دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۱ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۱۳ ذو القعدة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ مه ۲۰۲۴ میلادی
با این ورزش ها بیشترین کالری را بسوزانید
4
زمان مطالعه: 6 دقیقه
چه ورزش‌هایی کالری‌سوزی بالایی دارند/برای سوزاندن کالری بیشتر با ورزش با این بخش از دلگرم همراه باشید.

چه ورزش‌هایی کالری‌سوزی بالایی دارند

برای سوزاندن کالری بیشتر با ورزش با این بخش از دلگرم همراه باشید.

Burn calories

ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند

هدف بسیاری افراد از ورزش کردن سوزاندن چربی‌های بدن و کاهش وزن است. این سوال برای این افراد پیش می‌آید که چه ورزشی انجام دهند تا زودتر به نتیجه مطلوب برسند یا میزان ورزش کردن آن‌ها باید چقدر باشد.افراد بین ۱۸ تا ۶۲ سال باید حداقل در طول هفته ۱۵۰ دقیقه ورزش کنند. اگر شدت ورزش بیشتر باشد می‌توان هفته‌ای ۷۵ دقیقه ورزش کرد.برای کم کردن نیم کیلو وزن باید حدود ۳۵۰۰ کالری سوازند. برخی ورزش‌ها این میزان کالری سوزی را دارند.

ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند + جدول

کالری چیست؟

کالری یک نوع واحد اندازه‌گیری برای انرژی مشابه واحدهای اندازه‌گیری دیگر مثل کیلوگرم است. در حقیقت مقدار مصرف انرژی در هنگام انجام یک فعالیت از طریق نسبت سوزاندن کالری محاسبه می‌شود.

ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند + جدول

چگونه می‌توان کالری سوزاند؟

سوزاندن کالری ساده است. در حقیقت بدن انسان به صورت مداوم برای انجام فعالیت کالری می‌سوزاند. به این ترتیب برای سوزاندن مقدار کالری بیشتر لازم است فعالیت بیشتر انجام شود و هر چه سطح انجام فعالیت بیشتر باشد، مقدار کالری سوزانده شده توسط بدن نیز بیشتر خواهد بود.

ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند + جدول

چه مقدار کالری می‌بایست برای کاهش نیم کیلو وزن سوزانده شود؟

برای کاهش وزن به میزان نیم کیلو لازم است 3،500 کاری سوزانده شود. به همین خاطر به منظور کاهش وزن لازم است مقدار کالری مصرفی بطور دقیق و منظم تحت نظارت و کنترل قرار گیرد.

ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند + جدول

بهترین ورزش‌های برای سوزاندن کالری عبارتند از:

با این ورزش ها بیشترین کالری را بسوزانید

شنا

شنا نه تنها مفرح است بلکه بر روی عضلات زیاد کار می‌کند و باعث سوزاندن چربی‌ها می‌شود. با نیم ساعت شنا کردن می‌توان تا ۵۵۰ کالری سوزاند.

دوچرخه‌سواری

در فضای باز می‌توان بسیار به کاهش وزن کمک کند. این ورزش عضلات پا را بسیار قوی می‌کند. یک ساعت دوچرخه‌سواری ۵۰۰ تا هزار کالری می‌سوزاند. سرعت دوچرخه‌سواری نیز می‌تواند تاثیرگذار باشد.

دوی سرعت

دوی سرعت عضلات را پرورش می‌دهد. ضربان قلب و دریافت اکسیژن را افزایش می‌دهد و سم‌زدایی از بدن را بهبود می‌بخشد.یک ساعت دوی سرعت تا ۷۰۰ کالری می‌سوزاند.

پیاده‌روی

پیاده‌روی برای سلامت قلبی – عروقی بسیار مفید است و همه ارگان‌های بدن را درگیر می‌کند. پیاده‌روی کالری سوزی بالایی دارد.

اسنوبرد

اسنوبرد یکی از محبوب‌ترین ورزش‌های زمستانی است. بسیاری افراد تصور نمی‌کنند که این ورزش باعث کاهش وزن شود اما واقعیت این است که این ورزش چربی‌سوزی زیادی دارد. این ورزش می‌تواند ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری بسوزاند.

تنیس

دیگر ورزش‌ هوازی که باعث قدرتمند شدن عضلات می‌شود و به کاهش وزن کمک می‌کند تنیس است. تنیس ترکیبی از دویدن و لانژ است. این ورزش یک ورزش هوازی و استقامتی به شمار می‌رود. هر ساعت تنیس ۴۰۰ تا ۵۰۰ کالری می‌سوزاند.ورزش‌های صعودی داخل سالن: صخره‌نوردی و سنگ‌نوردی فعالیت‌هایی است که باعث افزایش سلامت قلب می‌شود. این ورزش‌ها می‌تواند در یک ساعت ۶۰۰ تا ۹۰۰ کالری بسوزانند.

رویینگ

در صورتی که رویینگ با سرعت متوسط انجام شود در یک ساعت ۴۰۰ کالری می‌سوزاند. اگر شدت ورزش بیشتر شود تا ۷۰۰ کالری در ساعت کالری‌سوزی دارد.

گلف

معمولا میزان فعالیت دو ورزش گلف کمتر از حدی که هست تخمین زده می‌شود. اما یک ساعت گلف ۴۰۰ کالری می‌سوزاند.

بسکتبال

بسکتبال ورزشی است که می‌توان گروهی و یا با خانواده و روستایی انجام داد. این ورزش بسیار مفرح است و علاوه بر این باعث افزایش قدرت استخوان‌ها و افزایش هماهنگی اعضای بدن می‌شود. انجام یک ساعت بسکتبال ۶۰۰ کالری می‌سوزاند.

ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند + جدول

مقدار کالری سوزانده شده در 20 دقیقه دویدن روی تردمیل

تردمیل باعث حرکت فعالیت بخش‌های مختلف بدن شده و به شما امکان می‌دهد طول گام‌ها و سرعت حرکت را با توجه به شرایط بدنی خود تنظیم نمایید. در حقیقت وزن بدن و سرعت تردمیل میزان کالری سوزی در هر جلسه ورزش را مشخص کرده و به این ترتیب می‌توان برنامه‌ریزی مناسب برای دستیابی به اهداف مربوط به کاهش وزن را انجام داد. توجه داشته باشید دویدن به مدت 20 دقیقه با سرعت 6 مایل بر ساعت می‌تواند با سوزاندن 220 کالری همراه باشد، در حالی که دویدن در مدت مشابه با سرعت 8 مایل بر ساعت باعث سوزاندن 299 کالری خواهد شد.

میزان کالری‌سوزی در ورزش درازنشست

مقدار سوزاندن کالری در هنگام انجام 100 عدد دراز و نشست کم و ناچیز است. در حقیقت مقدار حرکت بدن در هنگام انجام این ورزش به مقداری کم است که نمی‌تواند سوزاندن مقدار زیاد کالری را برای فرد به همراه داشته باشد. این شرایط در حالی است که دراز و نشست می‌تواند برای تقویت عضلات بسیار موثر باشد. به این ترتیب یک فرد با وزن 82 کیلو فقط حدود 84 کالری در هر 15 دقیقه انجام این ورزش با سطح متوسط می‌سوزاند، در حالی که در هنگام انجام این فعالیت با قدرت زیاد میزان کالری سوزی در طول مدت 15 دقیقه حدود 151 کالری خواهد بود.

سوزاندن کالری بیشتر

صرف نظر از ورزش انتخاب شده، لازم است برای دستیابی به حداکثر سوزاندن کالری، سطح فعالیت از متوسط تا شدید با توجه به شرایط فرد تنظیم شود. فعالیت‌های ورزشی نسبتاً شدید به معنی این است که فرد در هنگام انجام ورزش می‌تواند صحبت کند. این شرایط در حالی است که انجام فعالیت‌های ورزشی شدید به معنی این است که سرعت تنفس فرد در هنگام ورزش به قدری افزایش می‌یابد که فرد به سختی می‌تواند صحبت کند. به این ترتیب صرف یک دقیقه زمان برای انجام فعالیت‌ها یا ورزش‌های شدید به معنی کالری سوزی معادل دو دقیقه صرف وقت برای انجام فعالیت‌های نسبتاً شدید است. در شرایط مناسب بهتر است با متخصص تغذیه درباره بهترین نوع ورزش یا فعالیتی که می‌تواند با توجه به قابلیت‌های فیزیکی و سطح سلامت شما مناسب باشد، ملاقات و صحبت نمایید.


ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند + جدول


جدول کالری سوزی سایر ورزش‌ها و فعالیت‌ها

مقدار تقریبی کالری سوزانده شده برای یک مرد 75 کیلویی طبق جدول زیر است:

فعالیت‌های فیزیکی با سطح متوسط

در 1 ساعت

در 30 دقیقه

کوه نوردی

370

185

باغبانی سبک

330

165

حرکات موزون

330

165

گلف

330

165

دوچرخه‌سواری (با سرعت کمتر از 10 مایل)

290

145

پیاده روی (با سرعت 5/3 مایل در ساعت)

280

140

بدن‌سازی (با سطح فعالیت سبک)

220

10

حرکت‌های کششی

180

90

فعالیت‌های فیزیکی شدید

در 1 ساعت

در 30 دقیقه

دویدن/ پیاده روی سریع (5 مایل در ساعت)

590

295

دوچرخه سواری (سرعت بالای 10 مایل)

590

295

شنا (به صورت آرام با سبک آزاد)

510

255

ایروبیک

480

240

راه رفتن (با سرعت 5/4 مایل بر ساعت)

460

230

فعالیت‌های سنگین در باغ (مثل چوب بری)

440

220

بلند کردن وزن (با وزن زیا))

440

220

بسکتبال (با سطح فعالیت شدید)

440

220

ورزش‌هایی که بیشترین کالری سوزی را دارند + جدول
گردآوری شده مجله اینترنتی دلگرم
مرجان امینی


این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.0 از 5 (4 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits