alexametrics
دلگرم
امروز: یکشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۹ برابر با ۰۴ جمادى الآخر ۱۴۴۲ قمری و ۱۷ ژانویه ۲۰۲۱ میلادی
فواید شگفت انگیز استفاده از شکر در خاک باغچه
5
زمان مطالعه: 8 دقیقه
عجیب به نظر می رسد اما اضافه کردن شکر به خاک باغچه، باعث می‌شود عمر آن ها بیش تر شود. شکر به غنچه‌ها و گل‌ها مواد غذایی می‌رساند و کمک می‌کند مدت بیش تری عمر کنند.

استفاده از شکر در خاک باغچه

عجیب به نظر می رسد اما اضافه کردن شکر به خاک باغچه، باعث می‌شود عمر آن ها بیش تر شود. شکر به غنچه‌ها و گل‌ها مواد غذایی می‌رساند و کمک می‌کند مدت بیش تری عمر کنند. همچنین باعث سرعت بخشیدن به رشد و تکثیر باکتری‌ها خوب در خاک هم می‌شود.

وقتی به شکر فکر می کنید، بدیهی است که بلافاصله مواد شیرین را به یاد می آورید. آب نبات، کیک، کلوچه، بستنی ... و حتی چیزهای شیرین تر. بسیاری از این موارد برای شما مضر هستند، اما برای عملکرد صحیح بدن مصرف مقدار مشخصی قند نیاز است.

متأسفانه، بسیاری از افراد در مصرف آن ها زیاده روی می کنند و این منجر به اضافه وزن می شود. از شکر اغلب به عنوان یک عامل بد یاد می شود، اما می تواند بسیار مفید نیز باشد!

استفاده از شکر برای تمیز کردن دستان آلوده

تا زمانی که باغبانی نکنید و سر و صورت و لباس‌هاتان را غرق گل و لای نکنید، قدر این مورد را نمی‌دانید. شکر مانند یک اسکراب عمل می‌کند و اگر رنگ یا کثیفی به دستان‌تان مانده باشد، آن را می‌سابد و از بین می‌برد.

برای این منظور شکر را با مقداری آب مخلوط کنید و کف دست‌ها را با آن بشویید، مثل وقتی که دستان را با صابون می‌شویید. شکر دستان‌تان را تمیز می‌کند و اثر گل و لای و روغن را از آنها پاک می‌کند. البته می‌توانید در ادامه دست‌تان را با مواد شوینده صابونی هم بشویید.

استفاده از شکر در خاک باغچه

شکر باعث می‌شود گل‌های شاخه بریده مدت بیشتری تازه بمانند

اضافه کردن شکر به آب گلدان گل‌های شاخه بریده، باعث می‌شود عمر آنها بیشتر شود. ۱ قاشق غذاخوری شکر را به یک گلدان پر از آب اضافه کنید و گل‌ها را درون آن قرار دهید. شکر به غنچه‌ها و گل‌ها مواد غذایی می‌رساند و کمک می‌کند مدت بیشتری عمر کنند.

البته این کار باعث سرعت بخشیدن به رشد و تکثیر باکتری‌ها هم می‌شود که منجر به بوی بد گرفتن آب و خراب شدن گل‌ها خواهد شد. برای جلوگیری از این حالت ۱ قاشق غذاخوری سرکه به آب اضافه کنید.

استفاده از شکر در خاک باغچه

تله طبیعی برای حشرات با شکر

مگس‌های سرکه و مگس‌های خانگی مزاحمت زیادی در باغچه و خانه ایجاد می‌کنند، اگر می‌خواهید با آنها مبارزه کنید و از شرشان خلاص شوید، این تله طبیعی را امتحان کنید.

این تله آفات مزاحمی که به سمت چیزهای شیرین جذب می‌شوند را هم به خود جلب می‌کند و این امکان را می‌دهد که آفات گیاهان خانگی یا باغچه‌تان را از بین ببرید.

روش تهیه: یک چهارم فنجان شکر، یک چهارم فنجان عسل و ۲ قاشق غذاخوری آب را درون یک قابلمه بریزید و روی شعله کم به جوش آورید تا زمانی که شکر حل شود.

چند عدد کاغذ ضخیم را به صورت نواری ببرید و به هر کدام یک نخ ببندید و درون این محلول غوطه ورشان کنید.

سپس این نوارها را در جاهای مختلف از باغچه و در بین گلدان‌هاتان در درون خانه آویزان کنید و یک ظرف آب در زیر آنها قرار دهید تا مگس‌ها و حشرات آفت در آن بیافتند و از بین بروند.

استفاده از شکر در خاک باغچه

خلاص شدن از شر نماتدها

نماتدها یکی دیگر از دشمنان نادیدنی گیاهان هستند. این موجودات ریز در خاک زندگی می‌کنند و به طرق مختلف به گیاه و ریشه‌های آن آسیب زده و در نهایت آن را می‌کشند.

علم نماتد شناسی خیلی در ایران شناخته شده نیست، به همین دلیل است که احتمالا تا الان راجع به آنها چیزی نشنیده اید. با این حال دسته‌ای از مشکلاتی که برای گیاه پیش می‌آیند و ما دلیل آنها را نمی‌فهمیم در اثر حمله نماتدها هستند.

اگر گیاهان‌تان بدون هیچ دلیلی پژمرده می‌شوند و می‌میرند، ریشه‌هاشان را چک کنید تا ببینید اثری از گره‌ و غده روی ریشه هست یا خیر.

این گره و غده‌ها را نماتدها بر روی ریشه درست می‌کنند. شکر فعالیت باکتری‌ها و میکروارگانیسم‌هایی که محیطی غیر مناسب برای نماتدها در خاک درست می‌کنند را بیشتر می‌کند (روش دیگر مبارهز با نماتدها کتاشت گل همیشه بهار در باغچه و گلدان است).

برای از بین بردن نماتدهای باغچه و گلدان، در هر ۷۶ متر مربع از خاک، ۲ کیلوگرم شکر بریزید (این شکر را با خاک مخلوط کنید).

استفاده از شکر در خاک باغچه

شکر لکه حاصل از چمن و گیاهان را از بین می‌برد

در باغچه‌تان کار کرده اید و حالا لکه سبز چمن و دیگر علف‌ها از روی لباس‌تان پاک نمی‌شود؟ پاک کردن این لکه کاری چالش برانگیز است اما با مقداری آب و شکر به راحتی حل می‌شود.

یک دوم فنجان شکر را در کاسه‌ای بریزید، مقداری آب گرم به آن اضافه کنید تا حالت خمیری بگیرد. این خمیر را بر روی لکه قرار دهید، باید آب و شکر به خورد لباس برود. یک ساعت و نیم صبر کنید و سپس لباس را مانند معمول بشویید.

استفاده از شکر در خاک باغچه

کشتن مورچه‌ها با محلول حاوی شکر

اگر می‌خواهید از شر مورچه‌ها خلاص شوید، شکر را امتحان کنید. نصف فنجان شکر را با یک و نیم قاشق غذاخوری پودر بوراکس مخلوط کنید و آن را درون یک و نیم فنجان آب گرم بریزید.

مقداری پنبه را به این محلول آغشته کنید و آن را بر سر راه مورچه‌ها، دم لانه آنها و یا هر جایی که بیشتر در آن دیده شده اند قرار دهید. مورچه‌ها عاشق شکر و شیرینی هستند پس قطعا به سراغ این پنبه‌های شیرین می‌روند و بوراکس موجود در آن آنها را می‌کشد!

استفاده از شکر در خاک باغچه

غذا دادن به پروانه‌ها، زنبورها و مرغ مگس خوار

دوست دارید باغچه‌تان پر از پروانه شود؟ می‌خواهید به زنبورهای عسل زحمت کشی که گیاهان‌تان را گرده افشانی می‌کنند و باعث محصول دادن آنها می‌شوند پاداشی دهید؟ محلول تمیز و شفافی از آب و شکر درست کنید و در جای جای باغچه و بالکن‌تان قرار دهید.

استفاده از شکر در خاک باغچه

کود دهی گیاهان

با محلولی از سرکه، شکر و آب به گیاهان‌تان غذارسانی عالی کنید. ابتدا ۱ قاشق غذاخوری سرکه را با ۱ قاشق غذاخوری شکر و ۲۲۶ میلی لیتر آب (تقریبا ۱ لیوان) مخلوط کنید. سپس با این محلول گیاهان‌تان را کود دهی کنید!

استفاده از شکر در خاک باغچه

محصولات غذایی حاوی شکر برای باغچه

وقتی به مواد غذایی فکر می کنید، هوس کردن چیزهای شیرین چندان عجیب نیست، زیرا تصور کردن محصولات غذایی بدون شکر دشوار است. مواد شیرین تقریبا در همه چیز مورد استفاده قرار می گیرند، حتی در چیزهایی که به طور معمول شیرین نیستند.

اکثر مردم وقتی متوجه می شوند که مقدار زیادی از محصولات مورد علاقه آن ها حاوی شکر است، این خبر برایشان خوشایند نیست. به عنوان مثال، شما احتمالا می دانید که نوشابه کوکاکولا حاوی مقدار زیادی شکر است، اما آیا می دانستید که یک لیتر نوشابه کوکاکولا حاوی 40 حبه قند است؟

باور نکردنی به نظر می رسد، اما واقعیت دارد. مشکل این است که این محصولات حاوی قندهای پنهان هستند که تنها در صورت مطالعه دقیق برچسب های این محصولات از آن ها مطلع خواهید شد.

عجیب به نظر می رسد اما اضافه کردن شکر به خاک باغچه، باعث می‌شود عمر آن ها بیش تر شود. شکر به غنچه‌ها و گل‌ها مواد غذایی می‌رساند و کمک می‌کند مدت بیش تری عمر کنند. همچنین باعث سرعت بخشیدن به رشد و تکثیر باکتری‌ها خوب در خاک هم می‌شود.

وقتی به شکر فکر می کنید، بدیهی است که بلافاصله مواد شیرین را به یاد می آورید. آب نبات، کیک، کلوچه، بستنی ... و حتی چیزهای شیرین تر. بسیاری از این موارد برای شما مضر هستند، اما برای عملکرد صحیح بدن مصرف مقدار مشخصی قند نیاز است. متأسفانه، بسیاری از افراد در مصرف آن ها زیاده روی می کنند و این منجر به اضافه وزن می شود. از شکر اغلب به عنوان یک عامل بد یاد می شود، اما می تواند بسیار مفید نیز باشد!

بیشتر بخوانید :

تقویت خاک گلدان : ۵ روش مناسب برای تقویت خاک گلدان و باغچهاین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.8 از 5 (5 رای)  
 • منبع
 • salamdonya.com
 • parsine.com
  دیدگاه ها

  شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید  کد امنیتی کد جدید
  hits