دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۹ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۷ مه ۲۰۲۴ میلادی
برگه آزمایش پرده از خیانت میترا برداشت/ مهندس عقیم صاحب 2 فرزند شده بود !؟
18
جواب آزمایش مهندس را که دیدم،علت خودکشی وی برایم محرز شد. اینکه مردی پس از ده سال زندگی مشترک و داشتن دو فرزند،متوجه شود عقیم بوده و توانایی بچه دار شدن نداشته!!

از سری خاطرات یک وکیل ( قسمت چهارم) چکیده ی یک پرونده حقوقی :

پرونده ی مرگ مهندس با عنوان خودکشی در ردیف پرونده های مرگ مشکوک اداره اگاهی ثبت شده ، پدر مهندس از بنده خواسته بود بامطالعه و بررسی اوراق پرونده صحت وسقم موضوع خودکشی را کشف کنم.پس از اعلام وکالت و اذن مطالعه ی پرونده ،

اظهارات و اطلاعات همسایه ی مهندس توجه ام را جلب کرد و لازم شد به ملاقات ایشان بروم.

خانم همسایه طوری وقایع زندگی مهندس و میترا را با جزییات نقل می کرد که شک نکردم بنده ی خدا از سر تنهایی مدام پشت درِ آپارتمانش اطراق کرده و از چشمی در، رفت و آمدهای همسایه ها را زیر نظر داشته .

مطمئن بودم پیرزن همسایه علاوه بر آنچه که در مواجه با پلیس آگاهی نقل کرده،اطلاعاتی دارد که در بیانش دو دل است.لذا سعی کردم با تحریک حس کنجکاوی ایشان و طرح فرضیه ی قتل عطش حرف زدن را در او تحریک کنم . تا جایی که خودش لب به سخن باز کند، ملاقات ابتدایی بنده با بانوی پا به سن گذاشته به اندازه ی دم کردن قهوه ی ترک بیشتر طول نکشید.همین گفتگوی مختصر موجب شد تا میل به انتقال اطلاعات بیش از انچه به پلیس گفته اند در ایشان تحریک شود زمانی که کارت ویزیتم را خواست امیدوار شدم شب نشده تماس میگیرد.

حوالی غروب پیامی روی صفحه گوشی ام نقش بست که خودش را خانم آزاد همسایه ی مهندس معرفی کرد. هنوز خواندن پیام تمام نشده بود که زنگ گوشی به صدا درآمد ،خانم آزاد پس از سلام واحوالپرسی شروع کرد به صحبت:آقای وکیل اصلا شما خبر دارید مهندس برخی شب ها شیفت بود و اصلا خونه نبوده؟گفتم :آره پدرشان گفته بود چطور؟

گفت:خدا میدونه من قصد تهمت زدن ندارم ولی خیلی وقت ها ساعت دوازده یک بعد از نیمه شب درِ خانه ی مهندس باز و بسته می شد.گفتم خوب این چه ربطی به شیفت شب و مرگ مهندس داره؟

مرگ مهندس با عنوان خودکشی

گفت:آخه من، چندین بار دیدم که جوون قدبلندی وارد خونه ی مهندس میشه تا صبح صدای خنده و قهقهه اشون ...کلام خانم آزاد را قطع مردم وگفتم مگر لابی ساختمان دوربین نداره خوب اگر غریبه ای وارد مجتمع شده باشه حتما با چک کردن دوربین ها میشه فهمید کی بوده؟که یکدفعه صدای خانم آزاد بلند شد که اره دوربین داریم اما تنها جایی را که نمیبنه خونه ی مهندس هست.

پرسیدم چطور؟که با آهی بلند گفت: ای مادر من هم جوون بودم ، ولی ولنگار نبودم این میترا خانم زیاد به حجاب معتقد نبود و با هر سر و وضعی که بود میومد دم در، بابت همین موضوع بیچاره مهندس مدام سرکوفت همسایه ها را تحمل میکرد تا اینکه میترا خانم سرویس کار دوربین را آورد تا زاویه دوربین و طوری تنظیم کنه که از خونه ی ایشون فیلم نگیره.حرف های خانم آزاد سراسر گره بود و فرضیه ،اگر دوربین ساختمان ورود و خروج منزل مهندس را ضبط نمی کنه چه دلیلی داشته که میترا در برگه بازجویی از فیلم دوربین حرف بزند؟

یا اینکه چه دلیلی داشته زنی مثل میترا که وجود دوربین برای وی که هفته ای یکی دو شب شوهرش خانه نیست امنیت نسبی ایجاد میکند به صرف راحت بودن در پوشش کاری کند که چشم دوربین منزل وی را پوشش ندهد؟جوان قد بلندی که خانم آزاد دیده کیست؟و هزاران چرا و سوال که سبب شد تا پاسی از شب پشت میز کارم فرضیه تایپ کنم و با عنوان قتل یا خودکشی ثبت حافظه رایانه کنم.

صبح فردا به بهانه ی جبران یک فنجان قهوه ای که خانم آزاد برایم درست کرده بود،یک بسته قهوه خریدم وراهی منزل خانم آزاد شدم ...خانم ازاد در ادامه ی صحبت های دیشب گفت: چند شب پیش از حادثه ،زمانی که قصد داشته کیسه زباله اش را داخل سطل حیاط بگذاردمتوجه می شود مهندس پاکتی را چندپاره کرده و داخل سطل بازیافت انداخته و ایشان از سر کنجکاوی تکه کاغذها را برداشته و اکنون در منزل است.

مرگ مهندس با عنوان خودکشی

تکه های پاره شده جواب آزمایش مهندس ، تکمیل کننده پازل فرضیه قتل یا خودکشی مهندس بود.
بایکی از موکل هایم که مدیر آزمایشگاه است قرار ملاقات گذاشته و تکه های پاره شده ی جواب آزمایش را طوری که نام فرد دیده نشود به هم چسباندم...

نتیجه آزمایش، عقیم بودن مهندس بود!!.با شنیدن پاسخ متصدی آزمایشگاه گِره پرونده گشوده شد!

مهندس پس از ده سال زندگی با میترا و داشتن دو فرزند متوجه شده است که عقیم بوده... ،فشار روانی این موضوع که همسرش در این سال ها به وی خیانت می کرده ،موجب شده است که تنها راه رهایی از این بی آبرویی را در خودکشی ببیند...گرچه فرضیه ی خودکشی به صحت تایید شد اما اینکه چطور این موضوع را به پدر مهندس منتقل کنم،چالش اصلی بنده است به عنوان وکیل پدر مهندس!!این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (18 رای)  

۱ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

الهام | ۲ سال پیش
بابت انتشار مطالب مفید مممون
0
3

hits