مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۱۳ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۰۵ فوریه ۲۰۲۳ میلادی
سفید کردن دندانها، سریع و ماندگار در دندانپزشکی های شهریار و اندیشه
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
برای سفید کردن و سفید نگه داشتن دندان ها راه های زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها بنابر تشخیص متخصص برای فرد مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به نکاتی در مورد سفید کردن دندان ها خواهیم پرداخت

توجه به ظاهر دندان ها جدای از ایجاد حس بهتر در روابط روزانه، اجتماعی، کاری و ... باعث افزایش سلامتی آنها می شود و مشکلات مختلف دندان را به تعویق می اندازد. چرا که با سفید کردن دندان ها عامل های قرار گرفته بر روی آن که باعث جذب باکتری می شود، حذف می گردند. برای سفید کردن و سفید نگه داشتن دندان ها راه های زیادی وجود دارد که هر کدام از آنها بنابر تشخیص متخصص برای فرد مورد استفاده قرار می گیرد. در ادامه به نکاتی در مورد سفید کردن دندان ها خواهیم پرداخت اما نکته مهم دیگری هم وجود دارد. در شرایط زندگی امروزی نیاز است که مراکز پزشکی و خدماتی معتبر را در نزدیک ترین فاصله به محل سکونت خود پیدا کنیم. خیلی از ساکنین مناطق رو به پیشرفت شهریار و اندیشه، دوست دارند بدانند برای سفید کردن دندانها در اندیشه و شهریار باید به کجا مراجعه کنند؟

چرا دندان ها زرد و کدر می شوند؟

دندان ها تحت تاثیر عوامل مختلفی مانند افزایش سن و از دست رفتن کیفیت اولیه دندانها، زرد می شوند. دلایل دیگری چون عدم رعایت بهداشت دندان ها، مصرف زیاد دخانیات، مشروب و سایر نوشیدنی های الکلی و همچنین نوشابه و دیگر نوشیدنی های گاز دار، مصرف غذاهای دارای رنگدانه، چای و .. نیز روند زرد شدن دندان را سرعت می بخشند.

روش های سفید کردن دندان درمورد انواع تغییر رنگ

در معاینات اولیه متخصص دندانپزشکی با بررسی شرایط دندان ها، تشخیص می دهد که نوع تغییر رنگ آن داخلی می باشد یا خارجی است. اینکه دندان دارای چه نوع تغییر رنگی باشد سبب می شود که روش سفید کردن نیز متفاوت شود.

به طور خلاصه می توان گفت که تغییر رنگ خارجی فقط سطح دندان را درگیر می کند و هیچگونه خطری را متوجه دندان و بافت آن نمی کند. همان زردی و کدری معمول که در سطح دندان مشاهده می شود و رایج ترین نوع زردی دندان در بین مردم است، تغییر رنگ خارجی می باشد.

در مورد تغییر رنگ داخلی باید به تیرگی روی عاج دندان اشاره کرد. زمانی که خطوط و لکه های سیاهی در سطح درگیر شونده برای جویدن غذا مشاهده می شود، احتمال تغییر رنگ داخلی وجود دارد. استفاده از روش های مرسوم سفید کردن دندان مانند بلیچینگ در این تغییر رنگ کاربردی ندارد و بهتر است سریعا از اقدامات درمانی دیگری استفاده کرد.

روش های سفید کردن دندان در شهریار و اندیشه

کلینیک های موجود در این شهر ها با ارائه بهترین خدمات دندانپزشکی بروزترین روش های سفید کردن دندان را به مراجعین خود ارائه می کنند. البته همه روش ها در همه کلینیک ها ارائه نمی گردد و سطح کیفیت آنها نیز متفاوت است. در کنار روش های سفید کردن تخصصی در کلینیک، روش های خانگی برای سفید کردن دندان نیز نتایج خوبی ارائه می کند و در دراز مدت اثر گذار است.

برخی از مهمترین روش های سفید کردن دندان عبارتند از :

  • سفید کردن با روش بلیچینگ دندان
  • سفید کردن دندان با روش ونیر لمینت
  • سفید کردن دندان با روش باندینگ کامپوزیت
  • سفید کردن دندان با روکش
  • سفید کردن متاثر از جرمگیری دندان و لثه

هر کدام از این روش ها دارای ویژگی های خاص خود می باشند که نیاز است در بالاترین سطح کیفیت و همراه با بهترین دستگاه ها و تکنولوژی روز انجام شوند. کلینیک بابکان در کنار بالاترین سطح تجهیزات دندانپزشکی، از بهترین متخصصان در این حوزه بهره می برد که حاصل آن نتایج رضایت بخش مراجعین شده است.

روش بلیچینگ برای سفید کردن دندان

سفید کردن دندانها، سریع و ماندگار در دندانپزشکی های شهریار و اندیشه

می توان گفت در حال حاضر از جمله روش های پر استقبال و فراگیر در زمینه سفید کردن دندان ها است. فرآیند درمانی آن هم به صورت معمول و هم به صورت کمک گرفتن از پرتوهای لیزری برای سرعت بخشیدن به اثر گذاری، انجام می شود. عامل اصلی سفید کنندگی در این روش ژل های ویژه و اختصاصی است که شامل پراکسید می باشند.

میزان استفاده از این ژل ها، زمان ماندگاری و همچنین نوع پرتو لیزر استفاده شده با شدت های متفاوت، ار جمله نکاتی است که نیاز به توجه بالایی دارد.

پرتوهای لیزر به تنهایی نتایج کافی ایجاد نمی کنند، اما زمانی که بر روی سطحی از ژل که در تماس با دندان است تابیده می شوند، به حل شدن لکه های تیره و زردی ها کمک می کنند و سرعت اثر گذاری ژل را بیشتر می کنند. در صورتی که متخصص تشخیص بدهد، نیاز است استفاده از ژل و پرتو لیزر تکرار شود تا نتایج بالاتری از سفیدی روی دندان قابل دسترس باشد.

سرعت بالای سفید شدن دندان و همچنین میزان سفیدی که ارائه می شود، از ویژگی های با ارزش روش بلیچینگ است. بهترین گزینه نیز برای تغییر رنگ خارجی می باشد. چرا که در این روش زردی پوشانده نمی شود، بلکه به صورت کامل از سطح دندان برطرف می گردد.

باید بعد از انجام بلیچینگ میزان مراقبت و رسیدگی به دندان خود را به مراتب افزایش دهید. میزان حساسیت دندان بعد از بلیچینگ از نکاتی می باشد که افراد با آن مواجه هستند. پس باید تعداد دفعات مسواک زدن و شستشوی دهان را افزایش دهید و به هیچ عنوان از موارد گفته شده که عامل تغییر رنگ هستند استفاده نکنید.

استفاده از روش ونیر لمینت

سفید کردن دندانها، سریع و ماندگار در دندانپزشکی های شهریار و اندیشه

این روش بیشتر از آنکه از بین برنده زردی دندان باشد، پوشاننده آن است. متخصص با کمک یک لایه سرامیکی بسیار نازک، نمای روبرویی دندان ها را پوشش می دهد و حالا دیگر عیوب موجود در سطح دندان قابل مشاهده نیست. این روش تنها در مورد تغییر رنگ استفاده نمی شود و مواردی مانند ترک خوردگی یا عیوب تغییر شکلی دندان را نیز می پوشاند.

نکته ای که در این روش اهمیت دارد، عدم تشخیص به موقع عفونت ها در زیر این لایه است و ممکن است دردسر ساز شود و میزان تخریب دندان زیاد شود. بخاطر هزینه بالا و نکاتی که گفته شد از این روش برای تغییر رنگ داخلی استفاده می کنند.

سفید کردن دندان با باندینگ کامپوزیت و روکش

سفید کردن دندانها، سریع و ماندگار در دندانپزشکی های شهریار و اندیشه

این روشها نیز مانند ونیر لمینت بیشتر پوشاننده سطح دندان هستند تا اینکه تغییر رنگ را حذف کنند. در باندینگ کامپوزیت لایه رویی به جای سرامیک، کامپوزیت می باشد و رنگ آن نیز طبیعی تر از سرامیک است. باقی ویژگی ها و تاثیر گذاری های آن به روش ونیر لمینت نزدیک است.

استفاده از باندینگ کامپوزیتی بیشتر برای افراد مسن استفاده می شود که هم اثر گذاری روش های حذف زردی کم است و هم اینکه امکان مراقبت زیاد از دندان برای آنها بعد از بلیچینگ وجود ندارد. به همین خاطر متخصصان با روش باندینگ کامپوزیت تغییر رنگ دندان ها را برطرف می کنند.

هزینه باندینگ کامپوزیت کمتر از بلیچینگ می باشد.

روکش دندان هم در زمینه پوشش برای عیوب استفاده می شود که مانند ونیر لمینت ساختار سرامیکی دارد ولی به نازکی آن نیست. هزینه این روش نیز بالا می باشد. در مورد پوشش های سرامیکی مراقبت بالا و عدم خوردن خوراکی های سفت باید رعایت شود.

جرمگیری دندان

سفید کردن دندانها، سریع و ماندگار در دندانپزشکی های شهریار و اندیشه

جرمگیری دندان به ذات خود یک روش تخصصی با هدف سفید کردن دندان ها نیست، اما جواب این سوال که آیا جرمگیری دندان ها را سفید می کند؟ بله است.

در فرآیند جرمگیری، متخصص به پاکسازی سطح دندان می پردازد تا آن را به یک سطح صاف و مرتب برساند. همین عمل موجب می شود که بعد از اتمام جرمگیری شما احساس روشنتر بودن و سفید تر بودن دندان هایتان را داشته باشید. به این نکته توجه داشته باشید که از جرمگیری دندان نباید انتظار سفیدی بسیار بالا مانند روش بلیچینگ را داشته باشیم.

با انجام جرمگیری دندان، لایه های ایجاد شده بر روی آن حذف می گردد. در خیلی موارد این لایه ها به صورت رنگی و تیره هستند. وقتی لایه تیره، زرد و کدر حذف می شود، به موجب آن سطح اصلی دندان دیده می شود که نسبتا سفیدتر باقی مانده است.

برای مشاهده میزان درجه تغییر رنگ دندان و لیست قیمت اینجا کلیک کنید : سفید کردن با جرمگیری و بروساژ دندان

اگر لایه های ایجاد شده و پلاک تشکیل شده بر روی دندان و زیر لثه زیاد باشد پزشک علاوه بر جرمگیری دندان، جرمگیری لثه نیز انجام می دهد. جرمگیری لثه باعث پاکسازی جرم و پلاک در زیر لثه و از بین بردن تورم و درد لثه می شود.

برای سفید کردن دندان در شهریار و اندیشه به کجا مراجعه کنیم؟

انتخاب کلینیک مناسب که دارای چند ویژگی اصلی باشد، مهمترین قدم در راستای استفاده از خدمات تخصصی دندانپزشکی است. با توجه به گستردگی روش های درمانی، تنوع دستگاه ها و تجهیزات، سطح کیفیت امکانات، توانایی و تجربه متخصصان، محیط کلینیک، نظم در برنامه زمانبندی شده و .... بازخورد شما از مراکز مختلف متفاوت خواهد بود. وقت و هزینه شما با ارزش است و در کنار این سلامتی و رسیدن به بهترین نتیجه از درمان، نیز اولویت یک کلینیک باید باشد.

کلینیک بابکان با در نظر گرفتن تمام ویژگی های بیان شده توسط مدیریت، توانسته است بالاترین سطح درمانی را ارائه کند و به بیشترین رضایتمندی مراجعین دست یابد. متخصصین این مرکز را دندانپزشکان با تجربه و حرفه ای تشکیل می دهند که تعهد بالایی در قبال مراجعین دارند.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است