راه های تبلیغ در گوگل

۱,۶۰۶
۰
۰
Arad |
یکشنبه, ۱۷ شهریور ۱۳۹۸ ۱۴:۳۴

در عصر جدید مهمترین کاری که هر مدیر و صاحب کسب و کار باید انجام دهد تبلیغات است. تبلیغات بخش اصلی یک کسب و کار و حرفه می باشد. بدون این امر مهم هیچ فعالیتی دیده نمی شود. دیگر همه می دانند که تبلیغات هزینه نیست، بلکه سرمایه گذاری برای آینده ای نزدیک می باشد. هر هزینه ای که برای تبلیغات پرداخت کنید بدون شک، چند برابر آن باز خواهد گشت به شرط آنکه تبلیغات اصولی و حرفه ای انجام شود.

با گسترش دنیای اینترنت و افزایش تعداد کاربران این فضای بزرگ، بستری نوین و کار آمد برای تبلیغات فراهم شده است. اگر با اینترنت سر و کار داشته باشید، خواهید دید که هر تبلیغاتی در این فضا انجام می شود. این روز ها دیگر مردم برای جستجو سوالات و کالا های مورد نیازشان سریع به اینترنت رجوع می کنند. با جستجو در موتور های جستجو، هر آنچه که مد نظرتان باشد خواهید یافت. یکی از موتور های جستجوگر معروف گوگل می باشد. شرکتی که تقریبا درصد بالایی از مردم آن را می شناسند. به بیانی دیگر می توان گفت مردم اینترنت را با گوگل می شناسند.

پس حالا که کاربران این موتور جستجو همه مردم را در بر می گیرد، می توان از آن به عنوان بستری برای تبلیغات استفاده نمود. بستری که بسیاری از فعالان کسب و کار توانسته اند در سال های اخیر سود زیادی از آن به دست بیاورند.

راه های مختلفی برای تبلیغات در گوگل وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها و همچنین معرفی کارآمد ترین روش تبلیغ در گوگل می پردازیم.

تبلیغات با استفاده از طراحی وب سایت

میلیون ها وب سایت در فضای اینترنت وجود دارند. امروزه هر شرکت در بدو تاسیس به سراغ طراحی وب سایت می رود. اهمیت داشتن سایت برای هر کسب و کاری مهم است. وب سایت ها مکانی برای معرفی و آشنایی مردم با مشاغل و فعالیت آنها هستند.

اما چرا طراحی وب سایت یکی از راه های تبلیغ در گوگل می باشد؟

اگر حتی یکبار هم در گوگل جستجو کرده باشید، می دانید که گوگل فقط وب سایت ها را به کاربران نمایش می دهد. شما با جستجو کلمات و جمله ها در گوگل می توانید وب سایت های مرتبط با آنها را بیابید. اگر وب سایت داشته باشید می دانید که مردم به دو طریق می توانند به سایت شما مراجعه کنند.

راه اول تایپ آدرس سایت در مرورگر و راه دوم جستجو در موتور های جستجو می باشد.

به خاطر سپردن آدرس وب سایت ها کار سختی است زیرا میلیون ها آدرس سایت موجود است که مردم نمی توانند همه آنها را به یاد داشته باشند. به همین دلیل بهترین راه جستجو در موتور های جستجو می باشد.

وقتی وب سایتی طراحی می شود، گوگل آن را شناسایی کرده و در صفحات خود قرار می دهد. با جستجو کلمات مرتبط با سایت، آن وب سایت به کاربران نمایش داده می شود.

باید بدانید که لیست نتایج جستجوی گوگل شامل چندین صفحه می باشد. با هر جستجو توسط کاربران، گوگل وب سایت های مرتبط با آن کلمات را لیست کرده و به کاربران نمایش می دهد. بر اساس نتایج به دست آمده کاربران فقط دو صفحه اول لیست را مشاهده می کنند زیرا در همان دو صفحه می توانند هدف خود را بیابند. در غیر این صورت باز هم به صفحات دیگر مراجعه نمی کنند بلکه کلمه خود را تغییر می دهند.

اگر وب سایت شما در دو صفحه اول و ترجیحا در صفحه نخست و جزء 5 وب سایت اول باشد بدون شک روزانه مورد بازدید صد ها نفر قرار خواهید گرفت. باید گفت بهترین راه تبلیغات در گوگل طراحی وب سایت می باشد.در وب سایت می توانید فعالیت شرکت و محصولات خود را به مردم معرفی کنید. همچنین می توانید از طریق سایت فروش آنلاین داشته باشید. در سال های اخیر بسیاری از وب سایت ها در حوزه های زیر طراحی شده اند:

  • وب سایت های فروشگاهی
  • سایت های معرفی و کاتالوگی
  • دایرکتوری های مختلف
  • سایت های دانلودی و آرشیوی
  • وب سایت های درج آگهی و نیازمندی ها

و از این قبیل وب سایت ها در دنیای اینترنت به وفور دیده می شوند. بسیاری از استارت آپ ها با طراحی و ساخت وب سایت توانسته اند در همان سال های نخست شروع فعالیت، به سرعت توسعه و گسترش یابند.

واضح است اغلب مردم دانش طراحی وب سایت را ندارند. نگران نباشید در این حوزه نیز شرکت هایی، مانند شرکت طراحی وب سایت دارکوب وجود دارند که می توانند وب سایت مورد نظر شما را طراحی کنند.

راه های تبلیغ در گوگل

سئو و بهینه سازی وب سایت مطمئن ترین راه برای افزایش بازدیدکننده

همانطور که در بالا گفته شد برای معرفی فعالیت کاری و تبلیغات بهترین روش طراحی وب سایت می باشد. برای قرار گرفتن در لیست گوگل باید وب سایت داشته باشید. همچنین گفته شد، کاربران فقط وب سایت های دو صفحه اول نتایج گوگل را مشاهده می کنند.

گوگل برای حفظ حقوق کاربران خود، وب سایت ها را بر اساس اولویت های خاص خود به ترتیب نمایش می دهد. یعنی وب سایت های با کیفیت در صفحات اول قرار می گیرند. گوگل در زمان های خاصی وب سایت ها را بررسی می کند و اگر از کیفیت آنها کاسته شده باشد جایگاه آنها را تغییر می دهد. و اگر کیفیت آنها بهتر شده باشد جایگاه بهتری کسب می کنند.

به مجموعه فعالیت هایی که در راستای بهینه سازی وب سایت ها برای قرار گرفتن در صفحات اول گوگل انجام می شود، SEO: Search Engine Optimization می گویند. گوگل در برخی از کنفرانس های خود از روش های بهینه سازی نام می برد اما هیچگاه به طور واضح به آنها اشاره نکرده است. به همین دلیل اغلب روش های بهینه سازی وب سایت ها بر اساس تجربه و آزمایش به دست آمده است. بهینه سازی وب سایت یک کار کاملا حرفه ای و تخصصی می باشد و فقط باید توسط کارشناسان سئو انجام شود. شرکت دارکوب علاوه بر طراحی وب سایت، خدمات سئو نیز ارائه می دهد. این شرکت در ارائه خدمات سئو در تهران یکی از بهترین شرکت ها می باشد.

گوگل ادوردز (Google AdWords)

شاید شما هم در لیست نتایج گوگل وب سایت هایی را دیده باشید که در کنار آدرس آنها حرف Ad وجود داشته، این وب سایت ها از سرویس تبلیغاتی گوگل استفاده می کنند. ادوردز یکی از سرویس های تبلیغاتی غیر رایگان گوگل می باشد، که بر اساس آن وب سایت ها می توانند به صفحات برتر گوگل راه بیابند. برای داشتن این سرویس تبلیغاتی باید حساب بانکی خارجی داشته باشید.

راه های تبلیغ در گوگل

قیمت این سرویس بر اساس تعداد کلمات کلیدی و صفحه ای که تبلیغات در آن قرار می گیرد، محاسبه می شود. هر چه کلیک های سایت بیشتر شود، تبلیغات زودتر از صفحات گوگل خارج می شوند. یعنی ماندگاری وب سایت در صفحه اول و دوم به تعداد کلیک آنها بستگی دارد.

به طور کلی می توان گفت بهینه ترین و مطمئن ترین راه برای بازدهی بالا از تبلیغات اینترنتی، طراحی وب سایت همراه با سئو می باشد. باید توجه داشته باشید که طراحی وب سایت بدون بهینه سازی ارزشی برای شما نخواهد داشت و هیچ بازدهی از آن نخواهید دید.


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits