دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۱ مرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۵ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۲۲ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
توپ ماساژ | بهبود درد و گرفتگی عضلات بدن با توپ ماساژ
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
توپ ماساژ یک توپ بادی خاردار است که برای ماساژ عضلات مختلف بدن از استفاده می شود. اگر حوصله ی استفاده از ماساژور را ندارید و می خواید به ساده ترین شکل ماساژ را دریافت کنید، از توپ ماساژ استفاده کنید.

توپ ماساژ چه مزایایی دارد؟ راهنمای خرید توپ ماساژ

در این مقاله به معرفی توپ های ماساژ، کاربرد آن ها و راهنمای خرید آن پرداخته ایم.
همانطور که توپ های ماساژ قدرتمند هستند ، یکی از وسایل باستانی می باشند زیرا در بسیاری از فرهنگ های باستانی از سنگ های صاف و گرم شده در ماساژ استفاده می کردند. فکر کنید که دو سنگ صاف رودخانه ای در پایین کمر شما قرار بگیرد و بر روی آن خوابیده اید. پس از دور از ذهن نیست که ماساژ سابقه ای طولانی داشته باشد. توپ های ماساژ واقعا بسیار خاص هستند و فواید بی نظیری دارند.

چرا توپ ماساژ ؟

توپ های ماساژ مقرون به صرفه و کوچک هستند و به همین دلیل می توانند به راحتی در یک چمدان یا کیف دستی جای بگیرند و هر کجا که می روید استفاده کنید. توپ های ماساژ فواید زیادی دارد اما با وجود این ، همیشه نتایج مشابه ماساژ سنتی که توسط یک درمانگر مجرب ارائه می شود ، نمی دهد.

کجا و چگونه از توپ ماساژ استفاده کنیم؟

از آنجا که استفاده از آنها بسیار راحت است ، می توانید تقریباً در هر جایی از آنها استفاده کنید ، مثلاً در مقابل دیوار ، پشتی صندلی ، روی زمین یا از دستان خود استفاده کنید. بعضی از کارمندان ادارات در طول روز و زمان کاری از توپ های ماساژ برای کمک به از بین بردن تنش عضلانی حاصل از استرس ها و فشار های کاری، استفاده می کنند.

 توپ ماساژ

چگونه با توپ ماساژ ورزش کنیم؟

ابتدا ورزش را از سخت ترین و پر درد ترین عضلات بدن شروع کنید. توپ ماساژ را بر روی سخت ترین عضلات قرار دهید و به آرامی بر روی آن ها فشار وارد کنید تا به مرور احساس درد کم شود و همین کار را تا پایان ورزش ادامه دهید. اگر احساس می کنید به ماساژ بیشتری احتیاج دارید این حرکت تا دو بار در روز انجام دهید.
در ادامه چند زمینه اساسی برای شروع ورزش با توپ ماساژ وجود دارد:

۱.شانه ها

ماساژ توپ می تواند برای شانه و گردن نیز استفاده شود برای این کار،شما باید از یک جوراب زنانه ساق بلند استفاده کنید و سپس رول ماساژور را در مناطق مشکل ساز شانه و گردن قرار دهید. توپ ماساژ را بین شانه و دیوار قرار دهید و شروع به بالا و پایین رفتن کنید و در حالت خمیده بمانید تا گرفتگی عضلات شما باز شود.

۲. عضلات گردن

با دست مخالف خود از توپ استفاده کنید تا عضله پشت شانه مخالف خود را بمالید . (شیب گردن به شانه). به طور مثال دست چپ خود را به پشت شانه راست برسانید.

۳. باسن

ابتدا با قرار دادن توپ روی نقطه حساس در باسن خود فشار دهید و با تکیه دادن به دیوار با بدن فشار وارد کنید. نقطه حساس باسن را با بالا و پایین کردن آن پیدا کنید. حتی شاید لازم باشد باسن را به طرفین چپ و راست بچرخانید تا نقطه حساس را پیدا کنید. مراقب باشید به هیچ استخوانی فشار وارد نشود. همچنین می توانید این کار را دراز کشیده روی زمین یا نشسته روی صندلی انجام دهید ، اما این برای اولین بار توصیه نمی شود زیرا کنترل فشار دشوارتر است.

فواید توپ ماساژ

۴. پا

در حالت نشسته یا ایستاده کفش های خود را در آورده و به آرامی روی توپ قدم بزنید. توپ را از پایین پا ( نوک پا ) به عقب و جلو بچرخانید.

۵. همسترینگ

در حالی که توپ ماساژ هنوز روی زمین است ، همسترهای خود را روی آن بچرخانید. اگر می خواهید مقاومت بیشتری ایجاد کنید ، پای دیگر خود را از بالا عبور دهید. با این کار وزن بیشتری روی توپ قرار می گیرد و به شما امکان می دهد ماساژ عمیق تری در این قسمت که دارای رشته های عضلانی ضخیم است ، بگیرید.

۶. بازو ها

پس از پایان کار با پشت ، توپ ماساژ را در طول بازوها حرکت دهید. حال توپ را حرکت دهید تا به قسمت نوک دست برسد. این تمرین در بدن شما تنش زیادی ایجاد می کند و تاثیر بسیار زیادی دارد.
اما امروزه ، اگر تصمیم به خرید توپ های ماساژ دارید ، مسئله کاملاً پیچیده تر است زیرا آنها در هر اندازه و شکلی قابل تصور هستند و وجود دارند. توپ ماساژ را با نام توپ فیزیوتراپی نیز می شناسند. در این مقاله شما را راهنمایی می کنیم تا انتخاب مناسبی داشته باشید و در زمان و هزینه شما صرفه جویی شود. با توجه به گران شدن اجناس، بعضی از تولید کنندگان لوازم ورزشی و فروشندگان ورزشی، دست به تولید و فروش کالا های نا مرغوب زده اند که شما باید بتوانید اجناس نا مرغوب را بشناسید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (2 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits