مجله دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۳ فروردين ۱۴۰۲ برابر با ۱۰ رمضان ۱۴۴۴ قمری و ۰۲ آوریل ۲۰۲۳ میلادی
ورزش های موثر برای بزرگ کردن باسن
175
زمان مطالعه: 5 دقیقه
ورزش برای بزرگ کردن باسن و ورزش های مخصوص باسن و ورزشهایی که برای باسن و بزرگی باسن است و ورزش باسن ورزش باسن لاغر ورزش بزرگ کردن باسن لاغر

ورزش برای بزرگ کردن باسن

ورزش برای بزرگ کردن باسن

برای داشتن پایین تنه ای سفت و خوش فرم حرکات ورزشی را که در ادامه ی مطلب توضیح داده شده اند یک روز در میان انجام دهید.

پله:

هر دو پای خود را در روی پله قرار داده و بایستید. پای راست خود را آزاد کنید، به آرامی زانوی سمت چپ را خم کنید، انگشت شست پای راست خود را با سطح زمین تماس دهید اما اینطور نباشد که تمام وزن بدن خود را بر روی آن بیندازید. (فکر کنید که می خواهید انگشت خود را برای تست کردن گرمای آب در آن فروببرید) زانو را صاف کنید و پای راست را نیز مجددا بر روی پله قرار دهید. این حرکت را برای ۲ تا ۳ ست ۱۵ تایی تکرارا کنید. اثر این حرکت بر روی عضلات پایی که وزنی بر روی آن نیست، به وضوح احساس خواهد شد.

ورزش برای بزرگ کردن باسن

دو به سمت جلو:

با پای راست خود یک قدم بزرگ به سمت جلو بردارید. فاصله بین پاهای شما تقریبا باید به اندازه طول پاهایتان باشید. پاشنه پای چپ را از روی زمین بلند کنید و دست های خود را در اطراف بدن تاب دهید درست مثل اینکه در حال دویدن هستید. هر دو زانو را تا زاویه ۹۰ درجه خم کنید و کمر را نیز راست نگه دارید (۲۰مرتبه)


سپس، در همان حالت اولیه، به تاب دادن دست ها ادامه دهید، پای چپ را از زمین بلند کنید و به سمت سینه خود بیاورید . دوباره آنرا به حالت اول بازگردانید (نوک انگشتان پا با زمین تماس برقرار کنند، زانو هم ۹۰ درجه خم شود) (۲۰مرتبه)
به حالت اولیه باز گردید ( پاها باز، پاشنه پای چپ از روی زمین بلند شده باشد) هر دو پا را به اندازه ۹۰ درجه خم کنید و به آرامی تا ۲۰ بشمرید (این حرکت را برای پای مخالف نیز انجام دهید)

ورزش برای بزرگ کردن باسن


خم شدن:

صاف بایستید و دستان خود را نیز به عرض شانه ها باز کنید. ابتدا انگشتان خود را بر روی زمین و پشت ساق پای چپ قرار دهید. عضلات باسن را به سمت جلو متمایل نمایید. هر دو زانو را به حالت تعظیم خم کنید و سپس هر دو پا را صاف نمایید (۲۰مرتبه)


خود را در موقعیتی که در بالا توضیح دادیم قرار دهید (انگشتان پای راست در پشت ساق پای چپ) هر دو پا را به حالت تعظیم خم کنید و در حین بلند شدن زانوی سمت راست خود را به کنار بیاورید و بلند کنید (تا مرز باسن بالا آورید) دوباره همان حالت تعظیم را به خود بگیرید و پای بلند شده را در همان حال اولیه قرارا دهید (۲۰مرتبه)


در همان حالت اولیه خم شدن بایستید و زمانی که خم شدید ۲۰ شماره به آهستگی بشمارید (کلیه مراحل را برای پای مخالف نیز تکرار کنید)

ورزش برای بزرگ کردن باسنلغزیدن بر روی دیوار:

طوری باستید که باسن و پشت شما به طرف دیوار باشد. پاها باید به آرامی در مقابل شما قرار بگیرند. آنها را به عرض باسن خود باز نمایید. دست های خود را بر روی باسن خود بگذارید و به آرامی بنشینید و کمر خود را روی سطح دیوار بلغزانید تا زمانیکه رانها با سطح زمین موازی شوند. باسن خود را در حین بلند شدن بفشارید. مجددا بنشینید و بلند شوید. این حرکت را ۱۵ مرتبه تکرار کنید و سپس به حالت ایستاده بازگردید. کمی استراحت کنید و سپس این حرکت را بسته به برنامه ورزشی خود تکرار کنید.

نکته: ران های خود را از خط موازی پایین تر نبرید ( زانوهایتان نباید بالاتر از ران ها قرار بگیرند) همچنین باید مراقب باشید که زانو ها جلوتر از انگشتان پا نباشند. اگر چنین بود باید چند قدم به دیوار نزدیکتر شوید تا چنیین حالتی پیش نیاید.

ورزش برای بزرگ کردن باسن

اسکات:

بایستید به طوریکه انگشتان پایتان با هم زاویه ۴۵ درجه درست کنند (زانوها نیز باید در راستای کف پا قرار بگیرند) دستان خود را بر روی ران ها بگذارید. کمر خود را راست نگه دارید و هر دو زانو را خم کنید. و کم کم بنشینید بطوریکه ران ها با سطح زمین موازی شوند. زمانی که کاملا بر روی سطح زمین قرار گرفتید پاشنه های پای خود را از روی زمین بلند کنید و به این کار ادامه دهید تا اینکه در حالت ایستاده قرار بگیرید. پاشنه ها را مجددا بر روی سطح زمین قرارا دهید. این کار را برای ۲ تا ۳ ست ۲۰ مرتبه ای تکرار کنید.

ورزش برای بزرگ کردن باسن


حرکات جانبی به منظور دور شدن از محور بدن


یک پله، چهار پایه و یا سکویی را پیدا کنید که بلندی آن ۱۲ تا ۱۸ اینچ باشد. (بلندی آن باید در حدی باشد که اگر پای خود را بر روی آن قرارا دادید زانوها از ران ها بالاتر قرار نگیرد.) از پهلو بر روی پله بایستید بطوریکه سمت راست بدنتان نزدیک به آن قرار داشته باشد. پای خود را بر روی پله بگذارید. کل وزن بدن را بر روی پای راست بیندازید، راست بایستید و همزمان پای چپ خود را از روی زمین بلند کنید و به پهلو ببرید. تا آنجا که می توانید آنرا بکشید و قبل از اینکه دو مرتبه به حالت اولیه بازگردید پا را برای مدت زمانی در همین وضعیت نگه دارید. این حرکت را نیز می بایست در ۲ تا ۳ ست ۱۵ مرتبه ای برای هر یک از پاها تکرار کنید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
3.4 از 5 (175 رای)  
۲۰ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

maria | ۷ سال پیش
ma ke hichi nafahmidim lotfan ba tasvir bezarin
0
0
yasaman | ۸ سال پیش
salam man 171 ghadame 53 ,vaznamm mikhastam bedunam bayad aval chagh konam
0
0
اسما | ۸ سال پیش
سلام میشه لطف کنین با عکس نشون بدید؟روش سریع تریو میشه معرفی کنین؟
0
0
مهناز | ۸ سال پیش
با عکس توضیح بدید لطفا
0
0
لیلا | ۸ سال پیش
باسلام وخسته نباشید راه سریع تری هم وجود داره
0
0
mobina | ۸ سال پیش
khili bad bud man k nafahmidam ax lotfan
0
0
کیمی | ۸ سال پیش
سلام این ورزشا تاثیرش خیلی کمی داره شاید باور نکنید اما منو جنیفر لوپز باهم عمل باسن انجام دادیم باورتون نمیشه توگنیس سرچم کنید
0
0
هادی | ۸ سال پیش
راه سریع تری هم هست که باسنم رو بزرگ کنم
0
0
maryam | ۸ سال پیش
والا منم چیزی نفهمیدم.اگه کرمی هست بگین
0
0
سالومه | ۸ سال پیش
لطفا عكس بذاريييييييييد :((( اينجوري حركت ها رو متوجه نمي شيم اشتباه انجام ميديم بدتر يه جاي ديگه رو ناقص مي كنيم ;)
0
0
sara | ۸ سال پیش
سلام خسته نباشید تصاویر متحرک برای نمایش این حرکات هست ولی نمیدونم چه جوری باید اونا رو پیدا کنم اگه ممکنه شما در دسترس قرار بدید...........
ممنون
0
0
مونا | ۸ سال پیش
گفتيد ها .......اينجوري كه بزرگ نميشه..........
..
0
0
شیرین | ۹ سال پیش
اخه بدون عکس که نمیشه فهمید شما که این همه توضیح دادی یه زحمت میکشیدی تصویر میزاشتی من که هییییچچچچچچیییی
ییییی نفهمیدم
0
0
منيژه | ۹ سال پیش
من كه هيچي نفهميدم
0
0
آزی | ۹ سال پیش
منم چیزی نفهمیدم اگه امکانش هست با عکس توضیح بدید
0
0
sorena | ۹ سال پیش
man ke hichi nafahmidam azash
kash ax dasht
0
0
ت | ۹ سال پیش
اگه تصویر داشت ملموس تربود
0
0
zahra | ۹ سال پیش
ممنون خیلی بزرگ شد
0
0
masoud | ۹ سال پیش
are vase hame ye afrade faqat bayad zhenetikesho dashte bashid
0
0
sogol | ۹ سال پیش
خیلی خوبه.فقط ی سوال این واسه ی همه ی افراد هستش؟یعنی واسه افراد لاغرم کارکرد داره؟ممنون میشم جوب بدین.مرسی
0
0