مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ آذر ۱۴۰۱ برابر با ۰۳ جمادى الأول ۱۴۴۴ قمری و ۲۸ نوامبر ۲۰۲۲ میلادی
ستاره لیونل مسی در برزیل از دیگران درخشان‌تر بوده است
4
زمان مطالعه: 2 دقیقه
ستاره لیونل مسی در برزیل از دیگران درخشان‌تر بوده است - ستاره درخشان لیونل مسی در جام جهانی - مسی - لیونل مسی - نیمار - برانکارد - نیمار روی برانکارد - ترک جام جهانی - مصدومیت نیمار - جیمز رودریگز - گریه جیمز رودریگرز - لوئیس سوارز - اخراج سوارز -...

نیمار روی برانکارد صحنه جام جهانی را ترک کرد، جیمز رودریگز کلمبیایی با گریه از این رقابت ها خداحافظی کرد، لوئیس سوارز با سرافکندگی از این مسابقات اخراج شد، کریستیانو رونالدو ندرخشید و ابراهیموویج کاپیتان سوئد اصلا به رقابت اصلی های جام جهانی برزیل راه نیافت.

ستاره لیونل مسی در برزیل از دیگران درخشان‌تر بوده است

لیونل مسی

اما لیونل مسی که به اعتقاد بسیاری از همه این ستاره ها بهتر است، هنوز به حضور در جام جهانی ادامه می دهد و فوتبال دوستان را به هیجان می آورد.

او تا تثبیت خود به عنوان یکی از بزرگترین فوتبالیست های تاریخ فقط دو مسابقه دیگر فاصله دارد، یعنی زمانی که تیم آرژانتین به فینال برسد و شاید آن مسابقه را ببرد. مهاجم بارسلونا، که امسال هیچگاه در بهترین سطح خود بازی نکرده، توانسته است یک دستاورد دیگر را برای تیم ملی آرژانتین تثبیت کند.

با پیروزی یک بر صفر بر بلژیک، تیم ملی آرژانتین از سال ۱۹۹۰ تاکنون برای اولین بار توانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

الخاندرو سابلا مربی آرژانتین گفت: "او برای ما مثل آب در صحرا بود. وقتی که تمام زمین خشک بود او یک بار دیگر به ما امکان داد که هوای تازه را تنفس کنیم."

مسابقه با بلژیک نود و یکمین بازی ملی مسی بود، یعنی دقیقا همان تعدادی که مارادونا برای آرژانتین بازی ملی کرده؛ آخرین شماره ۱۰ آرژانتین که پیش از مسی به نیمه نهایی رسید.

مقایسه مسی و مارادونا

به همین خاطر مقایسه های مکرر بین مسی و مارادونا را می توان به خوبی درک کرد. شاید بازی مسی در مقابل بلژیک به خوبی بازی مارادونا در رویارویی قبلی این دو تیم در مرحله نیمه نهایی جام جهانی مکزیک ۱۹۸۶ نبود، اما آنقدر خوب بود که بسیاری این دو ستاره آرژانتینی را با هم مقایسه کنند.

منبع: وبسایت خبری بی بی سی

قرآن آنلاین
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است