دلگرم
امروز: چهارشنبه, ۱۷ آذر ۱۴۰۰ برابر با ۰۳ جمادى الأول ۱۴۴۳ قمری و ۰۸ دسامبر ۲۰۲۱ میلادی
4 راه قطعی برای پیدا کردن شنود در خانه و محل کار
2
زمان مطالعه: 5 دقیقه
برای پیدا کردن دستگاه شنود در خانه و محل کار چه اقداماتی انجام داده اید ؟ آیا راهی مطمئن برای پیدا کردن دستگاه شنود در خانه یا محل کار خود دارد ؟

نحوه پیدا کردن دستگاه شنود

پیش از اینکه به سراغ پیدا کردن شنود برویم، باید به یک سوال مهم و قانونی پاسخ دهیم. بر اساس متن صریح قانون نصب دستگاه شنود و شنود صدای دیگران تجاوز به حریم شخصی آن ها محسوب می شود.

متخلفین نیز تحت پیگرد قانونی قرار می گیرند. اما در برخی موارد افراد از دستگاه شنود برای امنیت خود استفاده می کنند. در مواقعی که دستگاه شنود برای امنیت شخصی استفاده شود، استفاده از آن منع قانونی ندارد.

پیدا کردن دستگاه شنود

در برخی اوقات فرد متوجه مواردی می شود که می تواند نشانه ای از نصب دستگاه شنود باشد. یکی از اولین نشانه های نصب دستگاه شنود، به هم ریختگی ماشین یا خودرو است. همان طور که اشاره کردیم ماشین و خودرو از رایج ترین مکان های نصب دستگاه شنود است.

همچنین در برخی موارد خش خش صدای تلفن می تواند نشانه ای از شنود باشد. بنابراین هیچ وقت از بهم ریختگی محل کار، محل زندگی و اتومبیل خود به راحتی عبور نکنید. این مساله خصوصا درباره نحوه پیدا کردن شنود در منزل اهمیت زیادی دارد.

پیدا کردن دستگاه شنود رد خانه و محل کار

نحوه پیدا کردن شنود در خانه

علائم و نشانه های شنود صدا

در برخی اوقات بسیاری از علایم و نشانه ها وجود دارد که به وسیله آن می توانید متوجه شوید و شک کنید که کسی صحبت های شما را شنود می کند.

  • بهم ریختگی اطراف: ممکن است هنگام وارد شدن به منزل، اداره و به خصوص خودرو شخصی خود متوجه بهم ریختگی و نامرتب قرار گرفتن وسایل خود شوید.
  • اطلاع دیگران از صحبت های شما: گاهی ممکن است شخصی مثلا دوست یا آشنا از موضوعاتی درباره شما خبر داشته باشد که هیچ شکی برای شما نمی گذارد که فقط از طریق شنود کردن به آنها اطلاع پیدا کرده است.
  • خش خش تلفن هنگام صحبت کردن: ممکن است گاهی اوقات هنگام مکالمه تلفنی متوجه خش خش صدا و نویز شوید. این هم می توانید یکی از نشانه های تغییر خط و شنود باشد.

راههای پیدا کردن دستگاه شنود در خانه و محل کار

گاهی اوقات فرد متوجه علائم شنود در خانه می شود. در حقیقت نشانه هایی از ورود غیرقانونی، بهم ریختگی خانه یا مسائل از این دست را می توان از نشانه های نصب دستگاه شنود دانست.

در این مواقع بایستی به یافتن راه هایی برای پیدا کردن دستگاه شنود بپردازیم. برای پیدا کردن دستگاه شنود راه های مختلفی وجود دارد.

استفاده از تلفن همراه و دستگاه های پیشرفته تر می توان ردیاب را به راحتی پیدا کرد.

1. همه جا را به خوبی چک کنید

در اولین اقدام اگر متوجه شنود صدای خودتان شده اید، باید همه جا را چک کنید. دستگاه هایی مانند ردیاب شخصی ، دستگاه شنود و انواع جی پی اس اندازه کوچکی دارند. در حقیقت این دستگاه ها را به راحتی می توان در هر نقطه ای پنهان کرد. تمامی نقاط منزل را بررسی کنید. خودرو خود را نیز کاملا بررسی کنید. زیر داشبورد و صندلی ها محتمل ترین مکان ها برای نصب دستگاه شنود است. بنابراین حتما همه جا را به خوبی بررسی کنید.


2. استفاده از رادیو

می توان رادیو را روشن کنید و روی بلندترین موج اف ام تنظیم کنید. سپس رادیو را به سمت اطراف بچرخانید. چنانچه صدایی شنیدید رادیو را نزدیک تر ببرید تا صدا بلندتر شنیده شود. به این ترتیب می توانید منبع استراق سمع را پیدا کنید.


3. ابزارهای پیشرفته برای پیدا کردن دستگاه شنود

برای اطمینان بیشتر می توانید از دستگاه های پیشرفته برای پیدا کردن شنود استفاده کنید. این دستگاه ها با ارسال امواج الکترومغناطیس به پیدا کردن دستگاه شنود کمک می کنند. با نزدیک شدن ردیاب به دستگاه شنود صدای سوت می شنوید و به این ترتیب به راحتی می توانید دستگاه شنود جاسازی شده را پیدا کنید.


4. با موبایل و نرم افزار ردیابی دستگاه شنود

هنگام نصب جی پی اس، نصب دستگاه شنود و سایر وسایل امنیتی معمولا دستگاه شروع به ساطع کردن امواج مغناطیسی می کند. از آنجا که دسترسی به ابزارهای پیشرفته برای پیدا کردن و خنثی سازی این دستگاه ها در دسترس همگان نیست، می توان از راه های ساده تری برای پیدا کردن دستگاه شنود استفاده کنیم.

یکی از انواع روش پیدا کردن دستگاه شنود استفاده از تلفن همراه است. با نصب اپلیکیشن هایی مانند Hidden Camera Detector می توان امواج مربوط به دستگاه شنود را پیدا کرد. استفاده از این روش البته به نسبت دستگاه های پیشرفته تر معایبی هم دارد.

برای مثال قدرت تلفن همراه بسیار محدود است و نمی تواند مانند یک دستگاه حرفه ای محل دستگاه شنود را پیدا کند. برنامه های گوشی‌ های موبایل به نرم افزار ردیابی دستگاه شنود معروف هستند.

بهترین راه پیدا کردن دستگاه شنود

نحوه پیدا کردن شنود در محل کار

اگر دستگاه شنود پیدا نشد چه کنیم ؟

در برخی موارد ممکن است موفق به پیدا کردن دستگاه شنود نشویم. در این مواقع می توانیم از دستگاه ضد شنود استفاده کنیم. این دستگاه با ایجاد نویزهای مزاحم امکان شنود را محدود می کند. در این زمان فرآیند دچار اختلال شده و نمی توان به صورت عادی صدا را شنود کرد. دستگاه های ضد ردیاب و ضد شنود البته قیمت بالایی دارند. همچنین در بسیاری از مواقع برای تهیه آن ها نیاز به اخذ مجوزهای قانونی است.

در این مقاله به بررسی پیدا کردن دستگاه شنود پرداختیم. سعی کردیم با بررسی جنبه های مختلف شنود به سوالات چگونه دستگاه شنود را پیدا کنیم پاسخ دهیم. در انتها باید بر این نکته تاکید کنیم که دستگاه شنود الزما وسیله نامناسبی نیست. مهم‌ترین کاربرد دستگاه شنود در تامین امنیت خودرو و اشخاص است. حال در انتهای همین مقاله در قسمت کامنت ها راهکارهای دیگر خود در مورد پیدا کردن دستگاه شنود بازگو نمایید .

شنود مکالمات تلفنی افراد چه مجازاتی دارد ؟این مطلب چقدر مفید بود ؟
1.5 از 5 (2 رای)  
  • منبع
  • gpskhodro.com
دیدگاه ها

درج کامنت برای این مطلب غیر فعال است