دلگرم
امروز: سه شنبه, ۲۶ تیر ۱۴۰۳ برابر با ۰۹ محرّم ۱۴۴۶ قمری و ۱۶ ژوئیه ۲۰۲۴ میلادی
زیباترین گل های دنیا+تصاویر
75
زمان مطالعه: 4 دقیقه
ده تا از زیباترین گل های دنیا به همرا نوع، گونه، محل کشت-زیباترین گل دنیا-کدام گل ها از همه قشنگ ترن-قشنگ ترین گل های دنیا-گل های زیبا-بهترین گل های دنیا-گل شیپوری-گل لاله-گل خشخاش شرقی-پرنده بهشتی-گل شیپوری-گل رز-گل استرزیا-گل ساکورا-شکوفه گیلاس-گل...

طبیعت زیباست! می توان این زیبایی را در مناظر مختلف مثل کوه ها، درختان، دریاچه ها و .... پیدا کرد. امروز ما گل ها را انتخاب کردیم چرا که قشنگ ترین هدیه طبیعت به مخلوقات هستند. گل، ساده ترین راهیست که می توان به واسطه آن احساسات را به بهترین نحو بیان کرد. وقتی چشمتان به گلی می افتد وجودتان سرشار از احساس شادمانی و طراوت می شود.


مجله دلگرم در این مقاله به معرفی قشنگ ترین و جذاب ترین گل های دنیا می پردازد.

زیباترین گل دنیا+تصاویر10. گل کوکب

این گل زیبا به مکزیک، کلمبیا و آمریکای مرکزی تعلق دارد. حدود 36 گونه از این گل با تبارهای گوناگون در زمین های کشاورزی کشت می شوند. با یک چنین ظاهر طنازی این گل در رده دهم لیست ما قرار دارد.

زیباترین گل دنیا+تصاویر9. گل لاله

بیش از 109 گونه از این گل دوستداشتنی شناخته شده است که متعلق به تیره ی سوسنیان می باشد.محدوده بومی این سرده، کشورهای اروپای جنوبی، شمال آفریقا، ترکیه، ایران و شمال غربی چین می باشند. شماری از گونه های گل لاله در باغات کشت می شوند و تعدادی هم به عنوان گل های تزیینی در مغازه ها نگهداری می شود.

قشنگ ترین گل های دنیا

زیباترین گل دنیا+تصاویر8. سنبل

این گیاه بسیار دلربا سنبل نامیده می شود و سرده کوچکی از گیاهان گلدار پیازی به حساب می آید.گونه این گل بیشتر در جنوب ترکیه، ترکمنستان و ایران یافت می شود.

زیباترین گل دنیا+تصاویر7. نیلوفر آبی

نیلوفرآبیان گونه ای از گیاهان گل دار می باشد.این گل در آب شیرین سرتاسر دنیا رشد می کند. حدود 70 گونه نیلوفر آبی در دنیا وجود دارد. از طرفداران این گل هنرمندان نقاشی رنگ و روغن هستند که از آن زیاد استفاده می کنند.

زیباترین گل ها

زیباترین گل دنیا+تصاویر6. کوکب کوهی

کوکب کوهی از تیره ی کاسنیان می باشد و حدود 23 گونه از آن شناخته شده است. گونه های این گل ، سوسن چشم سیاه و گل مخروطی نیز نامیده می شوند. کوکب کوهی بومی شمال آمریکا می باشد و به دلیل جلوه چشم نواز زرد رنگی که از زاویه بالا دارد در باغات نیز کشت می شود.

زیباترین گل دنیا

زیباترین گل دنیا+تصاویر5. گل شیپوری

این گل به خانواده گل های شیپوری تعلق دارد. گل شیپوری که جلوه بسیار زیبایی دارد، بومی مناطق خنک مثل نیمکره شمالی، اروپای مرکزی، شمالی و شزقی( فرانسه و نروژ)، آسیای شمالی و شمال آمریکای شمالی می باشد.

زیباترین گل های جهان

زیباترین گل دنیا+تصاویر4. رُز

گل بسیار زیبا و نامور رُز در جایگاه چهارم لیست ما قرار دارد. رُز گل بسیار جذاب و خوش بوییست و در رنگ های متفاوت می توان آن را یافت اما رنگ قرمز آن از همه مشهور تر است. این گل با تعداد انبوه در سرتاسر دنیا کشت می شود. رُز نماد عشق است و می تواند بهترین هدیه برای یک دوست و یا محبوب باشد. اکثر گونه های این گل بومی آسیا هستند و تعداد کمی هم مربوط به اروپا ، شمال آمریکا و شمال غربی آفریقاست.

زیباترین گل دنیا+تصاویر3. گل خشخاش شرقی

خشخاش زینتی(خشخاش شرقی) گیاه گلدار زیبایی از تیره کوکناریان و بومی قفقاز، شمال‌شرقی ترکیه و شمال ایران است.
نوع وحشی این گل رنگ طبیعی نارنجی سرخ‌ گون درخشان دارد ولی از اواخر سدهٔ نوزدهم با پرورش انتخابی در باغ‌ها نژادهای مختلفی از این گل ایجاد شده که رنگ‌های متفاوتی از سفید روشن با لکه‌های سیاه بادنجانی تا انواع صورتی و شاه بلوطی تیره دارند.

زیباترین گل های دنیا+تصاویر2. گل استرزیا

این گل به "پرنده بهشتی" معروف است و بومی آفریقای جنوبی می باشد.

زیباترین گل دنیا+تصاویر1. ساکورا

ساکورا "شکوفه گیلاس" نیز نامیده می شود. بیشتر گونه‌های درختان ساکورای پرورشی را ساکوراهای زینتی تشکیل می‌دهند و گونه هایی که به عنوان گیاهان تزئینی کشت می شوند میوه نمی دهند. این گل از دسته گل سرخ سانان می باشد و به عنوان قشنگ ترین گل دنیا در ردیف اول لیست ما قرار دارد.

برگردان توسط مجله دلگرم

(اعظم بهادر)این مطلب چقدر مفید بود ؟
4.3 از 5 (75 رای)  

۹ دیدگاه

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنید

کمال | ۷ سال پیش
خیلی جالب بود.به خصوص گل خشخاش شرقی. لایک داره
0
0
setayesh | ۸ سال پیش
عالی بوددددددددددد
0
0
یه رهگذر | ۹ سال پیش
خیلیییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییی عالیییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
ییییییییییییییی
یی ببخشید اما نیلوفر ابی کجا گیر میاد که داخل اب شیرین بزاریم تا رشد کنه؟
0
0
پاسخ ها:
کامران لطفی | ۷ ماه پیش
سراب نیلوفر کرمانشاه
0
0
مهدی ندا | ۱۰ سال پیش
خیلی خیلی خیلی زیبا بود
0
0
نازی | ۱۰ سال پیش
خیلی خیلی خیلی خیلی عالی وقشنگ دستتونم درد نکنه
0
0
مهسا | ۱۰ سال پیش
خيلي عاللللللللللللل
للللللللللللللل
للللللللللللللل
للللللللللللي بود
0
0
محمد علیپوریان | ۱۰ سال پیش
واقعاخیلی قشنگ بود
0
0
دانیال | ۱۰ سال پیش
خیلی جالب بود
0
0

hits