مجله دلگرم
امروز: دوشنبه, ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ برابر با ۰۷ رجب ۱۴۴۴ قمری و ۳۰ ژانویه ۲۰۲۳ میلادی
چگونه در موقع عکس انداختن جذاب و زیبا شویم؟
28
زمان مطالعه: 3 دقیقه
چگونه در موقع عکس انداختن جذاب و زیبا شویم؟-زیبا شدن در عکس-عکاسی-چگونه در عکس زیبا شویم-عکاسی-عکس گرفتن-عکس انداختن

چگونه در موقع عکس انداختن جذاب و زیبا شویم؟

چگونه در موقع عکس انداختن جذاب و زیبا شویم؟


1. فکرهای زیبا بکنید
ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد، ولی گاهی اوقات، برای داشتن حالت چهره ی خوب، باید واقع بینانه به چیزهای زیبا فکر کرد:

یک خاطره ی خاص، یک لحظه ی خاص و لذّت بخش و یا کارهای زیبایی که اطرافیان مانند همسر و یا فرزندتان برایتان انجام داده است. افکار واقعی راجع به شادی به ما کمک می کند که لبخندی واقعی و ظاهری آرام داشته باشیم.


2. روی حالت چهره و ژست هایتان کار کنید

اگر لب هایتان نازک است، آن ها را به آرامی از هم جدا کنید و خیلی ملایم هوا را به بیرون بدمید تا لب هایتان پُر تر به نظر برسند.

افرادی که صورتشان گِرد است، صورتشان نباید مستقیم به سمت دوربین باشد و باید صورتشان را کمی به یک طرف بگردانند. کسانی هم که گونه ای کوچک و یا بینی بزرگی دارند، هنگامی که عکّاس می خواهد از یک طرف عکس بگیرد، باید سر خود را از ناحیه ی فک کمی به جلو ببرند تا تعادل ایجاد شود.


3. لبخند منحصر به فرد خودتان را پیدا کنید

آیا تا به حال توجه کرده اید که افراد معروف روی فرش قرمز چگونه دیده می شوند؟ با یک لبخند و ژست همیشگی؟

این به این دلیل است که آن ها بهترین حالتی را که مناسب آن هاست، پیدا کرده اند. موبایل خود را بردارید و آن قدر از خودتان عکس بگیرید تا لبخند منحصر به فردتان را که زیباترین لبخندتان نیز هست، پیدا کنید. این نکته را نیز به یاد داشته باشید که تمرین انسان را حرفه ای تر می کند.

چگونه در موقع عکس انداختن جذاب و زیبا شویم؟

4. سادگی را حفظ کنید
بهترین نصیحت عکاس های حرفه ای این است: همه چیز را ساده حفظ کنید. اجباری ژست نگیرید، راحت و ریلکس باشید. چشم های خود را نیز درشت نکنید. حواستان باشد که صاف بایستید و خیلی خیلی کم کمرتان را خم کنید. باز هم می گوییم، تمرین، تمرین، تمرین!


5. نور پردازی مناسب خیلی مهم است
یکی از مهم ترین نکته ها برای خوب به نظر آمدن در عکس ها پیدا کردن نور مناسبی است که با چهره ی شما بیاید. از سایه های افراطی که باعث ایجاد لکّه و نقاط تاریک در زیر چشم ها و بینی می شود، دوری کنید. بهترین نور، نوری است که بصورت عمودی از بالای پیشانی تا گونه ها و بصورت افقی از گونه ی چپ تا گونه ی راست بتابد.


6. سمت خوب و بد
اگر فکر می کنید یک سمت بدنتان خوب و سمت دیگر بد است، انرژی خود را متمرکز و با اعتماد به نفس به دوربین نگاه کنید. سپس به آرامی و با ملایمت بدن خود را به آن سمت که فکر می کنید خوب است، بچرخانید.این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (28 رای)  
قرآن آنلاین
۲ دیدگاه

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است

روكسنا | ۸ سال پیش
نكته هاي تازهاي بودواقهاعالي بود
0
0
ارام | ۸ سال پیش
خیلی جالب بود باتشکر
0
0