دلگرم
امروز: سه شنبه, ۰۷ تیر ۱۴۰۱ برابر با ۲۸ ذو القعدة ۱۴۴۳ قمری و ۲۸ ژوئن ۲۰۲۲ میلادی
چگونه با شخصیت شویم؟
0
زمان مطالعه: 9 دقیقه
شخصیت الگویی از افکار، احساس و رفتار است که شخص را منحصر به فرد می‌کند. برای مثال وقتی می‌گوییم کسی داری شخصیت خوب است منظورمان این است که وی دوست داشتنی و دارای ویژگی های مثبتی است.


شخصیت چیست؟ چگونه با شخصیت باشیم؟

شخصیت الگویی از افکار، احساس و رفتار است که شخص را منحصر به فرد می‌کند. برای مثال وقتی می‌گوییم کسی داری شخصیت خوب است منظورمان این است که وی دوست داشتنی و دارای ویژگی های مثبتی است. البته هر کسی می خواهد در مقایسه با دیگران جذاب و دوست داشتنی باشد، بدین ترتیب داشتن شخصیتی عالی بسیار حیاتی است شاید حتی از یک چهره زیبا هم مهم تر باشد.

تقریبا همه قبول دارند که با شخصیت بودن، بهترین صفت برای یک نفر است و قطعا هرکس دوست دارد با شخصیت باشد. اما نکته‌ی کلیدی، پرورش شخصیتی است که شما از داشتن آن احساس غرور کنید و با آن اعتمادبه‌نفس داشته باشید.

شما می‌خواهید شخصیتی داشته باشید که بتواند افرادی را که دوست دارید، به خود جذب کند. پس بهتر است با روش‌های مختلف رشد این ویژگی در خود بیشتر آشنا شوید. این مقاله را بخوانید تا ببینید که چگونه با شخصیت باشیم.

در حقیقت تقریبا ۸۵ درصد از موفقیت ها و اعمال شما نتیجه برخورد شما با دیگران است در نهایت این شخصیت شماست که شما را چگونه به دیگران معرفی می‌کند آیا به شما جذب می شوند و یا از شما دور خواهند شد.

راهکارهایی برای با شخصیت بودن

خوشحال و بانشاط باشیم

سعی کنیم لذت جهان را درک کنیم. همراه با دیگران (و نه به آنها) بخندیم. همه، کسی را که بذله‌ گو و خوشحال باشد، تحسین می‌ کنند. لبخند و خنده‌ فراوان، بخش عظیمی از یک شخصیت خوب را شکل می‌ دهند.

سعی کنیم در موقعیت‌ های سخت آرام بمانیم

بسیاری از افراد به نظر با شخصیت می‌ آیند، اما در زمان قرار گرفتن در موقعیتی دشوار، بسیار متفاوت به نظر می‌ رسند و ویژگی‌ های خوب‌ شان را از دست می‌ دهند. ما اینطور نباشیم. اگر در موقعیت سختی قرار گرفتیم، سعی کنیم آرام بمانیم و ببینیم در این شرایط چه کاری از دست‌ مان برمی‌ آید.

برای مثال، ماشین‌ مان در بزرگراه خراب شده است و دیر به محل کارمان خواهیم رسید. شروع به داد و فریاد نکنیم، چون مشکلی را حل نمی‌ کند. افکارمان را مرتب کنیم و برنامه‌ ای برای حل این مشکل بچینیم.

ذهنی باز داشته باشیم

بخشی از با شخصیت بودن، رضایت برای تغییر دیدگاه‌ هایمان است. به دیگران گوش بدهیم و همیشه آماده باشیم که ذهنیت‌ مان را تغییر بدهیم. فقط به این دلیل که دیگران متفاوت از ما عمل می‌ کنند، در موردشان پیش‌ داوری نکنیم. داشتن ذهن باز به ما کمک می‌ کند تا دوستان جدید بسیاری پیدا کنیم و زندگی جذاب‌ تری داشته باشیم. نیازی نیست همه‌ ی دنیا با ما موافق باشند.

فروتن باشیم

ما می‌ توانیم باهوش‌ ترین و خاص‌ ترین فرد در جهان باشیم، اما اگر فروتن نباشیم، احتمالاً با شخصیت نخواهیم بود. همیشه حد تعادل را رعایت کنیم. هیچ‌ کس از افراد خودبین خوشش نمی‌ آید.

با شخصیت باشیم

یاد بگیریم که دیگران را دوست داشته باشیم

بسیاری از افراد با شخصیت نیستند، چرا که نمی‌ توانند یکدیگر را ببخشند و درون‌ شان سرشار از نفرت و خشم است. سعی کنیم همه را دوست بداریم.

سؤال بپرسیم

پیگیر بودن، بخشی از اهمیت دادن به دیگران است و ما را به فردی جذاب‌ تر تبدیل می‌ کند. سعی کنیم بفهمیم که دیگران به چه چیز علاقه‌ مند هستند و چه چیزهایی برای‌ شان اهمیت دارد. با این کار، خودمان چیزهای زیادی یاد می‌ گیریم و به آنها احساس باارزش بودن را منتقل می‌ کنیم.

وفادار باشیم

به افرادی که به ما نزدیک هستند، خیانت نکنیم. وقتی وفادار باشیم،‌ کسانی که دوست‌ مان دارند،‌ بیشتر و بیشتر ما را تحسین می‌ کنند. سعی کنیم در سختی‌ ها در کنار افرادی که دوست‌ شان داریم،‌ باقی بمانیم. با وفاداری به فرد مهم زندگی‌ مان، از مواقع دشوار در رابطه‌ مان نیز به راحتی عبور خواهیم کرد.

پیشنهاد حمایت و راهنمایی بدهیم

طوری وانمود نکنیم که انگار همه چیز را می‌ دانیم، اما همیشه و در زمان‌ های ضروری،‌ به دیگران پیشنهاد کمک کنیم. این کار می‌ تواند به سادگی، کمک به یک دوست در جابه‌ جایی لوازم در زمان اسباب‌ کشی به منزل جدید یا حمایتی بیشتر مثل راهنمایی در زندگی باشد. هرآنچه از دست‌ مان برمی‌ آید انجام بدهیم، اما آنها را وادار به حرکت در یک مسیر خاص نکنیم. به تصمیم‌ ها و عقاید افراد احترام بگذاریم.

چگونه با شخصیت باشیم

نقش اعتماد به‌ نفس در شخصیت

مثبت‌ اندیش باشیم

افکار ما خیلی زود تبدیل به کلمات می‌ شوند و کلمات نیز، رفتارهایمان را شکل می‌ دهند. داشتن افکار خوب در مورد خودمان، باعث اعتماد به‌ نفس و احترام به خود می‌ شود که یک معیار مهم برای با شخصیت بودن است. وقتی از افکارمان آگاه باشیم، هدایت آنها در مسیر صحیح و به شکل مثبت، بسیار آسان می‌ شود.

خودمان باشیم

هر روز در زندگی ما موقعیت‌ هایی پیش می‌ آید که می‌ توانیم شخصیت خود را به دیگران نشان بدهیم. سعی نکنیم مثل بقیه باشیم. با شخصیت بودن به معنای شباهت داشتن به دیگران نیست. مثلاً اگر در حال صحبت با یک نفر یا یک گروه هستیم، سعی نکنیم بی چون و چرا با هرچه می‌ گویند موافق باشیم. نظرات خود را محترمانه با آنها در میان بگذاریم و در مکالمه فعال باشیم.

همیشه خودمان باشیم. افراد مجذوب کسانی می‌ شوند که خود واقعی‌ شان را نشان می‌ دهند و فهمیدن اینکه یک نفر چقدر صادق است، چندان دشوار نیست.

به بخش‌ های مثبت شخصیت‌ مان توجه کنیم

بسیار راحت است که مغلوب بخش‌ هایی از شخصیت‌ مان شویم که نیاز به بهبود دارند. سعی کنیم از این کار اجتناب کنیم. به بخش‌ هایی از شخصیت‌ مان توجه کنیم که فکر می‌ کنیم دیگران نیز دوست دارند و سعی کنیم آنها را شاخص‌ تر کنیم.

اصلاح بخش‌ هایی از شخصیت‌

شاید احساس کنیم که بیش از حد از خودمان تعریف می‌ کنیم یا خیلی سریع از کوره درمی‌ رویم. بسیار مهم است که این نقاط ضعف را تشخیص بدهیم، اما نباید به خاطر آنها از خودمان متنفر شویم. سعی کنیم به شیوه‌ ی رفتارمان توجه کنیم. دفعه‌ ی بعد که در حال عصبانی شدن بودیم، خودمان را کنترل کنیم و سعی کنیم به شکلی متفاوت واکنش نشان بدهیم.

سعی کنیم خودمان را بشناسیم

به طور عمیق خودکاوی کنیم و فکر کنیم که چه کسی هستیم. این کار بسیار دشوار اما ‌بسیار هم مهم است. سعی کنیم بین شیوه‌ هایی که رفتار می‌ کنیم و آنچه شخصیت واقعی ماست، تمایز قائل شویم.

خودشناسی به شخصیت کمک می کند

مشخص کنیم که چه چیزی برای‌ مان مهم است

به یاد داشته باشیم، فهمیدن اینکه چه چیز برای‌ مان مهم است، حتی سخت‌ تر از شناخت خودمان است. سعی نکنیم چیزهایی را انتخاب کنیم که دیگران گفته‌ اند باید برای‌ مان مهم باشد. تلاش کنیم آنچه را که واقعاً قلب‌ مان می‌ خواهد، پیدا کنیم.

به سرگرمی‌ هایمان اهمیت بدهیم

داشتن سرگرمی، بخش مهمی از با شخصیت بودن است. ما می‌ خواهیم شخصیتی درست داشته باشیم، نه اینکه یک کلیشه باشیم. سعی کنیم کارهایی انجام بدهیم که از آنها لذت می‌ بریم. اصلاً نیازی نیست در آنها بسیار ماهر و حرفه‌ ای باشیم، تنها اشتیاق کافی است.

نظر بدهیم

اظهارنظر کردن، بخش مهمی از با شخصیت بودن است. نباید همیشه مثل یک ماشین خودکار سرمان را تکان بدهیم. به طور طبیعی هرکس نظری دارد، اما گاهی افراد برای جلوگیری از تضاد، عقایدشان را پنهان می‌ کنند.

از عقاید مان نترسیم، بلکه سعی کنیم آگاهانه نظر بدهیم و در صورت نیاز عقیده‌ مان را تغییر بدهیم. از پرسیدن دیدگاه‌ های دیگران و به اشتراک گذاشتن عقاید مان با آنها هراس نداشته باشیم.

زمانی را به سرگرمی اختصاص بدهیم

نواختن گیتار، خواندن اخبار، حتی یاد گرفتن خلبانی و هر چیز دیگری که برای‌ مان مهم است، ارزش صرف زمان دارد. هرچه بیشتر برای چیزهایی که دوست دارید زمان صرف کنیم، دانش‌ مان در آنها بیشتر می‌ شود. این کار را نه برای اینکه دیگران خوش‌ شان بیاید، بلکه فقط برای خودمان انجام بدهیم.

مطالعه به بهبود شخصیت کمک می کند

راهکارهای طلایی برای بهبود شخصیت فردی

شنونده خوبی باشید: ژاکلین کندی یکی از جذاب ترین و در عین حال با شخصیت ترین زن جهان شناخته میشود زیرا او مهارت شنوایی خود را پرورش داده است، وقتی با او صحبت می‌کنید او به چشمان شما نگاه می‌کند و به تک تک کلمات شما گوش می‌دهد و هیچ چیز جذاب تر از اینکه که کسی به جوری گوش بدهد انگار که شما تنها فرد در جهان هستید و این راز جذابیت وی است.

بیشتر مطالعه کنید و علایق خود را گسترش دهید: هرچه بیشتر در مورد وقایع ایی که در اطراف شما اتفاق می افتد اشراف داشته باشید دیگران نیز این فرصت را به شما می‌دهند که بیشتر صحبت کنید و این یعنی فرصت برای نشان دادن خود و راهکاری برای بهبود شخصیت فردی.

هم صحبت خوبی باشید: یکی از رایج ترین راه برای اینکه چگونه فردی با شخصیت باشیم این است که هم صحبت خوبی باشید، اینکه چگونه هم صحبت خوبی باشد به دانش و اطلاعات عمومی شما برمی‌گردد هر چقدر شما بازهم به مسائل روز آگاه تر باشید صحبت کردن شما برای دیگران جذاب و جدید به نظر می‌رسد

با افراد جدید ملاقات کنید: همیشه تلاش کنید با آدم های مختلف گفتگو کنید حتی با آنهایی که نظرات بر خلاف نظرات شما دارند این کار باعث میشود که بینش شما گسترش یابد

شوخ طبع باشید: همه افرادی را که آن ها را به خنده وا می دارند را دوست دارند. وقتی بتوانید به جذب حرف زدن ساده دیگران را سرگرم کنید دیگر خسته کننده نیستید و دیگران به طور طبیعی به شما جذب خواهند شد.

حامی دیگران باشید: حامی بودن یکی از برجسته ترین ویژگی است که می توانید به خود نسبت دهید، همانطور که دوست دارید دیگران از شما حمایت کنند به همان گونه از دیگران حمایت و پشتیبانی کنید. همه ما به کسی نیاز داریم که به ما دلگرمی بدهد و به ما ایمان داشته باشد و زمان های که ما در سطح پایین هستیم ما را انتخاب کند.

بیشتر بخوانید:

چگونه فردی قوی و با سیاست باشیم ؟

شخصیت و انتخاب موسیقی

چگونه شخصیتی با ثبات داشته باشیم؟

شخصیت شناسی با شیرینی مورد علاقه شما !

separator lineاین مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • chetor.com
  • pinwork.ir
  • parvaresheafkar.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است