مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۳ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
نکات اعجاب آور جادوگر
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
8 نکته اعجاب آور جادوگر - نکات اعجاب آور جادوگر - جادوگر - علی کریمی - پرسپولیس - شماره هشت پرسپولیس - جادوگر پرسپولیس - علی کریمی جادوگر - خداحافظی علی کریمی - دستیار کی روش - دستیار کیروش - کادر تیم ملی - کادر فنی تیم ملی - تیم ملی فوتبال

علي کريمي در سالي که از فوتبال خداحافظي کرد، به عنوان دستيار کي‌روش به کادر فني تيم ملي اضافه شد.

8 نکته اعجاب آور جادوگر

به گزارش "ورزش سه"، علی کریمی فارغ از همه رکوردهای جالبی که دارد بعضی اوقات موفقیت های خود را در عجیب ترین یا غافلگیرکننده ترین وقایع ثبت کرده است. نمونه هایی از آن را مرور می‌ کنیم:

1. بین اولین بازی علی کریمی در لیگ ایران تا اولین بازی اش در تیم‌ملی‌ فوتبال تنها 28 روز فاصله بود. این مدت کوتاه ترین فاصله در ملی‌پوش شدن فوتبالیست های ایرانی در ادوار گذشته است. بین معروف شدن افراد تا ملی‌پوش شدن آنها.

2. پست آغازین او عجیب ترین پست در زندگی فوتبالی او بود. او در پستی عنوان شامخ پدیده فوتبال ایران را گرفت که اصلا پست او نبود، علی کریمی به علت فقدان حضور یک دفاع چپ یا پیستون چپ در فوتبال پرسپولیس شهریور و مهر 77 و تیم‌ملی‌ آذر 77 در این پست به میدان آمد. پستی که واقعیت فوتبال او نبود و خودنمایی او در واقع از این پست شروع شد.

3. اولین باری که علی پروین بی پرده از بازیکنی تعریف کرد همین علی کریمی بود. وقتی علی کریمی به سایپا گل زد، پروین که برای اولین بار به صورت رسمی به پرسپولیس بازگشته و روی نیمکت این تیم نشسته بود اعلام داشت که علی کریمی از کریم باقری هم بهتر می‌ شود، جالب اینکه اولین پست کریم باقری هم در تیم‌ملی‌ علی پروین دفاع چپ بود.

4. در تاریخ پرسپولیس گل های زیادی به ثبت رسیده اما یک گل خاطره انگیز کریمی با پیراهن پرسپولیس و برابر سایپا از خاطره انگیزترین گل های او بوده است و به عبارتی بیشترین فاصله ای که توپ در تاریخ فوتبال ایران برای یکی از گل های پرسپولیس مسافت طی کرده همین گلی بود که علی کریمی به ثمر رساند.

5. علی کریمی تنها مردی بود که یک فوتبالیست حرفه ای خارجی لقب او را انتخاب کرد. در روز 23 آذر 80 میال کوئین مهاجم ایرلند قبل از بازی برگشت ایران و ایرلند در تهران به کریمی لقب میراکل (شعبده باز) داد که ما آن را جادوگر ترجمه کردیم.

6. علی کریمی اولین هافبک ایرانی بود که در جام ملت های 2004 آقای گل رقابت ها شد.

7. علی کریمی در سال 84 و 92 دو عنوان ترین دیگر را در دو باشگاه سرخپوش ثبت کرد. موفق ترین ایرانی در تیم بایرن مونیخ 1384 و در سال 1392 تنها فرد حاضر در عنوان قهرمانی تاریخ فوتبال باشگاه تراکتورسازی است.

8. در سال 93 علی کریمی هم اعلام خداحافظی اش از فوتبال و هم انتصابش به عنوان عضو کادرفنی تیم‌ملی‌ عجیب و قابل توجه بود.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (3 رای)  
قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است