دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
حکم قصاص آرمان عبدالعالی اجرا شد | مگه قرار نبود بخشیده بشه پس چرا اعدام شد
10
چهارشنبه, ۰۳ آذر ۱۴۰۰ ۱۷:۱۹
حکم قصاص «آرمان عبدالعالی» اجرا شد

🔹حکم قصاص «آرمان عبدالعالی» در پی تقاضا و عدم گذشت خانواده «غزاله شکور» سحرگاه امروز در زندان رجایی شهر اجرا شد.

🔹تلاش دستگاه قضایی، شورای حل اختلاف و فعالین فرهنگی و اجتماعی کشور طی سال‌های اخیر به منظور جلب رضایت اولیای دم تا آخرین لحظات ادامه داشت.

🔹«آرمان عبدالعالی» در سال ۱۳۹۲ مرتکب قتل «غزاله شکور» شد و به قصاص محکوم شد.

حکم قصاص «آرمان عبدالعالی» اجرا شد

۱۲اسفند سال ۹۲ پس از ناپدید شدن غزاله تحقیقات در این زمینه آغاز و مشخص شد او روز حادثه ۱۳ بار با پسری به نام آرمان ارتباط داشته است. آرمان دستگیر شد و در بازجویی‌ها به ارتکاب قتل اقرار کرد. او درباره روز حادثه گفت: روز حادثه غزاله به خانه ما آمد که با هم درگیر شدیم و من او را هل دادم که سرش به لبه تخت اصابت کرد و با میله بارفیکس به سرش ضربه زدم. جسد را داخل چمدان قرار داده و در سطل مکانیزه زباله رها کردم.

🔸جسد غزاله هرگز پیدا نشد و با توجه به محتویات پرونده اولیای دم برای آرمان درخواست قصاص کردند.

🔹وکیل اولیای دم هم گفت: آثار خون در اتاق وجود داشت و پزشکی قانونی سلامت روحی و روانی قاتل را تائید کرده است. غزاله تصمیم به پایان دادن به این رابطه را داشت که احتمال دارد آرمان به همین خاطر مرتکب قتل شده باشد. همچنین بر روی میله بارفیکس و چمدان لکه‌های خون وجود داشته که با آزمایش «دی‌ان‌ای» مشخص شد، متعلق به مقتول است. همچنین بر اثر قتل با میله بارفیکس انتهای آن کج شده است.

🔸در ادامه آرمان در جایگاه قرار گرفت و با رد اتهام قتل غزاله گفت: دو سال قبل در ترکیه با هم دوست شدیم و تلفنی ارتباط داشتیم. یک روز غزاله در واتس آپ به من پیام داد و حالم را پرسید. قرار شد همدیگر را ببینیم. روز حادثه به خانه‌مان آمد. با هم حرف زدیم و بدون هیچ مشکلی او خداحافظی کرد و رفت. خواستم در آپارتمان را ببندم که صدای جیغ و افتادن شنیدم. غزاله از پله‌ها سقوط کرده و غرق در خون بود. نمی‌دانم چرا با آسانسور نرفت. چند بار تکانش دادم اما جوابی نداد. او را به خانه آوردم و داخل کیسه‌ای پلاستیکی گذاشتم و با چمدان چرخ‌دار به خیابان برده و داخل سطل مکانیزه زباله انداختم. وقتی پیکر او را داخل سطل انداختم کیسه پلاستیکی پاره شد.

🔹رئیس دادگاه: چرا میله بارفیکس خونی بود؟
آرمان: پیکر غزاله را به اتاقم آوردم و میله بارفیکس هم در اتاقم بود. دستم خونین بود و با آن میله و فرش را کنار زدم که خونی شد.
رئیس دادگاه: اعترافات قبلی خود را قبول ندارید؟
آرمان: تحت فشار بازجویی بودم. من یک روز هم از پدر و مادرم دور نبودم اما بعد از دستگیری ۷۶ روز در سوئیت نگهداری می‌شدم.

🔸وکیل متهم نیز در دفاع از موکلش اظهار کرد: موکلم هیچ دلیلی برای قتل نداشته و میله بارفیکس بر اثر ضربه به سر و صورت کج نمی‌شود. همچنین بعد از این ماجرا فیسبوک غزاله مسدود شد که احتمال می‌دهیم او خودش اقدام به این کار کرده و زنده باشد. با این توضیحات درخواست برائت موکلم را دارم.

🔺در نهایت آرمان عبدالعالی به قصاص محکوم شد و این حکم بامداد چهارشنبه ۳ آذر ماه به اجرا در آمد. آرمان در زندان لیسانس و فوق لیسانس خود را گرفت و برخی از فعالین حوزه‌های حقوقی و اجتماعی و نیز بعضی از سلبریتی‌ها در تلاش برای متوقف کردن این حکم و راضی کردن پدر و مادر غزاله برای بخشش بودند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (10 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است