دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۲ برابر با ۰۷ ذو القعدة ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ مه ۲۰۲۳ میلادی
باغ پرندگان تهران چه ویژگی هایی دارد؟
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
همشهری جوان: «کلاغ ها هم از تهران فرار کردند.» 5 سال پیش بود که روزنامه ها با این تیتر خبر از یک فاجعه زیست محیطی دادند. کارشناسان محیط زیست درباره آل

همشهری جوان: «کلاغ ها هم از تهران فرار کردند.» 5 سال پیش بود که روزنامه ها با این تیتر خبر از یک فاجعه زیست محیطی دادند. کارشناسان محیط زیست درباره آل

همشهری جوان:

«کلاغ ها هم از تهران فرار کردند.» 5 سال پیش بود که روزنامه ها با این تیتر خبر از یک فاجعه زیست محیطی دادند. کارشناسان محیط زیست درباره آلودگی هوای تهران و اینکه تا مدتی دیگر جز ترافیک و ساختمان های بلند چیزی در این شهر برای ما باقی نمی ماند، هشدار دادند و حتی بعضی هنرمندان برای کلاغ ها، نمایشگاه عکس برگزار کردند اما درست وقتی که کم کم داشتیم به آسمان بی پرنده تهران عادت می کردیم و صدای پرنده ها فراموشمان می شد.

خبر آمد که «باغ پرنده ها» می خواهد تمام پرنده های قهر کرده را به شهر برگرداند و یک بهشت زمینی وسط شلوغی های پایتخت راه بیندازد. حالا اگر بخواهید به یک بچه، پرنده نشان بدهید یا خودتان به یاد روزگار گذاشته این موجودات نازنین را از نزدیک ببینید.

دیگر لازم نیست راهی روستاهای اطراف و جاهای خوش آب و هوا بشوید. کافی است بروید پارک جنگلی لویزان و برای چند ساعتی در بین قوهای سپید، اردک های کله سبز و شترمرغ های آفریقایی گم بشوید و فراموش کنید اینجا همان تهرانی است که یک روزهایی از فرط آلودگی هوا به نفس نفس می افتاد.

باغ پرندگان تهران چه ویژگی هایی دارد؟

حدود 100 متر مانده به باغ پرندگان، نگهبان های پارک جلوی ماشین ها را می گیرند و اجازه نمی دهند جلوتر بروند. راننده یک ماشین شاسی بلند اما بی توجه به حرف بقیه راننده ها که مشغول پارک کردن هستند، راه خودش را باز می کند و می خواد وارد محوطه باغ بشود که نگبهان جلویش را می گیرد.

راننده خودش را معرفی می کند و از سمتش می گوید، ولی حرف هایش اثر نمی کند و بحث با این جمله نگبهان تمام می شود: «خود شهردار گفته هیچ کس حق نداره با ماشین وارد باغ بشه، این هم ماشین خودشه.» خلاصه اینکه برای ورود به باغ پرندگان باید با ماشین تان خداحافظی کنید و با خط یازده برای دیدن پرنده ها قدم رنجه بفرمایید.

البته برای سالمندان، معمولان و تنبل ها (!) کالسکه و خودروی برقی هم در نظر گرفته شده تا سر کسی بی کلاه نماند. بعد از گذر از خوان اول به ورودی باغ پرندگان می رسید که یک مجسمه سیمرغ هم در کنارش گذاشته اند.

سیمرغای که حضورش در اینجا پربیراه نیست و مثل داستان منطق الطیر عطاربه شما وعده رسیدن می دهد. قسمت هیجان انگیز ماجرا تازه از اینجا به بعد شروع می شود.

باغ پرندگان تهران چه ویژگی هایی دارد؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است