دلگرم
امروز: پنج شنبه, ۰۶ ارديبهشت ۱۴۰۳ برابر با ۱۶ شوّال ۱۴۴۵ قمری و ۲۵ آوریل ۲۰۲۴ میلادی
www مخفف چه کلماتی است ؟
3
زمان مطالعه: 4 دقیقه
www مخفف چیست / آیا www مخفف اینترنت است ؟ چرا از www استفاده میشود ؟تفاوت Web و internet در چیست ؟

www مخفف چیست ؟

WWW یا وب یک فضای جهانی اطلاعات است که مردم میتوانند توسط اینترنت در آن بخوانند یا نویسند.

در سال 1989 گروهی از دانشندان آزمایشگاه فیزیک در اروپا برای ایجاد ارتباط بین اطلاعات تولید شده محققان در همان آزمایشگاه ازار اینترنتی ای تهیه کردند نتیجه ی این کار ایجاد شبکه های رایانه ای و ارتباط اطلاعات متنی بین رایانه های مختلف شد .

www مخفف چیست ؟

اصطلاح www چیست ؟

اصطلاح www در اینترنت مخفف چه کلماتی است ؟

WWW مخفف کلمه Word Wride Web است به معنی شبکه جهانی وب

واژه وب که به معنی تار عنکوبت است در بسیاری از ترکیبات اینترنتی می آید و کم کم وب به عنوان واژه ای بین المللی جا افتاده است.

واژه ی وب معمولا بصورت اشتباه به جای اینترنت به کار میرود اما در حقیقت وب یکی از خدماتی است که روی اینترنت ارائه میشود.

وب شبکه ای از محتوای آنلاین است که بصورت HTML قالب بندی شده و از طریق HTTP قابل دسترسی است.

Web تنها عبارتی است که تلفظ شکل مختصر آن سه برابر بیشتر از تلفظ خود آن طول می‌کشد. نسخه‌های کوتاه‌تر عبارتنداز "triple double 'u'"، "triple dub"، "dub dub dub"، "wuh wuh wuh" و "all the 'double u's".

در زبان‌های دیگر "WWW" را اغلب "VVV" تلفظ می‌کنند.

در زبان چینی، World Wide Web را به صورت wàn wéi wǎng تلفظ می‌کنند به چینی( 万维网) که به معنای "شبکه ده هزار بعدی" است.

واژه وب واژهٔ وب (به معنی تار) در بسیاری از ترکیبات «اینترنتی» می‌آید. کم کم «وب» به‌عنوان واژهٔ بین‌المللی جا افتاده و به منظورهای مختلفی به کار می‌رود. این واژه معمولاً به صورت اشتباه به جای اینترنت به کار می‌رود اما وب در حقیقت یکی از خدماتی است که روی اینترنت ارایه می‌شود پست

www مخفف چیست ؟

آیا می دانید www مخفف چیست؟

تفاوت Web و internet

خیلی از ماها فکر میکنیم که بسیاری از کارهایی که انجام میدهیم در اینترنت اتفاق میوفتد مانند تماشای فیلم و یا چک کردن شبکه های اجتماعی اما همه این عملیات ها در محیط WWW انجام میشود نه اینترنت WWW همه صفحات وب، تصاویر، فیلم ها و سایر محتوای آنلاین است که از طریق یک مرورگر وب قابل دسترسی است و اینترنت مجموعه ای از شبکه ها، کامیپوتر و سایز سیستم ها در سراسر جهان است که بزرگترین و قوی ترین شبکه رایانه ایست که رایانه های سرتاسر جهان را بهم متصل میکند و باعث تبادل اطلاعت بین آنها میشود اما در این درحالی است که وب مانند نرم افزاری است که در محیط اینترنت اجرا میشود.

وب یک فضای جهانی اطلاعات است که مردم می‌توانند توسط اینترنت در آن بخوانند یا بنویسند. عبارت www آنطور که تبلیغ شده است، مخفف World Wide Web می باشد و آنطور که امروزه رایج شده است، اول تمامی نشانی های اینترنتی را تشکیل می دهد. اما متخصصان امور کامپیوتر و شبکه به خوبی از این موضوع اطلاع دارند که استفاده از www بر اول نشانی های اینترنتی هیچ ضرورتی ندارد و معلوم نیست که چرا رایج شده است. در زبان عبری و همچنین لاتین، نشانه های مجزایی برای نشان دادن اعداد وجود ندارد و اعداد را با ترکیب حروف نشان می دهند.

www مخفف چیست ؟

WWW چیست ؟

چرا از پیشوند www استفاده میشود ؟

استفاده از www یک توافق است که بین سازمان‌های ارائه دهنده خدمات وب انجام شده است تا تمامی نام‌های میزبان از یک پروتکل تبعیت کنند؛ برای مثال، بسیاری از سازمان‌ها نام سرور اصلی پروتکل گوفر خرد را به صورت gopher.wherever.edu تعریف می‌کنند و از پیشوندهای دیگری استفاده می‌کنند تا بتوان از چندین سرور وب استفاده کنند. برخی از مرورگرها به صورت خودکار www را به ابتدا و ".com" را به انتهای URL تایپ شده اضافه می‌کنند. در مرورگرهای Internet Explorer و Mozilla Firefox با فشردن همزمان کلیدهای ctrl و Enter پیشوند "http://www." و پسوند "com." به انتهای URL اضافه می‌شوند .

سئو چیست و کاربرد آن در دنیای وباین مطلب چقدر مفید بود ؟
3.7 از 5 (3 رای)  
  • برچسب‌ها

دیدگاه ها

اولین نفر برای ثبت دیدگاه باشید !


hits