دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ برابر با ۰۷ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۱۳ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
عوارض استفاده از کاندوم تاخیری
3
زمان مطالعه: 7 دقیقه
کاندوم تاخیری راهی ساده، بصرفه و موثر برای درمان زود انزالی است. عوارض استفاده از کاندوم تاخیری معمولا در موارد نادر فقط مواقعی رخ می‌دهد که فرد به جنس لاتکس یا مواد بی‌حس کننده درون کاندوم حساسیت داشته و دچار واکنش آلرژیک شود.

رابطه جنسی دو سرعت نیست بلکه دو ماراتن است! یعنی چه؟ یعنی کیفیت و استقامت در آن اهمیت دارد نه سرعت بالا در به اتمام رساندن رابطه. یکی از دردسترس‌ترین و موثرترین راهکارها برای مبارزه با زود انزالی و در نتیجه افزایش لذت جنسی در زوجین، استفاده از کاندوم تاخیری است. اما آیا با خیالی آسوده می‌توان از این وسیله کاربردی استفاده نمود؟ آیا کاندوم تاخیری عوارض خاصی دارد یا کاملا ایمن و بی‌خطر است؟

کاندوم تاخیری چیست ؟

کاندوم تاخیری یکی از پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین انواع کاندوم است. در تبلیغ یکی از برندهای کاندوم نوشته شده بود:"اگر کاندوم استفاده نکنید، 3=1+1 است." از این جمله ایهام‌برانگیز به راحتی می‌توان دریافت که مهم‌ترین کاربرد کاندوم در درجه اول محافظت از بروز بارداری ناخواسته است. دومین دلیلی که افراد به دنبال خرید کاندوم از داروخانه می‌روند، پیشگیری از بیماری‌های مقاربتی مثل ایدز، هپاتیت و زگیل تناسلی می‌تواند باشد. کاندوم تاخیری علاوه بر این دو مزیت ذکر شده، انزال را نیز در آقایان به تاخیر می‌اندازد. در این نوع از کاندوم از ترکیبات بی‌حس کننده موضعی مثل لیدوکائین و بنزوکائین استفاده می‌شود.

کاندوم تاخیری چقدر تاخیر ایجاد می کند ؟

این مژده را می‌توانیم به شما بدهیم که با استفاده از کاندوم تاخیری می‌توانید حدودا 1 تا 5 دقیقه تاخیر در انزال را تجربه کنید. فریب تبلیغات دروغین را نخورید. کاندوم تاخیری نمی‌تواند آنقدر تاثیرگذار باشد که مثلا انزال را تا 30 دقیقه یا بیشتر به تاخیر بیندازد. این تبلیغات بیشتر برای جلب توجه مشتریان عنوان می‌شوند. اینکه کاندوم تاخیری چقدر انزال را به تاخیر می‌اندازد، کاملا بستگی به شدت زود انزالی و ترکیبات بکار رفته در کاندوم دارد و در هر فرد متفاوت است. بنابراین به طور دقیق نمی‌توان گفت که اگر از این کاندوم استفاده کنید، چقدر موفق خواهید شد که رابطه جنسی را همچنان ادامه دهید. بهترین راهکار این است که کاندوم تاخیری را یک‌بار امتحان کنید. قیمت کاندوم تاخیری با کاندوم ساده و معمولی چندان فرقی ندارد.

قصد خرید هر نوع کاندوم را که دارید، ما داروخانه آنلاین مثبت سبز را به شما پیشنهاد می‎‌دهیم. چرا؟ چون در بیشتر مواقع می‌توانید بهترین کاندوم‌ها را از این مجموعه با تخفیفات بیش از 50 درصد تهیه کنید. این داروخانه به مدیریت جناب آقای سید مرتضی مهر طباطبایی در تهران مشغول فعالیت است.

عوارض کاندوم تاخیری

کاندوم تاخیری وسیله‌ای کاملا کارآمد و ایمن است و هیچ خطری را برای مصرف‌کننده بوجود نمی‌آورد. تنها فرق کاندوم تاخیری با کاندوم ساده این است که در کاندوم تاخیری از مواد روان‌کننده‌ و بی‌حس‌کننده‌ای استفاده می‌شود که به طور موقت آلت تناسلی را بی‌حس کرده و در انزال و رسیدن به ارگاسم تاخیر ایجاد می‌کنند. موارد زیر ممکن است از عوارض کاندوم تاخیری باشند:

عوارض استفاده از کاندوم تاخیری

حساسیت به جنس کاندوم

اکثر کاندوم‌هایی که در بازار وجود دارند، از جنس لاتکس هستند. لاتکس ماده‌ای سفید و نرم است که در زیر پوست بعضی از درختان وجود دارد. از این ماده برای ساخت کاندوم، دستکش، بادکنک و بسیاری از لوازم بهداشتی استفاده می‌شود. برخی از افراد نمی‌توانند از محصولات ساخته شده از کاندوم استفاده کنند زیرا به این ماده حساسیت داشته و دچار واکنش‌های آلرژیک می‌شوند. علائم حساسیت به لاتکس عبارتند از: خارش، قرمزی، تورم پوست و ضایعاتی همچون کهیر. در مواردی که حساسیت بسیار شدید باشد، فرد ممکن است به آنافیلاکسی دچار شود که در این صورت در تنفس اختلال بوجود آمده و این عارضه می‌توان تهدید‌کننده زندگی فرد باشد.

اگر شما به کاندوم لاتکس حساسیت دارید می‌توانید از کاندوم‌هایی با جنس دیگر مثل پلی اورتان یا پلی ایزوپرن استفاده نمایید. کاندوم‌هایی از این جنس کمتر یافت می‌شوند اما ایجاد آلرژی نمی‌کنند.

حساسیت به مواد بی حس کننده داخل کاندوم تاخیری

چنانچه اشاره کردیم در کاندوم تاخیری از مواد روان‌کننده و بی‌حس کننده‌ای به نام لیدوکائین و بنزوکائین استفاده می‌شود. برخی از افراد ممکن است به این مواد حساسیت داشته باشند. اما دقت کنید که معمولا تنها مقدار اندکی مواد بی‌حس کننده به کاندوم تاخیری افزوده می‌شود بنابراین بسیار کم پیش می‌آید که فرد به آن واکنش آلرژیک نشان دهد. نشانه‌های آلرژی به لیدوکائین و بنزوکائین شامل این موارد است: خارش و سوزش پوست، تورم پوست، بثورات پوستی و...

اختلال در نعوظ پس از استفاده از کاندوم

ماده تاخیری موجود در کاندوم تاخیری موجب اختلال در نعوظ نخواهد شد اما به طور کلی بعضی از آقایان اظهار می‌دارند که پس از اینکه از کاندوم استفاده می‌کنند، نعوظ آنها دچار مشکل شده و توانایی ادامه رابطه جنسی را از دست می‌دهند. گزارش‌ها نشان می‌دهند کاندوم‌هایی که خیلی سفت و تنگ هستند ممکن است در جریان خون تاثیر گذاشته و به اختلال نعوظ منجر شوند. همچنین بعضی از آقایان نیز بر این باورند که استفاده از کاندوم در حس جنسی آنها اثر منفی گذاشته و این مسئله موجب می‌شود تا نعوظ خود را از دست بدهند. این موارد به طور کلی به هر نوع کاندومی ممکن است مرتبط باشد و فقط مختص کاندوم تاخیری نیست.

عوارض استفاده از کاندوم تاخیری

کاهش میل جنسی

یکی دیگر از عوارض استفاده از کاندوم کاهش میل و لذت جنسی می‌تواند باشد. این مورد ممکن است با استفاده از کاندوم ساده، تاخیری، خاردار یا هر نوع دیگری رخ دهد. کاندوم پوششی است که آلت تناسلی مردانه را پوشانده و از تماس مستقیم پوستی بین مرد و زن ممانعت به عمل می‌آورد. همین مسئله موجب می‌شود که بسیاری از آقایان تمایلی به استفاده از آن نداشته باشند و حتی شریک جنسی آنها نیز به دلیل از دست دادن میل جنسی راغب نباشد طرف مقابل از کاندوم استفاده کند. در این موارد ممکن است استفاده از یک کاندوم فوق العاده نازک چاره کار باشد اما متاسفانه برخی از افراد آن را هم دوست ندارند.

عدم آگاهی از پاره شدن کاندوم

مواد بی‌حس کننده داخل کاندوم تاخیری ممکن است با ایجاد بی‌حسی در آلت تناسلی سبب شوند تا فرد در صورت پاره شدن کاندوم، متوجه آن نشود. در این صورت احتمال بارداری و انتقال بیماری‌های جنسی افزایش خواهد یافت. این موارد در صورتی اتفاق می‌افتد که فرد به نحو صحیح از کاندوم استفاده نکند و احتمال پارگی وجود داشته باشد. اما چنانچه به طریقه درست از هر نوع کاندوم از جمله کاندوم تاخیری استفاده شود، تا 98% از بارداری و بیماری‌های مقاربتی پیشگیری به عمل خواهد آمد.

گفتار پایانی

در این مطلب با عوارض استفاده از کاندوم تاخیری شما را آشنا کردیم. تقریبا می‌توان گفت که اگر به مواد تاخیری موجود در این کاندوم و همچنین جنس آن حساسیت نداشته باشید هیچ نوع عارضه‌ای برای شما بوجود نخواهد آمد. البته باید نحوه صحیح استفاده از کاندوم را نیز بدانید تا خطر بیماری‌های مقاربتی و حاملگی ناخواسته شما را تهدید نکند.

منبع: https://www.shycart.com/are-extra-time-condoms-safeاین مطلب چقدر مفید بود ؟
2.0 از 5 (3 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits