alexametrics
دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ بهمن ۱۳۹۹ برابر با ۱۳ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۲۶ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
فواید ورزش یوگا برای بیماران سرطانی
4
زمان مطالعه: 4 دقیقه
فواید ورزش یوگا برای بیماران سرطانی-منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی-یوگا برای بیماران سرطانی-فواید یوگا برای بیماران سرطانی

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی را برای شما عزیزان و کاربران محترم مجله دلگرم قرار داده ایم , با مجله دلگرم همراه باشید.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

یوگا ورزشی جسمی و روانی (فکری) می‌باشد که در شبه قارهٔ هند و توسط هندوها به وجود آمده‌است.[نیازمند منبع] ریشه یابی دقیق این ورزش که توسط چه شخصی و دقیقآ چگونه بوجود آمده کمابیش ناممکن است. چرا که تاریخ شکل گیری یوگا به سالهای بسیار دور برمی گردد.

بیمارانی که ورزش یوگا انجام‌ می‌دهند در مقایسه با اشخاصی که یوگا انجام نمی دهند، حساسیت کمتری نسبت به درد نشان می‌دهند، بنابراین تحمل زمان درمان برایشان آسانتر خواهد بود.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

مزایای یوگا برای بهبودی‌های جسمانیست و صرفا به آن ختم نمی‌شود، همچنین محققان دانشگاه دوک اثبات کردند که چطور یوگا در کنار مدیتیشن از شدت افسردگی، اضطراب و بی‌خوابی کاسته و به بیمار کمک می‌کند تا شرایط روحی سالمی داشته باشد.

تحقیقات پزشکی بر این واقعیت که سال‌ها از سوی مربیان یوگا و مراکز سرطان‌شناسی مطرح می‌شد دال بر اینکه بیماران در هر مرحله از سرطان و حتی نجات‌یافتگان سرطان می‌توانند از مزایای یوگا بهره‌مند شوند، صحه گذاشت. این مزایا هم جنبه جسمی و هم روحی دارند.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

در اینجا به 3 نمونه از این مزایا اشاره می‌کنیم:

یوگا به کنترل افسردگی، ترس و اضطراب کمک شایانی می‌کند.

افسردگی و ترس شدید از مرگ در بین بیمارانی که فشارهای روحی ناشی از تشخیص سرطان را متحمل می‌شوند، بسیار شایع است. هجوم بیماری و درمان‌های طاقت‌فرسا موجب تشدید اضطراب می‌شود.

محققان پرده از این راز برداشتند که تنفس‌های یوگا که با عنوان حرکات تنفسی شناخته می‌شوند، تاثیرات مثبتی بر روی عملکرد سیستم ایمنی، ناهماهنگی سیستم عصبی خودکار و بیماری‌های روانی یا مرتبط با استرس دارد.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

به عبارت دیگر، تمرینات تنفسی، سیستم تنفسی را تقویت کرده و عصب‌ها را تنظیم می‌کند که منجر به آرامش عمیق بدن و ذهن می‌گردد. فعالیت‌های یوگا از قبیل تمرینات تمدد اعصاب منجر به کاهش احساس اضطراب در فرد می‌شود.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

با کمک تمرینات یوگا، گردش خون را افزایش داده و با حرکات صحیح مدیتیشن‌ و تنفس‌های عمیق اجازه دهید که اندوه، ترس و بدبینی‌ها از شما دور شوند و حقیقتا آرامشتان را بازیابید و استرس را از خود دور کنید.

نکات کلیدی این پدیدهِ درمانی به زیبایی از سوی سیرا کمپل، که سرطان تخمدان را شکست داده در یک ویدئو مبنی بر کاهش استرس و بهبود چرخه خواب، بیان شده است.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

یوگا تاثیرات مثبتی بر روی خلق و خو دارد.

حقیقت امر این است که ورزش کردن موجب ترشح هورمون اندورفین می‌شود و اندورفین موجب بهبود خلق و خو می‌شود. تمرینات منظم یوگا، حتی اگر این تمرینات ملایم باشند موجب ترشح اندورفین در بدن می‌شود، بنابراین بی‌درنگ تاثیرات مثبتی را بر روی خلق و خو تجربه خواهید کرد.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

برخی از مطالعات بر این امر اشاره دارد که یوگا موجب افزایش میزان گاما آمینوبوتریک اسید که انتقال دهنده‌های عصبی‌اند شدهو نقشی کلیدی در تنظیم سیستم عصبی، بهبود خلق و خو و دیدگاه شما به زندگی خواهد داشت.

بعلاوه تمرینات منظم یوگا باعث افزایش اعتماد به نفس می‌شود زیرا احساس بهتری نسبت به سیمای خود، توانایی‌های خود و روی هم رفته شرایط جسمانی خود، خواهید داشت.

منفعتهای یوگا برای بیماران سرطانی

یوگا موجب کاهش دردهای فیزیکی می‌شود.

علاوه بر عوارض جانبی مشهود و روانی محنت‌بار درمان سرطان، فشارهای روحی منجربه پیدایش دردهای فیزیکی نیز می‌شود. انجام فعالیت‌های ورزشی ملایم که تغییراتی کوچک در آن اعمال شده، دردهای فیزیکی که شخص در طول درمان سرطان متحمل می‌شود

را کاهش ‌می‌دهد و محققان بر اساس گزارش‌ها اثبات کرده‌اند، زنانی که به طور خاص پس از بهبودی به تمرینات یوگا می‌پردازند، درد و استرس کمتری را متحمل می‌شوند.

حرکات ملایم و هدایت شده، کمک قابل توجهی به تحرک بیشتر، گردش خون بهتر و کاهش فشارهای عضلانی و در نهایت تسریع روند بهبودی خواهد شد.

گردآوری: مجله اینترنتی دلگرم


دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits