دلگرم
امروز: شنبه, ۲۹ مرداد ۱۴۰۱ برابر با ۲۱ محرّم ۱۴۴۴ قمری و ۲۰ اوت ۲۰۲۲ میلادی
روز نامادری در تقویم ایران چه روزی است ؟
6
زمان مطالعه: 2 دقیقه
در تقویم روزی بنام روز مادرخوانده و روز نامادری خالی بود و با اختصاص دادن پانزدهم ماه می به این روز، از این مادران نیز بدین وسیله قدردانی خواهد شد .

روز نامادری در تقویم ایران چه روزی است ؟

‏امسال ۱۵ مه ‎روز نامادری است. روزی برای قدردانی از زنانی که همانند مادر از فرزندان همسر خود نگهداری می‌کنند. این روز می‌کوشد باورهای منفی درباره این مادرها را تغییر دهد.

تقویم روز نامادری در سال 1401

تاریخ شمسی روز نامادری 1401 : یکشنبه 25 اردیبهشت 1401

15 May 2022 : تاریخ میلادی روز نامادری

تاریخ قمری روز نامادری : 13 شوال 1444

روز مادرخوانده در تقویم

در تقویم جهان علاوه بر روز زیبای مادر که روزی است برای قدردانی و یادآوری عشق مادران، روز دیگری هم هست که اغلب از آن حرف نمی‌زنیم. دست‌کم در جامعه ایرانی چنین روزی نه تبریک گفته می‌شود و نه حتی در تقویم تدارک دیده شده است؛ روز مادرخوانده.

پانزدهم ماه می امسال روز مادرخوانده بود. روزی برای قدردانی و یادآوری عشق زنانی به کودکانی که فرزندان بیولوژیک و خونی آنها نیستند اما آنها برای‌شان مادر بوده و مادری کرده‌اند.

متاسفانه در کشورمان ایران ما به این مادران چه می‌گوییم؟ مسلما اسامی که برای این مادران بکار می بریم کلمات قشنگی نیستند کلماتی چون زن‌بابا یا در بهترین حالت نامادری. این کلمات علاوه بر اینکه بار منفی دارند، یک سری پیش‌داوری و قضاوت را با خودشان دارند و یک سری ویژگی های رفتاری را متصور می شوند که شانس مادری کردن را از مادرخوانده می گیرد».

separator line

روز جهانی زن در تقویم ایران چه روزی است ؟

روز مرد ( پدر ) در تقویم ایران چه روزی است ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
5.0 از 5 (6 رای)  
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است