دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۲۹ دی ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ جمادى الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۱۹ ژانویه ۲۰۲۲ میلادی
معنی رنگ های مختلف گل لیلیوم : گل لیلیوم نماد چیست ؟
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
گل لیلیوم یا گل سوسن یکی از پرکاربردترین و زیباترین گل هاست. از این رو در این مقاله قصد داریم نماد و معنی رنگ های مختلف گل لیلیوم را به شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

گل لیلیوم نشانه چیست ؟

گل های لیلیوم متنوع، کلاسیک و در رنگ های مختلفی وجود دارند. این گل های خیره ‌کننده نه تنها گزینه مناسبی جهت نشان دادن دلسوز به یک عزیز در مراسم تدفین به شمار می آیند بلکه می توانند برای نشان دادن همدلی به کار بروند.

همچنین، گل های لیلیوم زیبا هدیه مناسبی برای جشن گرفتن اتفاقات به یاد ماندنی مانند ارتقاء در محل کار، فارغ التحصیلی یا حتی خریدن یک خانه جدید هستند! آیا می دانید گل لیلیوم بیش از 2400 سال پیش کشف شده است ؟

تاریخچه گل لیلیوم

از نظر تاریخی، گل های لیلیوم از جایگاه باشکوهی در اساطیر یونان باستان برخوردارند، جایی که اعتقاد بر این است که همسر زئوس ، هرا ، خالق گل های لیلیوم است.

در حقیقت، این قطره های شیر هرا بود که به زمین افتاد (پس از امتناع از تغذیه هرکول) و اعتقاد بر این بود که از شیر هرا تخمه گل های لیلیوم رشد کردند!

توجه داشته باشید که چگونه معانی مختلف رنگ لیلیوم می توانند به شما کمک کنند تا بدون صحبت کردن، طیف وسیعی از احساسات را بیان کنید. انواع مختلف گل های لیلیوم که نمادی از لحظات عالی در زندگی هستند.

گل لیلیوم نماد چیست

گل سوسن نشانه چیست ؟

گل سوسن نماد چیست ؟

گل لیلیوم یا گل سوسن در فرهنگ های و جوامع مختلف نمادها و معانی متفاوتی دارد. این گل حتی در زمان مصر باستان هم پر از نماد گرایی بوده است.

به عبارتی می توان گفت گل لیلیوم گلی است که برای هر مناسبتی یک نماد و معنی دارد. خلوص، پاکی، زنانگی، عشق، وحدت و زودگذر بودن غم همگی از نماد های گل لیلیوم هستند.

عروس های یونانی و رومی همواره به امید داشتن زندگی ای توام با پاکی و خلوص تاجی از گل لیلیوم بر سر خود می گذاشتند که البته این امر همان طور که اشاره کردم به قرن ها پیش و مصر باستان بر می گردد.

علت استفاده عروس ها از تاج عروس لیلیوم رنگ های متنوع لیلیوم و عطر شیرین آن بود.

در ارتباط با گل لیلیوم نماد چیست می توان گفت در همان زمان مصر باستان برای اینکه اشخاص بتوانند به یکدیگر ابراز احساسات کرده و یا عاشق به معشوقه خود ابراز عشق کند از گل لیلیوم برای بیان علاقه خود استفاده می کردند.

مردان رومی برای ابزار علاقه خود نسبت به معشوقه شان با هدیه دادن گل لیلیوم احساس خود را بیان کرده و معشوقه با دریافت گل متوجه علاقه مرد می شد.

در مسیحیت رنگ سفید نماد پاکی و خلوص است و زنان برای ابزار پاکی و خلوص خودشان با هدیه دادن گل لیلیوم خلوص و پاکی خود را نشان می دادند.

در زمان مصر باستان گل لیلیوم برای مردم تنها نماد بیان احساسات و عواطف نبوده است بلکه در صورتی که فردی عزیزی را از دست می دادند از گل لیلیوم برای بیان اینکه غم زود گذر است در مراسم تدفین استفاده می کردند.

از دیگر نمادهای گل لیلیوم که می توان به آن اشاره کرد نماد مادر بودن و نماد تولد دوباره می باشد. در کشور چین لیلیوم نماد عشق 100 ساله و خوش شناسی در زندگی می باشد.

گل لیلیوم صورتی نماد چیست ؟

صورتی رنگ مخفف عشق، تحسین، دلسوزی و همدردی و درک کردن افراد است. لیلیوم های دارای رنگ صورتی نیز بیانگر این احساسات هستند. هنگامی که می خواهید به مادر یا حتی خواهر خود را عشق بورزید، لیلیوم های صورتی را انتخاب کنید.

لیلیوم با درجه های مختلف از رنگ صورتی برای آن شخصی که به وی علاقه دارید نیز مناسب هستند.

نکته: وقتی می خواهید تحسین و اشتیاق خود را نشان دهید، لیلیوم های صورتی زیبا گل های مناسبی برای هدیه هستند.

گل سوسن صورتی نشانه چیست

گل سوسن صورتی نماد چیست ؟

گل لیلیوم سفید نماد چیست ؟

رنگ سفید معمولاً نماد خلوص، یک رنگی و بهشت است. لیلیوم های تازه و سفید رنگ نیز نمایانگر خلوص و فروتنی هستند. این گل های سفید به عنوان گزینه ای برای مراسم تدفین، دادن پیام های تسلیت همراه با کارت همدرد در نظر گرفته می شوند.

لیلیوم سفید نیز روش مناسبی برای نشان دادن میزان اهمیت شخص مورد نظر برای شما است. از این گذشته ، خرید گل به خصوص این نوع لیلیوم به عنوان دسته گل عروس نیز به کار می روند تا خلوص عشق به شریک زندگی و همچنین تعهد در ازدواج را منتقل کنند.

گل های لیلیوم سفید بی نظیر را برای مراسم تشییع جنازه، دکوراسیون کم نظیر برای عروسی ها و سایر مراسم مذهبی کلیسا انتخاب کنید.

گل سوسن سفید نشانه چیست

گل سوسن سفید نماد چیست ؟

گل لیلیوم زرد نماد چیست ؟

رنگ زرد احساس خوشبختی، شادی و خوشحالی را در انسان بر می انگیزد. لیلیوم های زرد مطمئناً لبخندی بر چهره شخص می گذارند!

بنابراین وقتی می خواهید به یک دوست بگویید که چقدر برای دوستی با وی ارزش قائل هستید، از لیلیوم های زرد به همین مناسبت استفاده کنید زیرا آنها نمادی از دوستی و خوشبختی هستند.

شما همچنین می توانید با داشتن دسته ای از لیلیوم های زرد به مادر ، مادربزرگ و یا نزدیکان خود بگویید که چقدر برای حضورشان ارزش قائل هستید.

وقتی می خواهید لبخند بر چهره دوست یا نزدیکان عزیزتان بنشانید، با ارسال دسته ای از نیلوفرهای زرد تازه، آنها را شگفت زده کنید.

گل سوسن زرد نشانه چیست

گل سوسن زرد نماد چیست ؟

گل لیلیوم نارنجی نماد چیست ؟

رنگ نارنجی یک رنگ قوی و روشن است. این رنگ نماد انرژی، گرما، اعتماد به نفس، اشتیاق و رضایت در زندگی است. لیلیوم های نارنجی معمولاً نمادی از افتخار و احترام به شخص قابل توجه هستند.

بنابراین اگر می خواهید از یک شخص خاص به خاطر کاری که انجام داده تشکر کنید و یا از کارهای شگفت انگیز کسی قدردانی کنید، لیلیوم های نارنجی دقیقاً همین حس را ابراز می کنند.

همچنین می توان از آنها برای خدمات تشییع جنازه استفاده کرد، به خصوص اگر فرد فوت شده همیشه با اشتیاق و هدفمند زندگی کرده است.

اگر در جهت ابراز سپاس و تحسین از یک فرد برای یک موفقیت یا کار خوبی که انجام داده است هستید، یک نوع گل لیلیوم نارنجی بهترین انتخاب خواهد بود.

گل سوسن نارنجی نشانه چیست

گل سوسن نارنجی نماد چیست ؟

گل لیلیوم بنفش نماد چیست ؟

بنفش مخفف غرور، موفقیت، تحسین و عزت نفس است. همراه با حق امتیاز، لیلیوم های بنفش همیشه نادر و منحصر به فرد در نظر گرفته شده اند. به همین دلیل ، لیلوم های بنفش نماد حق امتیاز و اشتیاق هستند.

این گل های بنفش برای هدیه دادن به شخصی خاص که شما او را تحسین می کنید ایده آل هستند. اگر فرد مورد نظرتان عاشق گل های اشرافی است، دسته ای از گل لیلیوم با رنگ بنفش بهترین سورپرایز برای او خواهد بود.

گل سوسن بنفش نشانه چیست

گل سوسن بنفش نماد چیست ؟

گل لیلیوم قرمز نماد چیست ؟

لیلیوم قرمز نماد عشق شور انگیز، محبت و علاقه بی حد و اندازه است. لیلیوم قرمز بسیار مناسب برای تزیین سبدگل های نامزدی و عروسی است. رنگ قرمز لیلیوم بسیار درخشان و منحصر به فرد است و در هر تزیین و گل آرایی که قرار بگیرد شور و هیجان زیادی را ایجاد می کند.

گل سوسن قرمز نشانه چیست

گل سوسن قرمز نماد چیست ؟

نماد انواع گل لیلیوم

همانطور که گفته شد، انواع متفاوتی از گل های لیلیوم وجود دارند و هر کدام دارای معنای متفاوتی هستند. در ادامه به بررسی معنای هرکدام می پردازیم.

لیلیوم آسیایی: نماد ازدواج و خلوص

وقتی صحبت از لیلیوم آسیایی به میان می آید، ما به طیف وسیعی از مدل های لیلیوم بر میخوریم. به دلیل رنگ های مختلف لیلیوم های آسیایی، هر کدام از آن ها معانی و نمادهای متفاوتی دارند.

لیلیوم های آسیایی سفید اغلب با مفهوم ازدواج و خلوص در فرهنگ های غربی همراه هستند. برای مواردی از قبیل جشن تولد یک نوزاد تازه به دنیا آمده یا آغاز یک زندگی جدید، لیلیوم های نارنجی و زرد آسیایی گل مناسبی هستند.

لیلیوم های صورتی آسیایی نمادی از بهبودی از بیماری و روابط عاشقانه هستند.

لیلیوم شرقی: سمبل ایده آل برای عروسی

این گل های زرق و برق دار سمبل مناسبی برای عروسی ها هستند. این گل ها در کنار گل مریم، لیلیوم های شرقی نیز نمادی از پاکی و تولد دوباره هستند. بنابراین اگر مراسمی در پیش دارید، به فکر خرید گل و سفارش گل لیلوم در کنار گل های مریم و نیلوفر باشید.

نماد گل سوسن

نماد گل لیلیوم

لیلیوم calla: نماد ایمان، پاکی و قدرت

لیلیوم های کالا نمادهای مختلفی را در انواع فرهنگ ها و مذاهب مختلف دارند. در یونان باستان، این گل اغلب نماد زیبایی بودند. در مسیحیت نمادی از ایمان و پاکی است.

در فرهنگ غربی، این گل می تواند نشانه قدرت باشد؛ زیرا لیلیوم های calla اگر بریده شوند و دوباره در یک گلدان بریزند ، قادر به تجدید حیات هستند.

لیلیوم ببری: نماد ثروت، مثبت بودن و غرور

لیلیوم های ببری به احتمال زیاد به دلیل داشتن لکه های گلبرگ های شان به این نام شهرت دارند! این گل سخیف با ثروت و غرور در ارتباط هستند. به دلیل رنگ های پر جنب و جوش، نماد مثبت اندیشی و اعتماد به نفس هستند.

همچنین بخوانید:

65 عکس گل لیلیوم (سوسن) زیبا و دیدنی

معنی رنگ های مختلف گل میخک : گل میخک نماد چیست ؟

معنای رنگ های مختلف گل لاله : گل لاله نشانه چیست ؟

معنای رنگ های مختلف گل شقایق : گل شقایق نشانه چیست ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است