دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ مهر ۱۴۰۲ برابر با ۱۲ ربيع الأول ۱۴۴۵ قمری و ۲۸ سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی
شهربازی سان وی لاگون مالزی پر از شور و هیجان
2
زمان مطالعه: 31 دقیقه
شهربازی پرطرفدار لگولند در مالزی:مالزی یکی از آن کشورهایی است که علاقه و توجه گردشگران ایرانی را معطوف خود کرده و بسیاری در ماه های پاییز و زمستان و تعطیلات نورورزی به سراغ شهر کوالالامپور، یعنی پایتخت این کشور می روند.

شهربازی پرطرفدار سان وی لاگون در مالزی

مالزی یکی از آن کشورهایی است که علاقه و توجه گردشگران ایرانی را معطوف خود کرده و بسیاری در ماه های پاییز و زمستان و تعطیلات نورورزی به سراغ شهر کوالالامپور، یعنی پایتخت این کشور می روند. مالزی که در منطقه ای استوایی قرار دارد با طبیعت همیشه سبز و تفریحات رنگارنگ پایتختش، سر گردشگران را گرم خود می کند. کوالالامپور پایتخت و یکی از مهم ترین شهرهای این کشور است که امکانات جذاب، مراکز خرید متنوع و مارک دار و البته تفریحاتش زبانزد است.با دلگرم همراه باشید.

امروز می رویم سراغ یکی از بهترین شهربازی های مالزی که با مرکز شهر کوالالامپور تنها دقایقی فاصله دارد و طیف متنوع تفریحاتش شما را انگشت به دهان می کند. قول می دهم با خواندن مطلب پیش رو، این شهربازی را در نخستین رده های لیست بازدید از جاذبه های مالزی قرار دهید.شهربازی سان وی لاگون که به پارک آبی‌اش شهرت دارد، گزینه های خارق العاده ای پیش روی شما قرار می دهد مثل موج سواری، بادی بوردینگ، بزرگ ترین سرسره آبی مالزی و غول وو'ووزلا و محال است بتوانید از آن ها چشم پوشی کنید.

 سان وی لاگون

معرفی شهربازی سان وی لاگون مالزی

در این شهربازی یکی از بزرگ ترین پارک های آبی مالزی ساخته شده که در آن تفریحات و بازی های آبی مثل موج سواری و بادی بوردینگ انجام می شود که شور و نشاطی وصف نشدنی دارد، هیجان انگیزتر اینکه یکی از بزرگ ترین سرسره های آبی جهان را می توانید در این پارک ببینید و فقط یک لحظه تصور کنید پایین آمدن از روی این سرسره بزرگ چه هیجانی دارد. در این پارک در کنار پارک آبی می توانید به تماشای حیوانات زیبا و دوست داشتنی هم بنشینید بعد از اینکه حیوانات را دیدید به روی پل معلق این پارک بروید که طولانی ترین پل معلق مالزی است این شهربازی آنقدر برای گردشگران جذاب است که سالانه بیش از ۲ میلیون نفر به این پارک می آیند.
پارک سان وی لاگون که تا شهر کوالالامپور ۱۵ کیلومتر فاصله دارد ۳۵ هکتار مساحت دارد و در سال ۱۹۹۲ افتتاح شده است. این پارک پر از تفریحات آبی و غیر آبی است و اگر به این پارک بروید می بینید که از بخش های مختلفی مثل نیکلدیون لاست لاگون، پارک آبی، شهربازی، باغ وحش، پارک هیجان و پارک وحشت تشکیل شده است. اگر به کوالالامپور رفتید و حوصله تان سر رفت سریع خودتان را به این پارک برسانید و غرق در شور و هیجان شوید فاصله نزدیک این پارک به مرکز شهر هم باعث می شود بتوانید راحت تر خود را به اینجا برسانید. حالا می خواهیم تک تک بخش های این پارک رابه شما معرفی کنیم تا ببینید با چه پارک هیجان انگیزی طرف هستید.

نیکلودین لاست لاگون

نیکلودین بخشی از پارک است که با شخصیت های کارتونی ساخته شده و پر از درخت و فضای سبز است و بخش های مختلفی مثل پارک آبی باب اسفنجی، سقوط آزاد در مانسون ۳۶۰، سرسره خشم جنگل، سرسره کوبارانگو، بازی شالاپ شولوپ، سرسره های باستانی، دره کرگدن، پلکان عجایب، کمپ جست و جو گران و مسیر کاوشگران دارد.

پارک آبی

بیشتر محبوبیت این پارک به دلیل پارک آبی مفرح آن است با نگاه به این پارک آبی یاد جنگل های استوایی آفریقای جنوبی می افتید این پارک سه سرسره اصلی دارد که حتما باید هیجان آن را تجربه کنید، یک ساحل مواج هم دارد که یا می توانید در زیر آفتاب ساحل آن بنشینید و یا ورزش های والیبال ساحلی و یا موج سواری را انجام دهید.

 سان وی لاگون

شهربازی

اگر به بازی های آبی علاقه ای نداشتید شهربازی گزینه ای خوب برای تفریح شماست.

باغ وحش

این باغ وحش ۱۵۰ گونه حیوان مختلف دارد که تجربه رویارویی با حیوانات را به شما می دهد، در سرزمین ببر آن یک جفت ببر سفید و نادر را از نزدیک می بینید، در بخش شیرهای سفید هم نخستین زوج سفید شهر را خواهید دید، این شیرها بومی آفریقا هستند. در بخش رویارویی با حیات وحش از نزدیک پرندگان و حیوانات را لمس می کنید.

پارک هیجان

اگر عاشق کارهای ماجراجویانه مثل بانجی جامپبنگ، کارتیک و چهار چرخ، پینت بال، قایق سواری و ... هستید هم به پارک هیجان این پارک بیایید.

پارک وحشت

اگر فیلم ترسناک دوست دارید این قسمت پارک مخصوص شماست در این قسمت گردشی در بخش های ترسناک دارید و به داخل ساختمان های شوم می روید.


 سان وی لاگون

بخش های مختلف پارک موضوعی سان وی لاگون

همان طور که اشاره کردیم در این مجموعه تفریحی بخش های مختلفی وجود دارد که در ادامه به طور کامل به معرفی تمام آن ها و دیگر جذابیت های پارک خواهیم پرداخت.

نیکلدیون لاست لاگون | Nickelodeon Lost Lagoon

از ورودی های جذاب این بخش که بگذرید، دیگر خبری از فضا و منظره شهری کوالالامپور نیست و دور تا دور محوطه را پوشیده در گیاهان سرسبز می بینید. خودتان را برای تجربه لحظاتی ماجراجویانه و آبی آماده کنید. بخش نیکلدیون لاست لاگون با 4 هکتار فضای جنگلی احاطه شده و در خود بیش از 12 سرسره و تفریحات متنوع دارد. مهم نیست در چه سنی هستید، در نیکلدیون لاست لاگون به شما بسیار خوش خواهد گذشت!

نیکلدیون نوعی پارک موضوعی است که با شخصیت های کارتونی شبکه ای آمریکایی و به همین نام، ساخته شده است و در واقع این بخش از سان وی، نخستین پارک نیکلدیون آسیا می باشد.

 سان وی لاگون

بخش آبی باب اسفنجی | Spongebob Splash Adventure

بخش ماجراجویی باب اسفنجی، محیطی خانوادگی دارد که در آن می توانید فواره ها، سرسره ها، آبشار و بازی با باب اسفنجی را تجربه کنید.

قد: حداقل 1 متر

سقوط آزاد در مانسون 360 | Monsoon 360

آماده باشید، به جلو نگاه کنید و دست به سینه بشمارید: 3..2..1 !

در مانسون 360 قرار است هیجانی بی نظیر را تجربه کنید و از سرسره سقوط آزاد با سرعتی برابر 60 کیلومتر بر ساعت، به پایین سر بخورید.

قد: حداقل 1.2 متر

 سان وی لاگون

سرسره خشم جنگل | Jungle Fury

سرسره خشم جنگل، تفریحی چند نفره و دوستانه است که در تیوپ هایی گرد، دور هم می نشینید و سقوط های ناگهانی و پیچش های سریع را در مسیری هیجان انگیز با یکدیگر تجربه می کنید.

قد: حداقل 1.1 متر

سرسره کوبارانگو | KUBARANGO

در این سرسره هیجان انگیز از ارتفاع و شیب تندی به پایین خواهید رفت و لحظه ای سبک‌وار را تجربه می کنید. سپس همان طور از مسیری منحنی بالا رفته و با برگشت از آن، این بار با سرعت به مسیر کناری هدایت می شوید.

 سان وی لاگون

قد: حداقل 1.1 متر

بازی شالاپ شلوپ | Splish Splash

یک آب بازی تمام عیار کودکانه را در بخش شالاپ شلوپ تجربه کنید. آب در اشکال مختلف، با سرعت و در فضایی شاد و هیجان انگیز، در قسمت کودکان به نمایش در می آید. می توانید برای سرگرمی بیشتر بچه ها، قوانینی بگذارید؛ مثلا هر کسی توانست از زیر فواره ها بگذرد و خیس نشود و ....

سرسره های باستانی | Primeval

در این بخش به سرسره هایی با شکل و شمایلی از موجودات کهن و باستانی بر می خورید. با این سرسره ها سفری ماجراجویانه و تلفیقی از پیچش ها، چرخش ها و سقوط های پی در پی در انتظار شماست و مسیری را از میان درختان گذر می کنید و از تپه ها بالا می روید. سه سرسره جذاب کبرا کریک (Cobra Creek)، بوآکانستریکتور (Boa constrictor) و کروکدیل (Crocodile Gully) در این بخش وجود دارد که استفاده از آن ها برای تمام سنین ممکن است.

قد: حداقل 1.2 متر

دره کرگدن | Hippo Valley

دره کرگدن جایی است که همه رودهای پارک آبی به آنجا می ریزد و می توانید در زیر فشار قوی آب، آب بازی متفاوتی را تجربه کنید.

قد: حداقل 1.2 متر

 سان وی لاگون

پلکان عجایب | Wonder Steps

از پلکان عجایب بالا بروید تا منظره دل انگیزی از آبشارها و سقوط آب ها پیش روی‌تان قرار گیرد. در این محوطه کمپ جستجوگران، ستون های آناناس و قلعه ای باشکوه خواهید دید.

کمپ جستجوگران | Explorer's Campsite

این کمپ محلی است برای استراحت کاشفان پارک وسیع و موضوعی سان وی لاگون.

این محوطه به قدری جا دارد که بتوانید در آن پیک نیک کرده و یا ضیافتی خانوادگی و دوستانه در کمپ برگزار کنید.

مسیر کاوشگران | Explorers' Trail

راه بیفتید در مسیر کاوشگران و همچون سیاح و جهانگردی کنجکاو به میان درختان بروید و آواز پرندگان را به خاطر بسپارید. در این مسیر با منظره ای نفس گیر رو به رو می شوید که در آن رودخانه ای خروشان، آبشار، تالاب های مرموز، آبراه ها و تپه ها به چشم می خورند. این مسیر ممکن است برای برخی ترسناک و خسته کننده باشد، در این صورت توصیه می شود از مسیری کوتاه تر استفاده کنید.

پارک آبی سان وی لاگون | Sunway Lagoon Water Park

می توان گفت مهم ترین و شناخته شده ترین بخش مجموعه سان وی لاگون، پارک آبی محبوب آن است. پارک آبی سان وی لاگون به گونه ای ساخته شده که جنگل های استوایی آفریقا را برای شما تداعی می کند و اغلب بخش های آن نامی آفریقایی دارند. در ادامه تفریحات این پارک آبی برای شما معرفی می شود:

سرسره های اصلی

در این پارک آبی سه سرسره اصلی و بی نظیر به چشم می خورد که نباید آن ها را از دست بدهید.

1- سرسره چالش کنگو | Congo Challenge: در این سرسره هیجان انگیز باید به روی شکم بخوابید و با سر وارد آب شوید. سرسره کنگو با الهام از رود پیچ دار کنگو در آفریقا ساخته شده است.

2- سرسره صعود کامرون | Cameroon Climb: با امتحان کردن سرسره صعود کامرون، یعنی با سقوطی 15 متری موافقت کرده اید! پس از آن نیز در حدود 8 متر به جلو پرتاب می شوید.

3- سرسره مار پیتون | African Pythons: نوعی سرسره پیچ و واپیچ دار است که به شکل مار پیتون ساخته شده و برای امتحان کردن آن احتیاج به یک همراه دارید.

قد: حداقل 1.1 متر

سرسره چالش کنگو سرسره چالش کنگو

سرسره صعود کامرون سرسره صعود کامرون

سرسره مار پیتون سرسره مار پیتون

سرسره وو'ووزلا | Vuvuzela

با این سرسره یکراست به درون هیجان شیرجه بزنید! برای ورود به سرسره وو'ووزلا باید از بالای برجی 11 طبقه بپرید و درون آبراهی پرپیچ و خم، همانند رودخانه های خروشان به حرکت درآیید، سپس با سقوطی مستقیم به درون بزرگترین سرسره قیفی دنیا انداخته شده و توسط هیولا وو'ووزلا بلعیده می شوید.با وو'ووزلا یکی از بزرگترین، مرتفع ترین و هیجان انگیزترین سرسره های دنیا را تجربه کنید.

قد: حداقل 1.1 متر

سرسره کودک زیمباوه کوچک | Little Zimbawe

زیمباوه کوچک نوعی سرسره جالب برای کودکان است که در آن کودکان با جنگجوهای ماسائی می جنگند و در سرسره های آبی کودکانه تفریح می کنند.

قد: حداقل 1.1 متر

سینما واترپلکس 5 بعدی | Waterplexx 5D

از سرسره سواریِ سینمایی و 5 بعدی در پارک آبی سان وی لاگون لذت ببرید. این سفر مجازی پر هیجان، تنها شامل تصاویر و حرکت صندلی ها نمی شود و گهگاهی بر روی شما آب پاشیده می شود.همچنین باد، مه، غبار، افشانه های آب، جت آبی، نور، لیزر، تصاویر سه بعدی، صدا و حرکت و سینما 5 بعدی خاطره ای متفاوت را برای شما می سازد.

قد: حداقل 1.1 متر

ساحل موج دار | Surf Beach

بخش ساحلی سان وی لاگون، اعجابی دست ساز در میانه شهر است که مکانی جالب را برای گذران تعطیلات ایجاد می کند. می توانید تنها در ساحلش دراز بکشید و از گرمای آفتاب لذت ببرید و یا اگر عاشق هیجان و ماجراجویی هستید، به سراغ موج سواری و والیبال ساحلی بروید. یا توانایی تعادل و موج سواری خود را در تنها شبیه ساز موج مالزی، فلو رایدر به نمایش بگذارید.این بخش ساحلی وسعتی در حدود 13,000 متر مربع دارد و با موج ساز خود، موج هایی با ارتفاع 8 متر ایجاد می کند. با امکاناتی که این موج ساز دارد، موج های ساختگی سان وی لاگون بهشت بی نظیری برای موج سواران حرفه ای و آماتور خواهد بود.

قد برای موج سواری: حداقل 1.4 متر

شهربازی سان وی لاگون | Sunway Lagoon Amusement Park

اگر به هر دلیلی نمی توانید به سراغ تفریحات آبی بروید، شهربازی سان وی لاگون را گزینه اول خود بدانید و حجمی از خوشی و هیجان را برای خود رقم بزنید. توصیه می کنیم پیاده روی بر روی طولانی ترین پل معلق مالزی را از دست ندهید و یا با انتقام دزدان دریایی و بازی تبرزین دنیا را برعکس ببینید.همچنین در این شهربازی کاملا هوای مشتری های کوچک را هم داشته اند و تفریحات کودکانه، جذاب و رنگارنگی مانند دیگ آپاچی ها، کندی لند و تاب گردان به چشم می خورد.

بازی تبرزین | Tomahawk بازی تبرزین

طولانی ترین پل معلق مالزی | Suspension Bridge

طولانی ترین پل معلق مالزی، در شهربازی سان وی لاگون است که طولی 428 متری دارد و با آن منظره ای جذاب و دوست داشتنی از محوطه پارک و اطراف آن خواهید دید.
طولانی ترین پل معلق مالزی

بازی انتقام دزدان دریایی | Pirate's Revenge

بازی انتقام دزدان دریایی همان جایی است که می توانید چرخشی 360 درجه را تجربه کنید و رنگی از هیجان به سفر خود بزنید.

قد: حداقل 1.4 متر

ترن شهر گمشده | Lost City of Gold Scream Coaster

بازی ترن شهر گمشده، یکی از دیگر بازی های هیجان انگیز شهربازی سان وی لاگون است که نباید از دستش بدهید. این ترن هیجان و خوشی را در کسری از ثانیه به شما هدیه می دهد و کاری می کند تا از انتخاب تان پشیمان نشوید.

قد: حداقل 1.4 متر

دنیای هیجان کودکان | Fun World

در این بخش طیفی از بازی های کودکانه وجود دارد که فرصت خوبی را برای شما و خانواده تان مهیا می کند تا لحظاتی را در کنار هم به خوشی بگذرانید.

بازی دیگ آپاچی ها | Apache Pots

دیگ آپاچی شبیه چرخ و فلک است که هر کدام گنجایش نشستن 4 نفر را دارد. این دیگ ها هم به دور خود و هم به دنبال باقی دیگ ها می چرخند.

 سان وی لاگون

کندی لند کودکان | Captain Kid's Candyland

می توانید کودکان تان را در کندی لند جذاب رها کنید تا ساعات خوشی را تجربه کنند. خوب است بدانید که این محوطه بازی مخصوص کودکان 5 تا 12 است.

قد: حداقل 1.2 متر

تاب گردان سان وی لاگون | Carousel

تاب گردان از آن بازی های نوستالژیک و جذاب است که فرقی نمی کند چند سال دارید و چند بار تا به حال سوار آن شده اید. دست در دست کودکان تان سوار تاب گردان شوید و خاطرات کودکی را مزه مزه کنید.

قد: حداقل 1.2 متر
بخش بازی غرب وحشی | Wild West

در بخش غرب وحشی به کشف و گشت و گذار در شهری آمریکایی خواهید رفت. از رودخانه گرند کنیون تا سرسره بازی در کلرادو اسپلش، همگی لحظات منحصر به فرد و توام با هیجان را برای شما خواهند ساخت.

سه بازی اصلی در غرب وحشی به چشم می خورد:

1- بازی رودخانه خروشان گرند کنیون | Grand Canyon River Rapids : در این بازیِ سراسر هیجان سوار بر قایق های دایره ای در طی رودخانه ای پرخروش و شبیه گرند کنیون به تفریح خواهید پرداخت.

2- بازی کلرادو اسپلش | Colorado Splash : نوعی سرسره آبی است که ارتفاع و فراز و فرود جالبش وسوسه انگیز است.

3- دنباله بوچ کسیدی | Butch Cassidy Trail : نوعی تاب چرخشی و مناسب برای کل خانواده است.

 1. بازی رودخانه خروشان گرند کنیون
 2. بازی کلرادو اسپلش
 3. دنباله بوچ کسیدی

باغ وحش سان وی لاگون | Sunway Lagoon Widlife Park

یکی از بخش های جالب توجه سان وی لاگون، باغ وحش آن است که با گشت و گذار در آن می توانید حیوانات وحشی را از فاصله بسیار کم ببینید و یا آن ها را لمس کنید. در باغ وحش سان وی لاگون بیش از 150 گونه حیوانی از سر تا سر دنیا جمع آوری شده که در نتیجه یکی از کامل ترین باغ وحش های مالزی را تشکیل داده است. از جاذبه های این باغ وحش، بخش های تعامل و نمایش حیوانات است که توصیه می کنیم هیچ یک را از قلم نیندازید. در این باغ وحش برنامه های آموزشی وجود دارد که برای تمام سنین و کل خانواده سرگرم کننده است.ساعات اجرای نمایش حیوانات: روزانه 15:00 تا 15:15

بخش های مختلف باغ وحش سان وی لاگون عبارت است از:

سرزمین ببر | Tiger Land

تایگر لند یا سرزمین ببر، جدید ترین بخش باغ وحش سان وی لاگون است که در آن می توانید به بازدید از یک جفت ببر سپید و کمیاب بپردازید.

نمایشگاه جذاب | Enchanting Exhibits

در این نمایشگاه می توانید حیوانات منحصر به فرد و زیستگاه های جالب شان را از نزدیک ببینید. از بخش های نمایشگاه جذاب می توان به: قفس جدید مارها، دنیای جدید میمون ها، شهر حیوانات خانگی، مسیر جنگلی، تراس درختی، شیرهای سفید، پرندگان ساوانا، ریمبا و ... اشاره کرد.

بخش شیرهای سفید | White Lion Kingdom

در این بخش با زولا و زوری، نخستین زوج شیر سفید در شهر و افتخار باغ وحش سان وی لاگون آشنا خواهید شد. البته این شیرها کاملا سفید نیستند و تنها پشم های بسیار بوری دارند. زولا و زوری بومی آفریقا هستند و از نواحی جنوبی پارک ملی کروگر (Kruger National Park) آمده اند.
بخش شیرهای سفید

بخش رویارویی با حیات وحش | Wildlife Encounters

در این بخش بی نظیر باغ وحش، از نزدیک پرندگان و حیوانات را در جایی مشابه زیستگاه اصلی شان می بینید. حیواناتی چون شیرهای سفید، تامارین کلاه‌پنبه‌ای، مارموست کوتوله، میرکت یا دم عصایی، خرس آفتاب، اسب مینیاتوری، سمور آبی، ببر، عقاب، پانتر یا پلنگ مشکی، نوک شاخ، سگ دشتی، طاووس، افعی و ...

ساعات این برنامه ها به ترتیب زیر است:

بخش ها ساعات بازدید

 • ریمبا 11:00 - 11:30 / 14:10 - 14:40
 • سرزمین ببر 13:00
 • خرس آفتابی 13:10
 • شیر سفید 13:30
 • پرندگان ساوانا 13:15
 • پرندگان 13:20 - 13:40
 • بخش ها ساعات بازدید
 • شهر حیوانات خانگی 10:00 - 17:00
 • مسیر جنگلی 13:50
 • روستا 13:55 - 14:00
 • قفس های درختی 13:35
 • نمایش طبیعت وحش 15:00
 • دریاچه 16:20


پارک هیجان سان وی لاگون | Sunway Lagoon Extreme Park

پارک هیجان میعادگاه عاشقان ماجراجویی و آدرنالین است!خودتان را برای کاوشی مهیج و هوایی در طولانی ترین زیپ لاین مالزی با طول 206 متر آماده کنید و البته پرشی بی نظیر را در نخستین بانجی جامپینگ مالزی از دست ندهید.مسابقات کارتینگ و موتور چهار چرخ سواری نیز مخصوص افراد عشق جاده، همین جا در سان وی لاگون پیش روی شماست.

معرفی و عکس های دیگر تفریحات پارک هیجان را در ادامه ببینید:

بازی جی فورس ایکس | G-Force X

مواظب قلب خود باشید چرا که تنها در طی دو ثانیه به سرعت 120 کیلومتر در ساعت می رسید!خوب است بدانید که جی فورس مرتفع ترین اسلینگ شات آسیا است که شما را با روی جدیدی از هیجان آشنا می کند. با اسلینگ شات فرصت آن را دارید تا با سرعتی خارق العاده به دل آسمان پرتاب شوید.برای این کار ابتدا باید به سازه کروی جی فورس ایکس وارد شوید و کمربندهای خود را ببندید. نفس را در سینه حبس کنید، چرا که به زودی سازه کروی به پایین کشیده می شود و پس از آماده سازی، با سرعتی باورنکردنی شما را به صورت عمودی و رو به بالا پرتاب می کند.هزینه: باید بدانید هزینه این بازی مهیج جداگانه پرداخت می شود و 64 رینگیت مالزی (معادل 68,096 تومان) است.

قد: حداقل 1.3 متر

برای درک بیشتر هیجان جی فورس ایکس، ویدیویی از این بازی هیجان را در سان وی لاگون مهمان ما باشید:

کارتینگ | Go Kart

در رقابتی دوستانه وارد کارتینگ سان وی لاگون شوید و لذت ببرید.هزینه: به ترتیب برای ماشین های تک سرنشین و دو سرنشین، هزینه ای برابر با 22 رینگیت مالزی (معادل 23,408 تومان) و 27 رینگیت مالزی (معادل 28,728 تومان) از شما دریافت می شود.

سن: 12 سال به بالا
کارتینگ

دیگر تفریحات

پینت بال، کایاک سواری، تیر و کمان، گلف و صخره نوردی و ... دیگر تفریحات جالب و مهیج سان وی لاگون هستند.

قد: بالای 1.1 متر

پارک وحشت سان وی لاگون | Sunway Lagoon Scream Park

پارک وحشت جایی است که به راحتی مو بر تن تان سیخ می شود و قلب تان از وحشت می ایستد. این پارک با بازیگران و اجراهای ترسناکش اصلا برای کودکان و افراد حساس مناسب نیست. به این بخش ها تنها کودکان بالای 7 سال را راه می دهند و این بچه ها نیز لازم است با همراهی بزرگتری وارد شوند. در ادامه با بخش های مختلف پارک وحشت آشنا می شوید:

ماجراجویی شکارچیان روح | GHOSTBUSTERS ADVENTURE-LIVE

ماجراجویی شکارچیان روح، در واقع پیاده روی و گردشی هیجان انگیز در میان بخش هایی ترسناک و خاص است. ماجراجویی شکارچیان، از عمارت آلدرج شروع می شود. این عمارت، خانه و موزه ای قدیمی در نیویورک است که در این بخش، راهنمای گروه، داستان ترسناک آن را برای شما شرح می دهد. با خروج از خانه به سوی مترو نیویورک منحرف می شوید و سپس به سراغ رستوران چینی ژو می روید. پس از آن به زیرزمین ترسناک رووان (Rowan's basement) و ساختمان شوم هتل مرکادو رفته و در نهایت پایانی ترسناک در میدان تایمز نیویورک خواهید داشت.

شب وحشت | Nights of Fright

ترسناکترین و بزرگترین فستیوال شکار ترس مالزی سالانه در شب هالووین و در سان وی لاگون برگزار می شود.
نمایش های شهربازی سان وی لاگون

علاوه بر بخش های معرفی شده، در شهربازی سان وی لاگون مجموعه ای از نمایش ها و فعالیت های جالب انگیز برگزار می شود. در زیر نام هر یک از نمایش ها، محل و ساعت برگزاری را آورده ایم:

 1. ملاقات با شخصیت های کارتونی: 10:00 تا 10:15 در ورودی بخش ساحلی
 2. ملاقات با باب اسفنجی و پاتریک: 12:00 تا 12:20 در بخش نیکلدیون لاست لاگون
 3. ملاقات با لاک پشت های نینجا: 12:30 تا 12:50 در بخش نیکلدیون لاست لاگون
 4. ملاقات با شخصیت های کارتونی: 14:00 تا 14:20 در بخش نیکلدیون لاست لاگون
 5. بازی ها و ورزش های ساحلی: ساعت 14:30 تا 15:30 در بخش ساحلی مجموعه
 6. ملاقات با شخصیت های کارتونی: 14:30 تا 14:50 در بخش نیکلدیون لاست لاگون
 7. طوفان بزرگ لجن: هر روز فقط 15:30 تا 15:40 در بخش آبی باب اسفنجی، 10 دقیقه هیجان انگیز را تجربه کنید.
 8. نمایش کوه مراپی (Mount Merapi): هر روز فقط 16:00 تا 16:30 در بخش ساحلی
 9. ملاقات با لاک پشت های نینجا: 16:40 تا 17:00 در بخش نیکلدیون لاست لاگون
 10. ملاقات با باب اسفنجی و پاتریک: 17:30 تا 17:50 در بخش نیکلدیون لاست لاگون
 11. ملاقات با شخصیت های کاپیتان و بانو کواک: 17:30 تا 17:50 در محل تاب گردان شهربازی


رستوران ها و کافه های سان وی لاگون

اگر پس از این همه خرج انرژی و آزاد کردن آدرنالین گرسنه شوید، طبیعی است. در این مجموعه انواع بسیاری کافه، فست فود و رستوران وجود دارد تا انرژی دوباره ای به شما ببخشند.

رستوران های سان وی لاگون

طیفی از غذاهای بین المللی، محلی و هندی در میان سه رستوران سان وی لاگون به چشم می خورد. رستوران های این مجموعه تفریحی عبارت اند از:

 • رستوران زولو کوپیتیام | Zulu Kopitiam: غذاهای مالایی
 • رستوران ساگار |Sagar: با غذاهای هندی
 • رستوران لایت هوس بیسترو | Lighthouse Bistro: ترکیبی از غذاهای آسیایی و غربی

فست فودهای سان وی لاگون

در کل 8 فست فود در سان وی لاگون وجود دارد که پیش از همه نام های آشنایی چون برگر کینگ و سابوی توجه را به خودشان جلب می کند.

در مجموع می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برگر کینگ | Burger King
 • سابوی | Subway
 • مری بروان | Marry Brown
 • ناتانز فیمس | Nathan's Famous
 • توس سام بیگ چیکن | Toothsome Big Chicken
 • کیوبز پیتزا | Cubes Pizza
 • هات داگ 1901 | 1901 Hot Dogs
 • لایت هوس بیچ بیسترو | Lighthouse Beach Bistro
 • برگر کینگ
 • توس سام بیگ چیکن
 • سابوی
 • هات داگ ۱۹۰۱

کافه های سان وی لاگون

9 غرفه و کافه متفاوت از انواع آبمیوه و بستنی در نقاط مختلف سان وی لاگون وجود دارد. این مغازه ها عبارت اند از:

 • استارباکس | Starbucks
 • اسکریم کافه | Scream Cafe
 • بستنی نستله | Nestle Ice Cream
 • واید بایتز | Wild Bitez
 • هات اند رول | Hot & Roll
 • زوکا | Zuka
 • تیک 5 | Take 5
 • چیلا | Chill...Lah
 • کپتین جک | Captain Jack


امکانات و رویدادها شهربازی سان وی لاگون

در کنار انواع بازی های هیجانی و دوست داشتنی، باید بدانید که سان وی لاگون مکان مناسبی برای برگزاری مراسم های مختلف است و علاوه بر این، کنسرت ها و رویدادهای بسیاری در این شهربازی محبوب و دوست داشتنی برگزار می شود. در ادامه با دیگر ویژگی ها و امکانات سان وی لاگون آشنا می شوید:

محل برگزاری کنسرت

خوب است بدانید که استخر بخش ساحل گردی سان وی لاگون با گنجایش 40,000 نفر، تا به حال میزبان کنسرت خواننده های مشهور دنیا و برنامه هایی بین المللی بوده است. البته فستیوال هایی مانند فستیوال موسیقی ببرهای آسیایی، روز آرتور و ... نیز در این محل برگزار می شود و افراد زیادی را به سان وی لاگون می کشاند.

برنامه آموزشی باغ وحش

با پیوستن به برنامه و تور آموزشی گشت در باغ وحش، در این بخش می توانید اطلاعات مفید و جالبی از 150 گونه مجموعه به دست آورید. خوب است بدانید این تورها، برنامه جذاب و هیجان انگیزی برای کودکان شما خواهد بود که البته شما هم محدودیتی برای شرکت در کنار آن ها نخواهید داشت. این برنامه در حدود 2 ساعت به طول می انجامد و برای استفاده از آن لازم است پیش از روزِ بازدید برای رزرو اقدام کنید

کودکان: 38 رینگیت مالزی (معادل 40,432 تومان)
بزرگسالان: 48 رینگیت مالزی (معادل 51,072 تومان)

دورهمی خانوادگی و بازی های گروهی

سان وی لاگون با بیش از 80 سرسره و 150 گونه حیوانی، محل مناسبی برای تمام سنین و گذران دورهمی دوستانه است. با برگزار کننده مراسم تماس بگیرید و باقی کارها را به او بسپارید؛ به طور قطع یک روز خوب و خاطره انگیز را تجربه خواهید کرد.

برای این نوع مراسمات سه بسته مختلف پیش روی شماست:

امکانات و شرایط بسته «روز خانوادگی»:

ظرفیت: حداکثر 80 نفر
بلیت ورودی به شهربازی سان وی لاگون برای هر نفر
یک بسته بندی ناهار برای هر نفر
بسته بازی برای سه نفر
استفاده از سیستم صوتی استاندارد
محل برگزاری خصوصی بازی ها برای هر گروه

امکانات و شرایط بسته «آسان و راحت»:

ظرفیت: حداکثر 30 نفر
بلیت ورودی به شهربازی سان وی لاگون برای هر نفر
شامل کوپن غذا با ارزش 20 رینگیت مالزی (معادل 21,280 تومان)
شامل کوپن خرید با ارزش 10 رینگیت مالزی (معادل 10,640 تومان)

امکانات و شرایط بسته «کار گروهی»:

ظرفیت: حداکثر 30 نفر
بلیت ورودی به شهربازی سان وی لاگون برای هر نفر
یک بسته بندی ناهار برای هر نفر
امکانات لازم برای فعالیت های تیمی
استفاده از سیستم صوتی استاندارد
محل برگزاری خصوصی بازی ها برای هر گروه

محل برگزاری جلسات کاری

اتاق کار همیشگی و کسل کننده‌تان را رها کنید و بیایید این بار در محیطی متفاوت، جلسه ای کاری و جذاب داشته باشید. سان وی لاگون خوشبختانه این امکان را در اختیار شما می گذارد تا جلسه کاری خود را در فضایی شاد و دوست داشتنی برگزار کنید. در اتاق جلسات سان وی لاگون، صندلی هایی متفاوت و رنگی رنگی در اختیار همکاران تان قرار داده می شود و در مجموع فضای آن، برای دقایقی روحیه شما را عوض می کند.

ظرفیت: 15 تا 40 نفر

هزینه:

 • برای هر نفر نصف روز: 118 رینگیت مالزی (معادل 125,552 تومان)
 • برای هر نفر تمام روز: 138 رینگیت مالزی (معادل 146,832 تومان)

خدمات:

 • استفاده از اتاق جلسه
 • استفاده رایگان از صفحه نمایش پروژکتور
 • دفترچه و مداد
 • بطری آب معدنی
 • امکان سفارش ناهار

سالن برگزاری عروسی و مهمانی

سان وی لاگون، این مجموعه وسیع تفریحی و هیجان انگیز این امکان را به دوست دارانش می دهد تا مهمانی ها و حتی مراسم عروسی خود را در فضایی جذاب برگزار کنند.

برای این کار دو بسته در اختیار مشتریان قرار می گیرد که عبارت اند از:

 • بسته شام:
 • ظرفیت: حداکثر 100 نفر
 • همراه با بوفه شام باربیکیو
 • استفاده از سیستم صوتی استاندارد
 • محیط های خصوصی برای هر گروه

بسته مهمانی:

 • ظرفیت: حداکثر 30 نفر
 • بلیت ورودی به شهربازی سان وی لاگون برای هر نفر
 • همراه با بوفه شام
 • تزیین بادکنک در اطراف محل رزرو شده
 • استفاده از سیستم صوتی استاندارد
 • محیط های خصوصی برای هر گروه

قوانین شهربازی سان وی لاگون

 سان وی لاگون

 • در هنگام ورود به شهربازی سان وی لاگون کیف های شما مورد بازرسی قرار می گیرد.
 • خوب است بدانید که کودکان در همه اوقات باید حداقل به همراه یک بزرگسال باشند.
 • به هنگام ورود محدودیت قدی و وزنی وجود دارد که برای امنیت و آسایش مسافران است.
 • مطمئن شوید که تمامی امکاناتِ ایمنیِ بازی ها به خوبی بسته شده اند و در همه اوقات به آموزش های راهنمایان گوش دهید.
 • آموزش های غریق نجات ها را دنبال کنید.
 • رفتارهای خشونت آمیز، برهم زننده و بی قانون در مجموعه سان وی لاگون قابل قبول نیست و با این افراد با جدیت بسیاری برخورد می شود. همچنین خوب است بدانید که ممکن است این افراد را بدون بازگشت پول ورودی و بیعانه‌شان از پارک بیرون کنند.
 • سیگار کشیدن در محوطه های مخصوص سیگار امکان پذیر است.
 • ورود هر گونه خوردنی و آشامیدنی مگر در صورت نیاز پزشکی و دارویی ممنوع است. استفاده از نوشیدنی های الکی در این شهربازی شدیدا منع می شود.
 • تهیه مچ بند فقط و فقط یک بار امکان پذیر است و حتی با پرداخت دوباره هزینه، مچ بندی به شما نمی دهند.
 • به سبب آب و هوای گرمسیری مالزی، طوفان های رعد و برقی در این کشور رایج است. در این مواقع فعالیت ها و تفریح های فضای باز تعطیل خواهند شد و پولی در ازای آن بازگردانده نمی شود.

لباس هایی که می توانید در پارک به تن داشته باشید

انواع لباس شنا زنانه و مردانه و بلند و کوتاه، شلوار چسب بلند یا کوتاه، تی شرت

 سان وی لاگون

وسایل و لباس هایی که در استخرها و سرسره ها مجاز نیست

لباس زیر، انواع پدهای بهداشتی، جواهرات، تخته های موج سواری و بادی بورد، لباس ساری، عبا و چادر، ماسک، باله شنا و تجهیزات غواصی، شلوارک های کوتاه با دکمه و زیپ در پشت، شلوارهایی با خاصیت جذب آب، لباس های باجو کورونگ و کبایا، انواع شلوار جین و ژاکت، انواع کفش و دمپایی، عینک، موبایل و تبلت، گوپرو و مونوپاد.برای ورود به پارک وحشت می توانید تی شرت و کفش به تن داشته باشید و البته در صورت داشتن لباس خیس از ورود شما جلوگیری می شود.

در این بخش تمامی هزینه های آورده شده اند:

1- هزینه های ورود با خرید حضوری

گردشگران هزینه ها

 • بزرگسالان (بالای 13 سال) 170 رینگیت مالزی (معادل 180,880 تومان)
 • کودکان (12 سال به پایین) 140 رینگیت مالزی (معادل 148,960 تومان)
 • کهنسالان (بالای 60 سال) 140 رینگیت مالزی (معادل 148,960 تومان)
 • شهروندان مالزی هزینه ها
 • بزرگسالان (بالای 13 سال) 120 رینگیت مالزی (معادل 127,680 تومان)
 • کودکان (12 سال به پایین) 96 رینگیت مالزی (معادل 102,144 تومان)
 • کهنسالان (بالای 60 سال) 96 رینگیت مالزی (معادل 102,144 تومان)

هزینه های ورود با خرید اینترنتی

 • بزرگسالان (بالای 13 سال) 153 رینگیت مالزی (معادل 162,792 تومان)
 • کودکان (12 سال به پایین) 126 رینگیت مالزی (معادل 134,064 تومان)
 • کهنسالان (بالای 60 سال) 126 رینگیت مالزی (معادل 134,064 تومان)
 • شهروندان مالزی هزینه ها
 • بزرگسالان (بالای 13 سال) 120 رینگیت مالزی (معادل 127,680 تومان)
 • کودکان (12 سال به پایین) 96 رینگیت مالزی (معادل 102,144 تومان)
 • کهنسالان (بالای 60 سال) 96 رینگیت مالزی (معادل 102,144 تومان)

هزینه دو بار مراجعه به سان وی لاگون

اگر فکر می کنید یک روز برای گشت و گذار و تفریح در سان وی لاگون کافی نیست و یا بسیار شیفته تفریحات هیجانی هستید، می توانید از این بلیت ها استفاده کنید و از تخفیفی 50 درصدی برای بلیت و روز دوم بهره مند شوید. باید بدانید این بلیت ها تنها مخصوص مسافران و گردشگران هستند.

بزرگسالان (بالای 13 سال) 255 رینگیت مالزی (معادل 271,320 تومان)
کودکان (12 سال به پایین) 210 رینگیت مالزی (معادل 223,440 تومان)
کهنسالان (بالای 60 سال) 210 رینگیت مالزی (معادل 223,440 تومان)

هزینه دسترسی سریع به بازی ها

اگر حوصله یا زمان ایستادن در صف ها را ندارید، می توانید با پرداخت مبلغی بیشتر، کارت های دسترسی سریع سان وی لاگون (Quack Xpress) را تهیه کرده و به این ترتیب در وقت خود صرفه جویی کنید. این کارت ها را می توانید به هنگام تهیه بلیت ورودی خریداری کنید.خوب است بدانید هزینه دسترسی سریع برای بزرگسالان و کودکان یک نرخ ثابت است و با هم تفاوتی ندارند.

 سان وی لاگون

هزینه کارت یک ساله

در صورتی که در کشور مالزی زندگی می کنید و یا به دلایل مختلف، رفت و آمد بسیاری به این کشور و شهر کوالالامپور دارید، می توانید کارت های یک ساله سان وی لاگون را تهیه کنید. با داشتن این کارت ها می توانید در تمام روزهای سال و بدون هیچ گونه محدودیتی به مجموعه سان وی لاگون بروید و از تمام امکانات آن استفاده کنید.

 سان وی لاگون

هزینه بازی ها

 • بانجی جامپینگ 138 رینگیت مالزی (معادل 146,832 تومان)
 • جی فورس 64 رینگیت مالزی (معادل 68,096 تومان)
 • کارتینگ یک نفره 22 رینگیت مالزی (معادل 23,408 تومان)
 • کارتینگ دو نفره 27 رینگیت مالزی (معادل 28,728 تومان)
 • بلیت بانجی جامپینگ و جی فورس 160 رینگیت مالزی (معادل 170,240 تومان)

هزینه اجاره وسایل

وسیله ودیعه اجاره هزینه نهایی با مالیاتتیوپ دو نفره 10 رینگیت مالزی (معادل 10,640 تومان) 16 رینگیت مالزی (معادل 17,024 تومان) 26 رینگیت مالزی (معادل 27,664 تومان)بادی بورد 10 رینگیت مالزی (معادل 10,640 تومان) 22 رینگیت مالزی (معادل 23,408 تومان) 32 رینگیت مالزی (معادل 34,048 تومان)موج سواری 20 رینگیت مالزی (معادل 21,280 تومان) 32 رینگیت مالزی (معادل 34,048 تومان) 52 رینگیت مالزی (معادل 55,328 تومان)

هزینه کمد

کمد برای استفاده در ساعات مختلف: 22 رینگیت مالزی (معادل 23,408 تومان)
کمد برای چمدان: 43 رینگیت مالزی (معادل 45,752 تومان)

هزینه قاب ضدآب: 20 رینگیت مالزی (معادل 21,280 تومان)

برای ورود به سان وی لاگون تخفیف بگیرید!

شهربازی محبوب سان وی لاگون، ترتیبی داده است که با ارایه تخفیف های بیشتر، مشتریان راضی و بسیار خود را همیشه در کنار خود نگاه دارد. به همین جهت همیشه در این پارک موضوعی، شرایط و پیشنهادهای مختلفی را خواهید دید که قدری هزینه های ورود را برای شما می کاهد و به گونه ای جالب شما را برای تفریح در سان وی لاگون ترغیب می کند. به طور مثال، همان طور که در بخش هزینه های ورود نشان دادیم، اگر شما بلیت خود را اینترنتی خریداری کنید، می توانید از تخفیفی 10 درصدی بهره‌مند شوید و یا اگر بخواهید دو روز به سان وی لاگون بروید، تخفیفی 50 درصدی در بار دوم به شما تعلق می گیرد. البته این ها تمام چیزی نیست که در اختیار علاقمندان هیجان و تفریح قرار می گیرد و سان وی لاگون پیشنهادات بیشتری برای شما دارد:

استفاده از تخفیف سایر شرکت های تجاری

یکی از بهترین تخفیف هایی که برای ورود به سان وی لاگون وجود دارد، همکاری مشترکی از شرکت ها و فروشگاه های مختلف است. به طور مثال اگر شما مشتری ایرلاین ایر آسیا (Air Asia) باشید، می توانید با ارایه بلیت از تخفیفی برای ورود به سان وی لاگون استفاده کنید. این تخفیف ها بسته به شرکت مورد نظر، برای شهروندان و یا گردشگران هستند و هر دو گروه در نظر گرفته شده اند.

 سان وی لاگون

جشن تولد در سان وی لاگون

اگر از شهروندان کشور مالزی هستید و دلتان می خواهد برای روز تولد، جشنی مفرح و متفاوت برای خود برگزار کنید، راهکار جذابی پیش روی شماست. کافی است با سه نفر از دوستان تان همراه شوید و در مقابل هزینه 4 بلیت، تنها پول 3 بلیت را بپردازید و با 360 رینگیت مالزی (معادل 383,040 تومان) وارد سان وی لاگون شوید.برای استفاده از این امکان لازم است مای‌کد خود را همراه داشته باشید و در ماه تولدتان برای تفریح به سان وی لاگون مراجعه کنید.

 سان وی لاگون

تخفیف برای کهنسالان

توجه سان وی لاگون تنها به جوان ترها معطوف نشده و برای کهنسالان نیز پیشنهادی ویژه دارد. این تخفیف شامل حال شهروندان کهنسالان مالزی خواهد بود و به هر دو نفر، یک بلیت رایگان تعلق می گیرد و به این ترتیب تنها هزینه ای برابر با 120 رینگیت مالزی (معادل 127,680 تومان) خواهند پرداخت.

 سان وی لاگون

نکات مهم شهربازی سان وی لاگون

1- نرخ ورودی کودکان تنها برای بچه های بالای 90 سانتی متر و زیر 12 سال است.

2- نرخ ورودی کهنسالان تنها برای افراد بالای 60 سال بوده و لازم است کارت شناسایی (پاسپورت یا شناسنامه) همراه داشته باشند.

3- رایگان! ورود کودکان زیر 90 سانتی متر و زیر 3 سال رایگان است.

4- هزینه ورودی به جهت بسته بودن سرسره ها و یا هوای نامناسب بازگردانده نمی شود.

5- پس از خرید اینترنتی هیچ گونه گزینه لغوی وجود ندارد.

6- برای دریافت مچ بند و کمد باید هزینه رو به صورت نقدی در باجه فروش بلیت پرداخت کنید.

7- حداقل بیعانه برای مچ بند 50 رینگت (حدود 50 هزار تومان) است.

8- بازپرداخت بیعانه تنها در همان روز و تا پیش از ساعت 19 انجام می شود.

9- توصیه می شود در نگهداری از مچ بند خود نهایت دقت را خرج کنید چرا که هیچ گونه بازپرداختی برای مچ بندهای مفقود و معیوب صورت نمی گیرد.

شهربازی سان وی لاگون مالزی

منبع:الی گشت،کارناوال

مجله اینترنتی دلگرم

مرجان امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (2 رای)  


دیدگاه ها
اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !

hits