دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۹ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ اکتبر ۲۰۲۳ میلادی
آبشار ویکتوریا / ترسناک ترین استخر دنیا / استخر شیطان در آفریقا
1
زمان مطالعه: 4 دقیقه
آبشار ویکتوریا : شنا‌ کردن بر لبه یکی از بزرگ‌ترین آبشارهای جهان، ترسناک‌ترین، هیجان‌انگیزترین و دیوانه‌وارترین و شاید بهترین تجربه‌ای است که هر کسی در زندگی می‌تواند داشته باشد.

شنا در ترسناک ترین استخر دنیا، استخر شیطان!

استخر شیطان آبشار ویکتوریا بدون شک، نهایت ترسناک ترین استخر های دنیاست! شنا کردن بر لبه ی یکی از بزرگترین آبشارهای جهان، ترسناک ترین، هیجان انگیزترین و دیوانه وارترین و البته بهترین تجربه ای است که هر کسی در زندگی می تواند داشته باشد. جایی که هم می توانید شنا کنید و هم بر لبه ی آبشار راه بروید. احتمالا بسیار کنجکاو شدید تا با این آبشار بیشتر آشنا شوید و اطلاعات بهتری از آن به دست بیاورید. پس با دلگرم همراه شوید:

یکی از دیدنی ترین کشورهای جنوب آفریقا کشور زامبیا است که از زیباترین طبیعت ها و چشم اندازهای دنیا را هم دارد و به همین دلیل گردشگران زیادی را مجذوب خود کرده است. آبشارهای ویکتوریا که در این کشور قرار دارند تقریبا معروف ترین جاذبه ی آن هستند و دلیل اصلی سفر به زامبیا برای خیلی از گردشگران این کشور هم دیدن این آبشار است، آبشاری که در قسمتی از آن، آن هم درست بر لبه آن می توانید شنا کنید، فقط کافیست تصور کنید که شنا بر لبه ی یکی از بزرگترین آبشارهای دنیا چه طعمی دارد… اما با دیدن این آبشار احتمالا سوال های زیادی در ذهنتان به وجود می آید مثلا اینکه استخر شیطان چقدر امن است و یا اینکه چطور ممکن است بر لبه ی آبشار شنا کرد اما زنده ماند و…

 استخر شیطان

اگر چه ویدئو های زیادی از آبشارهای ویکتوریا در اینترنت وجود دارد اما هیچ کدام از آن ها نمی تواند به طور کامل جواب سوالات شما را بدهد. اولین سوالی که معمولا در ذهن مخاطب به وجود می آید این است که آیا استخر شیطان در آبشار ویکتوریا امن است؟ شاید فکر کنید که بله اما جواب این است که در صورتی که ریسک های آن را قبل از رفتن ندانید، اصلا امن نیست. در استخر شیطان یک تخته سنگ بزرگ و برآمده وجود دارد که شما را از افتادن از بالای آبشار حفاظت می کد. در شرایطی که سطح آب پایین باشد شما می توانید با خیال راحت وارد این آبشار شوید و حتی با تلاش خیلی زیاد هم نمی توانید خودتان را به بالای آن تخته سنگ برسانید اما آیا ممکن است روزی تخریب شود؟ جواب، شاید است.

استخر شیطان آبشارهای ویکتوریا

آبشار ویکتوریا ترسناک ترین آبشار دنیا

البته این اصلا به آن معنای نیست که باید این یکی از بهترین تجربه های دنیا را، از دست بدهید. یکی دیگر از خطراتی که در مورد شنا در این منطقه وجود دارد، لیز خوردن روی تخته سنگ های خیس است و به همین دلیل باید حواستان را جمع کنید. باید مراقب خطر وجود کروکودیل باشید چرا که در بالای آب های ویکتوریا کروکودیل ها زندگی می کنند که البته راهنماهایی که در آنجا وجود دارند، قبل از ورود شما به داخل آب، آب را چک می کنند. راهنماهای آبشار ویکتوریا گفته اند که هیچ وقت تا حالا کروکودیلی را در استخر شیطان ندیده اند و از آنجا که آب این آبشار هم کم عمق است، در صورتی که موجود بزرگی مثل کروکودیل در آب ها باشد حتما دیده می شود و بنابراین منطقی به نطر می رسد که کروکودیلی در آن نباشد.

پس در جواب این سوال که آیا استخر شیطان کاملا برای شنا امن است باید گفت که نه چون شما دارید بر لبه ی یکی از بزرگترین آبشارهای جهان و احتمالا در کنار کروکودیل ها شنا می کنید! فقط باید عمق ماجراجویی و ریسک پذیریتان را در یک کفه ی ترازو و راحتی تان را در یک کفه ی دیگر قرار دهید تا بتوانید تصمیم بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits