دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۲ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
معرفی کامل مرکز خرید همدان
7
زمان مطالعه: 10 دقیقه
اگر عازم همدان هستید و در برنامه سفرتان قصد خرید از شهر همدان را دارید ما را در این مطلب از دلگرم همراهی کنید .

معرفی مراکز خرید و پاساژهای همدان

وقتی به شهری به قصد تفریح و سرگرمی سفر می کنیم سعی داریم از سفرمان لذت ببریم و قطعا خرید کردن یکی از راه های لذت بردن از زندگی است و وقتی این امر با سفر همراه می شود لذت خود را دو چندان نشان می دهد.

قطعا به جز دیدن مراکز توریستی و تفریحی بعد از آن مراکز خرید و گشت و گذار و جاهایی که مردم در آن زندگی روزمره را می گذرانند و آشنا شدن با مردم از نزدیک می تواند برای ما شادی خوبی به ارمغان بیاورد.

برای اطلاع جامع از مراکز خرید در همدان تا انتهای این مطلب همراه ما در مجله دلگرم باشید و با مراکز خرید در شهر همدان آشنا شوید .

بازار بزرگ میدان امام خمینی همدان

بازار بزرگ میدان امام خمینی همدان

میدان امام خمینی همدان که قبل از انقلاب به میدان شاه معروف بود و اکنون نه کسی میدان شاه می گوید و نه میدان امام خمینی بلکه به نام میدان معروف هست و در اصل از هر جای همدان که بگویید “دربست میدان” شما را به این میدان می آورند و بزرگترین میدان شهر همدان هست و از قدیمی ترین و تاریخی ترین میدان ها در کل کشور محسوب می شود که بازار قدیمی و بزرگ همدان هم در این منطقه واقع شده بود و هست.

در میدان امام خمینی بازار میوه و تره بار ،بازار گوشت و مرغ ، انواع بازار لباس ها و سوغاتی ها و هر آنچه که فکرش را بکنید وجود دارد و این میدان اکنون سنگفرش شده و دیگر ماشین و خودرو نمی تواند در آن تردد کند و فقط آدم هست که خواهید دید در ساعات مختلف شبانه روز در این میدان تردد می کنند و به نوعی زندگی همیشه در این مرکز جریان دارد.


پیاده راه بوعلی سینای همدان

پیاده راه بوعلی سینای همدان

این پیاده راه که تا چند سال پیش خیابان بوعلی سینا بود و همدانی ها در اصطلاح به آن بوعلی پایین می گفتند بیشترین مراکز خرید و مغازه و پاساژ را داراست که بیشتر در زمینه انواع پوشاک زنانه و مردانه ، رستوارنها و عینک و … فعالیت می کنند.

از وقتی خیابان بوعلی به پیاده راه بدل شده شور و شوق تازه ای گرفته که در آخر شب و وقتی مغازه ها می بندند دستفروشان اجازه کاسبی پیدا می کنند و تا پاسی از نیمه شب هم در آنجا هستند و دستفروشان را میت وانید بعد از بسته شدن مغازه ها در این پیاده راه ببینید که شهر را زنده نگه می دارند و مردم و کسانی که قصد خرید از ایشان را دارند در آخر شب به آنجا می روند.


پاساژ شهر آرا همدان

پاساژ شهر آرا همدان

پاساژ شهر آرا که مختص لباس های بانوان هست و بیشتر به کفش و پوشاک بانوان و لوازم آرایشی ایشان و … فعالیت می کنند.

پاساژ شهر آرا یکی از بزرگترین پاساژ های همدان هست و در چهار طبقه و دارای آسانسور هست و همه طبقات هم دارای پله برقی و پله اضطراری و معمولی هستند و همچنین ویو زیبایی هم دارد و در طبقه آخر آن یک رستوران و کافی شاپ به نام بام سبز و یک شهر بازی کوچک مخصوث کودکان وجود دارد که دیدن این پاساژ به هیچ عنوان خالی از لطف نیست و می تواند برای شما بسیار جذاب باشد و بالا رفتن از طبقات آن بدون اینکه خریدی هم بکنید می تواند جذاب باشد و تفریح خوبی را برایتان رقم بزند. این پاساژ بهترین دیزاین داخلی را از بین پاساژهای همدان دارد.


پاساژ مهستان در همدان

پاساژ مهستان در همدان

پاساژ مهستان هم در پیاده راه بوعلی همدان و اول کوچه ذوالریاستین قرار دارد. این پاساژ هم بیشتر لباس زنانه فروش هستند و در ورودی آن نیز عینک فروشی وجود دارد و دارای پله برقی بوده و در سه طبقه مشغول فعالیت هستند و همه طبقات دارای پله برقی بوده و پاساژ زیبایی هست. و خرید و بازدید از این پاساژ میتواند برایتان جذاب باشد.


مرکز خرید وحدت همدان

مرکز خرید وحدت همدان نیز در خود پیاده راه بوعلی واقع شده اگر به دنبال خرید لباس مردانه هستید پاساژ وحدت کلا مردانه فروش هستند و دو طبقه اول کلا لباس مردانه دارد و در طبقه سوم یا همان طبقه آخر برخی به لوازم گوشی و لوازم جانبی آن مشغولند در کل بنده خودم لبای مردانه بخواهم از این پاساژ خرید می کنم البته بماند که جاهای دیگر هم میروم اما از این پاساژ زیاد خرید داشته ام. این مرکز قدیمی هست و پله برقی و آسانسور ندارد اما پله های خوبی دارد و نرم و راحت هستند.


پاساژ پایتخت همدان

پاساژ پایتخت همدان

پاساژ پایتخت : این پاساژ هم در داخل پیاده راه بوعلی هست و دارای 4 طبقه که یکی منفی یک یا هملان زیر زمین هست و ما بقی در طبقات اول تا سوم قرار دارند و هم دارای آسانسور و هم دارای پله برقی بوده و به خرید لباس بچگانه ، مردانه ، مانتو ، عطر و ادکلن ، کفش و … می توانید در این پاساژ بپردازید. که به نسبت تازه ساز هست و شیک بوده و میتواند برای مسافرین هم جذابیت داشته باشد.


پاساژ الماس در همدان

پاساژ الماس : این پاساژ که زمانی بهترین پاساژ مردانه فروشی در همدان بود در کوچه پشتی پیاده راه بوعلی و نرسیده به میدان آرامگاه بوعلی همدان قرار دارد و البته مدتی است که از رونق افتاده و به دلایلی نامعلوم که برخی آن را پدید آمدن پاساژهای جدید و بهتر عنوان می کنند.

و برخی موقعیت مکانی که که کمی دور افتاده می دانند اخیرا از رونق و تب و تاب قبل افتاده است ولی زمانی یکی از شلوغترین پاساژ های همدان بود ولی هم اکنون هم میتوان جنس های خوبی در آن جا پیدا کرد این پاساژ هم دارای آسانسور هستو پله های پیچی زیبایی هم دارد.


پاساژ چهلستون ، مفتون ، مهدیه و رضا و…

پاساژ چهلستون هم که لباس عروس و کتاب و … میفروشند در خود بوعلی هست چند پاساژ کوچک هم در پیاده راه بوعلی و سرپل یخچال همدان (کوچه اول در همین خیابان) مانند پاساژ مفتون که در زمینه کالای کامپیوتری فعالیت می کند یا پاساژ مهدیه که در زمینه کنسول بازی و سیدی فعالیت می کند و پاساژ رضا که بلور فروشی و لوازم آرایش می فروشند و … نیز وجود دارد که گذر از آنها و دیدن مغازه های اطراف ایشان خالی از لطف نیست البته دیگر ساختمان های پزشکی و اداری را دیگر در اینجا ذکر نکردیم.

اکنون می خواهیم کمی از پیاده راه بوعلی خارج شوم و به دیگر نقاط همدان و مراکز خرید آن هم بپردازم.


بازار میوه و تره بار همدان

بازار میوه و تره بار همدان

سرگذر نامی است که به بازار بزرگ میوه و تره بار همدان می دهند و در بین اکباتان و شهدا واقع شده که این دو خیابان از خیابان های اصلی منتهی به میدان امام خمینی هستند و می توان در این مکان که یک بازار خوب برای میوه و تره بار هست با قیمت مناسب انواع تره بار را پیدا کرد و انواع گوشت و مرغ نیز در اینجا با قیمت خوب یافت می شود.

البته در سبزه میدان که بین خیابان باباطاهر و اکباتان هست نیز میوه و تره بار خوبی می توان پیدا کرد که راسته قصابها نیز در همینجا قرار دارد.


خیابان پاستور همدان و پاساژ پورسینا و پاستور در خیابان پاستور

خیابان پاستور یک خیابان یک طرفه منتهای به میدان آرامگاه بوعلی هست که دارای پاساژ نیز میباشد خیابان پاستور لباس زنانه و مجلسی و مانتو فروشی زیاد دارد و لباس مردان و کفش و کت شلوار هم دارد که پاساژ پورسینا نیز در این خیابان واقع شده و قبلا این خیابان دوطرفه بود و به دلیل باریک بودن و ایجاد شدن ترافیک آن را یک طرفه کرده اند.

اما این خیابان خیلی شیک و باکلاس هست و گذر از آن میتواند برایتان جذاب باشد. برج معروف پاستور هم در چهار راه پاستور سر خیابان پاستور قرار دارد که هم تجاری و هم اداری میباشد و یک رستوران هم در آن دایر است.


مرکز خرید میلاد در همدان (پاساژ میلاد همدان)

پاساژ میلاد : این مرکز خرید که فکر می کنم آخرین پاساژ احداث شده در همدان هست تازه ساز بوده و نرسیده به میدان بعثت در منطقه مرفه و به اصلاح تقریبا بالای شهر همدان واقع شده البته همدان جنوب جغرافیاییش بالای شهر هست و از نظر اقتصادی در جنوب جغرافیایی رفاه بیشتری وجود دارد و بالاشهر در جنوب آن قرار دارد که در برخی شهرها نیز این اتفاق رخ داده به هر حال پاساژ میلاد هم در اینجا قرار دارد و در نرسیده به میدان بعثت از سمت بوعلی بالا قرار دارد. برخی برندها نیز در این مرکز خرید فعالیت دارند.


پاساژ سعیدیه همدان (برج سعیدیه)

پاساژ سعیدیه و مجتمع تجاری و اداری سعیدیه که در سعیدیه پایین قرار دارد یکی از لوکس ترین و زیباترین پاساژ های همدان هست که در دو بخش تجاری و اداری یک برج هست که مردم در آن به ارتزاق مشغولند و در بخش تجاری سه طبقه دارای دو آسانسور و پله برقی هست و در بخش اداری فقط دارای آسانسور میباشد و برخی برندها نظیر چرم مشهد و … نیز در این پاساژ هستند. در بین پاساژ های همدان از نظر بنده به عنوان نگارنده این پاساژ کیفیت خوبی دارد.


برج آرین همدان (پاساژ آرین)

برج آرین همدان (پاساژ آرین)

برج آرین نیز مانند برج سعیدیه دارای دو بخش تجاری و اداری هست و در بوعلی بالا یا همدان میدان آرامگاه به سمت میدان دانشگاه یا همان میدان جهاد واقع شده و برج زیبایی هست و دارای پله برقی و آسانسور می باشد و مغازه های لباس فروشی و … در این پاساژ قرار دارند که از قدیمی ترین برج های همدان به شمار میرود و با شیشه ای بودن خود همچنان زیبایی خوبی به شهر همدان بخشیده است.


برج زاگرس در همدان (پاساژ زاگرس)

برج زاگرس که بعد از مرکز خرید میلاد افتتاح شده اما ساخت آن قبلش شروع شده بود از زیباترین برج های همدان هست که در شب با نورپردازی خوب خود جلوه زیبایی به همدان بخشیده و می توان اذعان داشت که در حد کشورهای اروپایی ایران را زیبا کرده است.

برج زاگرس این برج هم دو بخش تجاری و اداری دارد که هم مغازه های لباس فروشی و … در سه طبقه اول آن قرار دارند و هم دفاتر اداری شرکت ها و … در آن قرار دارند.


پاساژ جهان نما ، صفویه ، الهیه ، استقلال ، قدس ، کوثر و …

این پاساژ ها هر کدام می تواند یک توضیح مفصل داشته باشد اما چون از حوصله این مطلب خارج است خلاصه بگویم پاساژ جهان نما در بوعلی بالا هست و بعد از میدان دانشگاه که به برج جهان نما نیز معروف هست تازه سازو شیک و پاساژ صفویه در خیابان شریعتی الهیه در گذرگاه مظفریه پرده و پارچه می فروشند و پاساژ استقلال که همگی لباس مجلسی و وسایل عروسی و کت و شلوار می فروشند در ابتدای باباطاهر و پاساژ قدس که عمده فروش و لوازم خانگی فروشند در سرگذر و باباطاهر و پاساژ کوثر لباس زیر زنانه و لوازم آرایشی در خیابان شهدا می فروشند.

separator line

بیشتر بخوانید :

لیست و آدرس خانه معلم های همدان و حومه + نحوه رزرو خانه معلم

لیست کامل آدرس و تلفن استخر های همدان

لیست و آدرس نمایندگی های ایران خودرو در شهر همدان و حومه

لیست شعبه های بانک ملی در همدان + آدرس و تلفن

لیست آدرس و تلفن بیمارستان های دولتی در شهر همداناین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.9 از 5 (7 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits