دلگرم
امروز: جمعه, ۳۰ مهر ۱۴۰۰ برابر با ۱۵ ربيع الأول ۱۴۴۳ قمری و ۲۲ اکتبر ۲۰۲۱ میلادی
سوالات متداول درباره آزمون sat ترکیه
0
زمان مطالعه: 6 دقیقه
آزمون SAT یک آزمون معتبر است که تقریباً در همه کشورهای جهان معتبر است. این امتحان که در ابتدا آزمون استعداد تحصیلی نامیده می شد، بعداً به عنوان آزمون ارزیابی اسکولاستی شناخته شد.

آزمون SAT چیست؟

SAT که به عنوان آزمون استعداد تحصیلی شناخته می شود، آزمونی برای پذیرش در دانشگاه های ایالات متحده است که هم به شهروندان آمریکایی و هم به دانشجویان بین المللی اجازه ورود به دانشگاه ها در سرتاسر جهان آن هم در مقطع کارشناسی داده می شود.

آزمون sat

SAT مخفف چیست؟

آزمون SAT یک آزمون معتبر است که تقریباً در همه کشورهای جهان معتبر است. این امتحان که در ابتدا آزمون استعداد تحصیلی نامیده می شد، بعداً به عنوان آزمون ارزیابی اسکولاستی شناخته شد.

آزمون SAT چگونه است؟

آزمون های SAT (آزمون استعداد تحصیلی) شامل دو آزمون جداگانه SAT 1 (آزمون استدلال) و SAT 2 (آزمون موضوعی) است. SAT 1 "Test Reasoning Test" یک آزمون چند گزینه ای است که 3 ساعت و 45 دقیقه طول می کشد. در این آزمون توانایی عددی و کلامی دانش آموز را اندازه گیری می شود.

هزینه شرکت در آزمون SAT چقدر است؟

هزینه ثبت نام در این آزمون ارزیابی 108 دلار با بخش مقاله نویسی و 90.5 دلار بدون بخش مقاله نویسی است. البته به تازگی بخش اختیاری مقاله نویسی از این آزمون حذف گردیده است.

شرکت در آزمون SAT برای کدام مقاطع تحصیلی مناسب است؟

دانش آموزان معمولاً در سال آخر دبیرستان یا در کلاس یازدهم در این آزمون شرکت می کنند. فارغ التحصیلان دبیرستان نیز می توانند در این آزمون شرکت کنند.

آیا ثبت نام آزمون SAT بصورت آنلاین است؟

آزمون SAT که توسط The College Board آمریکا برگزار می شود، هر سال 7 بار در ایالات متحده آمریکا و 6 بار در کشورهای دیگر برگزار می شود. امتحانات معمولاً هر 2 ماه یکبار برگزار می شوند و درخواست و ثبت نام در آزمون ها از طریق مراکز درخواست در کشورهای مربوطه یا به صورت آنلاین انجام می شود.

چه موقع باید در آزمون SAT را ثبت نام کنیم؟

اگر می خواهید در آزمون SAT شرکت کنید، باید دو ماه قبل از تاریخ آزمون اقدام کنید. آزمون ها معمولاً در ماه های اکتبر، دسامبر، مارس و مه برگزار می شوند. امتحان در یک مرکز بین المللی در کشور محل اقامت شما امکان پذیر است.

چگونه می توان گواهینامه SAT را دریافت کرد؟

دانش آموزان می توانند بیش از یک بار در امتحان شرکت کنند که در طول یک سال تحصیلی (مهر و خرداد) 6 بار برگزار می شود. برنامه های آزمون SAT بصورت آنلاین در http://sat.collegeboard.org/home گذاشته می شوند. داوطلبانی که به صورت آنلاین اقدام می کنند، ابتدا باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنند.

نمره SAT چقدر باید باشد؟

SAT از 1600 امتیاز به دو قسمت تقسیم می شود: 800 امتیاز برای بخش ریاضیات و 800 امتیاز برای خواندن و نوشتن مبتنی بر شواهد (شامل آزمون خواندن و آزمون نوشتن). کمترین امتیاز ممکن 400 امتیاز است (200 امتیاز در هر بخش)

آزمون SAT چند ساعت طول می کشد؟

SAT سوالات متداول آزمون SAT چقدر طول می کشد؟ آزمون SAT تقریباً 3 ساعت طول می کشد (3 ساعت و 50 دقیقه با مقاله اختیاری).

آزمون sat ترکیه

آیا آزمون SAT محدودیت سنی دارد؟

SAT امتحانی است که دانشجویان خارجی که می خواهند در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنند در هنگام مراجعه به این دانشگاه ها از آن استفاده می کنند و از نتایج خود استفاده می کنند. برای درخواست SAT، شرکت در امتحان یا پذیرش در دانشگاه ها هیچگونه محدودیت سنی وجود ندارد.

آیا می توان در این آزمون از ماشین حساب استفاده کرد؟

می توان از ماشین حساب در بخش ریاضی متشکل از 38 سال استفاده کرد، اما در بخش متشکل از 20 سوال دیگر استفاده از ماشین حساب مجاز نیست. سوالات ریاضیات شامل مباحثی مانند جبر، تحلیل داده ها، هندسه، مثلثات خواهد بود.

تاریخ آزمون SAT 2021 2022 چه زمانی است؟

آخرین مهلت ثبت نام تاریخ ثبت SAT برای تغییرات:

  • 2 اکتبر 2021 3 سپتامبر 2021 21 سپتامبر 2021
  • 4 دسامبر 2021 4 نوامبر 2021 23 نوامبر 2021
  • 12 مارس 2022 11 فوریه 2022 1 مارس 2022
  • 7 مه 2022 8 آوریل 2022 26 آوریل 2022

SAT و ACT چیست؟

ACT (آزمون کالج آمریکا) و SAT (آزمون ارزیابی اسکولاستیک) آزمون هایی هستند که بر اساس سنجش توانایی فارغ التحصیلان دبیرستان که قصد تحصیل در سطح علمی را دارند، می باشد. از طرف دیگر، ACT آزمونی تستی است با سوالات کوتاه تر بر اساس موضوعات دانش ریاضی و انگلیسی.

چگونه می توان در آزمون SAT موفق شد؟

حداقل 1 سال قبل شروع کنید. از آنجا که سوالات در زمینه SAT از زمینه ها و موضوعات مختلف آمده است، یک فرایند طولانی مدت مطالعه مورد نیاز است. موارد زیر در رسیدن به موفقیت در این آزمون به شما کمک خواهد کرد:

  • در مورد بخشی که می خواهید در آن تحصیل کنید تصمیم بگیرید.
  • سطح انگلیسی خود را بهبود ببخشید.
  • یک برنامه مطالعاتی تنظیم کنید و امتیاز خود را پس از هر مرحله تعیین کنید.
  • برای افزایش دانش خود به طور مداوم تمرین کنید.
  • در دوره ها و کالج های آمادگی آزمون SAT شرکت کنید.

آیا آزمون SAT دشوار است؟

آزمون Sat امتحانی است که باید جدی گرفته شود و نیاز به مطالعه تخصصی دارد.. در طول امتحان، دانش آموزان باید سطح کافی زبان انگلیسی را داشته باشند. می توان گفت که امتحان امتحان آسانی نیست اما با تلاش و پشتکار فراوان امکان موفقیت حتمی در آن وجود دارد.

touranpars.com

سوالات متداول درباره آزمون sat ترکیه

آیا آزمون SAT در ترکیه برگزار می شود؟

آزمون SAT، آزمون استعداد تحصیلی (Scholastic Aptitude Test)، یک آزمون آکادمیک است که برای تحصیل در ایالات متحده آمریکا و کشورهای اروپایی باید در آن موفق شوید. آزمون SAT سالانه 7 بار در ایالات متحده آمریکا و 6 بار در سال ترکیه در بازه های 2 ماهه برگذار می شود.

کدام دانشگاه های ترکیه SAT را قبول می کنند؟

اغلب دانشگاه های ترکیه های ترکیه آزمون SAT را به عنوان آزمون اصلی ورودی خود قبول دارند. از جمله این دانشگاه ها می توان دانشگاه کوچ، دانشگاه سابانجی، دانشگاه فنی استانبول، دانشگاه بوغازیچی، دانشگاه فنی ییلدیز، دانشگاه فنی خاورمیانه، دانشگاه بیلکنت، دانشگاه استانبول و ... را نام برد.

آیا شهروندان خارجی ترکیه می توانند در آزمون SAT شرکت کنند؟

همان طور که گفتیم SAT مخفف Scholastic Aptitude Test (آزمون استعداد تحصیلی)، امتحانی است که در سراسر جهان برگزار می شود. اتباع خارجی که می خواهند در دانشگاه های ترکیه تحصیل کنند نیز لازم است در آزمون SAT شرکت کنند و هیچگونه محدودیتی در این زمینه نخواهند داشت.

چگونه می توانم در دوره های آمادگی آزمون SAT توران آکادمی شرکت کنم؟

با گذراندن دوره ی آمادگی در آزمون اس ای تی موسسه توران آکادمی به راحتی می توانید در این آزمون قبول شده و در دانشگاه مورد نظر خود و همچنین رشته ی مورد نظر خود تحصیل کنید. چرا که تمامی زمینه های آموزشی به صورت کاربردی به شما داده خواهد شد و در بخش های مختلف این آزمون نیز این موارد اعمال می شود.

جهت کسب مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر از نحوه شرکت در دوره های آمادگی تضمینی آزمون اس ای تی ، بورسیه تحصیلی ترکیه و یا تحصیل در ترکیه با مشاوران و کارشناسان ما تماس بگیرید. توران آکادمی در تمامی مراحل تحصیلی همراه و پشتیبان شما خواهد بود.این مطلب چقدر مفید بود ؟
 
دیدگاه ها

شما هم می توانید نظرات خود را ثبت کنیدکد امنیتی کد جدید