مجله دلگرم
امروز: شنبه, ۱۲ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۸ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۰۳ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی
چتر بازی و نکاتی راجب آن
2
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چتر بازی و نکاتی راجب آن-چتربازی چیست-نجات چتربازی که سه کیلومتر بالاتر از زمین، بیهوش شد-تصاویر بسیار زیبا از چتر بازی-عکسهای جالب اوج هیجان با چتربازی و سقوط آزاد

چتر بازی و نکاتی راجب آن

چتر بازی یک عمل آکروباتیک می باشد که بعد از استقرار چتر نجات انجام می شود.تاریخچه چتربازی با آندره ژاک شروع می شود.آندره موفق به ساخت چتر نجات در سال ۱۷۹۷ شد.

توسعه تکنولوژی نظامی parachuting به عنوان راهی برای نجات خدمه هواپیما(aircrews) در شرایط اضطراری روی بالن و هواپیمای در حال پرواز می باشد.

و بعدها راهی شد برای فرستادن سربازان به میدان نبرد.مسابقات چتربازی برمی گردد به سال ۱۹۳۰٫و در سال ۱۹۵۲ به عنوان یک ورزش بین المللی شناخته شد.

مسابقات چتربازی


مسابقات توسط سازمان هوایی ترکیه ترتیب یافته و به صورت کلاسیک و مدرن دسته بندی میشود.کلاسیک-هدف: هدف از پرش فرود آمدن در دایره ای به شعاع ۱۵ سانتیمتر برگزار و امتیاز داده میشود.

بیرون از دایره فرود آمدن نمره منفی داشته و هر درجه به اندازه ۱۶ سانتیمتر محاسبه میشود. از ارتفاع ۱۲۰۰-۹۰۰ متری نیز پرش انجام میشود و به صورت گروه چنج نفره انجام میشود.

چتر بازی و نکاتی راجب آن

کلاسیک-استیل: پرش استیا از ارتفاع ۲۲۰۰ متری انجام میشود و هدف از آن انجام حرکات آزاد بدون هیچگونه خطا و در کوتاهترین زمان است.

مدرن- اف اس ( پرش فرم استیل): به صورت تیمی (۴ نفره و ۸ نفره) جمعا ۷۲ حرکت مختلف که بصورت قرعه معین میشوند ۵ و یا ۶ حرکت را بصورت ۴ نفره

در ارتفاع ۳۰۰۰ متری و ۸ نفره در ارتفاع ۴۰۰۰ متری بدون خطاو تعداد دفعات بیشتر باید انجام داد. در پرشهای اف اس علاوه بر فعالیت زیاد هماهنگی در درون گروه اهمیت اساسی دارد.

مدرن- سی اف ( شکل کانوپی): در تیم چهار نفره حرکات مختلف با قرعه انتخاب مشخص و ۵ الی ۶ حرکت را در ارتفاع ۲۰۰۰ متری باید یدون اشتباه و سریع انجام داد.

در پرش سی اف نکته اصلی برای غلبه فعالیت و تلاش زیاد و هماهنگی در درون گروه اهمیت دارد. علاوه بر آن در تیم ۸ نفره از ارتفاع ۲۵۰۰ متری چرخش ( از بالاترین قسمت به پایینترین قسمت آمدن) و انجام بیشترین چرخش در زمان مشخص شده امتیاز اصلی بشمار میرود.

چتر بازی و نکاتی راجب آن

مدرن-اف اس و اس اس (استیل آزاد و هوانوردی): در پرشهای سقوط آزاد و هوانوردی با توجه به تجربه سه ساله به خاطر زیبایی کار بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با ادغام حرکات الزامی ( از قبل معین میشود) و آزاد ( پرش کننده ابداع میکند)

از ارتفاع ۴۰۰۰ متری به مدت ۴۵ ثانیه پرش کننده باید بدون نقص و درست و کامل حرکات را انجام دهد. به خاطر اینکه امتیاز را داورها میدهند بسیار سختگیرانه بنظر می آید.


دوره های آموزش پرواز با چتر در کشور ما توسط نیروهای هوایی،باشگاههای دانشگاهی و باشگاههای خصوصی برپا میشوند.دوره های آموزش پرواز با چتر که توسط نیروهای هوایی انجام میشوند.

چتر بازی و نکاتی راجب آن

قوانین مسابقات چتربازی سیزم(هیأت بین المللی ورزش ¬ارتش¬های جهان)


1- قوانین عمومی
1-1 اختصارات، اعتبار و ارزشمندی، تغییرات، قهرمانی


1-1-1 اختصارات
FAI فدراسیون بین المللی ورزش های هوایی


IPC فدراسیون بین المللی چتربازی (زیرمجموعهFAI)
CPC هیأت چتر¬بازی سیزم


WMPC مسابقات قهرمانی چتربازی ارتش¬های جهان
CJرییس داوران


EJداور اتفاقات وحوادث
2-1-1 قوانین سیزم

چتر بازی و نکاتی راجب آن


قوانین مسابقات چتر¬بازی در سیزم متشکل ازسه قسمت است:
نظام¬نامه سیزم


قوانین عمومی
قوانین ورزش چتر¬بازی درسطح جها¬نی که به زبان انگلیسی نوشته شده.این نسخه قوانین در زمانی که به مشگل برخوردید قابل مراجعه وقابل اجراء می¬باشد.

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرماین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.0 از 5 (2 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است