دلگرم
امروز: یکشنبه, ۱۴ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۲۹ ربيع الآخر ۱۴۴۳ قمری و ۰۵ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
نحوه امضا کارزار اینترنت (karzar.net) مخالفت با طرح محدود کننده اینترنت
0
زمان مطالعه: 8 دقیقه
کارزار اینترنت ، karzar.net اینترنت ، کارزار اینترنت مخالفت با طرح‌های محدودکننده اینترنت، کارزار مخالفت با طرح‌های محدودکننده اینترنت بین‌المللی و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی .

کارزار اینترنت

کارزار مخالفت با طرح‌های محدودکننده اینترنت بین‌المللی و فیلترینگ شبکه‌های اجتماعی

کارزار یک استارتاپ اجتماعی است که مأموریت اصلی آن ترویج فرهنگ مطالبه‌گری از طریق ایجاد بستری برای هم‌افزایی خواست‌های مدنی است.

کارزار پلتفرمی امن، مستقل و رایگان برای طرح درخواست‌ها، شکواییه‌ها و تقدیرهای جمعی از طریق جمع‌آوری امضا است. پتلفرم کارزار دارای مجوزهای لازم از مراجع مختلف است و در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و با اتکا به اصل ۲۴ قانون اساسی مبنی بر آزادی بیان، و همچنین قوانین حقوق شهروندی و قانون تجارت الکترونیک در کشور فعالیت می‌نماید.

وبسایت کارزار خردادماه سال ۱۳۹۶ راه‌اندازی شد و حالا با میزبانی میلیون‌ها امضا به نامی شناخته شده میان مردم و فعالان اجتماعی تبدیل شده است و صدها رسانه مطالبات مطرح شده در آن را پوشش داده‌اند و تجربیات موفقی را نیز در حوزه مطالبه‌گری رقم زده است.

کارزار به هیچ سازمان و ارگانی وابسته نیست و تیم کارزار به عنوان یک استارتاپ اجتماعی به صورت کاملا مستقل فعالیت‌های خود را انجام می‌دهد. کارزار به عنوان یک بستر (Platform) بی‌طرف، در تألیف و انتشار محتوای نامه‌ها و امضاها دخالتی ندارد و صرفا واسطی است که نویسندگان کارزارها را به امضاکنندگان آنها متصل می‌نماید و مطابق با ساز و کاری مشخص به اطلاع‌رسانی و تبلیغ آن مطالبات می‌پردازد. بدیهی است که تیم کارزار روی محتوای متون منتشر شده نظارت داشته و مطالبات غیرقانونی و متون حاوی هر گونه توهین یا افترا را منتشر نمی‌نماید.

کارزار اینترنت

کارزار چگونه کار می‌کند؟

فرآیند تأثیرگذاری کارزار از زمان ثبت یک متن توسط کاربران تا رسیدن به نتیجه مطلوب در نمودار زیر به تصویر کشیده شده است.

نحوه امضا کارزار اینترنت (karzar.net) مخالفت با طرح محدود کننده اینترنت

نحوه امضا کارزار

کارزار مخالفت با طرح صیانت تا کنون نزدیک یک میلیون امضا گرفته است! اگر هنوز امضا نکرده‌اید روی کلید زیر بزنید و امضا کنید.

در گروه‌های واتساپی و تلگرامی، در پیج شخصی و کاری، از همه دعوت کنید به بزرگترین کارزار بپیوندند. بنویسید چرا مهم است که هر شهروند حتی در اوج ناامیدی کنشگر باشد.

کارزار را امضا کنید !

شرایط استفاده از کارزار

پتلفرم کارزار با کسب مجوزهای لازم در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران و با اتکا به اصل ۲۴ قانون اساسی مبنی بر آزادی بیان، و همچنین منشور حقوق شهروندی و قانون تجارت الکترونیک در کشور فعالیت می‌نماید. قوانین، مقررات و شرایط استفاده از پلتفرم کارزار بدین شرح است:

 • کاربران با ایجاد یک کارزار و یا امضای کارزار قوانین ذیل را می‌پذیرند:
 • کارزار یک پلتفرم است. به این معنا که بستری بی‌طرف است که صرفا رابط ارتباطی و نمایشی بین نویسندگان مطالبات و امضاکنندگان آنها است. مسئولیت قانونی محتوای بیانیه‌ها، صحت ادعاهای احتمالی و همچنین پیگیری آن جهت به نتیجه رسیدن آن‌ها با نویسندگان آن‌هاست و کارزار دخالتی در آن ندارد. همچنین کارزار از انتشار متون حاوی هر گونه توهین یا افترا، و نیز مطالبات شخصی که جنبه عمومی ندارند معذور است.
 • کارزار نظارت مستمری روی کیفیت امضاها دارد و تمام تلاش خود را می‌کند تا بتواند اسپم‌ها، ربات‌ها، و امضاهای غیرواقعی را حذف نماید. برای این منظور علاوه بر راهکارهای فنی، ممکن است با امضاکنندگان از طریق پیامک یا تلفنی تماس گرفته می‌شود. در صورت مشاهده بیش از حد امضاهای غیرواقعی روی یک کارزار، آن کارزار متوقف خواهد شد.
 • کارزار وابسته به هیچ نهاد، سازمان، حزب یا گروه سیاسی نیست و توسط چند فعال اجتماعی راه‌اندازی شده و مدیریت می‌شود. کارزار همواره سعی می‌کند تا در چهارچوب قانون و به اتکای اصل آزادی بیان در قانون اساسی، و بدون جانبداری مطالبه‌های مردمی را مطرح و منتشر کند. تیم کارزار از پویش‌هایی که جنبه‌های فرهنگی و اجتماعی دارد بیشتر استقبال می‌کند و در انتشار یا عدم انتشار متن‌های سیاسی مختار است.
 • امکان حذف کامل صفحه مربوط به یک کارزار وجود ندارد، بلکه در صورت درخواست نویسنده، متن کارزار و نام او از صفحه حذف می‌شود. عنوان کارزار و فهرست امضاها و کامنت‌ها و پیگیری‌ها جزو داده‌هایی است که در مالکیت نویسنده کارزار نیست بنابراین با درخواست نویسنده نمی‌تواند حذف شود.
 • تمامی مسئولیت‌های حقوقی و تبعات احتمالی ناشی از نگارش و انتشار بیانیه‌ها به عهده نویسنده یا نویسندگان آن خواهد بود.
 • اطلاعات ثبت‌شده کاربران و مشخصات نویسنده به صورت عمومی در وبسایت نمایش داده می‌شود و جزو اطلاعات محرمانه محسوب نمی‌گردد. بنابراین در صورت درخواست خبرنگاران، مسئولان یا مقام محترم قضایی این اطلاعات به صورت موردی به افراد مورد اطمینان ارائه می‌شود. کارزار متعهد می‌شود از اطلاعات تماس کاربران برای مقاصد تبلیغاتی و غیرمرتبط با کارزار هیچ استفاده‌ای ننماید.
 • کارزار به عنوان پلتفرم مورد اعتماد کاربران فعالیت می‌کند و به هیچ عنوان تحت فشار سازمان‌ها و مسئولین کارزارها را حذف یا متوقف نخواهد کرد مگر آنکه در متن مطالبه ادعای کذبی منتشر شده باشد یا در برابر تصمیم مقام قضایی و نهادهای ذیصلاح.
 • منظور از «امضا» در پلتفرم کارزار، اطلاعاتی است که کاربران جهت اعلام موافقت خود با موضوعات مختلف در وبسایت ثبت می‌کنند. این امضاها صرفا معیاری جهت سنجش افکار عمومی است و جهت واگذاری یا سلب حقوق معتبر نخواهد بود.
 • ملاک پلتفرم کارزار برای ثبت امضاها اطلاعات تماس (ایمیل یا موبایل) است. مسئولیت هر امضا با مالک اطلاعات تماس است و ثبت امضا به جای افراد دیگر اکیدا ممنوع و مذموم است و در صورت مشاهده این تخلف تیم کارزار حق شکایت و پیگیری را برای خود محفوظ می‌داند.
 • در صورتی که کاربری نام خود را بدون آنکه امضا کرده باشد در لیست امضاکنندگان مشاهده نماید، می‌تواند از طریق ایمیل یا شماره تماس ثبت‌شده جهت حذف امضا با تیم کارزار ارتباط برقرار نماید. تیم کارزار در صورت مطابقت اطلاعات با پایگاه داده خود، مراتب را جهت پیگیری در اختیار پلیس فتا قرار خواهد داد.
 • همانطور که می‌دانید در کشورمان با محدودیت‌ها و حساسیت‌های منطقی و غیرمنطقی زیادی مواجه هستیم. تیم کارزار تمام تلاش خود را خواهد کرد تا جایی که امنیت نویسندگان و امضاکنندگان به واسطه انتشار یا امضای کارزاری لطمه نبیند، میزبان مطالبات مردمی باشد. هدف ما ایجاد بستری «پایدار» برای مطالبه‌گری مدنی به صورت مستمر است و انگیزه اصلی ما تأثیرگذاری در جامعه در بلندمدت خواهد بود. بنابراین متأسفانه ممکن است گاهی موقتاً از انتشار برخی مطالبات بحق مردمی معذور باشیم.
 • به دلیل مسئولیت‌های حقوقی و محدودیت‌های موجود و همچنین اهمیت امنیت اطلاعات کاربران، امکان جمع‌آوری اطلاعات از امضاکنندگان از طریق ارجاع آنان به بستر یا نشانی‌ای غیر از وبسایت کارزار وجود ندارد. در صورتی که نویسنده یا نویسندگان مایل به دریافت اطلاعاتی از امضاکنندگان یک کارزار باشند این فرآیند تنها در چهارچوب و طبق ضوابط پلتفرم کارزار امکان پذیر است.
 • مبالغ حمایتی پرداختی در کارزار قابل عودت نیست. همچنین در صورت دریافت پرداخت‌های حمایتی و توقف کارزار به دلیل اتمام مهلت یا هر دلیل دیگری، مبالغ حمایتی نزد کارزار می‌ماند.
 • بازنشر کارزارها در رسانه‌های اجتماعی کارزار، به تصمیم مدیر محتوایی است و انتشار آنها ممکن است به خاطر اولویت‌بندی‌های محتوایی، ترتیب انتشار، وجود موضوعات مشابه متعدد، مصادیق فردی، جانبداری سیاسی و... به تعویق بیفتد یا منتفی شود. کارزار در کم و کیف انتشار یا عدم انتشار محتواهای کاربران در شبکه‌های اجتماعی خود مختار است.
 • کاربران می‌توانند پیش از انتشار کارزار، متن آن را در پنل خود ویرایش کنند اما امکان ویرایش متن کارزارهایی که دارای امضا هستند به هیچ وجه وجود ندارد.

قوانین فوق ممکن است به مرور زمان و بر حسب ضرورت تغییرات یا اصلاحاتی داشته باشد. تغییرات کلی در قوانین از طریق شبکه‌های اجتماعی رسمی کارزار به اطلاع کاربران خواهد رسید، اما کاربران می‌توانند اصلاحات جزئی را در همین صفحه دنبال نمایند.



این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما اجازه ارسال کامنت ندارید