alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۰۴ آبان ۱۳۹۹ برابر با ۰۸ ربيع الأول ۱۴۴۲ قمری و ۲۵ اکتبر ۲۰۲۰ میلادی
راهنمای تشخیص فرش اصل !
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
به نظر شما محصولات فرش ماشینی اصل باید دارای چه مشخصه هایی باشند ؟ اگر قصد خرید فرش را پیدا کرده اید و به دنبال خرید فرش اصل هستید ! در ادامه این مقاله ما سعی کرده ایم به تمامی سوالات شما پاسخ دهیم.

در صورتی که میخواهید شما اقدام به خرید فرش اصل نمایید باید یک کارشناس خبره در زمینه فرش باشید و ما در این مقاله قصد داریم دانش شما را در رابطه با فرش ماشینی از صفر به عرش برسانیم.

اما یک راه ساده : در صورتی که شما قصد خرید دارید و زمان کافی برای بررسی اصل بودن فرش را ندارید می توانید از برند های معتبری در زمینه فرش ماشینی خریداری کنید که از این برند ها می توان به زر فرش ، قیطران ، عقیق ، فرش اردهال و ... اشاره داشت.

و اما چگونه یک کارشناس فرش شویم ! برای اینکه ما درباره یک فرش اصل و تشخیص آن بتوانیم نظر بدهیم به همین دلیل باید در زمینه منسوجات فرش ماشینی اطلاعات جامعی را داشته باشیم.

محصولات فرش ماشینی به صورت 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 شانه در انواع مختلفی به بازار عرضه شده است و هر کدام از این فرش ها دارای مشخصه خاصی می باشند ( در صورتی که فرش شما با مشخصه های گفته شده نباشد به صورت اصل نبود و باید در خرید خود بازنگری داشته باشید ).

خب اصلا این تعداد شانه چیست و گونه اصل بودن آن را می توانیم تشخیص دهیم ! در پاسخ باید گفت که تعداد شانه به تراکم عرضی فرش گفته میشود که هرچقدر تعداد شانه های فرش بیشتر باشد فرش ریزبافت تر بوده و نقش و نگار به کار رفته شده در فرش هم خاص تر خواهد بود.

البته فرش های ماشینی علاوه بر تفاوت در تعداد شانه در نخ به کار رفته شده هم متفاوت هستند ( عمده فرش های تقلبی در استفاده از نخ تقلبی برای فرش می باشد . )

راهنمای تشخیص فرش اصل !

چگونه فرش اصل را تشخیص بدهم ؟

سوالی است که در این قسمت قرار است به شما پاسخ دهیم و برای این بررسی این موضوع را به دو بخش بررسی صحیح بودن تعداد شانه فرش و همچنین بخش جنس به کار رفته شده در فرش جداسازی میکنیم.

به طور کلی باید گفت که محصولات فرش تقلبی دارای عمر کوتاهی هستند و عمر این فرش ها بیشتر از 5 سال نبوده و با جنس پلاستیکی که دارند مناسب برای اتاق پذیرایی هم نخواهند بود ( از ویژگی که فرش های تقلبی دارد قیمت ارزان آن است که وجود این فرش در بازار هم همین موضوع است ).

همچنین باید گفت که فرش های تقلبی دارای گارانتی و ضمانت هم نیستند ! پس در صورتی که قصد خرید اینترنتی فرش را هم پیدا کرده اید حتما از یک سایت که محصولاتش را با گارانتی و ضمانت بازگشت وجه ارائه میکند خریداری کنید.

از دیگر موضوعات مهم در خرید اینترنتی فرش اصل داشتن نماد اعتماد در وبسایت مرجع به همراه آدرس کارخانه می باشد ، توجه داشته باشید که سایت های بدون نماد می تواند قابل اعتماد نباشد و ممکن است فرش ارسال شده برای شما به صورت اصل و با مشخصات گفته شده نباشد.

همچنین باید گفت که اصل بودن فرش با توجه با مشخصات فرش گفته شده سنجیده میشود ، به طور مثال ممکن است یک سایت محصولات فرش ارزان خود را با یک نوع نخ کیفیت پایینتر به فروش برساند و نوع نخ نیز ذکر شده باشد ، پس این فرش برای شما به صورت تقلبی نخواهد بود زیرا که با مشخصات گفته شده برای شما ارسال شده است.

پس ما در این قسمت قصد داریم مشخصات فرش اصل را با بهترین مشخصات آن که توسط تولیدی کارخانه ها از جمله کارخانه زر فرش می باشد را برای شما بیان کنیم.

بررسی اصل بودن فرش از نظر تعداد شانه

همانطور که گفته شد محصولات فرش کاشان به صورت 700 ، 1000 ، 1200 و 1500 شانه به بازار عرضه شده است که هر کدام از این فرش ها دارای یک مشخصه برای فرش اصل بودن و تشخیص آن می باشد ، پس برای تشخیص و کارشناس شدن در ادامه همراه ما باشید.

راهنمای تشخیص فرش اصل !

تشخیص اصل بودن فرش 700 شانه کاشان :

سخترین کار در تشخیص اصل بودن برای محصولات فرش 700 شانه می باشد زیرا که این فرش دارای تنوع بسیار بالایی بوده و خیلی از اوقات حتی کارشناسان هم متوجه تفاوت این فرش نمی شوند.

محصولات فرش 700 شانه در تراکم های مختلفی به بازار عرضه شده است و همچنین تعداد رنگبندی های مختلفی را هم دارا می باشد.

از تراکم های عرضه شده برای محصولات فرش 700 شانه کاشان می توان به تراکم های 2100 ، 2200 ، 2550 و حتی 3000 اشاره داشت که بر اساس این تراکم ها وزن فرش هم متفاوت می شود.

به طور کلی باید گفت که وزن فرش 700 شانه بین 40 تا 42 کیلوگرم می باشد و که با افزایش پیدا کردن تراکم فرش وزن آن هم افزایش پیدا خواهد کرد.

به طور کلی فرش 700 شانه با تراکم 2550 به صورت 700 شانه اصل شناخته شده است و در صورتی که فرش خریداری شده شما دارای تراکم پایینتری باشد قیمت آنهم پایینتر بوده و نسخه اصل 700 شانه نیست.

توجه داشته باشید که خیلی از اوقات فرش 500 شانه را نیز به عنوان طرح 700 شانه به فروش میرسانند ، این موضوع به این معنی است که بر روی فرش 500 شانه طرح های 700 شانه به کار رفته شده است و فرش 700 شانه نیست .

محصولات فرش 700 شانه به صورت 8 ، 10 و 12 رنگ به تولید رسیده است و در صورتی که فرش خریداری شده شما خارج از این رنگبندی ها باشد به صورت اصل نخواهد بود ، توجه داشته باشید که عمده تعداد رنگ تقلبی به کار رفته شده در محصولات 700 شانه به صورت 5 ، 6 و 7 رنگ می باشد.

separator line

تشخیص اصل بودن فرش 1000 شانه

تنوع محصولات 1000 شانه مانند 700 شانه ها نیست و تنها با تراکم 3000 عرضه شده است پس در صورتی که فرش هزار شانه خریداری شده توسط شما به صورت تراکم 3000 نیست باید بدانید که این فرش به صورت اصل نمی باشد.

همچنین باید گفت که محصولات 1000 شانه دارای 8 و 10 و 14 رنگبندی می باشند و در صورتی که این رنگبندی کمتر و یا بیشتر باشد شما باید به اصل بودن فرش شک کنید.

عمده تفاوت در محصولات 1000 شانه می تواند در نخ به کار رفته شده در این فرش باشد که این موضوع را در بخش جداگانه آن برای شما توضیح خواهیم داد.

راهنمای تشخیص فرش اصل !

تشخیص واقعی بودن فرش 1200 شانه چگونه است ؟

خب محصولات 1200 شانه با تراکم 3600 به بافت رسیدند پس مثل هزار شانه ها اگه تفاوتی در تعداد تراکم مشاهده کردید فرش به صورت اصل نخواهد بود.

محصولات 1200 شانه فقط به صورت 8 رنگ به تولید میرسند و به همین دلیل با غیر از این مشخصات محصولات 1200 شانه را تهیه نکنید زیراکه فرش به صورت اصل نخواهد بود.

separator line

تشخیص اصل بودن فرش ماشینی از نظر بافت ، نخ و برند

پیش از این ما به بررسی اصل بودن محصولات فرش کاشان از نظر شانه پرداختیم در این قسمت هم قصد داریم فرش های مختلف را از جنبه های دیگر بررسی کنیم و به طور کلی یک کارشناس فرش باشیم.

راستی در صورتی که به دنبال خرید فرش ماشینی هستی بهت توصیه میکنم روی لینک کلیک کنی و محصولات این فروشگاه رو که از برند های محبوب فرش هست بررسی کنی.

بررسی تعداد گره های فرش : این روش برای تشخیص تعداد شانه فرش هم بوده و برای شما مناسب هستش ، برای اینکار کافیه که تعداد گره هایی که در 10 سانته فرش به کار رفته شده را بشمارید و آن را در 10 ضرب کنید در صورتی که تعداد شانه برابر بود با عددی که به دست اوردید تعداد شانه فرش به صورت اصل خواهد بود.

بررسی نخ خاب اصلی در فرش : همونطور که مشخص است محصولات فرش ماشینی ممکن هست با تعداد نخ خواب مختلفی به تولید برسند ولی نخ خوابی که به صورت اصل برای محصولات فرش کاشان بیان شده نخ اکریلیک هیت ست شده هست و در درجه بندی نخ های ورژین جایگزین خوبی برای محصولات نخ اکریلیک خواهد بود.

به طور کلی محصولات نخ ورژین و آکریلیک تفاوت چندانی ندارد و این سلیقه شما خواهد بود که از فرش انتخاب شده خود کدام فرش را انتخاب کنید و برای خرید برگزینید.

ولی به طور کلی محصولات نخ اکریلیک هیت ست شده برای فرش اصل به کار میرود ، راه تشخیص هم برای شما آسان است ، در صورتی که فرش بدون پرز دهی باشد و همچنین در برابر گرمای اجسام داغ مقاوم باشد به صورت نخ اکریلیک خواهد بود.

بررسی برند فرش : پیش از این نیز بررسی برند فرش را برای شما بیان کردیم ، همانطور که گفته شد برای شما باید خرید از یک برند معتبر دارای اهمیت باشد ، زیرا که اگر فرش با برند معتبری عرضه نشود احتمال تقلبی بودن آن وجود دارد ، پس از برند های معروف کاشان مانند زر فرش و یا قیطران ، آسایش و غیره خرید کنید.

مشخصات پشت فرش : از ساده ترین راه های تشخیص فرش مشخصات پشت فرش خواهد بود که شما خیلی راحت می توانید مشخصاتی که توسط فروشنده گفته میشود را با مشخصاتی که پشت فرش نوشته شده است مقایسه کرده و از اصل بودن آن اطمینان حاصل کنید.

نتیجه گیری : در صورتی که قصد خرید فرش به صورت حضوری را دارید باید توجه داشته باشید که فرش مورد نظر شما دارای تمامی مشخصات گفته شده برای یک فرش اصل باشد و در صورتی که میخواهید خرید خود را به صورت اینترنتی انجام دهید ، بهتر است که خرید شما از یک فروشگاه معتبر با برند معتبر و با نماد اعتماد صورت بگیرید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
  • منبع
  • zarfarsh
وبینار اصول حاکم بر چک
اسنپ تریپ
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits