چربی پشت کمر : آب کردن چربی های پشت کمر با ۱۷ حرکت ساده

17 روش آسان برای آب کردن چربی پشت کمر
۳,۲۰۶
۱
۰
یکشنبه, ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ ۱۱:۳۷
آب کردن چربی های پشت و کمر با 17 حرکت ساده : چگونه چربی های پشتمان را آب کنیم؟ شما نمیتوانید فقط از پشتتان وزن کم کنید ، اما میتوانید بر روی تقویت و ورزش های سنگینتر بر عظلات آن نقطه، تمرکز کنید. ما به شما نشان خواهیم داد چطور ! با دلگرم همراه باشید.
17 روش آسان برای آب کردن چربی پشت کمر

بهترین ورزش برای از بین بردن چربی های پشت کمر

چربی های پشت کمر یکی از سخت ترین چربی های بدن برای آب کردن هستند. متاسفانه لاغری موضعی در مورد هیچ یک از قسمت های بدن امکان پذیر نیست. رژیم غذایی و برنامه ورزشی، دو راهکاری هستند که باید از آن ها برای تناسب بالاتنه و کاهش چربی کلی بدن استفاده کنید.

نمی توان تنها در یک قسمت خاص بدن لاغر شد. اما چگونه چربی پشت کمر را بسوزانیم؟ روش بهتر و موثرتر، کاربرد ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش برای تناسب پشت کمرتان و کاهش چربی های کلی بدن است. با ایجاد اصلاحات کوچک در رژیم غذایی و انجام تمرینات مناسب هوازی و قدرتی می توانید از شر چربی پشت کمر خود خلاص شوید.

1 . برای از بین بردن چربی پشت کمر تمرینات ورزشی خود را تغییر دهید:

بیشتر متخصصان توصیه می‌کنند تمرینات کاردیو را به مدت یک ساعت در ۵ روز هفته انجام دهید تا بتوانید به سلامت قلب دست یابید. البته باید بدانید که پریدن به تنهایی نمی‌تواند در آب شدن چربی‌های پشت کمر کمکی به شما بکند. شما باید تمرینات وزنی و کاردیو را به همراه یکدیگر به کار ببرید تا از مزایای موجود بهره مند شوید.

انجام تمرینات کاردیو (قلبی) تنها یک مزیت خواهد داشت و برای سوزاندن چربی باید تمرینات مختلفی ترکیب گردد. بیشتر افراد تلاش می‌کنند روزانه هزاران تمرین کاردیو را انجام دهند اما هیچ تمرین وزنی ندارند. در این شرایط، آن‌ها قادر نخواهند بود تغییری در ظاهر خود ایجاد نمایند.

اضافه کردن تمرینات HITT و جلسات تمرینات وزنی به برنامه ورزشی می‌تواند بدن شما را در یک حالت عالی قرار دهد. تمامی این تمرینات باعث افزایش سرعت متابولیسم بدن می‌شود و باعث می‌گردد چربی بیشتری در طول تمرین و بعد از آن سوزانده شود. پس این موضوع را فراموش نکنید.

2 . برای از بین بردن چربی پشت کمر تمرینات پلانک را فراموش نکنید:

برای اینکه بتوانید عضلات هسته بدن را به کار گیرید و کمر خود را ثابت و پایدار سازید، دو دمبل بردارید و آن‌ها را بر روی کف زمین قرار دهید. یک موقعیت پوش آپ (شنا) به خود بگیرید.

دستان خود را بر روی دمبل قرار دهید. بدن شما باید صاف و مستقیم باشد و از سر تا نوک انگشتان پا یک خط راست و مستقیم ایجاد نماید.زمانی که می‌خواهید مانع از حرکت دمبل در زیر خود شوید، شرایط سخت و دشواری خواهید داشت. موقعیت خود را به مدت ۳۰ ثانیه حفظ کنید.

3 . برای از بین بردن چربی پشت کمر تمرین پوش آپ را انجام دهید:

با اینکه بیشتر افراد فکر می‌کنند پوش آپ تنها برای قفسه سینه و نواحی اطراف آن مفید است اما چنین تمریناتی به سوخت وساز چربی در پشت کمر نیز کمک می‌کند.تمرینات پوش آپ به شما کمک می‌کند کمری محکم داشته باشید. این موضوع بدین معناست که چنین تمریناتی به استحکام و قدرت عضلات کمر کمک می‌کند و همین امر باعث می‌شود کمر از ستون فقرات محافظت نماید.

این موضوع دقیقا همان چیزی است که شما می‌خواهید. برای انجام چنین تمریناتی، بر روی زمین دراز بکشید به گونه‌ای که صورتتان به سمت پایین باشد. دستان خود را در اطراف نگه دارید.

حالا باسن، ران و قفسه سینه را از روی زمین بلند کنید. وزن شما باید توسط انگشتان پا و کف دست پشتیبانی شود. این یک موقعیت آغازین است.زمانی که بازوی خود را صاف می‌کنید نفس بکشید و بدن خود را بالا ببرید تا بازو صاف شود. سعی کنید سر، باسن، مچ پا را با کل بدن همتراز کنید. این تمرین را چند بار تکرار کنید.

4 .برای از بین بردن چربی پشت کمر تمرینات یوگا را فراموش نکنید:

اگر شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که چربی کمر و پشت آن باعث ایجاد ظاهر بدی شده است بهتر است استرس را متوقف کنید. مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که استرس بیش از حد می‌تواند سطح کورتیزول را افزایش دهد.

همانطور که می‌دانید کورتیزول هورمونی است که باعث افزایش وزن و چربی می‌شود. از بین بردن استرس و کنترل آن بهترین و ساده ترین روش برای کنترل افزایش وزن است. در این میان کلاس‌های یوگا و تمرینات آن بسیار مفید خواهد بود.

5 . برای از بین بردن چربی پشت کمر کرانچ جانبی را امتحان کنید:

انجام کرانچ جانبی در چند روز از هفته می‌تواند چربی‌های شکمی و پشت کمر را آب کند. برای انجام این تمرین؛ یک توپ بزرگ بر روی کف زمین قرار دهید. سعی کنید این توپ را به فاصله چند متری از دیوار قرار دهید. یک طرف از بدن خود را بر روی توپ قرار دهید و پای خود را به دیوار برسانید. انگشتان دست را بالای سر گره بزنید و آرنج خود را به سمت دیوار ببرید. این حرکت را چند بار تکرار کنید.

6 . برای از بین بردن چربی پشت کمر دمبل زدن را فراموش نکنید:

برای انجام چنین تمریناتی، باید پای خود را به عرض شانه باز کنید. دمبل‌ها را در دست بگیرید و زانوی خود را خم کنید ، نیم تنه را به سمت جلو بیاورید. بعد از اینکه خم شدید، مطمئن شوید که کمر شما صاف است و به زایه ۶۰ درجه رسیده است.

دمبل‌ها باید دقیقا در جلوی شما آویزان شده باشد. این یک موقعیت آغازین است. زمانی که تلاش می‌کنید نیم تنه خود را ثابت نگه دارید،آرنج‌تان را خم کنیدو دمبل‌ها را به طرف خود بیاورید.در این حالت باید بازو نزدیک بدن باشد. این تمرین را چند بار تکرار کنید.

7 . برای از بین بردن چربی پشت کمر بر روی عضلات پشتی بزرگ کار کنید:

دفعه بعد که خواستید سری به باشگاه بزنید، سعی کنید عضلات پشتی بزرگ را نیز درگیر کنید. عضله پشتی بزرگ یکی از عضلات سطحی ناحیه پشت (پشت قفسه سینه) است. بر روی دستگاه pull-down بنشینید که نوار عریضی به آن متصل شده است.

سپس نوار موجود را با کف دست بگیرید. قفسه سینه را به صورت صاف نگه دارید، نوار را به سمت پایین بکشید و آن را به قسمت بالایی قفسه سینه بچسبانید. کمی نگه دارید و به ارامی آن را به مکان اول برگردانید.

آب کردن چربی های پشت کمر

ترفندها و نکات مرتبط با رژیم غذایی و سبک زندگی:

این تغییرات ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی روزمره می‌تواند در کاهش وزن و آب کردن چربی به شما کمک کند.

8 . از سیب زمینی شیرین استفاده کنید:

به این فکر کنید که می‌توانید چربی‌های خود را با یک کربوهیدرات خوشمزه آب کنید. سیب زمینی شیرین به ارامی هضم می‌شود. همین امر باعث می‌گردد احساس سیری بیشتری داشته باشید و در طول روز انرژی مورد نیاز خود را تامین کنید.

این ماده همچنین با فیبر ،کاروتنوئید و آنتی اکسیدان‌های مختلفی پر شده است و می‌تواند سطح قند خون را متعادل سازد. در این شرایط مقاومت به انسولین کاهش پیدا می‌کند و کالری به چربی تبدیل نخواهد شد.

9 . برای از بین بردن چربی پشت کمر زمانبندی دقیقی برای خواب داشته باشید:

نگاه سطحی داشتن به خواب می‌تواند باعث ایجاد سطح لپتین پایین در بدن شود. این هورمون از گرسنگی جلوگیری می‌کند. این موضوع زمانی که می خواهید وزن خود را کاهش دهید اصلا خبر خوبی نیست. افت سطح این هورمون در بدن باعث ارسال پیامی به مغز می‌شود که در آن اعلام می‌گردد غذای مورد نیاز بدن کم شده است. در این شرایط فرد احساس گرسنگی بیشتری خواهد داشت.

این حس اضطراری به غذا باعث می‌شود هوس شما بری خوردن افزایش پیدا کند. داشتن ساعت خواب منظم می‌تواند تاثیر خوبی بر روی سلامت بدن داشته باشد.

خواب نامنظم نیز باعث ایجاد تغییراتی در هورمون‌ها می‌شود و اشتهای شما را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. هر چقدر اشتهای شما بیشتر باشد، مصرف غذا بیشتر خواهد شد.این موضوع نیز منجر به افزایش چربی‌های شکمی و پشت کمر می‌شود. پس زمانبندی دقیق و درستی برای خواب خود داشته باشید و سعی کنید به مقدار کافی بخوابید.

10 . برای از بین بردن چربی پشت کمر آب کافی بنوشید:

برخی از اوقات که احساس گرسنگی داریم در واقع بی آب هستیم و بدنمان به آب نیاز دارد. بیشتر متخصصان توصیه می‌کنند روزانه ۸ تا ۱۰ لیوان آب نوشیده شود. آب می‌تواند شما را سیر نگه دارد.اگر طرفدار آب خالص نیستید، سعی کنید از مرکبات در آب خود استفاده کنید. این موضوع باعث دفع سموم از بدن می‌شود و چربی‌ها را کاهش می‌دهد.

11 . برای از بین بردن چربی پشت کمر فیبر بیشتری بخورید:

همانطور که می‌دانید فیبر یک ماده مغذی ارزشمندی است که شما را سیر نگه می‌دارد. استفاده از درشت مغذی‌ها می‌تواند هوس شما به خوردن کربوهیدرات را کمتر کند. با اینکه بیشتر افراد به خوبی می‌دانند که جوی دوسر منبع عالی برای فیبر است اما باز هم ذکر آن در این مقاله خالی از لطف نیست.

شما می توانید یک پیمانه از آن را در روز مصرف کنید سایر منابع غنی از مواد مغذی شامل پیاز،تره فرنگی و کنگر فرنگی است که دربرگیرنده oligofructose هستند. oligofructose نوعی فیبر است که سطح گرلین را افزایش می‌دهد. این هورمون برای کنترل گرسنگی به کار می‌رود.

12 . برای از بین بردن چربی پشت کمر با التهاب مبارزه کنید:

شاید این موضوع برای شما نیز عجیب باشد اما اگر بدن شما دچار التهاب مزمن باشد مبارزه با چربی‌های موجود در آن بسیار دشوار خواهد بود. مواردی همچون آرد تصفیه شده، شیرین کننده‌های مصنوعی، گوشت فرآوری شده می‌تواند به توسعه التهاب مزمن کمک کند.

این موضوع نه تنها باعث افزایش وزن می شود بلکه مشکلات دیگری همچون خواب آلودگی و مشکلات گوارشی را ایجاد خواهد کرد. با اضافه کردن مواد غذایی سرشار از آنتی اکسیدان همچون شکلات تلخ و توت به رژیم غذایی خود می‌توانید از این مشکلات جلوگیری کنید.بلوبری، تمشک و توت فرنگی منابع عالی از آنتی اکسیدان‌های مبارزه کننده با التهاب هستند.

13. برای از بین بردن چربی پشت کمر در آماده سازی مواد غذایی دقت داشته باشید:

در دنیای عالی که هیچ ترافیک یا اضافه کاری وجود ندارد، انسان‌ها در روز سه وعده غذایی را مصرف می‌کنند که در منزل تهیه شده است. اما واقعیت زندگی بیشتر افراد اینگونه نیست. ما همیشه زمان کافی برای آماده سازی مواد سالم را نداریم.به همین خاطر سعی می‌کنیم حس گرسنگی خود را با تنقلات یا مواد ناسالم برطرف کنیم. هر چقدر مواد غذایی که آماده می‌کنید سالم تر باشدچربی کمتری در بدن ذخیره خواهد شد.

14 . برای از بین بردن چربی پشت کمر کالری‌های خود را تغییر دهید:

با تغییر دادن کالری‌های مصرفی می‌توانید هوس خود را به خوردن را تحت کنترل درآورید و از چربی‌های موجود بکاهید. بدن شما به مقدار ثابتی از کالری نیاز دارد حتی اگر این مقدار بسیار پایین باشد. به همین خاطر می توانید با خوردن ۱۲۰۰ تا ۱۴۰۰ کالری در یک روز و ۱۶۰۰ تا ۱۸۰۰ کالری در روز بعد از این موضوع به نفع خود استفاده کنید.

15 . برای از بین بردن چربی پشت کمر چوب غذاخوری چینی را جایگزین چنگال کنید:

مطالعات انجام شده نشان می‌دهد که جایگزین کردن چنگال با چوب غذاخوری چینی می‌تواند یک روش ساده برای فرایند کاهش وزن باشد. این کار به شما کمک می کند غذای کمتری مصرف کنید. هر چقدر غذای مصرفی کمتر باشد، کاهش وزن بهتر رخ خواهد داد. تقریبا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد تا مغز به این موضوع برسد که شما سیر شده اید.در این میان چنگال باعث پرخوری افراد می‌شود. پس جایگزین کردن آن روش هوشمندانه‌ای برای کاهش وزن است.

16. برای از بین بردن چربی پشت کمر چای ماچا بنوشید:

تا به امروز در مورد خواص چای سبز در سوزاندن چربی موارد زیادی شنیده اید. اما شما می‌توانید از یک ماده شگفت انگیز دیگر به نام ماچا استفاده کنید. بر اساس مطالعات انجام شده، چای سبز ماچا EGCG(یک آنتی اکسیدان قدرتمند است که سطح هورمون‌های سرکوب کننده گرسنگی را افزایش می‌دهد) بسیار بیشتری نسبت به چای سبز استاندارد دارد.یکی از مطالعات انجام شده نشان داده است که نوشیدن این چای بعد از تمرینات ورزشی می‌تواند چربی‌های شما را تا ۲۵ درصد بسوزاند.

17 . برای از بین بردن چربی پشت کمر از نمک پاش استفاده نکنید:

اگرچه نمک به نظر یک ماده بی گناه می رسد اما استفاده بیش از حد از آن می‌تواند باعث افزایش وزن سریع و نفخ در معده شود. مصرف بیش از حد نمک ( بیشتر از مقدار ۲۳۰۰ میلی گرم در روز) می‌تواند هوس شما به خوردن را بیشتر کند و باعث شود مواد بیشتری بخورید.

همچنین بخوانید:

دمنوش لاغری و از بین بردن چربی اضافی بدن

خواص گوجه فرنگی برای از بین بردن چربی صورت

عوارض کوچک کردن ران و برداشتن چربی ( لیپوماتیک، لیپوساکشن)


این مطلب چقدر مفید بود ؟
(1 امتیاز , میانگین: 5.0 از 5)  

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم