نحوه محاسبه نرخ عوارض تردد طرح ترافیک و طرح زوج فرد

۲,۱۳۹
۰
۰
سه شنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۸ ۲۳:۰۰
چنانچه قصد تردد از معابر مشمول بر طرح ترافیک یا کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) را دارید می بایست هزینه آن را محاسبه و در حساب شهروندی «تهران من» پرداخت نمائید. برای محاسبه هزینه تردد در طرح های ترافیکی با ما در این مطلب همراه شوید.
نحوه محاسبه نرخ عوارض تردد طرح ترافیک و طرح زوج فرد

محاسبه نرخ عوارض طرح های ترافیکی شهرداری تهران شامل : طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) و خارج از محدوده و طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا

شهروندان تهرانی از این پس می‌توانند نرخ عوارض طرح ترافیک خود را در سال 98 طی چهار مرحله ساده محاسبه کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان فاوای شهرداری تهران، شهروندان تهرانی با مراجعه به سامانه «تهران من» می‌توانند با توجه به ساعات تردد، محل سکونت و نوع معاینه فنی خودروی خود، میزان عوارض پرداختی را محاسبه کنند.

محاسبه نرخ عوارض طرح های ترافیک در سال 1398

هر شهروند برای استفاده از این امکان میتواند با مراجعه به نشانی اینترنتی My.tehran.ir/tarh98_calculation در ابتدا نوع معاینه فنی خودرو را (عادی، برتر، هیبریدی و برقی) مشخص کرده و سپس محل سکونت خود را انتخاب ‌کند.

محاسبه نرخ عوارض طرح های ترافیک در سال 1398

محاسبه عوارض طرح ترافیک کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق)

محل سکونت در سه گزینه محدوده طرح ترافیک، محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق) و خارج از این دو محدوده تعیین شده است.

در مرحله بعد و با مشخص کردن محدوده تردد (طرح ترافیک یا کنترل آلودگی هوا) و سپس تعیین ساعات تردد، میتوان میزان دقیق عوارض پرداختی را محاسبه کرد.

برای تردد در محدوده کنترل آلودگی هوا هر پلاک تهرانی ۲۰ روز و هر پلاک شهرستانی ۱۵ روز سهمیه رایگان دارد.

همچنین اگر فردی قصد تردد در هر دو محدوده طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا (زوج یا فرد سابق) را داشته باشه تنها نرخ محدوده طرح ترافیک برای وی محاسبه خواهد شد.

گفتنی است ساعات تردد در محدوده های تعیین شده در دو بخش ساعات اوج (6/30 تا 10 و 16 تا 19) و غیر اوج (10 تا 16) تعریف شده اند.

شهروندان با ثبت نام در سامانه تهران من به نشانی my.tehran.ir می‌توانند به سادگی حساب شهروندی خود را شارژ کرده و سامانه بر مبنای نوع معاینه فنی و ساعات تردد به صورت خودکار هزینه عوارض را محاسبه و از حساب شهروند کسر خواهد کرد

separator line

بیشتر بخوانید:

نقشه طرح ترافیک زوج و فرد تهران

نحوه ثبت نام در سایت تهران من

نحوه ثبت‌نام متقاضیان ورود به محدوده طرح ترافیک چگونه است؟

همه چیز در مورد طرح جدید زوج فرد

در طرح ترافیک چه تمهیداتی برای ساکنان محدوده طرح در نظر گرفته شده ...

در طرح ترافیک استفاده از سهمیه خبرنگاری به چه صورت است؟


این مطلب چقدر مفید بود ؟
 

دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید
hits

آخرین مطالب دلگرم

StatCounter