دلگرم
امروز: یکشنبه, ۳۰ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۱ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۱۹ مه ۲۰۲۴ میلادی
لیست اقلام ضروری و کاربردی سیسمونی نوزاد پسر
0
زمان مطالعه: 7 دقیقه
در این مقاله با توجه این نیازهای ضروری، فهرستی از اقلام و کالاهای ضروری و کاربردی که پدر و مادر باید برای نوزاد پسر خود تهیه کنند ارائه شده است.

یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های هر پدر و مادری به هنگام فرزندآوری، تهیه‌ی اقلام ضروری و کاربردی برای کودکشان است. کودکان با توجه به جنسیتشان، پس از تولد طیف گسترده‌ای از نیازهایی خاص دارند و برای پاسخگویی به هرکدام از این نیازها باید کالای به خصوصی تهیه کرد. در این مقاله با توجه این نیازهای ضروری، فهرستی از اقلام و کالاهای ضروری و کاربردی که پدر و مادر باید برای نوزاد پسر خود تهیه کنند ارائه شده است.

دسته‌بندی اقلام ضروری در سیسمونی نوزاد

سرویس سیسمونی یک نوزاد پسر از طیف گسترده‌ای از کالاها تشکیل می‌شود. به طور کلی نمی‌توان تمایز چندان ویژه‌ای میان سبد سیسمونی نوزاد دختر یا پسر قائل شد و تفاوت اصلی بیشتر در طراحی و رنگ‌بندی و صورت ظاهری کالاها خود را نشان می‌دهد. بنابراین به طور کلی می‌توان وسایل مورد نیاز یک کودک را به صورت زیر طبقه‌بندی کرد:

پوشاک

لباس و پوشاک یکی از ضروری‌ترین و اساسی‌ترین نیازهای نوزاد است و یک کودک ممکن است در طول روز چندین بار نیاز به تعویض لباس پیدا کند. مهم‌ترین نکته‌ای که در خصوص خرید لباس وجود دارد این است که جثه‌ی نوزاد پسر با سرعت زیادی در ماه‌های نخست رشد می‌کند و هر لباسی که تهیه می‌کنید ممکن است به سرعت برایش کوچک شود. بنابراین در هر سایز باید به مقدار معقول دست به تهیه‌ی لباس بزنید. در خصوص جنس پوشاک نیز باید دقت داشت که پارچه‌ی لباس از جنسی باشد که حساسیت‌زا نباشد. از آن‌جا که پوست نوزادان بسیار نازک و حساس است پارچه‌های نخی و نرم بهترین انتخاب هستند. همچنین با توجه به شستشوی مداوم پوشاک نوزاد باید مراقب باشید که کیفیت پارچه بالا باشد تا بر اثر شستشوی مکرر آسیب نبیند. مهم‌ترین پوشاکی هستند که باید برای نوزاد پسر تهیه کرد از این قرار است:

۱. کلاه نخی

۲. زیرپوش

۳. سرهمی

۴. پیش بند

۵. جوراب و پاپوش

۶. کاپشن

لوازم بهداشتی

یکی دیگر از مهم‌ترین نیازهای اساسی نوزاد، حفظ بهداشت است، چرا که هم پوست نوزاد از حساسیت بالایی برخوردار است و هم کودک در سنی قرار دارد که توجهی به حفظ بهداشت خود ندارد. مهم‌ترین و ضروری‌ترین اقلام بهداشتی برای نوزاد پسر از این قرار است:

۱. پوشک

۲. کرم دست و صورت

۳. زیرانداز تعویض پوشک

۴. مایع لباس‌شویی مخصوص کودک

۵. شامپو و صابون مخصوص کودک

۶. قطره‌چکان

۷. پد و دستمال مرطوب مناسب برای تمیز کردن نوزاد پس از تعویض پوشک

۸. حوله

۹. پستانک

۱۰. مینی واش

لیست اقلام ضروری و کاربردی سیسمونی نوزاد پسر

وسایل تغذیه‌ی نوزاد

مساله‌ی تغذیه نیز یکی از اساسی‌ترین نیازهای کودک محسوب می‌شود، با این حال بسیاری از اقلام موجود در این زمینه چندان ضروری نیست و می‌توان به موارد زیر اکتفا کرد:

۱. شیشه شیر

۲. شیردوش

۳. قاشق و ظروف مخصوص نوزاد

۴. صندلی غذای کودک

وسایل حمل و نقل کودک

وسایل حمل و نقل کودک از جمله موارد بسیار کاربردی هم برای پدر و مادر و هم برای خود کودک است؛ چرا که برای حفظ روحیه‌ی کودک لازم است که گاهی از خانه خارج شود و همچین مادر و پدر نیز گاهی نیاز دارند که کودک خود را هنگامی که از خانه خارج می‌شوند با خود همراه کنند و به همین دلیل نیاز به وسایل حمل و نقل کودک دارند. موارد زیر از کاربردی‌ترین کالاهای این دسته محسوب می‌شود:

۱. کالسکه

۲. کریر

۳. صندلی ماشین

سرویس خواب کودک

کودک در ماه‌ها و سال‌های نخست زمان زیادی از روز را به استراحت می‌گذراند و به این منظور به فضایی اختصاصی و آرام احتیاج دارد. اقلام زیر از جمله موارد ضروری و کاربردی است که این شرایط را برای کودک مهیا می‌کند.

۱. گهواره نوزاد

۲. تخت و پارک

۳. تشک

۴. بالشت

۵. پتو

وسایل بازی و تسکین دهنده

چند ماه که از تولد کودک بگذرد، یکی از نیازهای اساسی وی تفریح و بازی و تخلیه‌ی هیجانات خواهد بود. موارد زیر از جمله اقلامی است که برای پاسخگویی به این نیاز طراحی و روانه‌ی بازار شده است:

۱. جغجغه

۲. آویز تخت و کریر

۳. روروئک

۴. اسکوتر

۵. سه چرخه

۶. انواع اسباب‌بازی

لیست اقلام ضروری و کاربردی سیسمونی نوزاد پسر

زمان‌بندی خرید اقلام سیسمونی

یک نکته‌ی مهم در خصوص تهیه‌ی این فهرست وجود دارد. در بین مواردی که ذکر شد، برخی همچون پوشاک، لوازم بهداشتی و وسایل تغذیه مربوط به نیازهایی هستند که همیشگی‌اند و پدر و مادر باید مستقل از سن کودک همواره این موارد را برای فرزند خود فراهم کنند. اما برخی دیگر از اقلام سیسمونی کودک که اتفاقاً جزء اقلام درشت سیسمونی نیز محسوب می‌شوند، چیزهایی نیستند که لازم باشد از همان ابتدا همه را به صورت یک جا تهیه کرد و می‌توان آن‌ها را با توجه به سن نوزاد به مرور و در چند مقطع زمانی تهیه کرد.

اقلام درشتی که پیش از تولد باید تهیه شوند

در این مقطع زمانی، والدین بیش از هر چیز باید نسبت به خرید ۴ قلم کالا اقدام کنند که تهیه‌ی آن‌ها نسبت به سایر اقلام سیسمونی از اولویت بالاتری برخوردار است:

۱. تخت

۲. کالسکه و کریر،

۳. صندلی ماشین

۴. گهواره نوزاد

لیست اقلام ضروری و کاربردی سیسمونی نوزاد پسر

اقلام درشتی که پیش از یک سالگی باید تهیه شوند

پس از تولد نوزاد و پیش از رسیدن به سن یک سالگی، کودکی با سرعتی خارق‌العاده رشد می‌کند. در این بازه برخی مهارت‌های حرکتی و هیجانی در کودک در حال تقویت شدن است که همین موضوع نیازهایی را در کودک ایجاد می‌کند. به همین منظور و در این مقطع زمانی، بهتر است که والدین تهیه‌ی این ۶ قلم کالا را در دستور کار داشته باشند:

۱. صندلی غذا

۲. شیردوش

۴. مینی واش

۵. تشک بازی

۶. روروئک

اقلام درشتی که پس از یک سالگی باید تهیه شوند

جنب و جوش و فعالیت‌های فیزیکی کودکان پس از یک سالگی به شکل چشمگیری افزایش پیدا می‌کند. از این رو و در این مقطع سنی که بازی کردن تبدیل به یکی از نیازهای اساسی کودک می‌شود تهیه‌ی اقلامی مثل کالاهایی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌شود از اولویت بالاتری برخوردار است:

۱. اسکوتر

۲. سه چرخه

مزیت خرید اقلام سیسمونی به‌صورت مقطعی

اکثر مواردی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد توسط فروشگاه‌های اینترنتی سیسمونی کودک به صورت آنلاین و غیرحضوری به فروش می‌رسد و والدین می‌توانند مایحتاج خود را به سادگی درب منزل دریافت کنند. اما در خصوص خرید مقطعی اقلام سیسمونی کودک یک نکته‌ی جذاب و منحصر به فرد وجود دارد. در فروشگاه اینترنتی نی‌نی لیست بسته‌های تخفیف فوق‌العاده‌ای را روی سبدهای خریدی که مربوط به هریک از سه مقطع سنی ذکر شده باشد اعمال می‌کند و این نکته موجب می‌شود قدرت خرید والدین برای تهیه‌ی اقلامی که به آن احتیاج دارند به مراتب بیشتر شود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits