دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۶ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۷ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۷ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
بهترین روش کتابخوانی برای دانشجویان شب امتحانی
12
زمان مطالعه: 4 دقیقه
نحوه مطالعه دانشجویان در شب امتحان شامل استفاده از خلاصه نویسی ها بوده و با رعایت این ترفند ها نمره خوبی کسب کنید .

با شروع هر ترم تحصیلی، دانشجویان زیادی تمایل به اخذ نمره بالا و یادگیری مباحث در طول ترم دارند که از همان ابتدا نسبت به خرید آنلاین کتاب دانشگاهی اقدام می کنند. اما با گذشت زمان، این هدف به رویایی تبدیل می شود که برای آن تنها چند روز فرصت دارند.

علاه بر خرید کتاب دانشگاهی، شما باید در طول ترم تمامی مباحث تدریس شده را مطالعه و خلاصه نویسی کنید. نحوه مطالعه دانشجویان در شب امتحان شامل استفاده از همین خلاصه نویسی ها بوده و با رعایت این ترفند ها نمره خوبی کسب کنید:

- هرگز استرس نداشته باشید

شما باید بعد از خرید کتاب دانشگاهی، آن ها را بر اساس اهمیتی که دارند، اولویت بندی کنید. این باعث می شود در زمان فرجه امتحانات که تایم زیادی ندارید، از اهمیت و میزان سختی هر کتاب آگاه باشید و بر اساس نقاط ضعف و قوت خود، تصمیم به مطالعه بگیرید.

- انرژی بیش تری برای مباحث مهم تر صرف کنید

در طول ترم، قطعا مباحث مهم توسط استاد بیان شده است. اما یک دانشجو شب امتحانی دیگر به آن جلسات دسترسی ندارد و با خرید آنلاین کتاب دانشگاهی، می تواند از بخش های مهم هر درس مطلع شود. همچنین با مراجعه به بانک کتاب دانشگاهی یونیکتاب، می توانید ازخرید کتاب دانشگاهی با تخفیف بهره ببرید. تست های موجود در این کتاب ها، منبع خوبی برای بخش های مهم می باشد.

- به عنوان بهترین شیوه درس خواندن شب امتحان، خلاصه نویسی کنید

خلاصه نویسی در طول ترم می تواند یک منبع مطالعاتی خوب در شب های امتحانی محسوب شود. این خلاصه نویسی ها بایستی از مطالب مهم و سرفصل های کتاب دانشگاهی انجام شود که بر مبنای کلمات کلیدی صورت می گیرد. همچنین برای جلوگیری از هزینه های اضافی، می توانید خرید کتاب دانشگاهی با تخفیف را از طریق مراجعه به وب سایت یونیکتاب انجام دهید.

- برای مطالب درسی، رمز گذاری کنید

یکی از بهترین روش های خواندن شب امتحان، استفاده از رمزگذاری ها برای مطالبی است که امکان دارد فراموش شوند. پس در قدم اول تمامی مطالب را به صورت مفهومی یاد بگیرید و سپس برای اسامی، تاریخ ها و .. رمزگذاری کنید.

- محیطی آرام برای مطالعه انتخاب کنید

علیرغم وجود قدرت تمرکز بالا، میزان راندمان مطالعاتی شما در محیط پر سر و صدا کاهش میابد. بنابراین پیش از درس خواندن، محیط آرامی را برای مطالعه در نظر بگیرید.

- تایم استراحت برای خود قرار دهید

محدودیت زمان در این بازه باعث می شود دانشجویان زیادی تمایل به خواندن بی وقفه مطالب داشته باشند. اما بهتر است بدانید که استراحت های کوتاه، می تواند انرژی شما را چند برابر کند و با انگیزه بیش تری درس بخوانید. پس هرگز شب قبل از امتحان را بیدار نمانید، زیرا با آشفتگی در روز امتحان همراه خواهد بود.

بهترین روش کتابخوانی برای دانشجویان شب امتحانی

- برنامه غذایی مناسبی داشته باشید

در این روز ها علاوه بر وعده اصلی، میان وعده های کوچکی را برای تایم های استراحت در نظر بگیرید. پس از طریق خوراکی هایی مانند خرما، کشمش و .. که حاوی مواد مغذی هستند، بدن خود را تقویت کنید.

- از فضا مجازی و اینترنت فاصله بگیرید

بعضی دانشجویان، استفاده از نسخه های PDF کتاب دانشگاهی را جایگزین نسخه های چاپی می کنند. اما مشکل اصلی، پرت شدن حواس افراد با اینترنت و تلفن همراه است. برای این کار پیشنهاد می کنیم برای خرید آنلاین کتاب دانشگاهی به یونیکتاب مراجعه نمایید.

- تمرینات کششی انجام دهید

یک نرمش کوتاه چند دقیقه ای، راه حلی خوبی برای جریان گردش خون می باشد و نیازی به تمرینات ورزشی در ساعات زیاد نیست. در صورتی که این تمرینات وقت گیر به نظر می رسند و استرس زا هستند، می توانید راهکار های دیگری مانند کشیدن نفس عمیق و راه رفتن در هنگام درس خواندن را امتحان کنید.

- فلش کارت تهیه کنید

با خرید آنلاین کتاب دانشگاهی، حجم زیادی از مطالب را خواهید داشت که در شب امتحان هیچ راهکاری برای خواندن آن ها وجود ندارد. بنابراین شما می توانید مطالبی که ممکن است فراموش کنید را در فلش کارت های مختلف یادداشت کنید. پس با این کارت ها، شما مجموعه کوچکی از کتاب خود را به همراه دارید.

- مرحله آخر پیش از امتحان

خلاصه هایی که در طول خواندن دروس امتحانی نوشتید را برای باری دیگر مرور کنید. تست های موجود در انتهای کتاب را حل کنید. در آخر، پیش از خواب بهتر است با مرور چشمی سریع؛ این مطالب را بخوانید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.2 از 5 (12 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است