دلگرم
امروز: سه شنبه, ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۲۳ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۰۵ مارس ۲۰۲۴ میلادی
افزایش متابولیسم بدن،روش های موثر برای افزایش متابولیسم بدن شما
3
زمان مطالعه: 3 دقیقه
افزایش متابولیسم بدن-روش افزایش متابولیسم بدن-چگونگی افزایش متابولیسم بدن-راههای افزایش متابولیسم بدن-راه موثر افزایش متابولیسم بدن-بهترین راه افزایش متابولیسم بدن

افزایش متابولیسم بدن:متابوليسم فرايند تبديل غذای خورده شده توسط شما به انرژی ( حرکتی و گرما) ميباشد. عمل متابوليسم در عضلات و ارگانهای بدن اتفاق مي افتد و نتيجه فعاليتهای عادی روزانه ميباشد که به آن کالری سوزی ميگوييم و اين عمل برای به راه انداختن موتور بدن ضروری است. متابوليسم پايه ( BMR ) روند دگرگونی کالری بوده که بدن برای ادامة حيات به صرف نمودن آن نياز دارد ، مانند ضربان قلب ، تنفس ، هماهنگی عضلات و ... ، متابوليسم شما در هنگام استراحت متعادل ميگردد.

افزایش متابولیسم بدن

افزایش متابولیسم بدن

محاسبات BMR نشان ميدهد که 75% کالری شما در طی فعاليتهای پايه روزانه صرف مي گردد. همچنين ميتوان فهميد که آن فاکتور مهمی در پايين آوردن وزن زائد ميباشد، خبر خوب اينست که شما از راههای زيادی ميتوانيد متابوليسم را افزايش دهيد . در ادامه شما ميتوانيد روشهای بهتر ايجاد چرخة متابوليسم در بدن را ملاحظه نمائيد . 10 روش که در زير توضيح داده شده را ميتوانيد از همين امروز برای حفظ چرخة متابوليسم اجرا نمائيد.

1- افزایش متابولیسم بدن:هميشه صبحانه بخوريد

نخوردن صبحانه پيغام نخوردن غذا را برای مغز ميفرستد و مکانيزم محافظ بدن متبوليسم را کاهش ميدهد ، تغذيه خصوصاً ترکيبات کربوهيدرات دار ، متابوليسم بدن را تقويت مي کند .

افزایش متابولیسم بدن

2-افزایش متابولیسم بدن: وعده های غذايي را افزايش داده و فواصل بين آن را کم نمائيد. تحقيقات نشان داده است که کاهش وزن واقعی با صبحانه و نهار مناسب و شام سبک روی ميدهد و شام ميبايد در زودترين زمان ممکن ميل شود ، ترجيحاً 4 ساعت قبل از خواب.

افزایش متابولیسم بدن

3- افزایش متابولیسم بدن:هرگز کمتر از 1200 کالری در روز نخوريد، چرا که کمتر از 1200 کالری معمولاً نمي تواند برای متابوليسم پايه کافی باشد ، بنابراين متابوليسم شما کند خواهد شد.

افزایش متابولیسم بدن

4-افزایش متابولیسم بدن: تکرار وعده های کم حجم با ترکيباتی از کربوهيدرات ( ميوه ها ، سبزيجات ، حبوبات کم چربی ) متابوليسم را تقويت مي کند ، همچنين وعده های بين غذايي از گرسنگی شما جلوگيری مي کند . هنگاميکه شما زياد گرسنه مي مانيد ، کنترل ميزان خوردن غذا را از دست می دهيد.

افزایش متابولیسم بدن

5- افزایش متابولیسم بدن:کربوهيدرات بيشتری مصرف نمائيد ( غذاهائی که سبزيجات بيشتری دارند) و چربی کمتر مصرف نمائيد . کربوهيدرات متبوليسم را بالا برده و کالری کمتری نسبت به چربی دارد.

افزایش متابولیسم بدن

6- افزایش متابولیسم بدن:شکلهای مختلفی از تمرينات هوازی ( مانند : پياده روی ، نرم دوی ، دوچرخه ، شنا و غيره ) را در برنامه روزانه انجام دهيد ( ترجيحاً هنگام صبح ) . هرگز کمتر از دو روز در هفته اين تمرينات را انجام ندهيد ، چرا که افزايش فعاليت ما يعنی افزايش فعاليت متابوليسم بدن.

افزایش متابولیسم بدن

7- افزایش متابولیسم بدن:عضلاتتان را با تمرينات وزنه هماهنگ و قوی نمائيد ( هفته ای 3 روز ) ، عضلات تقويت شده کالری بيشتری ميسوزاند و سطح متابوليسم شما را نيز بالا مي برد.

افزایش متابولیسم بدن

8- افزایش متابولیسم بدن:در وضعيت و موقعيت مناسب فعاليت نمائيد . فعاليت در فضای باز و آزاد از فعاليت در محيط بسته و کم فضا بهتر است . در صورت امکان از پله هم استفاده نموده و از فعاليتهای سخت تر اما مناسب استفاده کنيد.

افزایش متابولیسم بدن

9-افزایش متابولیسم بدن: از الکل و مواد مشابه دوری کنيد . الکل متابوليسم بدن را متوقف نموده و اشتها را تحريک مينمايد.

افزایش متابولیسم بدن

10- افزایش متابولیسم بدن:روزانه بيش از 60 انس ( تقريباً 2 ليتر و يا بين 8 تا 10 ليوان آب بنوشيد. فعاليت درست متابوليسم بدن نياز به ميزان آبی کافی دارد.حمل کردن يک بطری آب و مصرف آن بصورت منظم در سراسر روز الزامی است. همين امروز شروع نمائيد تا احساس بهتری داشته باشيد و متابوليسم شما نيز در بهترين فرم خود قرار گيراین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.3 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits