دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۰ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۴ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۰۱ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
میزان و نحوه مصرف شربت روبیتوسین
0
زمان مطالعه: 3 دقیقه
شربت روبیتوسین یکی از داروهایی است که جز خانواده اکسپکتورانت و یا داروهای خلط آور به شمار می‌آورد.

شربت شربت روبیتوسین و استفاده صحیح این دارو

در صورت بروز و یا سابقه ایجاد مشکل در فرد مصرف کننده این دارو، وی نباید از این دارو استفاده کند.

سازمان جهانی غذا و دارو این شربت را از بروز عوارض در دوران بارداری در گروه سی قرار اده است. مشخص نیست که این دارو به یک جنین به دنیا نیامده آسیب برساند یا نه. اگر باردار یا در حین درمان، باردار شدید، به پزشک خود اطلاع دهید.

همچنین معلوم نیست که این دارو می تواند از طریق شیر مادر منتقل شود و به کودک شیرخوار آسیب برساند یا نه. پس توصیه می‌شود که این دارو همزمان با تغذیه کودک شیرخوار خود و همچنین به جز با اطلاع و مشورت با ایشان در مورد خطرات ناشی از دریافت آن، این دارو را مصرف نکنید.

نحوه مصرف شربت روبیتوسین

داروی گایافنزین را دقیقاً همان‌طور که توسط پزشک شما تجویز می‌شود، مصرف کنید. راهنمایی‌های بر روی برچسب نسخه خود را خوانده و بر اساس آن عمل کنید. پزشک شما ممکن است گاهی اوقات دوز داروی شما را برای اطمینان از حصول بهترین نتایج، تغییر دهد.

این دارو را در دوزهای بیشتر و یا کمتر از مقادیر توصیه شده، مصرف نکنید. درصورتیکه مصرف این شربت باعث ایجاد مشکلات گوارشی (معده) شود بهتر است این دارو به همراه غذا مصرف شود. سوسپانسیون( مایع) خوراکی این دارو را قبل از اندازه گیری و مصرف، تکان دهید.

داروی مایع را با سرنگ دوز، و یا با یک قاشق‌های خاص اندازه گیری دوز و یا فنجان پزشکی، اندازه گیری کنید. اگر شما یک دستگاه اندازه گیری دوز دارو را نداشته باشید، باید از یک داروساز آن را درخواست کنید.

در صورتی که فرم مصرفی قرص است، هرگز فرم گسترده رهش، با تاخیر رهش و کنترل شده رهش این دارو را نشکنید، نجوید و این دارو را به صورت کامل مصرف کنید.

شربت روبی توسین باید در دمای اتاق و به دور از گرما، رطوبت و نور مستقیم خورشید نگهداری شود. اطمینان حاصل کنید که ظرف محتوی دارو در زمانی که دارو مصرف نمی‌شود، باز نباشد و در صورت امکان آن را در یخچال نگهداری کنید.

  • اگر از این دارو بیش از حد مصرف کنید، چه اتفاقی می افتد؟

با مراقبت‌های پزشکی اورژانس و یا کمک‌های اضطراری برای مسمومیت، تماس بگیرید. نشانه‌های مصرف بیش از حد این دارو مواردی نظیر کندی ضربان قلب، سرگیجه شدید یا ضعف را می‌تواند در بر بگیرد.

  • در هنگام مصرف این دارو باید از چه مواردی اجتناب کنید؟

مصرف داروی روبی توسین ممکن است تفکر یا پاسخ دهی فرد مصرف کننده را مختل کند.

میزان مصرف شربت روبیتوسین

با توجه به اینکه این دارو در زمان نیاز فرد و بروز سرفه استفاده می‌شود، شانس کمی برای فراموشی مصرف و نیاز به استفاده از دوز جایگزین وجود دارد. اگر فرد به طور منظم و با برنامه از این دارو استفاده می‌کند، به محض اینکه شما دوز فراموش شده را به یاد آوردید، آن را مصرف کنید.

اگر تقریباً موقع نوبت بعدی مصرف دوز بعدی است ، از مصرف دوز فراموش شده اجتناب کنید. برای جبران دوز از دست رفته قبلی در دوز بعدی از داروی اضافه استفاده نکنید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
توجه: مطالب پزشکی و سلامت مجله دلگرم ، از منابع معتبر داخلی و خارجی تهیه شده اند و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند ، لذا توصیه پزشکی یا درمانی تلقی نمی شوند ، چنانچه مشکل پزشکی دارید حتما برای تشخیص و درمان به پزشک یا متخصص مراجعه کنید.
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter