مجله دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
11 متن برتر برای تسلیت رحلت پیامبر اسلام (ص)
1
زمان مطالعه: 9 دقیقه
ضمن عرض تسلیت به مناسبت فرا رسیدن سالروز رحلت جانگداز پیامبر اسلام (ص)، در ادامه متن هایی برای تسلیت این روز تقدیم حضورتان خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

متن و دلنوشته رحلت پیامبر (ص)

روز 28 صفر، سالروز رحلت پیامبر اسلام، حضرت محمد (ص) است. ایشان نمونه و اسوه ی انسانیت در سراسر تاریخ هستند. به مناسبت این روز، در ادامه متن ها و دلنوشته هایی برای تسلیت رحلت پیامبر (ص) مناسب برای استوری اینستاگرام، اس ام اس، کپشن اینستاگرام، استاتوس و ... خواهید دید.

متن تسلیت به مناسبت رحلت پیامبر (ص)

با رحلت پیامبر عزیز اسلام، نه تنها مدینه بلکه تمام ملک وجود در اندوه و در عزا فرو رفت. رواست اگر آسمان و زمین خون گریه کنند؛ چرا که این داغ عزای قافله سالار انبیاست. با رحلت نبی اکرم شهر مدینه یکسره بلا شد و قومی برای غصب خلافت جمع شدند.

از آن پس هرشب صدای ناله زهرا به گوش مردم مدینه می‌رسید. پس از آن بود که غربت زهرای مرضیه و علی مرتضی آغاز شد. غربت اهل بیت نشان از چه داشت غیر از ناسپاسی مردمان نسبت به پیامبری که وجودش برای آنان رحمت و برکت بود ؟

پیامبری که آن همه سفارش اهل بیتش را کرده بود ؟ پیامبر اکرم از همه اتفاقات پس از خود؛ از غم حیدر خیبر شکن، به آتش زدن خانه دخترش، فردای حسین و حسن، از حسین و بدن بی کفنش خبرداشت.

او می‌دانست که آزردن بتول پس از رحلت رسول شروع جنایات کربلا خواهد بود. اشک از دیده فرو ریخت. روحش پر زد و دختر مظلومه او تنها ماند.

اس ام اس تسلیت رحلت پیامبر

پیام تسلیت وفات پیامبر (ص)

روز بیست و هشتم ماه صفر از غم انگیزترین روزهای تاریخ اسلام و مسلمین است در این روز غم و اندوه گویی آسمانیان هم مانند زمینیان اشک می‌ریزند و ماتم سرا هستند و مویه کنان یا محمد یا محمد می‌گویند، محمد (ص) رسول عشق و مهربانی و هدایت انسان‌ها از ضلالت و گمراهی به سرمنزل مقصود و سعادت بود.

در این روز جهان شاهد سالگرد رحلت بزرگترین انسانی است که بشریت در خود دیده است، والاترین پیامبری که از طرف پروردگار به عنوان «رحمه للعالمین» مبعوث شده است، ما از آن رسول عشق و رستگاری سخن به میان می‌آوریم که نسخه کامل بشریت و اسوه حسنه‌ای بود که تمامی رفتار و کردارش بیانگر تعالیم مکتب اسلامی بود.

صبر و شکیبایی بر هر مصیبتی نیکوست جز در غم فراق تو ای پیامبر خاتم (ص)، بی‌تابی و ناشکیبایی ناپسند است جز در اندوه شهادت تو، مصیبت رحلت تو چنان بزرگ است که هر مصیبتی پیش از تو و پس از تو ناچیز است،

فقدان غم رفتن تو پشت اهالی ایمان را شکسته و عشق را داغدار کرده است، باور کن آسمان هم تاب غم فراق تو را ندارد و کمرش زیر داغت خم شده است.

در رحلت خاتم انبیا محمد مصطفی (ص) فرشتگان عرش می‌گریند، عاشقانش با چشمانی اشک آلود، مرثیه غم می‌سرایند و ما نیز در رحلت آسمانی اش در سوگ می‌نشینیم و معراج وصالش را با حضرت دوست و رحلت جانسوزش را به عاشقان رسالتش تسلیت می‌گوییم، نامت بلند و دینت پر رهرو، ای جاری‌تر از حیات در پیکر آدمی.

پیامک تسلیت رحلت پیامبر

متن تسلیت رحلت پیامبر (ص) برای اینستاگرام

مصیبت درگذشت هر کس به قدر عظمت شخصیت اوست و از آن جا که در عالم آفرینش حدی به مقام حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله) نمی‌رسد و ایشان گوهر بی همتای خلقت هستند،

مصیبت وفات ایشان نیز بی مانند و استثنایی است، عظمت سنگینی و ناگواری فاجعه رحلت پیامبر خاتم به قدری اندوهناک است که در حقیقت درک ما از بزرگی این فاجعه عاجز و ناتوان است. رحلت پیامبر خوبی ها بر شما و خانواده محترمتان تسلیت باد.

پیامک تسلیت رحلت پیامبر اکرم (ص)

متن غم انگیز برای شهادت پیامبر (ص)

پدر و مادرم فدایت ای رسول خدا، با مرگ تو رشته‌ای پاره شد که در مرگ دیگران چنین قطع نشد و آن نبوت و فرود آمدن پیام و اخبار آسمانی بود، مصیبت تو دیگر مصیبت دیدگان را تسلی دهنده است پس از مصیبت تو دیگر مرگ‌ها اهمیتی ندارد، از طرفی این یک مصیبت همگانی است که عموم مردم به خاطر تو عزادار شده اند،

اگر نبود که امر به صبر و شکیبایی فرموده ای و از بی تابی نهی نموده ای آنقدر گریه می‌کردیم تا اشک‌هایمان تمام شود و این درد جانکاه همیشه در ما می‌ماند و حزن و اندوهمان دائمی می‌شد که همه اینها در مصیبت رحلت تو کم و ناچیز است.

دلنوشته رحلت پیامبر

متن تسلیت وفات حضرت محمد (ص)

سختی مصیبت رحلتت ای پیامبر خدا به قدری زیاد است که مثل تو دیگر در پهنه زمین تکرار نخواهد شد اما ما با تکرار صلوات بر تو نور حضورت را در قلب خود احساس می‌کنیم،

سلام و صلوات خداوند بر خاتم انبیاء و فخر انسان‌ها حضرت محمد مصطفی (صلی الله علیه وآله) و خاندان پاک و مطهر او باد.

پیام تسلیت وفات حضرت محمد

دلنوشته برای وفات پیامبر (ص)

ای رسول خاتم سلام و درود خداوند بر تو باد ای فرستاده خوبی‌ها، ای مهربانترین فرشته خاک، تو از ملکوت آسمان به زمین فرا خوانده شدی تا انسان را با معنای واقعی اش آشنا کنی، تو آفتاب روشن حقیقت بودی در شام تیره زندگی، از مشرق دلها برآمدی و صدها افسوس که اکنون، آسمان تبدار غروب جانگداز توست.

متن سوزناک برای رحلت پیامبر

متن درمورد رحلت پیامبر (ص)

آه خدایا کدامین زبان و کدامین قلم یارای بیان و نوشتن گوشه‌ای از غم عظمای رحلت سراسر حزن و اندوه پیغمبر گرامی اسلام، آن خورشید درخشان آسمان نبوت و چشمه جوشان تقوی را دارد، او که نمونه یک انسان کامل و دارای همه خصوصیات انسانی و اسلامی بود، کدامین قلم است که از تو به صورتی بایسته و شایسته یاد کند؟

یا محمد (ص) از رحلت تو چه بگوئیم و چه بنویسیم که براستی وصف این غم بزرگ، این رحلت جانگذار و وصف کبری و داهیه عظمی در توان کدامین قلم و کدامین بیان می‌گنجد؟

متن استوری رحلت پیامبر

متن سوزناک برای شهادت پیامبر (ص)

در روز رحلت پیامبر اعظم (ص)، اشک غم از دیدگان می‌ریزیم و بی تاب می‌شویم در سالروز رحلت ختم رسل (ص)، زخمی بزرگ در سینه داریم و چراغ آسمان خاموش گشته است و ای برگزیده درخشان خداوند در آسمان نبوت و رسالت اندکی بیا و بحال این عاشقان حق و سوختگان سرزمین ما نظری کن،

ای پیامبر عشق و توحید، ای حبیب خدا ای یاور مظلومان وای چشمه جوشان ایمان و تقوی، گوشه چشمی بر جمع پریشان اهل بیت، دخت گرامیت در خانه سرور و بانوی دو جهان بینداز، ای پدر امت، ای رسول حق، پیکر افسرده زهرایت را در آغوش بگیر، اشکها را از دیدگانش پاک کن،

دل شکسته ی زهرایت را تسلی بده، پهلوی شکسته اش را مرهم بگذار، گونه کبودش را نوازش کن، قلب شکسته اش را التیام بخشای، ای رسول خدا پیکر عرقه بخون مجتبی علیه السلام را از مقابل دیدگان ام ابیها دور کن، مگذار بدن تیر آلودش را نظاره کند، به او بگو که گریه را بس کند،

بگو که فرزندش مهدی (عج) می‌آید، بگو که او از راه می‌رسد او می‌آید، او باید بیاید و انتقام خونها را بگیرد و شادمانی را به همراه بیاورد.

اس ام اس رحلت پیامبر

جدیدترین پیام های تسلیت رحلت پیامبر (ص)

ما بندگان ناتوان چطوری می‌توانیم در حق پیامبری که سراپا فضیلت و رحمت و منبع خیر و نیکی و بزرگواری است سخنی بگویم؟ آنچه که می‌گوییم قطره ای است از دریا، خوی پیامبر(ص) و رفتار آن بزرگوار و کردار آن حضرت سرمشق مسلمین و بلکه نمونه و الگوی عالی همه انسانها است و در حقیقت تجسمی از اسلام است.

پیام تسلیت رحلت حضرت محمد

متن درمورد روز 28 صفر

یا محمد (ص) رحلتت پشت اهالی ایمان را شکسته است، در سالروز رحلت خاتم الانبیاء (ص) فرشتگان و عرشیان خون می‌گریند و عاشقان و رهروان شیوه هدایت و سعادت با چشمانی اشک آلود مرثیه غم را می‌سرایند، تویی که نفس زندگی و امید و حرکاتت زندگی ساز بود،

یا محمد (ص) در سالروز رحلتت دیده را با اشک سیراب می‌کنیم تا نور معرفت به ارزش‌های والای اسلامی و انسانی که تو پیام آور آن بودی در چشم‌هایمان افزون شود.

متن غم انگیر زحلت پیامبر

متن جدید درمورد فوت پیامبر (ص)

بـه حرمت حضور فاطمه علیهاالسلام، آرام، در خانه را می‏کوبی؛ اینبار صدای در زدن ملک الموت، آهنگی دیگر دارد. بـه میهمانی رسول آمده ‏ای؛ آمده‏ ای تا وی را بـه معراج ابدی ببری.

کمی درنگ کن؛ این کـه با تـو سخن می‏گوید، امین آسمان‏ها و زمین، جبرئیل اسـت. می‏دانم کـه برای تـو نیز دشوار اسـت تا زیر باران اشک‏ های فاطمه علیهاالسلام، جان نبی را بستانی.

می‏دانم کـه تـو نیز سر بـه زیر افکنده ‏ای تا چشمانت هم‏سو با غم چشمان زهرای اطهر علیهاالسلام نباشد؛ اما گویا چاره ‏ای نیست و زمان پر کشیدن محمد صلی‏ الله ‏علیه‏ و‏آله فرا رسیده اسـت.

برادرم. ملک الموت! می‏خواهی از کجا آغاز کنی؟ تمامی وجود رسول اللّه‏ در راه حق ذوب شده اسـت، چشمانش، نور خدا را در معراج دیده، زبانش با خدا سخن گفته و کلام او بر آن جاری بوده، قلبش، محل نزول کتاب خدا بوده و پاهایش، راه‏ های آسمانی را بهتر از مسیرهای زمینی پیموده اسـت.

آه چـه دشوار اسـت تاب آوردن این لحظه اندوهناک! آیا می‏دانی بعد از او، با فاطمه عزیزش چـه خواهند کرد؟ می‏دانی این در را که تـو بی ‏اذن زهرا علیهاالسلام از آن عبور نکردی، بـه آتش جهل و کینه خواهند سوزاند و دستان علی مرتضی علیه السلام راکه با دستان رسول صلی‏ الله‏ علیه ‏و‏آله، انس دیرینه داشت، بـه بند خواهند کشانید؟

آیا می‏دانی پس از رسول خدا، بر پاره‏ های تن او چـه خواهد گذشت؟ می‏دانی کـه چگونه قامت رعنای فاطمه رابه خمیدگی می‏نشانند و جایگاه بوسه ‏های رسول را به کبودی می ‏نمایند؟

کوچه ‏های مدینه، پس از این برای مـن هم غریب می‏شود و اهل بیت رسول اکرم صلی‏ الله ‏علیه‏ و‏آله از آن هم غریب‏ تر! نگاه کن کـه چگونه فاطمه علیهاالسلام با تمام دلتنگی‏ هایش سر بـه زیر افکنده تا تـو در تلاقی چشم‏ هایش، در کارَت درنگ نکنی! برخیز و جان عزیزترین و مقرب‏ترین بنده خدا را بستان!

روح محمد صلی ‏الله‏ علیه ‏و‏آله از ازل، آسمانی بود؛ این چند صباح را هم کـه بر زمین هبوط کرد، برای هدایت خلق بود و بس!

متن زیبا درمورد پیامبراین مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (1 رای)  
  • منبع
  • parsnaz.com
  • iranve.com
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است