﻔﺮی ﻣﻄﻠﻮب :


ﺗﻌﯿﯿﻦ اھﺪاف اﺻﻠﯽ و اھﺪاف ﺟﺎﻧﺒﯽ ﺳﻔﺮ
ﻓﮫﺮﺳﺖ ﺑﻨﺪی ﻣﻄﻠﻮﺑﯿﺘﮫﺎی ﻣﻮرد ﻧﯿﺎز ﺟﮫﺖ اﻧﺠﺎم ﺳﻔﺮ
ارزش ﮔﺬاری و اوﻟﻮﯾﺖ ﺑﻨﺪی ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﮫﺎ و ﺑﺮﻧﺎﻣﻪ ھﺎی ﻣﺴﺎﻓﺮت
زﻣﺎﻧﺴﻨﺠﯽ و زﻣﺎﻧﺒﻨﺪی ﻓﻌﺎﻟﯿﺘﮫﺎی ﻣﻮرد ﻧﻈﺮ در ﺳﻔﺮ
اﻧﺠﺎم ﻣﺴﺎﻓﺮت اﯾﺪه آل

برنامه ریزی برای سفر

برنامه ریزی برای سفر

همیشه برای اینکه یک برنامه ریزی خوب برای مسافرت داشته باشیم باید مقصد مورد نظر خود را از لحاظ اسکان، شرایط آب و هوا، شرایط جاده ای و... ارزیابی کنیم.

مسافرت کردن در برخی از فصول سال متداول تر است مثلا ایم نوروز، تابستان و تعطیلات آخر هفته معمولا برای مسافرت در نظر گرفته میشود بنابراین برای مسافرت در این ایام باید برنامه ریزی کامل تری داشته باشیم تا هم از سفر لذت ببریم و هم اینکه بتوانیم یک سفر کم هزینه داشته باشیم.

برای مسافرت ابتدا باید یک بودجه بندی را با توجه به مدت زمانی که در سفر هستیم و نوع مقصد و انتخاب محل اسکان خود در نظر بگیریم. استفاده از حمل و نقل عمومی برای سفر هزینه های سوخت را کاهش میدهد.

اگر برای اسکان هتلها و مراکز اقامتی را انتخاب میکنید سعی کنید از هتلهایی استفاده کنید که در عین داشتن امکانات خوب قیمت مناسبتری داشته باشند معمولا در فصولی از سال که مسافرتهای بیشتری انجام میشود قیمت ها بیشتر خواهند بود اما میتوان با یک برنامه ریزی خود یک سفر کم هزینه تر داشت تورها معمولا هزینه های کمتری را برای مسافرت دارند بنابراین با استفاده از تورهای مختلف میتوانیم از امکاناتی که دارند استفاده کنیم.

برنامه ریزی برای سفر

همیشه سعی کنید تا تجهیزات کافی را در سفر همراه خود داشته باشید مواد غذایی و خوراکی ها باید به گونه ای باشند که بتوان آنها را در سفر نگه داری کرد بنابراین سعی کنید خوراکی هایی را انتخاب کنید که دیرتر فاسد میشوند.

اما اگر برای تهیه ی غذا رستورانها را انتخاب میکنید باید دقت بیشتری داشته باشید و از کیفیت و مرغوبیت غذاها اطمینان حاصل کنید.

برای تهیه ی سوغاتی در سفر نیز سعی کنید از فروشگاه های معتبر استفاده کنید تا پولی را که بابت خرید سوغاتی پرداخت میکنید کالاهای با کیفیت و مرغوب باشند. تجربه و آرامش مهمترین چیزهایی هستند که در سفر آنها را بدست می آوریم .بنابر این بهتر است که با داشتن یک برنامه ریزی خوب بتوانیم هم از مسافرت لذت ببریم و هم هزینه ها را کنترل کنیم.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است