دلگرم
امروز: دوشنبه, ۰۷ اسفند ۱۴۰۲ برابر با ۱۵ شعبان ۱۴۴۵ قمری و ۲۶ فوریه ۲۰۲۴ میلادی
ترفندهای یادگیری زبان های خارجی
10
زمان مطالعه: 2 دقیقه
یادگیری زبانی غیر از زبان مادری مهارتهاو ترفندهای خاص خود را دارد. دراین مقاله مجله دلگرم برآن است تا ترفندهای یادگیری زبان را به خوانندگان بیاموزد

زمانیکه با افرادی مواجه می شوید که به سه یا چهار زبان مختلف مسلط هستند در ابتدا حیرت زده می شویدو با خودتان می گویید چطور اینکار امکان پذیر است.


مجله دلگرم در این مطلب قصد دارد به خوانندگان خود بیاموزد که چطور به راحتی می توان به چند زبان زنده دنیا مسلط شد.

ترفندهای یادگیری زبان های خارجی

ترفندهای یادگیری زبان های خارجی

1. هر روز 10 تا 20 لغت ضروری یاد بگیرید.( اگر مبتدی هستید 10 لغت، اگر متوسط هستید 20 لغت و اگر پیشرفته هستید بیشتر از 20 لغت). لغات ضروری به آن دسته از کلماتی گفته می شود که افراد با زبان مادریشان در مکالمات روزمره از آن لغات استفاده کنند. پس، از این به بعد لازم نیست به خودتان زحمت حفظ کردن لغات غیر ضروری را بدهید که هر از گاهی شاید در مکالمه ای مورد استفاده قرار بگیرد.


2. همیشه یک دیکشنری همراه خود داشته باشید.


3. تلفظ در یادگیری زبان بسیار حائز اهمیت است بنابراین تلفظتان را قوی کنید. در ابتدا ممکن است تلفظ ها را اشتباه تکرار کنید ولی بعد از 5 یا 6 مرتبه، خواهید دید که چقدر سریع توانستید از پس تلفظ و تکرار جملات به زبان دیگری بر بیایید.

ترفندهای یادگیری زبان خارجی
4. تکرار و تمرین مداوم را فراموش نکنید حتی اگر تنها هستید. سعی کنید در مورد فرهنگ زبان مقصد زیاد مطالعه کنید چرا که یادگیری زبان در گرو دانستن فرهنگ آن کشور است.


5. دیدن فیلم، سریال و اخباری که به زبان مقصدتان صحبت می کنند را فراموش نکنید. زمانی که به اخبار یا سریالی گوش می کنید سعی کنید لغاتی که از قبل می دانستید را تشخیص بدهید و معنی اش را بگویید. تماشای فیلم کمک بزرگی به یادگیری زبان خواهد بود چرا که لغات را در متن و با توجه به محیط واقعی(زندگی روزمره و ...) یاد خواهید گرفت.


6. اگر مبتدی هستید، از فیلم های آموزشی مخصوص کودکان، استفاده کنید. شاید خنده دار به نظر بیاید اما اکثر بچه ها از همین طریق زبان دیگری را به راحتی آموخته اند.

برگردان توسط مجله دلگرم
(اعظم بهادر)این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (10 رای)  

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits