دلگرم
امروز: جمعه, ۰۱ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۱۴ ذو الحجة ۱۴۴۵ قمری و ۲۱ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی
جداسازی رقیه و ام البنین دوقلوهای بهم چسبیده اهوازی به کجا رسید ؟
129
جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده اهوازی و اخبار مربوط به جراحی دو قلوهای بهم چسبیده اهوازی را در دلگرم بخوانید.

جداسازی دوقلوهای بهم چسبیده اهوازی

جراحی نادر جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده اهوازی که از صبح دوشنبه در شیراز آغاز شده بود مراحل اولیه را پشت سر گذاشته اما به گفته تیم پزشکی ادامه مراحل جداسازی نیازمند زمان است و شاید تا ماه‌های آینده به انجام برسد.

به گزارش ایرنا، عمل جراحی جداسازی خواهران دوقلویی که از ناحیه شکم به هم چسبیده هستند، به همت پزشکان شیرازی از ابتدای صبح امروز در بیمارستان نمازی شیراز آغاز شد و با گذشت ساعتها جداسازی کبد نوزادان، مرحله نخست این جداسازی انجام ولی جداسازی کامل انجام نشد.

دوقلوهای به هم چسبیده اهوازی تحت جراحی قرار گرفتند

جداسازی رقیه و ام البنین دوقلوهای بهم چسبیده اهوازی به کجا رسید ؟

این دوقلوهای سه ماهه اهوازی از ابتدای صبح امروز در بیمارستان نمازی شیراز و با حضور تیمی از پزشکان متبحر شیرازی از گروه های مختلف، تحت عمل جراحی پیچیده جداسازی قرار گرفتند.

دکتر «علی بهادر» که پیش از این، موفقیت در جداسازی دوقلوهای به هم چسبیده را در کارنامه خود دارد و از ابتدای صبح امروز نیز به عنوان رئیس این تیم جراحی در اتاق عمل حضور داشت، با اعلام خبر موفقیت در جداسازی کبد این دو خواهر دوقلو به نام های «رقیه» و «ام البنین» گفت: با توجه به اشتراک لوزالمعده نوزادان، تکمیل جراحی جداسازی به مرحله بعد و پس از بررسی های بیشتر موکول شد.

جداسازی رقیه و ام البنین دوقلوهای بهم چسبیده اهوازی به کجا رسید ؟

این پزشک فوق تخصص جراحی کودکان ابراز امیدواری کرد با افزایش سن این دو نوزاد دوقلو و بررسی های بیشتر، مرحله بعد جداسازی با موفقیت، به طور کامل به انجام برسد.

پزشک فوق تخصص جراحی اطفال دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز گفت: با وجود انجام اقدامات تشخیصی لازم، مواجهه با موارد غیرقابل پیش بینی در حین عمل، پیچیدگی و حساسیت ویژه را در مورد انجام این جراحی به همراه داشت و به دلیل چسبندگی قابل توجه این دو خواهر دوقلو در بخش های کبد و روده و لوزالمعده، سطح دشواری این جراحی نسبت به جراحی پیشین جداسازی دوقلوها، پیچیده تر ارزیابی شد.

دکتر «مهدی فروغی» گفت: با تلاش های انجام شده، کار جداسازی کبد دو نوزاد، طی عمل چند ساعته انجام گرفت.

این پزشک فوق تخصص جراحی کودکان گفت: با توجه به سن پایین دوقلوها، عمل های بعدی جداسازی در این مرحله قابل انجام نبود و به آینده جهت بررسی های بیشتر و افزایش سن نوزادان موکول شد.

پیش از این در سال های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۳، دو جراحی موفقیت آمیز جداسازی دوقلوهای چسبیده، به دستان تیم پزشکان شیرازی، به ثبت رسیده است و با گذشت حدود یک دهه، این کودکان هم اکنون زندگی را در شرایط عادی تجربه می کنند.

در کنار دکتر «علی بهادر» به عنوان رئیس این گروه جراحی و دکتر «مهدی فروغی»؛ دکتر «مهدی سالاری» و دکتر «اشکان پناه» ودکتر«محمدعلی سهم الدینی» به عنوان تیم بیهوشی، دکتر «امیدرضا آژ» و دکتر «تدین» به عنوان جراح اطفال؛ دکتر «سامان نیک اقبالیان» و دکتر «مصطفی پورخسروانی» به عنوان جراح، در کنار دیگر اعضای تیم درمان، در این عمل حضور داشتند.

منبع: ایرنااین مطلب چقدر مفید بود ؟
4.1 از 5 (129 رای)  

۱۲ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

لیلی | ۷ ماه پیش
پرچم ایران و ایرانی همیشه و همه جا بالاست ،مرحبا بر پزشکان نخبه ایران زمین.
0
0
محفوظ | ۷ ماه پیش
باسلام ازاصحاب رسانه وتشکرازتیم پزشکی بیمارستان نمازی باهمت وپشتکاردکترهای نخبه این نوزادان به سلامتی ب اغوش گرم خانواده برگردندباذکرصلو
ات تیم پزشکی ونوزادان رادعاکنیداللهم عجل لولیک الفرج.باتشکر
0
1
شیما یوسفی | ۷ ماه پیش
وایی گناه دارن
انشالله موفق باشن
1
0
امیر محمد | ۷ ماه پیش
افرین به دکتر های ایران
1
2
ایرانی | ۷ ماه پیش
خدا کمکتون کنه و به مادرشان صبر و بردباری بده .موفق باشید
1
2
ایرانی | ۷ ماه پیش
خدا کمکتون کنه و به مادرشان صبر و بردباری بده .موفق باشید
0
1
ایرانی | ۷ ماه پیش
خدا کمکشون کنه
0
0
عقیلی | ۷ ماه پیش
خدا راشکر
0
0
نور نورمحمدی | ۷ ماه پیش
خدا قوت
0
1
حسینی | ۷ ماه پیش
خداروشکر ایشالا زودتر سلامتیشون بدست بیارن ولی مگه هنوزم کسی هست که این اسمهارو رو بچه هاش بذاره؟!
2
1
سمیرا | ۷ ماه پیش
انشالله ک زیر سایه حق تعالی شاهد موفقیت های روزافزون پزشکان و البته پزشکان شیرازی باشیم
0
0
سیدحسن | ۷ ماه پیش
یا علی
0
0

hits