دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۶ مهر ۱۳۹۹ برابر با ۱۰ صفر ۱۴۴۲ قمری و ۲۷ سپتامبر ۲۰۲۰ میلادی
چگونه بدون سونوگرافی بفهمیم جنین پسر است؟
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
جنین پسر یا دختر حتی قبل از رسیدن به سن سونوگرافی باعث تغییراتی در مادر می شود که در گذشته از آن برای تشخیص جنسیت استفاده می شد. روش هایی وجود دارد که قدیمی ترها و مادر بزرگ های ما برای تشخیص جنسیت جنین آن زمان که خبری از سونو گرافی نبود ، استفاده…

روش های قدیمی تشخیص جنسیت جنین

جنین پسر یا دختر حتی قبل از رسیدن به سن سونوگرافی باعث تغییراتی در مادر می شود که در گذشته از آن برای تشخیص جنسیت استفاده می شد. روش هایی وجود دارد که قدیمی ترها و مادر بزرگ های ما برای تشخیص جنسیت جنین آن زمان که خبری از سونو گرافی نبود ، استفاده می کردند و اغلب نیز این حدس ها درست از آب در می آمد .

حتما شما هم به عنوان یک مادر باردار می خواهید بدانید که فرشته کوچکی که در داخل رحم شما زندگی می کند ، دختر است یا پسر ، تمام مادران باردار با الهام گرفتن از داستان های قدیمی که از مادران سالخورده شنیده اند ، شانس خود را در دانستن جنسیت جنین خود محک می زنند. اما ، آیا در پشت هر یک این افسانه ها ، حقیقت هایی هم وجود دارد ؟

آیا علائم خاصی وجود دارد که بتواند نشان دهد یک مادر باردار افتخار حمل جنین پسر را دارد؟ این موضوع کمی باورنکردنی به نظر می رسد ، اما واقعیت این است که علائم خاصی در دوران بارداری هر مادر به وجود می آید تا نشان دهد که جنسیت جنین چیست !

اگر جنین تان هنوز آنقدر بزرگ نشده که سونوگرافی بتواند جنسیت آن را تشخیص دهد شما هم می توانید از این روش های قدیمی برای تعیین جنسیت کمک بگیرید و در اولین هفته های بارداری متوجه شوید جنینتان دختر است یا پسر.

تشخیص جنسیت جنین

تشخیص جنسیت جنین از روی ظاهر و حالات مادر

حالت تهوع

اگر در اوایل بارداری دچار حالت تهوع نشده اید این امکان وجود دارد که جنین درون شکمتان پسر است.

رگ خونی داخل چشم

چشم عامل دیگری برای تشخیص پسر یا دختر بودن جنین است .اگر پلک پایین چشم را بکشید و به سفیدی چشمتان نگاه کنید . اگر رگ خونی داخل چشم به شکل حرف v در قسمت پایینی چشم راستتان باشد جنین پسر خواهد بود.

ضربان قلب

اگر ضربان قلب نوزاد کمتر از 140 در دقیقه باشد احتمالا جنین درون شکمتان پسر است.

مدل چاقی شکم

اگر شما فقط در قسمت شکم چاق می شوید و شکمتان مثل یک توپ بسکتبال می شود ، بدون تردید جنینتان پسر است.

تشخیص جنسیت جنین از روی موی پا

موی پا زن یکی از دیگر از عوامل تشخیص جنسیت جنین است اگر رشد موی پاها سریع باشد ،جنسیت جنین پسر خواهد بود و اگر رشد مو با زمان پیش از بارداری تغییری نکرده باشد نشانه داشتن دختر است .

چاقی صورت

اگر صورت مادر باردار در دوران بارداری چاق تر از قبل شده باشد جنین درون شکم او دختر اما اگر تغییری نسبت به قبل نکرده باشد جنین پسر است.

تنگی نفس

اگر مادر باردار در دوران بارداری تنگی نفس پیدا کند ،نشانه این است که پسری در شکم دارد اما اگر هیچ مشکلی در این رابطه نداشته باشد بدون تردید کودکتان دختر است.

مادر شکمو

اگر فعالیت مادر بارداردر آشپزخانه بیش از گذشته باشد نشانه این است که پسری در شکم دارد که او را شکمو کرده است ولی اگرمادر باردار وقت زیادی صرف پختن غذا نکند و فعالیت آشپزخانه او کم شود جنین دختر است.

جنین پسر

تشخیص جنسیت جنین پسر بدون سونوگرافی

موقعیت قرارگیری و لگد زدن و خواب جنین

اگر بچه در قسمت فوقانی شکم حس شود نشانه دختر بودن و اگر حرکت در ناحیه تحتانی شکم باشد جنین پسر است. جنین پسر لگدش را متوجه دنده مادر می کند ولی حرکات دختران بیشتر قسمت تحتانی شکم مادر است.

پسرها بیشتر به سمت راست تمایل دارند و دختران به سمت چپ لگد می پرانند . در موقع خواب پسر بیشتر در سمت چپ میخوابد در حالی که دختر سمت راست را ترجیح می دهد.

وزن پدر در طول دوران بارداری

اگر وزن پدر در طول دوران بارداری افزایش یابد و پدر جنین چاق شود این نشان دهنده این است که او قرار است صاحب پسر شود اما اگر وزن پدر تغییری نکند او صاحب یک دختر زیبا خواهد شد.

سردی پاها

اگر پاهایتان سردتر از دوران قبل از حاملگی است شما قرار است پسر دار شوید .

خشکی دست

اگر دستهایتان خیلی خشک شود احتمالا جنین شما پسر می شود.

حاملگی خوشایند

شما قرار است پسر دار شوید اگر حاملگی برایتان بسیار خوشایند است.

رنگ ادرار

از روی رنگ ادرارمی توانید جنسیت جنین خود را تشخیص دهید ، اگر رنگ ادرار شما زرد روشن باشد جنین داخل شکمتان پسر است.

مقدار خواب

قرار است پسر دار شوید اگر در طول بارداری، اغلب احساس خستگی می کنید و دوست دارید فقط استراحت کنید.

حلقه ازدواج

با نخ حلقه ازدواجتان را روی شکمتان آویزان کنید، اگر حلقه دایره دایره بچرخد جنینتان پسر خواهد بود.

جنین دختر یا پسر؟

جنسیت جنین چه زمانی مشخص می شود؟

در هفته ۱۴ محتویات روده که قبل از این در بندناف بوده به تدریج در حفره شکمی جا می‌گیرد. به دنبال تکمیل اپیدرم جنین از این پس به لمس کردن حساس است و می‌تواند اخم کند یا چشمانش را حرکت دهد. این هفته زمان مناسبی برای تعیین جنسیت جنین است.

جنسیت جنین در چند هفتگی مشخص می شود؟

جنسیت بلافاصله پس از لقاح مشخص می‌شود. بیست و سومین جفت از کروموزوم‌ها جنسیت کودک را مشخص می‌کنند. تخمک مادر دارای کروموزوم X است و اسپرم پدر کروموزوم دیگری دارد که می‌تواند X یا Y باشد.

یک ترکیب XX به معنی دختر بودن جنین و ترکیب XY به معنای پسر بودن اوست. این یعنی جنسیت کودک حتی قبل از آنکه جنین شود مشخص‌شده است. باوجودی که جنسیت نوزاد شما فوراً پس از لقاح مشخص می‌شود اما شما قادر نخواهید بود تا هفته‌ی ۱۶ تا ۱۸ بارداری متوجه آن شوید.

تشخیص جنسیت جنین با جوش شیرین


این تست به کمک جوش شیرین انجام می شود و در مورد این روش بارها در انجمن بارداری بحث شده است. در این روش شما فقط به یک یا ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین نیاز دارید. مادر باردار ادرار خود را مانند آزمایشگاه در یک ظرف که جوش شیرین در آن وجود دارد بریزد البته بهتر است این آزمایش در صبح انجام شود.

زیرا ادرار در این زمان نسبتا غلیظ بوده به همین دلیل نتیجه دقیق تری به دست می آید اگر پس از ترکیب شدن جوش شیرین و ادرار، حباب در ظرف مشاهده شد نشانه پسربودن جنین و اگر هیچ واکنشی اتفاق نیفتند نشانه دختر بودن آن است. البته ناگفته نماند در برخی موارد به دلیل آن که در برخی زنان باردار تغییرات هورمونی زیادی اتفاق می افتد ممکن است که نتیجه دقیق مشاهده نشود.

بیشتر بخوانید:

۲۵ راه برای تعیین جنسیت جنین بدون سونوگرافی

آیا جنسیت جنین میتواند بر دیابت بارداری تاثیر گذار باشد؟

تعیین جنسیت جنین به روش های متنوعاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • mizanonline.com
  • niniban.com
  • namnak.com
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits
statcounter