چگونگی و راز و رمزهای خوش عکس شدن

۱,۹۳۲
۰
۰
دوشنبه, ۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۱:۳۳
در زیر 20 نکته برای فتوژنیک و خوش عکس شدن در عکاسی را مطالعه خواهید نمود، نکاتی که در صورت رعایت کردن آن ها می توانید حتی از افراد فتوژنیک بهتر به نظر برسید و اینستاگرام و شبکه های اجتماعی خود را پر از عکس های خوب و زیبا از خود نمایید.
چگونگی و راز و رمزهای خوش عکس شدن

ترفند های طلایی برای اینکه خوش عکس باشیم

با ترفندهای زیر دیگر نگران خراب شدن عکس های خود نباشید و با رعایت این نکات عکس های زیبایی برای خود به یادگار بگذارید:

1. اگر در بیشتر مواقع چشم های شما در عکس ها بسته است، دقیقا قبل از عکاسی چشم هایتان را به آرامی باز و بسته کنید. این کار کمک بسیار زیادی در خوش عکس شدن و فتوژنیک شدن شما در عکس ها خواهد داشت و با این ترفند لازم نیست از این به بعد نگران این مشکل باشید.

2. برای پنهان کردن چین های زیر چانه (غبغب)، گردن خود را کمی به جلو تر از بدنتان بیاورید یعنی صورت شما به جلو متمایل شود، به خاطر داشته باشید که این کار را کاملا نامحسوس و با ظرافت انجام دهید، در ضمن چانه خود را کمی هم به پایین خم کنید باز هم سعی کنید در انجام این کار اغراق نکنید.

این کار تاثیر بسیار زیادی در فتوژنیک بودن و خوش عکس شدن شما دارد.

3. از هارمونی و توازن آرایش خود نسبت به پوستتان اطمینان حاصل کنید، فیونا استایلز، آرایشگر و استایلر صورت هیل بری، جسیکا جاستین و الیزابت بنکز در فرش قرمز می گوید: زمانی که آرایش شما نسبت به رنگ پوستتان روشن تر باشد در هنگام عکاسی و فلاش عکاسی بسیار بیش از حد دیده می شود.

پس لایه نازکی از همان رنگ را به گردن و سینه خود نیز اضافه کنید تا تضاد غیر قابل قبول و بی نظمی در عکس نمایان نشود، این مورد در بر عکس آن نیز صادق می باشد و هردوی آن ها به فتوژنیک بودن شما آسیب خواهند زد.

4. مطمئن شوید که موهایتان از درخشش کافی برخوردارند. در این زمینه می تونید از توصیه سرگ نورمانت آرایشگر موی جولیا بابرت، ریز ویتراسپون، جولیان مور و سارا جسیکا پارکر استفاده کنید، زدن اسپری های مو بهترین راه برای درخشان کردن موها در لحظه آخر است.

ژست عکاسی

5. قبل از گرفتن عکس برای چند ثانیه مستقیم به نور نگاه کنید، این کار مردمک چشمتان را کوچک می کند و از قرمز شدن چشم ها در هنگام عکاسی جلوگیری می کند.

6. اگر رنگ چهره و پوست شما سفید است، در عکاسی سفید تر نشان داده خواهید شد، به منظور اجتناب از این سفیدی می توانید از روش قدیمی، فشار دادن گونه ها استفاده کنید تا کمی قرمز شوند و صورتتان تخت و سفید به نظر نرسد، تلطیف و متوازن نمودن رنگ سفید پوست به غیر از مواقع خاص به فتوژنیک و خوش عکس شدن آسیب خواهد رساند.

7. در صورت امکان از اشک مصنوعی جهت درخشان تر کردن و درشت تر نمودن چشم ها استفاده کنید. این مورد برای بعضی از صورت ها بسیار مفید می باشد.

8. به جای مستقیم نگاه کردن به دوربین کمی صورت خود را به طرفین کج کنید البته تا جایی که هر دو چشم در تصویر به خوبی و کامل دیده شوند. این کار باعث سه بعدی شدن و حجم دار شدن صورت می گردد.

9. ژست های سلبریتی ها و افراد معروف رو بگیرید: دست ها را در جیب هایتان بگذارید، بدن خود را کمی به چپ یا راست متمایل کنید و صورتتان را به سمت دوربین بچرخانید، این تکنیک سال هاست که توسط افراد معروف در هنگام عکاسی انجام می شود و استایل شما در عکس ها را متحول خواهد نمود.

افراد معروف و فتوژنیک و خوش عکس از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند و این موضوع در کیفیت نهایی عکاسی کاملا تاثیر گذار می باشد.

10. اجتناب از ناحیه های درخشان ناخواسته هنگام عکاسی، درخشش نرم و ملایم بسیار زیبا خواهد بود اما درخششی که مسبب آن خیسی عرق یا پوست روغنی باشد واقعا به زیبایی نهایی تصویرتان لطمه خواهد زد، برای از بین بردن این نقاط درخشان می توانید از پودرهای آرایشی به میزان کم بر روی آن نقاط استفاده کنید.

11. ایستادن مقابل دیوار سفید، صورت شما را سفیدتر و پر نور تر نشان می دهد، پس زمینه سفید کمک می کند تا وایت بالانس و (تشخیص رنگ) خودکار دوربین بهتر عمل کرده و عکاسی حرفه ای تر و سوژه فتوژنیک و خوش عکس ثبت می گردد.

خوش عکس شدن

12. سعی کنید تا حد امکان پایین تر از دوربین باشید، یعنی اگر شما از فردی که در حال عکاسی از شماست بلند تر هستید حتما با نشستن ارتفاع خود را کاهش دهید تا دوربین بالاتر از شما باشد.

13. یکی از مهمترین موارد فتوژنیک شدن و خوش عکس بودن این است که در عکس های بیشتری حضور داشته باشید، افرادی که تصور می کنند که فتوژنیک نیستند و یا در هنگام عکاسی خوب به نظر نمی رسند، سعی می کنند در عکاسی های دوستان و خانواده حضور نداشته باشند.

این در حالی است که تنها تعداد ناچیزی از عکس هایی که از هر فردی گرفته می شوند زیبا و کامل هستند، پس افرادی که در عکس های کمتری حضور دارند شانس اینکه عکاسی خوبی از آن ها صورت گیرد را از بین می برند.

14. سمت خوش عکس چهره تان را بشناسید. بسیاری از افراد طرف درست چهره‌ شان را می‌شناسند، اما به گفته عکاس فشن گرانس دُور، معمولا سمت چپ صورت جذاب‌ تر است. در مقابل آینه تمرین کنید تا جهت و زاویه درست صورتتان را بشناسید.

15. در مورد محل قرار گیری خود فکر کنید. هرگز نزدیک به دوربین نایستید وگرنه به طرز غیر قابل باوری بزرگ تر به نظر خواهید رسید. در عوض، جای خود را هم سطح با بقیه افراد داخل عکس تنظیم کنید.

16. عکس‌ هایتان را کارگردانی کنید. وقتی نشسته‌اید، از عکاس بخواهید تا از زاویه بلند تری عکس بگیرد و سپس سرتان را بالا گرفته و به دوربین نگاه کنید، این کار چانه شما را به نمایش می‌گذارد.

17. به خوبی برش بزنید. اگر شما کسی هستید که عکس را ارسال می‌کند، تصویر را طوری برش دهید که بدنتان تمام عکس را فراگیر باشد، این باعث به وجود آمدن توهم طول عمودی می‌شود.

18. راحت باشید. سعی کنید در عکس هایتان راحت بایستید و طبیعی به نظر برسید.

19. این نکته عجیب را باید بدانید: قرار دادن زبان پشت دندان‌ها هنگام لبخند زدن از بیش از حد طولانی بودن لبخندتان جلوگیری می‌کند. تنها به یاد داشته باشید که حتما با چشمانتان نیز لبخند بزنید که ناراحت به نظر نیاید.

20. این کلمه را برای لبخند زدن بگویید. گفتن کلمه MONEY (مانی) باعث می‌ شود گوشه‌ های لب شما به خوبی باز شوند و لبخندی از ته دل بر لب‌ های شما قرار می‌ دهد.

بیشتر بخوانید:

اگر بد عکس هستید بخوانید..!!!


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم