جاذبه دیدنی معبد کک لوک سی در مالزی + عکس

۴,۶۱۲
۴
۰
پنج شنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ۲۳:۳۴

معبد کک لوک سی در مالزی را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

معبد کک لوک سی در مالزی

معبد کک لوک سی در مالزی

گفته می شود کک لوک سی، که به معبد "سوپریم بلیس" نیز معروف است، بزرگترین معبد بودا در جنوب شرق آسیا و بدون شک یکی از معروفترین معبدها در پنانگ است.

تپه های این منطقه (به نام "هی سان" یا کرین هیل) که در ایر ایتان واقع شده اند، از قدیم اهمیت خدایی داشته و از تمام مشخصات "فنگ شویی" مناسب برای یک معبد برخوردار بوده اند. در حقیقت، این تپه ها برای راهبان و تائوئیست هایی که به دنبال جاودانگی هستند، محل بسیار مناسبی برای عزلت نشینی است.

معبد کک لوک سی درست در بالای یک تپه در شهر آیار ایتام (Ayar Itam) قرار گرفته و یک چشم انداز فوق العاده به این شهر دارد. این معبد را میتوان یکی از زیبا ترین و بزرگترین معابد بودایی جنوب شرق آسیاست و واقعا ارزش دیدن را دارد.ساخت این معبد 20 سال طول کشیده است و شامل باغ ها و مجسمه های زیبا و یک حوض لاک پشت است.

معابد بودایی فراوانی در منطقه پنانگ در مالزی وجود دارند. اما هیچ کدام از آنها توانایی رقابت از نظر زیبایی و معماری را با معبد کک لوک سی - Kek Lok Si - را ندارند. معماری سنتی این معبد، حس خوبی به بیننده القا می کند. Kek Lok Si، مکانی بسیار مقدس و روحانی برای بودایی های سراسر دنیاست.

معبد کک لوک سی در مالزی

بودایی های پنانگ ترجیح می دهند برای عبادت و بازیافتن آرامش درون خود به این معبد بروند. این مکان علاوه بر عبادتگاه و مقدس بودن، جاذبه گردشگری بسیار زیبایی نیز هست. مسافرینی که به مالزی و ایالت پنانگ سفر می کنند، حتما از این معبد دیدن می کنند. Kek Lok Si بهترین مکان برای بازیابی آرامش است.

این معبد شامل انواع مجسمه های بزرگ و کوچک از خدایان بودایی است. سالن ها و گالری های متعددی نیز دارد که هر کدام برای منظور مشخصی، کاربر دارند.

بسیاری از جشنواره ها و رویدادهای مهم شهر پنانگ در این معبد برگزار می شوند. معبد Kek Lok Si در میان محلی و به زبان خود آنها Penang Hokkien به معنای «معبد سعادت عالی» نامیده می شود.

معبد کک لوک سی در مالزی

رسیدن به اینجا

اتوبوس
با توجه به مبدا خود، اتوبوس سریع السیر پنانگ خط 201، 203، 204، 206، 306، یا U502 را سوار شوید. شما می توانید مجسمه کوان یین را از دور تماشا کنید. در ایستگاه اتوبوس در امتداد جالان پاسار، در دامنه معبد، پیاده شوید. از آنجا به بعد، تابلوهایی را دنبال کنید که شما را به سمت معبد راهنمایی می کنند.


با چه کسی باید تماس گرفت

Tourism Malaysia Melaka Office

تلفن : +606-288 3304/ 1549


Jonker Walk Committee تلفن : +606-284 8282

معبد کک لوک سی در مالزی

معبد کک لوک سی در مالزی

معبد کک لوک سی در مالزی

معبد کک لوک سی در مالزی

معبد کک لوک سی در مالزی

معبد کک لوک سی در مالزی

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(4 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

پاسخ به سوالات پزشکی ، مامایی و جنسی شما (توسط پزشک و ماما مجله دلگرم)


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter