دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۲ آبان ۱۴۰۰ برابر با ۱۷ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۴ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
چگونه رگ های بدن خود را برجسته کنیم ؟
6
زمان مطالعه: 7 دقیقه
بسیاری از بدنسازان علاقمند به برجسته ساختن رگ های بدن خود دارند. این کار سختی نیست و با رعایت برخی نکات می توان رگ های بدن را نمایان کرد. با ما همراه باشید تا شما را در این راه یاری کنیم.

نحوه رگی کردن بدن

نحوه برجسته کردن رگ های بدن موضوع مورد بحث ماست. داشتن رگ‌ های برجسته و مشخص همانند بدن سازان نیازمند داشتن یک درصد چربی‌ پایین می‌باشد. رگ‌هایی که در بدن سازان حرفه ای‌ مشاهده می‌کنید رگ‌های سطحی و زیر پوستی‌ هستند.

هرچقدر میزان لایه چربی‌ مابین پوست و رگ‌های شما کمتر باشد برجستگی رگ‌ها نیز بیشتر و نمایان تر خواهد شد. از رژیم غذایی استفاده کنید که باعث کاهش درصد چربی‌ بدن شما شود.

برای مردان داشتن درصد چربی‌ پایین تر از ۱۰% می تواند باعث پدیدار شدن رگ‌ های آن ها به طور مشخصی‌ شود. هر چقدر درصد چربی‌ بدن شما کمتر باشد به همان اندازه رگ‌های شما بیشتر نمایان و برجسته خواهند بود مخصوصا در مکان‌هایی که رگ‌ها به سختی قابل مشاهده هستند نظیر شکم.

برای زنان داشتن درصد چربی‌ حدود ۱۵% می تواند برای این امر کافی‌ باشد. برای رسیدن به چنین درصد چربی‌ بدنی شما باید یک تغذیه مناسب و سالم داشته باشید.

به این معنی‌ که رژیم غذائی شما باید سرشار از سبزیجات و منابع پروتئینی با کیفیت بدون چربی‌ باشد و از خوردن غذا‌های مضر و فست فودها، نوشابه و دسر‌ها خودداری کنید.

چگونه رگ های دستمان را برجسته کنیم/ چگونه رگ های ساعد را نمایان کنیم

روش های برجسته کردن رگ های بدن

1. کاهش دریافت سدیم برای برجسته کردن رگ

سدیم باعث ایجاد احتباس آب در بدن می شود. هنگامی که بدن شما آب را در درون خود حفظ کند پوست شما حالت پف کرده پیدا خواهد کرد و باعث می شود رگ‌ها به خوبی‌ دیده نشوند.

از مصرف غذا‌های فرآوری شده کاملا دوری کنید و کلا از هر آنچه که خود شما در درست کردن آن نقشی‌ ندارید دوری کنید. احتمال وجود نمک بسیار در غذا‌هایی که شما از بیرون تهیه می‌کنید بسیار زیاد می‌ باشد.

در حال حاضر حداکثر مقدار مجاز نمک روزانه ۲۳۰۰ میلی‌ گرم می‌باشد. این مقدار حدود یک قاشق چایخوری می‌باشد. انجمن دارویی و موسسه قلب ایالات متحده توصیه می کنند که افراد روزانه بیشتر از ۱۵۰۰ میلی‌ گرم نمک مصرف نکنند.

2. عضله‌ سازی برای نمایان کردن رگ های بدن

برای اینکه یک عضله‌ سازی کاملا مناسب و جدی داشته باشید به طوری که رگ‌ های شما کاملا مشخص شود شما باید از یک برنامه تمرینی کاملا تاثیر گذار بهره ببرید.

انجام برنامه‌های بدن سازی رایج که معمولا در همه حرکات شامل انجام ۳ ‌ست با ۱۰ تکرار می‌باشد نمی‌تواند گزینه‌ خوبی‌ برای شما باشد. عضله‌ سازی و افزایش قدرت مناسب و قابل توجه معمولا با انجام حرکات سنگین در بازه ۳-۵ تکرار حاصل می آید.

در تمرینات خود سعی‌ کنید همیشه وزنه تمرینی خود را افزایش دهید. ماهیچه‌ها برای رشد نیاز به اعمال فشار بیشتری دارند.

3. افزایش میزان تمرینات هوازی برای رگی کردن بدن

انجام تمرینات هوازی یک راه بسیار خوب برای چربی‌ سوزی و تناسب اندام می‌باشد. از همین جهت انجام تمرینات اینتروال پر فشار بهترین گزینه‌ هوازی شما می‌باشد.

تمرینات اینتروال پر فشار به آن دسته از تمرینات هوازی گفته می شود که شما برای یک مدت کوتاه با تمام فشار تمرین مورد نظر خود را انجام می دهید و سپس استراحتی‌ کوتاه کرده و دوباره همین چرخه ادامه می‌یابد تا زمان تمرین به پایان برسد.

تمرینات اینتروال معمولا در ۲۰-۳۰ دقیقه انجام می شوند. یک نمونه از تمرینات اینتروال پر فشار می تواند دوچرخه سواری‌ با حداکثر سرعت باشد و سپس بعد از آن کمی‌ استراحت کنید و دوباره همین چرخه را ادامه دهید یا اینکه می توانید ۱۰ بار مسافت ۱۰۰ یاردی را طی‌ کرده و بین هر ‌ست ۶۰ ثانیه استراحت داشته باشید.

4. مصرف آب کافی‌ روشی آسان برای برجسته کردن رگ ها

مصرف آب کافی‌ باعث آبرسانی مناسب به بدن و ماهیچه‌ها خواهد شد. این امر باعث کاهش احتباس آب درون بدن می شود. مصرف مقادیر زیاد آب باعث می شود که آب اضافی بدن خارج شود و در نتیجه احتباس آب در بدن کاهش پیدا خواهد کرد.

داشتن سطح مناسبی از پتاسیوم در بدن می تواند به جای حفظ آب در بدن آن را خارج کند بر خلاف سدیم. بسیاری از بدن سازان قبل از مسابقات خود از مصرف آب اجتناب می کنند.

کاهش مصرف آب در آن ها قبل از مسابقات باعث می شود که رگ‌ های آن ها کاملا برجسته و مشخص شود. البته این روش به هیچ وجه پیشنهاد نمی‌شود زیرا بسیار خطرناک می‌باشد. اگر می‌ خواهید از این روش استفاده کنید تمام جوانب احتیاط را مد نظر داشته باشید و کاملا مراقب خود باشید.

چگونه رگ های عضلات را برجسته کنیم

5. مصرف کمتر کربوهیدرات برای نمایان شدن رگ های عضلات

مصرف کربوهیدرات‌ها میزان حفظ آب در بدن را افزایش می دهند. مصرف میزان کمتری از کربوهیدرات‌ها منجر به کاهش احتباس آب در بدن خواهد شد. مصرف کربوهیدرات کمتر همچنین باعث چربی‌ سوزی نیز خواهد شد.

6. مصرف با احتیاط مکمل‌ های ادرار آور برای رگی کردن بدن

مکمل‌ های ادرار آور آب بدن شما را تخلیه و باعث می شوند که رگ‌ های شما کاملا برجسته شوند. شما هم می توانید از مکمل‌های ادرار آور استفاده کنید و هم می توانید به طور طبیعی این کار را انجام دهید با مصرف مواد غذائی نظیر اسپرسو.

مصرف مکمل‌های ادرار آور به هر حال می تواند بسیار خطرناک نیز باشد. اگر می‌خواهید از این دسته از مکمل‌ها استفاده کنید کاملا با آگاهی‌ و ایمنی این کار را انجام دهید و از آن ها به شکل هوشمندانه استفاده کنید.

تکنیک مخروطی برای برجسته کردن رگ های بدن

در این تکنیک ما قصد داریم تا فشار خون وارده به عضلات را بیشتر تحریک کنیم. در این تکنیک برای برجسته کردن رگ های بدن شما تکرارهای بالا را با روال معمولی تمرینات خود مخلوط می‌کنید. البته بهتر است این تکنیک را به صورت الحاقی در کنار تمرینات معمولی خود انجام بدهید.

زمانی که شما قسمت سنگین حرکت را انجام دادید ست‌ های سبک‌ تر را با تکرارهای بالاتر اجرا می‌کنید. به عنوان مثال: اگر شما ۶ ست ۶-۱۰ تکراره پرس سینه را انجام داده‌اید همین حالا هم رشد عضلانی را تحریک کرده‌اید.

اما با کاهش وزنه و افزایش ست و تکرار قادر خواهید بود تا جریان خون بیشتری را به این ناحیه ارسال کنید. بهتر است از تکنیک مخروطی در ۱۰ دقیقه پایانی استفاده کنید تا با یک عضله خسته و خالی طرف نباشید.

در مورد پرس سینه به عنوان مثال شما ۵ دقیقه بعد از ست سنگینی که کار کرده‌اید وزنه را پایین می‌آورید به اندازه‌ای که بتوانید ۱۵ تکرار را انجام بدهید.

بعد از پایان این ست، یک دقیقه صبر می‌کنید و حالا وزنه را طوری پایین می‌آورید که بتوانید ۲۰ تکرار را انجام بدهید. (باور کنید عضلات شما در این مرحله آتش می‌گیرند)

شاید برای ست بعدی مجبور شوید میزان وزنه را خیلی پایین بیاورید یا حتی با هالتر خالی تمرین کنید اما تعجب نکنید هدف شما اینجا حداکثر کردن فشار خون برای پمپ عضلانی است.

به طور خلاصه: ۳-۶ ست، ۱۵-۲۵ تکرار و ۱-۲ دقیقه هم استراحت بین ست‌ ها.

معرفی بهترین تمرینات بدنسازی برای روزهای قرنطینه در خانه

معرفی برنامه فوق العاده برای دوره حجم بدنسازیاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (6 رای)  
  • منبع
  • tamrino.ir
  • edcoan.ir
    دیدگاه ها

    شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید    کد امنیتی کد جدید